forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Dnevnikove naklade
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/01/2006 : 21:14:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
Znam da je ovaj topic vec bia pa ne želin opet prežvakanu stvar! u biti nije važno kolika je bila naklada nego koliko je stripova uopce fizicki prisutno danas od pojedinog broja?u relativno dobrom stanju?koji su po vašem mišljenju najrjedi brojevi?

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 21:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Najredi su LMS i ZS , i to brojevi ispod 100, odnosno još redi su kartonci.
Takode su retki niski brojevi sa Zagorom, a da ne pominjemo one prve brojeve Texa u LMS, koji vrede pravo bogatstvo

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/01/2006 : 21:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
koliko procjenjuješ da ima npr. texa 1 LMS komada?
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 21:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ne mogu proceniti tacno, jer ni ja ga nemam i nikad ga u životu nisam video, verovatno to ti mogu odgovoriti ovi veliki prodavci ili vlasnici striparnica.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/01/2006 : 21:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
nisan ni ja.baš zato me i zanima.ali to je stvarno teško procjenit.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 27/01/2006 : 21:46:24  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Kažem ti, sigurno ih nema puno, dosta stripova je stradalo po tavanima , šupama, pocepano, popaljeno, pa ko to može tacno da proceni, vidiš i sam kolike su im cene kad se pojave na aukcijama i bez obzira na cenu uvek se prodaju, znaci da ih ima mali broj, a još je manje koji su dobro ocuvani, a i ja bih voleo da znam procenu, recimo da ih je zauvek nestalo 50% ...)))

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/01/2006 : 21:50:31  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ma nestalo ih je i 80 %! možda ih ima par stotina komada?
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26653 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 27/01/2006 : 22:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
koliko komada nekog stripa još ima je teško izracunati.trebalo bi pronaci sve ljude koji imaju odreden primjerak pa usporediti sa brojem tiskanih primjeraka.ali i kad bi se svi ljudi koji imaju odredeni strip javili još uvijek to ne bi bio konacan broj primjeraka,jer vjerovatno postoju primjerci na nekim zabacenim mjestima (tavani,podrumi i slicno)za koje i vlasnici neznaju da ih imaju.
ako je neki strip najtraženiji (npr.nasilje u darkwoodu)to ne znaci da ga ima najmanje sacuvanih primjeraka.možda ima najmanje primjeraka neki strip koji uopce nije tražen(govorim o zs i lms)neki nepoznati junak kojeg niko ne skuplja.
Go to Top of Page

fumettisti
Senior Member

Croatia
2265 Posts

Member since 13/07/2002

Posted - 27/01/2006 : 23:06:54  Show Profile Show Extended Profile  Send fumettisti an ICQ Message  Send fumettisti a Private Message
Prevario bi se da znas koliko toga ima.Ja sam svoje primjerke LMS 1-2-3 nabavio preko nekih ljudi a onda sam sasvim neocekivano dosao ponovo do istih brojeva ali jos bolje ocuvanih.Ako ti kazem da sam sva tri prodao za 100 eura ukupno,znaj da sam bio zadovoljan sa novonabavljenima.Uvijek ima samo netreba skakati na cijene nekih koji u tome vide samo ZARADU.
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 27/01/2006 : 23:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Meni se isto vrtilo ovo pitanje po glavi stanovnika.
Nesto kontam za Lms 4 da ih ne postoji vise od 20-tak komada koji su glanceri,svako se srbi tamo gdje ga cese,mene ovdje zasrbilo.

