forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Dnevnikove naklade
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 28/01/2006 : 21:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Vezano za tvoj drugi topic, ja ih sve drzim u sobi na policama, koje sam svojerucno za njih napravio, pa cu jednom da ih slikam i napravim fotografiju. Rado bih ti poklonio neke od stripova kad bih imao duplikat, ako nadjem - ispunicu obecanje. Inace, imam par desetina LMs i Zs duplikata, ali su to uglavnom teski kupusi, tako da bi me to bilo sramota da ti poklonim.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/01/2006 : 21:27:51  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by osim

Vezano za tvoj drugi topic, ja ih sve drzim u sobi na policama, koje sam svojerucno za njih napravio, pa cu jednom da ih slikam i napravim fotografiju. Rado bih ti poklonio neke od stripova kad bih imao duplikat, ako nadjem - ispunicu obecanje. Inace, imam par desetina LMs i Zs duplikata, ali su to uglavnom teski kupusi, tako da bi me to bilo sramota da ti poklonim.

Javi mi na mail koji su to stripovi, pa cemo se dogovoriti.

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/01/2006 : 21:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Poklonu se ne gleda u zube !!!

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 28/01/2006 : 21:36:02  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Upozoravam te da tu imam cak i jednog Bleka, mislim da le LMS 413 ovako napamet, koji nema vise od 20 stranica, a drugi su ZS i LMS uglavnom brojevi 200, 300, 400... ima i ZS 24 ali mu fali prvih 20-ak stranica, Teksov LMS 30, pocinje tek od 5 stranice, ma ima sigurno 100-ak takvim ekstremnih kupusu, mozda je tek 10-ak stripova sa svim stranicama. Jesi li i dalje zainteresovan?
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 28/01/2006 : 21:37:07  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Moj je problem sto sam toliko sentimentalan, pa ne mogu ni tih 20-ak stranica tog bleka da bacim u smece, nekako ne ide! cuvam ih vec 20-ak godina!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/01/2006 : 21:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by osim

E, Srdjandj, da kojim slucajem imam dva primerka LMS 1, poklonio bih ti jedan!
Neko je jednom ovde napisao da su u zlatna vremena tirazi LMS i ZS bili nekoliko stotina hiljada, tako da je toga bilo uzasno puno. Problem je sto je 95% onih koje su te stripove kupovali, prestalo da se zanima za njih negde u pubertetu, tako da su ih sigurno bacili na smece. S obzirom da imam celu kolekciju LMS i ZS, znam da su neki retki brojevi potpuno neocekivani, verovatno su najredji oni koji su izasli na samom kraju serije, jer su tad i tirazi opali, a i slabo se prodavalo. Recimo, Teks u LMS mi je bilo dosta tesko da sakupim, pa od Marka Tajna belih lisica, pa neke Price sa divljeg zapada, uopste prvi brojevi Marka... S druge strane, recimo, ZS 1 sam kupio bez problema i vrlo jeftino od prodavca na pijaci, a prvi broj Bleka sam jos kao klinac kupio preko oglasa, takodje za dzabe, a oba stripa su bila odlicno ocuvana. Secam se da sam 80-ih kao dete znao da kupim po 50-100 stripova Teksa, Marka, Mikija odlicno ucuvanih i to preko oglasa u Strip zabavniku za ne vise od 50-100 maraka. Najskuplji strip koji sam nabavio bio je, naravno, LMS 4 i to sam platio negde oko 50-ak evra, ocajno ocuvan, ali posto mi je bio medju poslednjima koji mi je nedostajao, nisam vise hteo da se maltretiram. Inace, nikad se nisam palio na glancere, stripove sam kupovao da bi ih citao.

quote:
Originally posted by srdjandj

Evo jedne zanimljive price : sreo sam, se sa jednim poznanikom koji živi u Vršcu, a roditelji mu žive u obližnjem selu, 20-tak km. od Vršca i nekako poceli pricu o stripovima. On je dosta stareiji od mene , cak i od mog oca ( a znamo se preko šaha ), pa je on onda meni rekao kako na tavanu, na selu, ima punu kutiju starih stripova, a izmedu ostalog i LMS br. 2 .Pitao sam ga da odemo tamo , da to pogledam, jer njega to ne zanima, medutim on kaže da to stoji na tavanu godinama, puno je prašine, uglavnom nije hteo da uopšte razmišlja o tome da odemo i to vidimo, hteo sam da mu to otkupim, a onako sam se potajno nadao da ce mi on to pokloniti.Sad , da li je govorio istinu ili me je samo napalio , ne znam ? Medutim, crv sumnje se uvukao u mene i ja sad stalno razmišljam o tome, kako bi to bilo lepo, da na tom tavanu nadem punu kutiju starih stripova, bilo bi to za mene kao kad bi neko otkrio neko blago.Nisam izgubio nadu, da cu jednom doci do tih stripova ako postoje.
Jednom sam cak i sanjao kako pronalazim te stripove, eto koliko smo mi striparoši zaludeni u ovom pogledu.

