forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Cuvanje stripova - kako ? gde ?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/01/2006 : 09:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Uvek me je mucilo ovo pitanje, kako sacuvati stripove u što boljem stanju. Kad ovo kažem , mislim na to gde ih treba cuvati, da li, ili ne stavljati ih u najlon kesice , da li ih treba povremeno vaditi iz polica i ponovo slagati, gde ih cuvati : u kartonskim kutijama, policama, u ormanima ili vec gde.
Kod mene je slucaj da ih ima svuda, od spavace sobe, hodnika, do garaže, naravno sve je složeno po brojevima, ima ih i u kutijama, voleo bih da cujem savet od starih striparoša o ovome.

GENS UNA SUMUS

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 26/01/2006 : 10:16:35  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
S E A R C H
S E A R C H
S E A R C H
S E A R C H
S E A R C H
S E A R C H
S E A R C H
S E A R C H
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 26/01/2006 : 10:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
quote:
Originally posted by degman

S E A R C H
S E A R C H
S E A R C H
S E A R C H
S E A R C H
S E A R C H
S E A R C H
S E A R C H





ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/01/2006 : 11:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Šta je tu smešno, ne razumem ????

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/01/2006 : 11:27:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Ako ispišeš u tražilici(search) cuvanje stripova, dobit ceš 7-8 vrlo zanimljivih topica na tu temu. Evo, upravo sam ih se malo prisjetio. Inace, upravo kupujem ormar u koji stane oko 2500-3000 stripova. Cijena 900 kuna, ali miran sam neko vrijeme. Našao sam mjesto u hodniku roditeljske kuce, malo sam se morao svadati, ali izborio sam se za svoju stvar. Nisam još nacisto da li da izvadim stripove koji mi stoje u najlon kesicama za zamrzivac. Neki kažu da te kese cuvaju od isušivanja, neki da se stvara vlaga i da oksidiraju. Moram još malo porazmisliti...

>> Nije da ja ne volim ljude, samo se bolje osjecam kada mi nisu u blizini. <<
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/01/2006 : 11:32:14  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Ja držin u paketima,nije baš najbolje zbog pritiska,a i vlaga uvati jer ne držin u kesice,kad mi se ne da s tin se zaje****t,iako mi ide na živce kad mi novi Zagor ovlaži cin ga szavin u paket

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/01/2006 : 11:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
E pa to sam hteo da cujem, znam ja šta znaci SEARCH ( bar toliko znam Engleski ), nego ovaj smeh na komentar o traženju mi nije jasan.
A takode ja isto stavljam neke stripove u orman i sve sam izvadio iz najlon kesica, tako su me neki savetovali, sad mogu ih uvek vratiti ako zatreba.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/01/2006 : 11:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by vice

Ja držin u paketima,nije baš najbolje zbog pritiska,a i vlaga uvati jer ne držin u kesice,kad mi se ne da s tin se zaje****t,iako mi ide na živce kad mi novi Zagor ovlaži cin ga szavin u paket

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!

Misliš kad staviš u kartonske kutije da onda ovlaže stripovi ?
A da li temperatura utice na vlaženje stripova, jer vecinu držim u hodniku i garaži gde se zimi ne greje i gde je sad niska temperatura, a posle kad dode leto onda ti isti stripovi trpe velike temperature, šta se dogada onda sa stripovima ?
Ako bi bili u vrecicama, misliš da bi onda bilo sve OK ?

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 26/01/2006 : 12:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
ja ih držim u ormaru u dnevnoj sobi, ali nisu u vrecicama jer mi se to ne dopada...ništa ne brinite, ako baš ne radite gluposti sa stripovima nece se oni tako brzo uništiti...najbinije od svega je da su u prostoriji koja nije baš vlažna i u kojoj nisu ceste izmjene temperature toplo - hladno jer tada dolazi do kondenzacije što je pogubno za papir...

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 26/01/2006 : 12:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

E pa to sam hteo da cujem, znam ja šta znaci SEARCH ( bar toliko znam Engleski ), nego ovaj smeh na komentar o traženju mi nije jasan.
A takode ja isto stavljam neke stripove u orman i sve sam izvadio iz najlon kesica, tako su me neki savetovali, sad mogu ih uvek vratiti ako zatreba.

