forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ukoriceni stripovi...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/01/2006 : 14:22:07  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Evo , po meni jedno pitanje koje ce, verujem, sve zanimati - Da li su vredniji stripovi koji su ukoriceni ili ne ?
Da li oni mogu samim tim što su ukoriceni , da traju duže ili ih ne treba ukoricavati, ovo govorim , kad mislim na licne kolekcije.
Na primer, ja licno ne znam šta cu sa Politikinim zabavnicima, pa se razmišljam da ih ukoricim, jer cu ih onda lakše smestiti.

GENS UNA SUMUS

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 26/01/2006 : 14:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
ja sam cak razmišljao o tome da o vlastitom trošku ukoricim koplet Hezjija koji imam jel bi ih onda lakše cuvao....a što se tice ove pošasti koricenja po meni stvarno treba odvojiti što zaslužuje da izade ukoriceno (K. Parker), a što je uzrokovala viša sila (Dampyr) od bespotrebnog koricenja nekih izdanja...

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 26/01/2006 : 15:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Ja imam ukoriceno neke stripoteke i to mi je bas super. Puno bolje nego da mi stoji hrpoetina u nekakvoj kutiji.

Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 26/01/2006 : 15:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
Mnogo se bolje i lakse cuvaju ukoriceni stripovi. Dobar deo kompleta stripoteke imam ukoricen i svi su i dan danas perfektni dok su oni koji su mi ostali nekoriceni i pored sve brige ipak po malo osteceni. Dakle, ja sam za koricenje :)
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/01/2006 : 15:48:07  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Da, da, onda cu se i ja opredeliti za tu verziju, znaci koricenje.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 26/01/2006 : 16:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
ja cu ukoricit punishera

ne okreci se, sine
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/01/2006 : 16:31:50  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Verovatno su za koricenje stripovi koji su izlazili kao sveske, koji imaju onu sredinu, a ne verujem da neko korici ZS ili LMS, to mi nekako ne ide, ovi veci formati su za koricenje, ne ?

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

vikic
Advanced Member



Croatia
4737 Posts

Member since 06/03/2003

Posted - 26/01/2006 : 16:51:15  Show Profile Show Extended Profile  Send vikic an ICQ Message  Send vikic a Private Message
kaj mislite, ukoriceni Q?
di se inace to radi, kome se da?
kolko je preporuceno brojeva (stranica) ukoriciti u jednu cjelinu?
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/01/2006 : 19:31:19  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Šta onda da radim, ja cu ukoriciti zabavnike, baš me briga.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 26/01/2006 : 20:33:29  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message
Cena stripova navodno pada s koricenjem, no bez obzira na sve ja sam ukoricio "Dnevnikovog" Mister No-a i to sam do jaja platio, naravno koricenje nije jeftino ako se uzimaju neke od boljih korica...
Ludensova izdanja (kao i SD) koja uzimam su za Dnevnik sto u glavu tako da njih nema potrebe koriciti....
Veliki format kao sto je Stripoteka, EX i sl. najbolje je ukoriciti jer ces kad-tad nesto izgubiti......Barem je to moj rezon
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 26/01/2006 : 20:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by scaramanga

Cena stripova navodno pada s koricenjem, no bez obzira na sve ja sam ukoricio "Dnevnikovog" Mister No-a i to sam do jaja platio, naravno koricenje nije jeftino ako se uzimaju neke od boljih korica...
Ludensova izdanja (kao i SD) koja uzimam su za Dnevnik sto u glavu tako da njih nema potrebe koriciti....
Veliki format kao sto je Stripoteka, EX i sl. najbolje je ukoriciti jer ces kad-tad nesto izgubiti......Barem je to moj rezon


Kako si ukoricio Mister noa, mislim...po koliko brojeva si koricio? I ako nije tajna, koliko je kostalo?
Nemoj mi zameriti na ovim pitanjima, i ja se razmisljam na slican korak pa me interesuje...



