forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Dnevnikove naklade
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 29/01/2006 : 20:49:40  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by CANT

Ako želiš srdjandj-e dodi kod mene u OSIJEK da vidiš te primjerke uživo,imam u kolekciji 2
kompleta po 4 broja lms a u zadnjih 6 mjeseci prošlo je još 3 primjerka lms 4 doduše lošijih,
ali povremeno se pojave i stariji brojevi zs, lms.Prije mi je bilo teže nanabavljat brojeve
što su mi falili u kolekciji dok sam bio u nabavci vezan za svoje mjesto življenja ali sa
internetom i putovanjima, situacija u kolekciji se znatno popravila.

A šta si uradio sa tim primercima LMS br. 4 ?
Imam rodbinu u Osijeku, pa ko zna možda se nekad i vidimo.
Videcemo, možda se nade nešto za tebe , što ja imam, pa da se nešto uradi po pitanju neke razmene.
Možeš li mi poslati na mail neki spisak, ako imaš neke viškove ?

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"
Go to Top of Page

rocco21
Senior Member

Croatia
1259 Posts

Member since 15/08/2004

Posted - 29/01/2006 : 20:56:25  Show Profile Show Extended Profile  Send rocco21 a Private Message
quote:
Originally posted by alen

quote:
Originally posted by srdjandj

Evo jedne zanimljive price : sreo sam, se sa jednim poznanikom koji živi u Vršcu, a roditelji mu žive u obližnjem selu, 20-tak km. od Vršca i nekako poceli pricu o stripovima. On je dosta stareiji od mene , cak i od mog oca ( a znamo se preko šaha ), pa je on onda meni rekao kako na tavanu, na selu, ima punu kutiju starih stripova, a izmedu ostalog i LMS br. 2 .Pitao sam ga da odemo tamo , da to pogledam, jer njega to ne zanima, medutim on kaže da to stoji na tavanu godinama, puno je prašine, uglavnom nije hteo da uopšte razmišlja o tome da odemo i to vidimo, hteo sam da mu to otkupim, a onako sam se potajno nadao da ce mi on to pokloniti.Sad , da li je govorio istinu ili me je samo napalio , ne znam ? Medutim, crv sumnje se uvukao u mene i ja sad stalno razmišljam o tome, kako bi to bilo lepo, da na tom tavanu nadem punu kutiju starih stripova, bilo bi to za mene kao kad bi neko otkrio neko blago.Nisam izgubio nadu, da cu jednom doci do tih stripova ako postoje.
Jednom sam cak i sanjao kako pronalazim te stripove, eto koliko smo mi striparoši zaludeni u ovom pogledu.

GENS UNA SUMUS


Nesto slicno se i meni nedavno desilo. Rece mi bratic iz Zagreba da njegovi imaju u podrumi (kojeg su zadnji put pospremali '72) kutiju punu stripova. On je prije par godina izvukao jednog Mirka i Slavka, a meni je dao zeleno svjetlo da to sve uzmem. Moram uhvatiti vremena, obuci svoj Indiana Jones kostim i to istražiti.






Ko zna koliko ima takvih stripova izgubljenih i zaboravljenih po podrumuma, tavanima i slicno.

Ja vec skoro godinu dana pokušavam doc do stripova koje mi prijatelj drži u nekakvoj staroj kuci na selu. Rekao je da ce mi to dati kad bude išao na selo (nije bio vec 4 godine, kad ce ne zna), nema pojma cega sve tu ima, a ima ih po njegovoj prici cudo. Zna samo da ih je prije desetak godina zapakovao u nekoliko kutija i tu ostavio. Od tada tu stoje i cekaju da ugledaju svjetlosta dana.


...resistance is futile...
Go to Top of Page

CANT
Starting Member

Croatia
38 Posts

Member since 24/11/2004

Posted - 29/01/2006 : 21:40:37  Show Profile Show Extended Profile  Send CANT a Private Message
Ta dva kompleta sam ostavijo sebi a ostali su se prodali na pijacu, dolazim ja par puta godišnje u Novi Sad..
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 29/01/2006 : 22:49:14  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by Markos

ne bih se ja pouzdao u kolekcionarove podatke.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



I ja sam bio i ostao pomalo skeptican po tom pitanju, iako i najplica analiza nekih cinjenica moze ukazati i na suprotno, to jest da, ako nisu bas tacni, mogu biti veoma priblizni. Koliko se secam, odnosi tiraza pojedinih junaka su sasvim u skladu sa popularnoscu tih junaka i danas na nasim prostorima, jedino sto je tamo "paralo" oci su ogromni tirazi nekih stripova od cak (ako se dobro secam) 700.000 primeraka i vise. No, ko zna, popularnost stripa u to vreme kod nas je bila nezapamcena (i nije se vise nikada ponovila niti ce se ponoviti), kupovna moc stanovnistva isto tako nezapamcena i iz danasnje perspektive tesko nam je i da se prisetimo tog materijalnog blagostanja. Koliko je to nestvano bilo, pokusacu da ilustrujem primerom da sam upravo tih godina honorarno pisao tekstove za isvesni casopis (tad se zvao "Galaksija", bio je naucni casopis i, verovali ili ne, imao je tiraz od preko 100.000 primeraka, sto znam pouzdano jer sam tad bio i clan redakcijskog kolegijuma i to je cinjenica koju, za razliku od kolekcionareve, moze svako da proveri ako u Narodnoj biblioteci uzme bilo koji broj "Galaksije" iz tog vremena) i jednog meseca dobio sam honorar od oko 5.000 DM. E pa, ako sam ja kao srednjoskolac i student mogao da zaradim 5.000 DM mesecno bez nekog prevelikog napora, i ako se jedan naucni casopis stampao u vise od 100.000 primeraka, onda mi 700.000 za Zagora ne izgleda toliko neverovatno za onakvo i onoliko 22-milionsko trziste bivse Jugoslavije.