GENS UNA SUMUS




svaka cast na ciloj kolekciji!virujen da nema puno ljudi šta se može pohvalit s necim takvim!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/01/2006 : 21:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by osim

Upozoravam te da tu imam cak i jednog Bleka, mislim da le LMS 413 ovako napamet, koji nema vise od 20 stranica, a drugi su ZS i LMS uglavnom brojevi 200, 300, 400... ima i ZS 24 ali mu fali prvih 20-ak stranica, Teksov LMS 30, pocinje tek od 5 stranice, ma ima sigurno 100-ak takvim ekstremnih kupusu, mozda je tek 10-ak stripova sa svim stranicama. Jesi li i dalje zainteresovan?

Naravno da jesam !

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 28/01/2006 : 21:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
lwood, vidim i tebi je Teleskopulos bio prvi broj, kao i meni! Pazi, do 13. godine imao sam oko 1000 brojeva lms i zs, a bilo ih je izaslo do tad mozda 1500... Onda sam razdelio ko zna kome jedno 200 stripova sigurno... da skupim ovih drugih 1000 trebalo mi je mozda 2 godine. Nije bilo narocito tesko, prvenstveno zahvaljujuci ovom forumu, ali i tome sto se nisam palio na glancere, a onda ide mnogo lakse da nadjes nesto, kad nisi jako zahtevan. Zao mi je sto nisam uspeo da skupim i Dnevnikove MArti Misterije i Dilan Dogove, ali sam onda bas nekako sobio malog sincica i totalno dekintirao (a nekad sam ih u detinjstvu imao sve, ali sam sve podelio, nisu mi ostala 2-3)... ali, barem je tu cela ZS i LMS.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/01/2006 : 21:53:48  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Barem... eh da je meni barem cela ta kolekcija, ne bih više ništa tražio, svaka cast, samo to ti kažem, a ne palim se bi ja na glancere.

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 28/01/2006 : 21:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
pa gleda se sadašnja situacija.ja san isto dosta toga razdilia mladim generacijama,nešto proda... prije 8,9 godina.ali sad san se opet zapalia.makar sada iman više novijih izdanja.
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 28/01/2006 : 21:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Postoji samo jedan uslov:ili uzimas sve, ili nijedan! I moras obecati da nikad neces ni jedan od tih kupusa baciti. Cak ni tih 20-ak stranica Barona Okultisa! I dalje si za?

quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by osim

Upozoravam te da tu imam cak i jednog Bleka, mislim da le LMS 413 ovako napamet, koji nema vise od 20 stranica, a drugi su ZS i LMS uglavnom brojevi 200, 300, 400... ima i ZS 24 ali mu fali prvih 20-ak stranica, Teksov LMS 30, pocinje tek od 5 stranice, ma ima sigurno 100-ak takvim ekstremnih kupusu, mozda je tek 10-ak stripova sa svim stranicama. Jesi li i dalje zainteresovan?

Naravno da jesam !

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"

Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 28/01/2006 : 21:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Inace, sad sam bacio pogled, ima toga mnogo vise nego sto sam mislio, nesto preko 150 stripova! Izvinjavam se, kupusa!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 29/01/2006 : 10:07:10  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Dobro javi mi na mail šta imaš od tih viškova, pošto imam i ja neke kupuse, pa možda mogu nešto kompletirati.

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 29/01/2006 : 10:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=237&SearchTerms=tiraz

Ne znam da li sam dobro paste-ovao ovaj link, ali mi jr to jedan d najdrazis topic-a, gde se mogu pronaci tacni tirazi pojednih borjeva ZS i LMS, koje je izneo Kolekcionar. Zao mi je sto nije objavio i vise podataka. Kolekcionar je tu pominjao i neku knjigu u kojoj su navedeni svi ti tirazi... A sad mi je lepo da vidim da su pojedini brojevi Malog rendzera imali 3-4 puta vece tiraze u odnosu na najprodavanije brojeve Dilan Doga!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/01/2006 : 10:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
ne bih se ja pouzdao u kolekcionarove podatke.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 29/01/2006 : 12:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

ne bih se ja pouzdao u kolekcionarove podatke.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

Kakve su vaše procene, otprilike ?