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15551 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 26/01/2006 : 21:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
ja sam za ukoricenje ako su cijele kolekcije i ako su veci format (kao stripoteke ili panorame npr.)

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 26/01/2006 : 21:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
@vikic - ja koriccim (ccasopise i americcke sveske) na Trgu Burze, sjeverna strana, podrum. Koriccim uknjige otprilike 600-1000 stranica. Iznad toga je malo preglomazno, ispod ako je manja serija.

Inacce, ako koga zanima imam nessto srednje occuvanih uveza Stripoteke, jeftino. Detalji na mail ili ovdje, ako netko upita...:)

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 26/01/2006 : 21:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
Ukoriciti cu samo najskuplje i najdraže što posjedujem.

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.Beware so long as you live, of judging people by appearances.




Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/01/2006 : 21:42:27  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
meni je to bezveze.volin da ostane strip u originalnom izdanju.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/01/2006 : 21:55:03  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Pa , ne znam sad šta je bolje...
Niko da mi objasni...

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

vikic
Advanced Member



Croatia
4737 Posts

Member since 06/03/2003

Posted - 26/01/2006 : 22:23:01  Show Profile Show Extended Profile  Send vikic an ICQ Message  Send vikic a Private Message
pa bolje je ono što je tebi bolje, ne? tvoji su stripovi, tvoja volja! ;)
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 26/01/2006 : 22:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Pa , ne znam sad šta je bolje...

Gle, uvezzess ono ssto visse ne misliss ccitati, da lijepo izgleda na polici i da se laksse seli...:)

A i dobro je vikic rekao.

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

fumettisti
Senior Member

Croatia
2265 Posts

Member since 13/07/2002

Posted - 26/01/2006 : 23:21:20  Show Profile Show Extended Profile  Send fumettisti an ICQ Message  Send fumettisti a Private Message
Definitivno protiv takvog sakupljanja jer je u nekim slucajevima suludo.Neki su ljudi nudili ukoricene LMS i ZS pa se nisam mogao nacuditi necijim ludovanima.OK samo za izdanja poput Caka,Stripoteke i drugih ali samo ako su progresivno uvezivani,dakle po 10 ili 20 redosljedom a ne kako pak neki rade..uvezu Talicnog,pa onda samo Kirbija itd...
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 26/01/2006 : 23:28:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by wildboar

Mnogo se bolje i lakse cuvaju ukoriceni stripovi. Dobar deo kompleta stripoteke imam ukoricen i svi su i dan danas perfektni dok su oni koji su mi ostali nekoriceni i pored sve brige ipak po malo osteceni. Dakle, ja sam za koricenje :)



Slažem se, lakše se cuvaju i sele ( c.right by mcn ) al' šta ako ti u jednoj milisekundi popusti pažnja pa sluuuuuuuuuuuuucajno oštetiš neki strip unutar ukoricenog kompleta. A? Jad i tuga, cemer i nevolja a neukoriceni iskoristiš za joint i nabaviš novi

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11091 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 26/01/2006 : 23:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Ili još gore ( ovo iz vlastitog iskustva ) zaborave ti jedan broj uvezati, jednostavno ispuste kao meni u Stripoteci. Ili ti na knjige sa uvezanim Eksovima napišu zlatotiskom Stripoteka. Ili ti u Eksu umisto broja 157 stave 157/1 sa hrpe vanrednih Eksova koji su tribali ici u posebnu knjigu, ili...ma zašto ga nisan odma ubija...a ne ovako imam nocne more

Jbga, triba dežurat dok uvezuju, ništa ostavit pa šta bude. Ni govora!!!!! Ne puštajte stripove iz ruku, nek ih uvezuhu pred vama, fuckin' knjigovezci!!!