Porter
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 28/01/2006 : 02:13:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
LMS4 postoji u mnogo vise komada nego sto procenjujes, samo sto veliki broj ljudi koji imaju dobro ocuvane kolekcije upravo i imaju te kolekcije jos uvek zahvaljujuci cinjenici sto se time ne hvale okolo nego sami uzivaju u njima pa ne dolaze u opasnost da ih pozajmljuju ili daju nekome na citanje...
Go to Top of Page

chemako
Average Member

Croatia
758 Posts

Member since 22/02/2004

Posted - 28/01/2006 : 06:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Send chemako a Private Message
Ja samo znam da su prvi brojevi LMS ispocetka išli kao vanredni brojevi ZS i da su sigurno štampavani odnosno tiskani u manjem broju nego ZS i to je jedino tocno,a ovo drugo su sve maštanja i nagadanja bez konkretnih podataka.
Ne treba zaboraviti da su recimo prva tri broja LMS bili 150% skuplji nego prvi brojevi ZS i da i to je sigurno bio jedan od razloga zašto su se manje kupovali nego ZS.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/01/2006 : 11:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Mislim da ih ima jako malo, ja recimo u Vršcu nisam nikad kod nikog video prve brojeve LMS i ZS, a svakodnevno sam u kontaktu sa striparošima, prodavcima stripova, cak se uvek nadam da cu na buvljaku iznenada ugledati neki stari strip, ali ništa od toga, verovatno je to sve uništeno, pobacano ili neko ljubomorno cuva i ne pokazuje nikom, siguran sam da po Beogradu ima dosta toga i po vecim gradovima, ali ovde presušilo.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/01/2006 : 12:44:08  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Evo jedne zanimljive price : sreo sam, se sa jednim poznanikom koji živi u Vršcu, a roditelji mu žive u obližnjem selu, 20-tak km. od Vršca i nekako poceli pricu o stripovima. On je dosta stareiji od mene , cak i od mog oca ( a znamo se preko šaha ), pa je on onda meni rekao kako na tavanu, na selu, ima punu kutiju starih stripova, a izmedu ostalog i LMS br. 2 .Pitao sam ga da odemo tamo , da to pogledam, jer njega to ne zanima, medutim on kaže da to stoji na tavanu godinama, puno je prašine, uglavnom nije hteo da uopšte razmišlja o tome da odemo i to vidimo, hteo sam da mu to otkupim, a onako sam se potajno nadao da ce mi on to pokloniti.Sad , da li je govorio istinu ili me je samo napalio , ne znam ? Medutim, crv sumnje se uvukao u mene i ja sad stalno razmišljam o tome, kako bi to bilo lepo, da na tom tavanu nadem punu kutiju starih stripova, bilo bi to za mene kao kad bi neko otkrio neko blago.Nisam izgubio nadu, da cu jednom doci do tih stripova ako postoje.
Jednom sam cak i sanjao kako pronalazim te stripove, eto koliko smo mi striparoši zaludeni u ovom pogledu.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/01/2006 : 12:51:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
a ko zna? možda ih stvarno i ima .u svakom slucaju prvi brojevi lms su rjedi nego zs.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/01/2006 : 12:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

a ko zna? možda ih stvarno i ima .u svakom slucaju prvi brojevi lms su rjedi nego zs.

Možda , to možda mi se danima vrti po glavi, a još ono, kako bih ja to sve slatko pronašao i pokupio, ali nada uvek umire poslednja.

GENS UNA SUMUS
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 28/01/2006 : 15:16:58  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Evo jedne zanimljive price : sreo sam, se sa jednim poznanikom koji živi u Vršcu, a roditelji mu žive u obližnjem selu, 20-tak km. od Vršca i nekako poceli pricu o stripovima. On je dosta stareiji od mene , cak i od mog oca ( a znamo se preko šaha ), pa je on onda meni rekao kako na tavanu, na selu, ima punu kutiju starih stripova, a izmedu ostalog i LMS br. 2 .Pitao sam ga da odemo tamo , da to pogledam, jer njega to ne zanima, medutim on kaže da to stoji na tavanu godinama, puno je prašine, uglavnom nije hteo da uopšte razmišlja o tome da odemo i to vidimo, hteo sam da mu to otkupim, a onako sam se potajno nadao da ce mi on to pokloniti.Sad , da li je govorio istinu ili me je samo napalio , ne znam ? Medutim, crv sumnje se uvukao u mene i ja sad stalno razmišljam o tome, kako bi to bilo lepo, da na tom tavanu nadem punu kutiju starih stripova, bilo bi to za mene kao kad bi neko otkrio neko blago.Nisam izgubio nadu, da cu jednom doci do tih stripova ako postoje.
Jednom sam cak i sanjao kako pronalazim te stripove, eto koliko smo mi striparoši zaludeni u ovom pogledu.