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"
Go to Top of Page

nedim
Senior Member

Bosnia and Herzegovina
1933 Posts

Member since 13/08/2005

Posted - 29/01/2006 : 12:42:24  Show Profile Show Extended Profile  Send nedim a Private Message
ako nista mislim da su mu cifre realne, al nemojte zaboraviti da su to podatci koliko ih je odmah prodato. bilo je tu i naknadnih prodaja, kao i sto danas ima u pola cijene stari brojevi. tako da je to malo tesko odrediti.

ZAGOR PRICA...
trazili ste zapad! dobili ste divlji...
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 29/01/2006 : 15:31:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

ne bih se ja pouzdao u kolekcionarove podatke.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

Ah, tosubilavremenakada jekoleckionarovajsajt snadbijevaofenomenalniminformacijama.

Ase ležit vojnik Gorcin u zemlji svojoj. Na baštini tuždi žih. A smrt dozivah noc i dan. Mrava ne zgazih u vojnike odoh.

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 29/01/2006 : 16:11:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

ne bih se ja pouzdao u kolekcionarove podatke.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



I ja sam bio i ostao pomalo skeptican po tom pitanju, iako i najplica analiza nekih cinjenica moze ukazati i na suprotno, to jest da, ako nisu bas tacni, mogu biti veoma priblizni. Koliko se secam, odnosi tiraza pojedinih junaka su sasvim u skladu sa popularnoscu tih junaka i danas na nasim prostorima, jedino sto je tamo "paralo" oci su ogromni tirazi nekih stripova od cak (ako se dobro secam) 700.000 primeraka i vise. No, ko zna, popularnost stripa u to vreme kod nas je bila nezapamcena (i nije se vise nikada ponovila niti ce se ponoviti), kupovna moc stanovnistva isto tako nezapamcena i iz danasnje perspektive tesko nam je i da se prisetimo tog materijalnog blagostanja. Koliko je to nestvano bilo, pokusacu da ilustrujem primerom da sam upravo tih godina honorarno pisao tekstove za isvesni casopis (tad se zvao "Galaksija", bio je naucni casopis i, verovali ili ne, imao je tiraz od preko 100.000 primeraka, sto znam pouzdano jer sam tad bio i clan redakcijskog kolegijuma i to je cinjenica koju, za razliku od kolekcionareve, moze svako da proveri ako u Narodnoj biblioteci uzme bilo koji broj "Galaksije" iz tog vremena) i jednog meseca dobio sam honorar od oko 5.000 DM. E pa, ako sam ja kao srednjoskolac i student mogao da zaradim 5.000 DM mesecno bez nekog prevelikog napora, i ako se jedan naucni casopis stampao u vise od 100.000 primeraka, onda mi 700.000 za Zagora ne izgleda toliko neverovatno za onakvo i onoliko 22-milionsko trziste bivse Jugoslavije.

No, sve ovo je samo moje misljenje po pitanju "Dnevnikovih" tiraza, moguce je da nisam u pravu.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 29/01/2006 : 16:16:38  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Evo jedne zanimljive price : sreo sam, se sa jednim poznanikom koji živi u Vršcu, a roditelji mu žive u obližnjem selu, 20-tak km. od Vršca i nekako poceli pricu o stripovima. On je dosta stareiji od mene , cak i od mog oca ( a znamo se preko šaha ), pa je on onda meni rekao kako na tavanu, na selu, ima punu kutiju starih stripova, a izmedu ostalog i LMS br. 2 .Pitao sam ga da odemo tamo , da to pogledam, jer njega to ne zanima, medutim on kaže da to stoji na tavanu godinama, puno je prašine, uglavnom nije hteo da uopšte razmišlja o tome da odemo i to vidimo, hteo sam da mu to otkupim, a onako sam se potajno nadao da ce mi on to pokloniti.Sad , da li je govorio istinu ili me je samo napalio , ne znam ? Medutim, crv sumnje se uvukao u mene i ja sad stalno razmišljam o tome, kako bi to bilo lepo, da na tom tavanu nadem punu kutiju starih stripova, bilo bi to za mene kao kad bi neko otkrio neko blago.Nisam izgubio nadu, da cu jednom doci do tih stripova ako postoje.
Jednom sam cak i sanjao kako pronalazim te stripove, eto koliko smo mi striparoši zaludeni u ovom pogledu.