No, sve ovo je samo moje misljenje po pitanju "Dnevnikovih" tiraza, moguce je da nisam u pravu.



pa ti si radio u GALAKSIJI
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 30/01/2006 : 01:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Nekad davno...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 30/01/2006 : 01:55:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Nikada se zagor nije prodao u preko 700000 primjeraka, koliko je tiskano ne znam
ali tolika prodaja nije bila sigurno.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 30/01/2006 : 05:01:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Nikada se zagor nije prodao u preko 700000 primjeraka, koliko je tiskano ne znam
ali tolika prodaja nije bila sigurno.


ma šta ti znaš,pa to je još i mala tiraža kad je zagor u pitanju

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
I KAD GUBE I KAD TUKU UVIJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!


Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/01/2006 : 09:11:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Nikada se zagor nije prodao u preko 700000 primjeraka, koliko je tiskano ne znam
ali tolika prodaja nije bila sigurno.



nikada se nijedan strip ovde nije stampao u tolikim tirazima. da ne govorimo o prodaji.

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/01/2006 : 12:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
quote:
Originally posted by osim

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=237&SearchTerms=tiraz





Ovo je fake.

Inace ima sigurno preko 2000 LMS 4 glancera na podrucjima bivse Yuge, da nije bilo rata cak bi dodao i 0 vise...

"I love Mickey Mouse more than any woman I have ever known."
- Walt Disney being gay sinds 1901
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 30/01/2006 : 16:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Dado

Nikada se zagor nije prodao u preko 700000 primjeraka, koliko je tiskano ne znam
ali tolika prodaja nije bila sigurno.


ma šta ti znaš,pa to je još i mala tiraža kad je zagor u pitanju

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
I KAD GUBE I KAD TUKU UVIJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!





I ja to isto kazem

Edited by - ---dp--- on 30/01/2006 16:44:45
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 30/01/2006 : 20:37:27  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Sta bi bio razlog da to bude fake?
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 31/01/2006 : 11:20:45  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
U ono doba je distribucija dosta dobro funkcionisala, tako da je dovoljno zamisliti da je na svaki drugi kiosk u velikoj Jugoslaviji dosao po SAMO jedan broj bilo kog stripa pa se moze otprilike naslutiti koliki su to tirazi bili u to vreme.



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"



Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 31/01/2006 : 12:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Da . Ali covek je otvorio topic da pita koliko je još stripova prisutno, koliko ih je još ostalo i koji su najredi stripovi, a ne da raspravljamo koliko ih je štampano, nego neke procene o tome koliko ih je ostalo.
Znamo svi da je dosta uništeno, spaljeno, otišlo sa starim papirom u reciklažu i slicno, eto , pa otprilike niko ne može tacno da kaže koliko ih još ima, možemo samo da nagadamo, verovatno da ih je pola otišlo zauvek.

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47035 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 31/01/2006 : 17:05:04  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
da kad san stavia topic mislia san baš na to koliko ih je ostalo u funkciji.znam da je to gotovo nemoguce utvrdit zato me i zanimalo šta vi ostali s foruma mislite o tome.moguce je npr da je neki strip koji nije toliko popularan npr. karabina slim,zoro ili bill adams dosta rjedi nego neki od razvikanijih likova zs/lms.
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 31/01/2006 : 19:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
sigurno da na to koliko ih je ostalo utice u mnogome i koliki je bio tiraz. Sto veci tiraz, to manja mogucnost za unistavanje. Sa tog famoznog Kolekcionarovog spiska, barem zvuci realno da su se prvi brojevi stampali u malom tirazu. Ali, vec tamo oko 100. broja tirazi su bili znatno veci. Sigurno da manje popularni junaci nisu imali velike tiraze, ali i to je opet nekoliko desetina hiljada tokom 70-ih i 80-ih.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 31/01/2006 : 19:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by sdragan@

U ono doba je distribucija dosta dobro funkcionisala, tako da je dovoljno zamisliti da je na svaki drugi kiosk u velikoj Jugoslaviji dosao po SAMO jedan broj bilo kog stripa pa se moze otprilike naslutiti koliki su to tirazi bili u to vreme.



"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"







evo za primjer, u to vrijeme bivše jugoslavije oko moje osnovne škole u krugu od 50tak metara bila su cetiri kioska i na svakom je bilo po jedno 6-7 primjeraka svakog stripa koji se u to vrijeme našao na kiosku.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000