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 26/01/2006 : 23:40:12  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
Za skoro 20 godina skupljanja stripova ni jedan nisam ostetio, mozda kada budem omatorio pa popusti vid i ruke :D Mada moze da se odnese nazad kod knjigovezca da ubaci neku drugu stranu umesto ostecene.
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 26/01/2006 : 23:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Ili još gore ( ovo iz vlastitog iskustva ) zaborave ti jedan broj uvezati, jednostavno ispuste kao meni u Stripoteci. Ili ti na knjige sa uvezanim Eksovima napišu zlatotiskom Stripoteka. Ili ti u Eksu umisto broja 157 stave 157/1 sa hrpe vanrednih Eksova koji su tribali ici u posebnu knjigu, ili...ma zašto ga nisan odma ubija...a ne ovako imam nocne more

Jbga, triba dežurat dok uvezuju, ništa ostavit pa šta bude. Ni govora!!!!! Ne puštajte stripove iz ruku, nek ih uvezuhu pred vama, fuckin' knjigovezci!!!

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr



E Renky, ovo je stvarno crnjak! Mene ovakve stvari izlude!

Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 27/01/2006 : 00:18:10  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

Ili još gore ( ovo iz vlastitog iskustva ) zaborave ti jedan broj uvezati, jednostavno ispuste kao meni u Stripoteci. Ili ti na knjige sa uvezanim Eksovima napišu zlatotiskom Stripoteka. Ili ti u Eksu umisto broja 157 stave 157/1 sa hrpe vanrednih Eksova koji su tribali ici u posebnu knjigu, ili...ma zašto ga nisan odma ubija...a ne ovako imam nocne more

Jbga, triba dežurat dok uvezuju, ništa ostavit pa šta bude. Ni govora!!!!! Ne puštajte stripove iz ruku, nek ih uvezuhu pred vama, fuckin' knjigovezci!!!

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr



Izgleda da tvoj knjigovezac prvo treba da uradi alko test pre nego sto pristupi poslu
Go to Top of Page

comicon
Starting Member

Croatia
15 Posts

Member since 08/01/2006

Posted - 27/01/2006 : 00:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit comicon's Homepage  Send comicon a Private Message
vidi se da postoji potreba za HC izdanjima jer su trajnija :-)
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 27/01/2006 : 01:17:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ako se korici onako kakvo spominjete, onda korice treba da budu kakve su na novim "Ludensovim" HC izdanjeima, dakle, sa kompletnom naslovnom stranom (nekom lepom, ili posebno dizajniranom za tiu svrhu) kako na prednjoj i zadnjoj korici, tako i na riknama. Ako bih koricio nesto, onda bi to bila iskljucivo izdanja koja su klanfana (kao stripoteka, Q, Eks, Politikin zabavnik...) a nikako ona sa riknom. I u Tom slucaju postoji mogucnost da se koricenje napravi tako da se stripovi ne uvezuju i ne seku. Primer za to bile su korice koje je svojevremeno zagrebacki "SAM svoj majstor" prodavao na kraju svake godine. Jasno je da takve korice ne "drze" sadrzaj kompaktan onako kako je to kad se zaista uveze sivenjem, ali imaju funkciju da zastite ono sto je u njima a i lakse se manipulise njima unutar polica.

Alternativa tome su takozvani "binder-i" (mislim da se tako zove ili nekako slicno) koji predstavljaju korice nalik na "kutiju". Takvi binderi obicno se izporucuju uz komplete od vise knjiga koje predstavljaju neki serijal i onda po nekoliko knjiga stoji u svakom binderu s tim sto ih mozete drzati tako da spolja bude okrenuta strana sa "otvorom" to jest tako da se knjige mogu izvlaciti bez vadjenja bindera iz polica, ili obratno kad lepse izgleda i kada je "rikna" bindera okrenuta spolja pa onda morate vaditi binder da biste izvadili pojedinu knjigu. Ovakva varijanta sa binderima je, bar po meni, najbolje resenje za smestanje stripova koji imaju riknu ("Dnevnik", "Ludens"...)
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000