GENS UNA SUMUS


Nesto slicno se i meni nedavno desilo. Rece mi bratic iz Zagreba da njegovi imaju u podrumi (kojeg su zadnji put pospremali '72) kutiju punu stripova. On je prije par godina izvukao jednog Mirka i Slavka, a meni je dao zeleno svjetlo da to sve uzmem. Moram uhvatiti vremena, obuci svoj Indiana Jones kostim i to istražiti.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/01/2006 : 16:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
moguce je da su podaci o tiražu autenticni.ali opet ostaje pitanje koliko je toga preživilo do danas.ne zaboravite da je prošlo skoro 15 godina od gašenja tih izdanja.
Go to Top of Page

Kuna15
Starting Member

Croatia
9 Posts

Member since 13/01/2006

Posted - 29/01/2006 : 18:24:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Kuna15 a Private Message
Moje mišljenje je da su "Dnevnikova" izdanja najviše popularna medu starijom generacijom (ona koja ih je kupovala s kioska ) i u dijelu kolekcionarske populacije.

Novija izdanja su superiornija u gotovo svakom pogledu, a sigurno je i to da su tiskana u manjoj tiraži.
Stoga necu biti iznenaden ako pojedini primjerci za 5-10 godina od sada dosegnu cijene i vece negoli najrjedi "Dnevnikovi" primjerci.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 29/01/2006 : 18:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Kuna15

Moje mišljenje je da su "Dnevnikova" izdanja najviše popularna medu starijom generacijom (ona koja ih je kupovala s kioska ) i u dijelu kolekcionarske populacije.

Novija izdanja su superiornija u gotovo svakom pogledu, a sigurno je i to da su tiskana u manjoj tiraži.
Stoga necu biti iznenaden ako pojedini primjerci za 5-10 godina od sada dosegnu cijene i vece negoli najrjedi "Dnevnikovi" primjerci.


pa za 10-15 godina sve je moguce.vec sad su neki Zagor extra skuplji od prosjecnih brojeva (novijih) od zs i lms
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 29/01/2006 : 18:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by alen

quote:
Originally posted by srdjandj

Evo jedne zanimljive price : sreo sam, se sa jednim poznanikom koji živi u Vršcu, a roditelji mu žive u obližnjem selu, 20-tak km. od Vršca i nekako poceli pricu o stripovima. On je dosta stareiji od mene , cak i od mog oca ( a znamo se preko šaha ), pa je on onda meni rekao kako na tavanu, na selu, ima punu kutiju starih stripova, a izmedu ostalog i LMS br. 2 .Pitao sam ga da odemo tamo , da to pogledam, jer njega to ne zanima, medutim on kaže da to stoji na tavanu godinama, puno je prašine, uglavnom nije hteo da uopšte razmišlja o tome da odemo i to vidimo, hteo sam da mu to otkupim, a onako sam se potajno nadao da ce mi on to pokloniti.Sad , da li je govorio istinu ili me je samo napalio , ne znam ? Medutim, crv sumnje se uvukao u mene i ja sad stalno razmišljam o tome, kako bi to bilo lepo, da na tom tavanu nadem punu kutiju starih stripova, bilo bi to za mene kao kad bi neko otkrio neko blago.Nisam izgubio nadu, da cu jednom doci do tih stripova ako postoje.
Jednom sam cak i sanjao kako pronalazim te stripove, eto koliko smo mi striparoši zaludeni u ovom pogledu.

GENS UNA SUMUS


Nesto slicno se i meni nedavno desilo. Rece mi bratic iz Zagreba da njegovi imaju u podrumi (kojeg su zadnji put pospremali '72) kutiju punu stripova. On je prije par godina izvukao jednog Mirka i Slavka, a meni je dao zeleno svjetlo da to sve uzmem. Moram uhvatiti vremena, obuci svoj Indiana Jones kostim i to istražiti.



Nemoj cekati da to neko drugi pokupi, odmah se zavlaci u podrum i grabi stripove, verovatno ima starih, cim si pomenuo Mirka i Slavka.

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"
Go to Top of Page

CANT
Starting Member

Croatia
38 Posts

Member since 24/11/2004

Posted - 29/01/2006 : 19:07:37  Show Profile Show Extended Profile  Send CANT a Private Message
Ako želiš srdjandj-e dodi kod mene u OSIJEK da vidiš te primjerke uživo,imam u kolekciji 2
kompleta po 4 broja lms a u zadnjih 6 mjeseci prošlo je još 3 primjerka lms 4 doduše lošijih,
ali povremeno se pojave i stariji brojevi zs, lms.Prije mi je bilo teže nanabavljat brojeve
što su mi falili u kolekciji dok sam bio u nabavci vezan za svoje mjesto življenja ali sa
internetom i putovanjima, situacija u kolekciji se znatno popravila.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000