forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Cuvanje stripova - kako ? gde ?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 26/01/2006 : 21:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
Ja svoje stripove cuvam u ladicama,na toplom isuhom.Dosad mi se nijedan nije pozalio.

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself.Beware so long as you live, of judging people by appearances.




Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/01/2006 : 22:03:25  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ja cu sve rasprodati, ako imam priliku!

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/01/2006 : 22:05:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Ja cu sve rasprodati, ako imam priliku!

GENS UNA SUMUS


mozda imas...

the chase is better than the catch
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 26/01/2006 : 22:07:26  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Izvoli ...

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7803 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 26/01/2006 : 22:30:34  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
cuvajte stripove u frižideru ili u podrumu
stavite aluminijske korice

samoubojica: ne približavajte mi se, zapalit cu se!!!
prljavi Harry: ti se zapali, a mi cemo napraviti roštilj.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 26/01/2006 : 23:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Izvoli ...

GENS UNA SUMUS


pnude salji na moju mail adresu

the chase is better than the catch
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 26/01/2006 : 23:34:51  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Ljudi,cime se vi zamarate,pa to je obicna hrpa papira

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

fumettisti
Senior Member

Croatia
2265 Posts

Member since 13/07/2002

Posted - 26/01/2006 : 23:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send fumettisti an ICQ Message  Send fumettisti a Private Message
Kakvi valovi na stripovima?Ja do sada nisam imao nikakve slicne pojave na stripovima.Cuvam stripove u jednoj sobi dimenzija 5x4m,police na 3 zida,200x90cm svaka.Oko 2500 stripova nalazi se u vrecicama a oko 1000 u kutijicama.Ovi u kutijicama su strisce Blek,Miki,Kit Teler.
Za ostale ne brinem isto jer su dobro spremljeni.Ima samo jedan problem;DOBERMAN,pas koji mi je unistio nekoliko brojeva Panorama,par talijanskih Dylan Dogova i samo jednu knjizicu o Bleku.
Go to Top of Page

CANT
Starting Member

Croatia
38 Posts

Member since 24/11/2004

Posted - 26/01/2006 : 23:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send CANT a Private Message
Ja svoju kolekciju ne cuvam u vrecicama, neke imam i 30 setak godina i još su dobri. Po mom
mišljenju važno je da su dobro složeni, bez direknog suncevog svjetla,sa što manje vlage
i prašine u prostoriji gdje se nalaze.A kad se vec spominju ormari,upravo završavam novi od
oplemenjenog iverala , kojeg cu prikljucit ostalima u svojoj momackoj sobi, inace ormarcic
je dimenzijica 260 x 130x 35 cm.Reda, trebam reda zavapi kolekcijonar!!!!
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 27/01/2006 : 00:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
quote:
Originally posted by vice

Ljudi,cime se vi zamarate,pa to je obicna hrpa papira

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!



A slike koje se prodaju po nekoliko miliona dolara su obicne krpe potopljene u boju
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 27/01/2006 : 02:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ja sam do nedavno drzao stripoce u kartonskim kutijama na terasi jer nije bilo mesta u mojoj sobi, a na terasi je bilo i kise i mraza i snega, i nijednom stripu nista ne fali. Cak su neki i pokisli, ali su se i sami osusili i nista im ne fali. Ne pada mi na pamet da ih pakujem u kesice. Voleo bih da napravim dobre i kvalitetne police u koje cu smestiti stripove, knjige i CD-ove, a onda cu se posvetiti izradi bindera koje cu sam napraviti onako kako sam opisao u postu o koricenju stripova.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 09:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by srdjandj

Izvoli ...

GENS UNA SUMUS


pnude salji na moju mail adresu

the chase is better than the catch

Kad budem rešio, javljm se, a i da popijemo ona vina.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/01/2006 : 13:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Orloff

Mene zanima ako ih unistava celofan, ili one vrecice za razliku od celofana imaju mali pristup zraka?! Strah me da mi se kondenzacija ne pojavi, inace stripovi mi jesu na drvenim policama ali soba u kojoj se nalaze se ne grije(tako da sam, i to na ovim novim KP i Texu u boji, primjetio da su stranice onako malo na valove, od vlage pretpostavljam!) , nista strasno ali...
Onda, kondenzacija - celofan , da ili ne ?! :-)


Tako je , prijatelju, ja sam kupio nove primerke Texa, ove što je izdao Strip Agent, i pojavili su se i meni ti talasi, odnosno valovi, pa sam ih ona stavio pod presu, tj. stavio na njih težinu, recimo puno zabavnika i knjiga, pa se plašim i sad da li ce se listovi ispraviti, ali ništa ne diram do proleca ( Bojim se da pogledam ) !!