GENS UNA SUMUS



trazio si savjet od starijih clanova. posto bih i ranije al nisam htjeo...
postavio si pitanje, sto su neki vec naveli, jedno 10. put u zadnja 3 mjeseca. pa me nasmijao nacin na koji ti je odgovoreno na pitanje.

ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/01/2006 : 12:33:45  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by vice

Ja držin u paketima,nije baš najbolje zbog pritiska,a i vlaga uvati jer ne držin u kesice,kad mi se ne da s tin se zaje****t,iako mi ide na živce kad mi novi Zagor ovlaži cin ga szavin u paket

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!

Misliš kad staviš u kartonske kutije da onda ovlaže stripovi ?
A da li temperatura utice na vlaženje stripova, jer vecinu držim u hodniku i garaži gde se zimi ne greje i gde je sad niska temperatura, a posle kad dode leto onda ti isti stripovi trpe velike temperature, šta se dogada onda sa stripovima ?
Ako bi bili u vrecicama, misliš da bi onda bilo sve OK ?

GENS UNA SUMUS



Mislin da bi onda sve bilo OK,ali stvar je u tome da vlaga lakše probije karton nego drvo u ormaru,a i stripovi se malo udube od pritiska,iako je to gotovo neprimjetno,no opet triba imat mista za ormar i ja ga iman,ali neman ormar Vrecice su mi gnjavaža,a i ne svida mi se ideja da stripove ne mogu citat kad ocu jer bi onda mora kidat kesice,mislin da su velika gnjavaža,i to je uglavnom za velike kolekcionare,i to one koji ne citaju stripove,ali to je za mene malo nenormalno,kupit hrpu stripova i ne citat ih.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/01/2006 : 13:17:44  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by nedim

quote:
Originally posted by srdjandj

E pa to sam hteo da cujem, znam ja šta znaci SEARCH ( bar toliko znam Engleski ), nego ovaj smeh na komentar o traženju mi nije jasan.
A takode ja isto stavljam neke stripove u orman i sve sam izvadio iz najlon kesica, tako su me neki savetovali, sad mogu ih uvek vratiti ako zatreba.

GENS UNA SUMUS



trazio si savjet od starijih clanova. posto bih i ranije al nisam htjeo...
postavio si pitanje, sto su neki vec naveli, jedno 10. put u zadnja 3 mjeseca. pa me nasmijao nacin na koji ti je odgovoreno na pitanje.

ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!

Dobro, a sad koliko ti imaš i kako ti cuvaš tvoje stripove.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/01/2006 : 13:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by vice

Ja držin u paketima,nije baš najbolje zbog pritiska,a i vlaga uvati jer ne držin u kesice,kad mi se ne da s tin se zaje****t,iako mi ide na živce kad mi novi Zagor ovlaži cin ga szavin u paket

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!

Misliš kad staviš u kartonske kutije da onda ovlaže stripovi ?
A da li temperatura utice na vlaženje stripova, jer vecinu držim u hodniku i garaži gde se zimi ne greje i gde je sad niska temperatura, a posle kad dode leto onda ti isti stripovi trpe velike temperature, šta se dogada onda sa stripovima ?
Ako bi bili u vrecicama, misliš da bi onda bilo sve OK ?

GENS UNA SUMUS



Mislin da bi onda sve bilo OK,ali stvar je u tome da vlaga lakše probije karton nego drvo u ormaru,a i stripovi se malo udube od pritiska,iako je to gotovo neprimjetno,no opet triba imat mista za ormar i ja ga iman,ali neman ormar Vrecice su mi gnjavaža,a i ne svida mi se ideja da stripove ne mogu citat kad ocu jer bi onda mora kidat kesice,mislin da su velika gnjavaža,i to je uglavnom za velike kolekcionare,i to one koji ne citaju stripove,ali to je za mene malo nenormalno,kupit hrpu stripova i ne citat ih.

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!