GENS UNA SUMUS


Hm...o takvim stvarima i ja sanjam...



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/01/2006 : 15:49:52  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

quote:
Originally posted by srdjandj

Evo jedne zanimljive price : sreo sam, se sa jednim poznanikom koji živi u Vršcu, a roditelji mu žive u obližnjem selu, 20-tak km. od Vršca i nekako poceli pricu o stripovima. On je dosta stareiji od mene , cak i od mog oca ( a znamo se preko šaha ), pa je on onda meni rekao kako na tavanu, na selu, ima punu kutiju starih stripova, a izmedu ostalog i LMS br. 2 .Pitao sam ga da odemo tamo , da to pogledam, jer njega to ne zanima, medutim on kaže da to stoji na tavanu godinama, puno je prašine, uglavnom nije hteo da uopšte razmišlja o tome da odemo i to vidimo, hteo sam da mu to otkupim, a onako sam se potajno nadao da ce mi on to pokloniti.Sad , da li je govorio istinu ili me je samo napalio , ne znam ? Medutim, crv sumnje se uvukao u mene i ja sad stalno razmišljam o tome, kako bi to bilo lepo, da na tom tavanu nadem punu kutiju starih stripova, bilo bi to za mene kao kad bi neko otkrio neko blago.Nisam izgubio nadu, da cu jednom doci do tih stripova ako postoje.
Jednom sam cak i sanjao kako pronalazim te stripove, eto koliko smo mi striparoši zaludeni u ovom pogledu.

GENS UNA SUMUS


Hm...o takvim stvarima i ja sanjam...



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"





Valjda ce mi se san jednom ostvariti.

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 28/01/2006 : 15:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
quote:
Originally posted by Porter

Meni se isto vrtilo ovo pitanje po glavi stanovnika.
Nesto kontam za Lms 4 da ih ne postoji vise od 20-tak komada koji su glanceri,svako se srbi tamo gdje ga cese,mene ovdje zasrbilo.

Porter



ima toga vise. ja sam znam za bar 4 komada, od kojih su 3 u extra stanju, jedan je malo losiji

ZAGOR PRICA...
trazili ste zapad! dobili ste divlji...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/01/2006 : 16:22:21  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by nedim

quote:
Originally posted by Porter

Meni se isto vrtilo ovo pitanje po glavi stanovnika.
Nesto kontam za Lms 4 da ih ne postoji vise od 20-tak komada koji su glanceri,svako se srbi tamo gdje ga cese,mene ovdje zasrbilo.

Porter



ima toga vise. ja sam znam za bar 4 komada, od kojih su 3 u extra stanju, jedan je malo losiji

ZAGOR PRICA...
trazili ste zapad! dobili ste divlji...

Video si licno svojim ocima ja nikad u životu nisam video prve brojeve LMS i ZS, jedino imam od starih najniži broj 10. Pukovnikova podvala, odlicno ocuvan, a od ZS broj 9 - Lobo Kid , ostalo nisam imao prilike da vidim.

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 28/01/2006 : 16:28:45  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
to mozes negdje kod nekog bas kolekcionara da naletis. a ja imam srecu da takvih vise poznajem. nisam citao 40% stripova, ali sam imao u ruci 90% stripova zs i lms ispod broja 50. u mojoj kolekciji se nalazi zs #26. super ocuvan, kao najnizi broj koji ja licno imam

ZAGOR PRICA...
trazili ste zapad! dobili ste divlji...
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 28/01/2006 : 16:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Istina je da su ti stari brojevi jako jako rijetki. U Zagrebu ima dosta prodavaca stripova, ali ja sam te najrijede brojeve vidio tek po nekoliko puta, a neke i samo jednom u životu. Kao na primjer: LMS 5, 7 i 8 ili ZS 1. Nekada nije bilo interneta i ako neki strip nisi kupio cim si ga vidio, mogao si zaboraviti da ce ti se posreciti vidjeti ga opet.