GENS UNA SUMUS


Valovitost se dešava od vlage. To mi je najgore od svih oštecenja. Izgleda da su ovi novi podložniji valovitosti. Oni stari ZS i LMS nisu postajali valoviti vec su se osipali ako je baš jako vlažno. Cini mi se da su ti stari bolje podnosili kojekakve podrume i tavane. Ovi novi SD/Ludens su neki razmaženi stripovi, traže puno pažnje.

>> Nije da ja ne volim ljude, samo se bolje osjecam kada mi nisu u blizini. <<
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 27/01/2006 : 13:43:51  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by nedim

quote:
Originally posted by srdjandj

E pa to sam hteo da cujem, znam ja šta znaci SEARCH ( bar toliko znam Engleski ), nego ovaj smeh na komentar o traženju mi nije jasan.
A takode ja isto stavljam neke stripove u orman i sve sam izvadio iz najlon kesica, tako su me neki savetovali, sad mogu ih uvek vratiti ako zatreba.

GENS UNA SUMUS



trazio si savjet od starijih clanova. posto bih i ranije al nisam htjeo...
postavio si pitanje, sto su neki vec naveli, jedno 10. put u zadnja 3 mjeseca. pa me nasmijao nacin na koji ti je odgovoreno na pitanje.

ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!

Dobro, a sad koliko ti imaš i kako ti cuvaš tvoje stripove.

GENS UNA SUMUS



moja je kolekcija mala. oko 600 komada, al su sve kompleti. poslijeratni svi. a cuvam i u maksuz napravljenim policama. jedna duga 2m i 20 cm i jedna manja. 2 x po metar. slozeni po brojevima, sve skupa izgleda jako fino

ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 14:16:11  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Odlicno je da je to složeno kako valja, a zanima me kako misliš kompleti, koji kompleti, Zagor ili ...

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 15:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Orloff

Mene zanima ako ih unistava celofan, ili one vrecice za razliku od celofana imaju mali pristup zraka?! Strah me da mi se kondenzacija ne pojavi, inace stripovi mi jesu na drvenim policama ali soba u kojoj se nalaze se ne grije(tako da sam, i to na ovim novim KP i Texu u boji, primjetio da su stranice onako malo na valove, od vlage pretpostavljam!) , nista strasno ali...
Onda, kondenzacija - celofan , da ili ne ?! :-)


Tako je , prijatelju, ja sam kupio nove primerke Texa, ove što je izdao Strip Agent, i pojavili su se i meni ti talasi, odnosno valovi, pa sam ih ona stavio pod presu, tj. stavio na njih težinu, recimo puno zabavnika i knjiga, pa se plašim i sad da li ce se listovi ispraviti, ali ništa ne diram do proleca ( Bojim se da pogledam ) !!

GENS UNA SUMUS


Valovitost se dešava od vlage. To mi je najgore od svih oštecenja. Izgleda da su ovi novi podložniji valovitosti. Oni stari ZS i LMS nisu postajali valoviti vec su se osipali ako je baš jako vlažno. Cini mi se da su ti stari bolje podnosili kojekakve podrume i tavane. Ovi novi SD/Ludens su neki razmaženi stripovi, traže puno pažnje.

>> Nije da ja ne volim ljude, samo se bolje osjecam kada mi nisu u blizini. <<

Nema vlage, dršim ih u ormaricu specijalno napravljenom za Strip albume, ali ne znam kako je moglo da dode do toga da prodre vlaga unutra.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 27/01/2006 : 15:49:23  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Odlicno je da je to složeno kako valja, a zanima me kako misliš kompleti, koji kompleti, Zagor ili ...

GENS UNA SUMUS



da, da...
zagor, zagor extra, mister no, tex, sistemov ken parker, af klasik,zagorova specijalna izdanja, fali par komada da pojedini budu 100% kompletni + stripovi koje imam onako, par komada iz neke serije ili nekog junaka

ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 15:57:26  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by nedim

quote:
Originally posted by srdjandj

Odlicno je da je to složeno kako valja, a zanima me kako misliš kompleti, koji kompleti, Zagor ili ...

GENS UNA SUMUS



da, da...
zagor, zagor extra, mister no, tex, sistemov ken parker, af klasik,zagorova specijalna izdanja, fali par komada da pojedini budu 100% kompletni + stripovi koje imam onako, par komada iz neke serije ili nekog junaka

ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!