Takode i mene mrzi da ih stavljam u vrecice, pogotovo što kod mene svi citaju stripove, cela familija, pa onda kako bi bilo kad bi ih svako vadio, ali nije to problem, mene je zanimalo to da ne uhvate stripovi vlagu, to da ne propadne papir, rado bih i ja držao u ormane, ali jedan mi je vec pun, a stari kaže da ih on 30 godina držao po kutijama, po tavanu i nisu propali, pa sad ja hocu da to traje još duže i samo zato pitam za savet, kad pitam starog on samo odmahne glavom i kaže da se previše ne zanosim, pa onda pitam nekog ko to može najbolje da mi objasni, nadam se da vam nisam dosadan i da vas ne smaram.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 26/01/2006 : 13:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
ja ih držim u ormaru svoje sobe. odredene dnevnikove (vrijednije) epizode držim u najlonskim providnim vrecicama.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/01/2006 : 14:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

ja ih držim u ormaru svoje sobe. odredene dnevnikove (vrijednije) epizode držim u najlonskim providnim vrecicama.

E, to me zanima, te vrednije, stare primerke, znaci bolje je u vrecicama ?

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 26/01/2006 : 14:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Jao za koji mjesec kad kupim stan i napravim mega-police...

Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 26/01/2006 : 15:32:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
One najvrijednije stripove mozete slati meni na cuvanje! :)

Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/01/2006 : 15:49:27  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Maximuss

One najvrijednije stripove mozete slati meni na cuvanje! :)



Originalno...

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 26/01/2006 : 16:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
ja ih držim u stojecem položaju, u ormaru, zatvoreni u mraku, na suhom

ne okreci se, sine
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/01/2006 : 16:26:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ja sve šta procitan ide u kesice.a onda u ormar.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/01/2006 : 16:29:19  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Sve cu ove savete razmotriti i naci za sebe najidealnije rešenje, hvala svima !

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/01/2006 : 19:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
ja imam specijalni ormar za to., slican je ormaru za cigare u kojemu je temperatura i vlaznost uvijek na istoj razini ,sto naravno iskljucuje upotrebu vrecica. dobio sam ga za uslugu ciju prirodu radije ne bih opisivao

the chase is better than the catch
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/01/2006 : 19:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by alen

Jao za koji mjesec kad kupim stan i napravim mega-police...




Vec i ja jedva cekam.

>> Nije da ja ne volim ljude, samo se bolje osjecam kada mi nisu u blizini. <<
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/01/2006 : 20:07:40  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Sad cu napaliti matorce da kupe novi nameštaj, a ja uzimam veliki regal od 4 m širine, visine 2,30 m , oni stari nekada popularni regali, pa mislim da ce tamo stati svi stripovi, a kad njega napunim, idemo dalje...

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

Orloff
Junior Member



Croatia
396 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 26/01/2006 : 21:13:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Orloff a Private Message
Mene zanima ako ih unistava celofan, ili one vrecice za razliku od celofana imaju mali pristup zraka?! Strah me da mi se kondenzacija ne pojavi, inace stripovi mi jesu na drvenim policama ali soba u kojoj se nalaze se ne grije(tako da sam, i to na ovim novim KP i Texu u boji, primjetio da su stranice onako malo na valove, od vlage pretpostavljam!) , nista strasno ali...
Onda, kondenzacija - celofan , da ili ne ?! :-)
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/01/2006 : 21:31:34  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Orloff

Mene zanima ako ih unistava celofan, ili one vrecice za razliku od celofana imaju mali pristup zraka?! Strah me da mi se kondenzacija ne pojavi, inace stripovi mi jesu na drvenim policama ali soba u kojoj se nalaze se ne grije(tako da sam, i to na ovim novim KP i Texu u boji, primjetio da su stranice onako malo na valove, od vlage pretpostavljam!) , nista strasno ali...
Onda, kondenzacija - celofan , da ili ne ?! :-)


Tako je , prijatelju, ja sam kupio nove primerke Texa, ove što je izdao Strip Agent, i pojavili su se i meni ti talasi, odnosno valovi, pa sam ih ona stavio pod presu, tj. stavio na njih težinu, recimo puno zabavnika i knjiga, pa se plašim i sad da li ce se listovi ispraviti, ali ništa ne diram do proleca ( Bojim se da pogledam ) !!

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000