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 28/01/2006 : 20:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message
A koliko vredi Tex br. 4 glancer
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 28/01/2006 : 20:54:05  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
E, Srdjandj, da kojim slucajem imam dva primerka LMS 1, poklonio bih ti jedan!
Neko je jednom ovde napisao da su u zlatna vremena tirazi LMS i ZS bili nekoliko stotina hiljada, tako da je toga bilo uzasno puno. Problem je sto je 95% onih koje su te stripove kupovali, prestalo da se zanima za njih negde u pubertetu, tako da su ih sigurno bacili na smece. S obzirom da imam celu kolekciju LMS i ZS, znam da su neki retki brojevi potpuno neocekivani, verovatno su najredji oni koji su izasli na samom kraju serije, jer su tad i tirazi opali, a i slabo se prodavalo. Recimo, Teks u LMS mi je bilo dosta tesko da sakupim, pa od Marka Tajna belih lisica, pa neke Price sa divljeg zapada, uopste prvi brojevi Marka... S druge strane, recimo, ZS 1 sam kupio bez problema i vrlo jeftino od prodavca na pijaci, a prvi broj Bleka sam jos kao klinac kupio preko oglasa, takodje za dzabe, a oba stripa su bila odlicno ocuvana. Secam se da sam 80-ih kao dete znao da kupim po 50-100 stripova Teksa, Marka, Mikija odlicno ucuvanih i to preko oglasa u Strip zabavniku za ne vise od 50-100 maraka. Najskuplji strip koji sam nabavio bio je, naravno, LMS 4 i to sam platio negde oko 50-ak evra, ocajno ocuvan, ali posto mi je bio medju poslednjima koji mi je nedostajao, nisam vise hteo da se maltretiram. Inace, nikad se nisam palio na glancere, stripove sam kupovao da bi ih citao.

quote:
Originally posted by srdjandj

Evo jedne zanimljive price : sreo sam, se sa jednim poznanikom koji živi u Vršcu, a roditelji mu žive u obližnjem selu, 20-tak km. od Vršca i nekako poceli pricu o stripovima. On je dosta stareiji od mene , cak i od mog oca ( a znamo se preko šaha ), pa je on onda meni rekao kako na tavanu, na selu, ima punu kutiju starih stripova, a izmedu ostalog i LMS br. 2 .Pitao sam ga da odemo tamo , da to pogledam, jer njega to ne zanima, medutim on kaže da to stoji na tavanu godinama, puno je prašine, uglavnom nije hteo da uopšte razmišlja o tome da odemo i to vidimo, hteo sam da mu to otkupim, a onako sam se potajno nadao da ce mi on to pokloniti.Sad , da li je govorio istinu ili me je samo napalio , ne znam ? Medutim, crv sumnje se uvukao u mene i ja sad stalno razmišljam o tome, kako bi to bilo lepo, da na tom tavanu nadem punu kutiju starih stripova, bilo bi to za mene kao kad bi neko otkrio neko blago.Nisam izgubio nadu, da cu jednom doci do tih stripova ako postoje.
Jednom sam cak i sanjao kako pronalazim te stripove, eto koliko smo mi striparoši zaludeni u ovom pogledu.

GENS UNA SUMUS

Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/01/2006 : 21:04:45  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Kad nabaviš još jedan primerak pokloni mi, necu se naljutiti.

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/01/2006 : 21:07:44  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Svaka cast za celu kolekciju LMS i ZS, pozdravljam takve kolekcije, ako se sretnemo u NS, voleo bih da to pogledam, jer nikad nisam video celu kolekciju na jednom mestu.

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000