Odlicno, vidiš mi skupljamo sve, zato što mali brat voli Zagora , Bleka, Marka, Mikija, ja Texa, Asteriksa, a stari naravno Ken Parkera i njegovog omiljenog Alan Forda, samo tu kolekciju je uspeo da sacuva iz mladosti. Zato mi skupljamo sve i citava porodica pored ostalih obaveza odmara se citajuci stripove.Pozdravljam tvoju kolekciju.


GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 27/01/2006 : 16:03:46  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
.. moju smrznutu kolekciju. sljedece sedmice idem pokusati naci koji broj sto mi fali. da to popunim

ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/01/2006 : 16:04:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
vlaga=glavni neprijatelj papira
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 16:06:24  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by nedim

.. moju smrznutu kolekciju. sljedece sedmice idem pokusati naci koji broj sto mi fali. da to popunim

ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!

Samo napred popunjavaj, pa u tome i jeste draž sakupljanja, da ne možeš sve skupiti odjednom, evo ja za kompom, a mali brat Deki cita Zagor extra.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 27/01/2006 : 16:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by nedim

.. moju smrznutu kolekciju. sljedece sedmice idem pokusati naci koji broj sto mi fali. da to popunim

ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!

Samo napred popunjavaj, pa u tome i jeste draž sakupljanja, da ne možeš sve skupiti odjednom, evo ja za kompom, a mali brat Deki cita Zagor extra.

GENS UNA SUMUS



ja sam maloprije "stamanio" flokova izdaja, imam jos Zs 620,621 i 622 da veceras uzivam lagano

ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 16:28:41  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by nedim

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by nedim

.. moju smrznutu kolekciju. sljedece sedmice idem pokusati naci koji broj sto mi fali. da to popunim

ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!

Samo napred popunjavaj, pa u tome i jeste draž sakupljanja, da ne možeš sve skupiti odjednom, evo ja za kompom, a mali brat Deki cita Zagor extra.

GENS UNA SUMUS



ja sam maloprije "stamanio" flokova izdaja, imam jos Zs 620,621 i 622 da veceras uzivam lagano

ZAGOR PRICA...
DOSADNI STE SA HC-OM!!!

Super, ja sad gledam ovu seriju hrvatsku, pa onda ce rukomet, možda veceras procitam koji strip, ali tu je i obaveza prema curi...

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

Orloff
Junior Member



Croatia
396 Posts

Member since 01/10/2003

Posted - 27/01/2006 : 19:28:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Orloff a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by Orloff

Mene zanima ako ih unistava celofan, ili one vrecice za razliku od celofana imaju mali pristup zraka?! Strah me da mi se kondenzacija ne pojavi, inace stripovi mi jesu na drvenim policama ali soba u kojoj se nalaze se ne grije(tako da sam, i to na ovim novim KP i Texu u boji, primjetio da su stranice onako malo na valove, od vlage pretpostavljam!) , nista strasno ali...
Onda, kondenzacija - celofan , da ili ne ?! :-)


Tako je , prijatelju, ja sam kupio nove primerke Texa, ove što je izdao Strip Agent, i pojavili su se i meni ti talasi, odnosno valovi, pa sam ih ona stavio pod presu, tj. stavio na njih težinu, recimo puno zabavnika i knjiga, pa se plašim i sad da li ce se listovi ispraviti, ali ništa ne diram do proleca ( Bojim se da pogledam ) !!

GENS UNA SUMUS


Valovitost se dešava od vlage. To mi je najgore od svih oštecenja. Izgleda da su ovi novi podložniji valovitosti. Oni stari ZS i LMS nisu postajali valoviti vec su se osipali ako je baš jako vlažno. Cini mi se da su ti stari bolje podnosili kojekakve podrume i tavane. Ovi novi SD/Ludens su neki razmaženi stripovi, traže puno pažnje.

>> Nije da ja ne volim ljude, samo se bolje osjecam kada mi nisu u blizini. <<



Upravo to, i to su mi se valovi pojavili bas kod tog kvalitetnijeg papira, novi KP, Tex..
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/01/2006 : 20:00:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
[/quote]Nema vlage, dršim ih u ormaricu specijalno napravljenom za Strip albume, ali ne znam kako je moglo da dode do toga da prodre vlaga unutra.

GENS UNA SUMUS
[/quote]
Onda stvarno ne znam što je u pitanju. Možda je u toj prostoriji cesta promjena temperature tj. malo se loži pa malo ne... Ne bi se smjeli izvaloviti tek tako.Ja nemam te novije Texove pa ne mogu reci kakvi su moji.
By the way, danas sam poceo sa akcijom vadenja svih stripova iz najlon kesa za zamrzivac. Neka dišu.

>> Stvari ne vidimo kakve jesu. Vidimo ih kakvi jesmo. <<

Edited by - Obi-wan on 27/01/2006 20:03:39
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000