forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 "Osma runda ..."
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 08/02/2006 : 09:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Da, Zagorovci, postoji nastavak ...

http://www.bestseler.net/?plink=4209

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!

manhunter
Moderator



Switzerland
25191 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/02/2006 : 09:43:59  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
"Zato Zagor. I zato valjda ni jedan posto od svih tih koji Zagora citaju ne bi neprisiljeni u ruke uzeli Mehicev albumcic U IME LJUBAVI."
Što??

ne volem glancere..
http://geminix.theblog.net

Edited by - manhunter on 08/02/2006 11:03:52
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/02/2006 : 10:53:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Di se to moze kupiti?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3497 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 08/02/2006 : 14:11:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

"Zato Zagor. I zato valjda ni jedan posto od svih tih koji Zagora citaju ne bi neprisiljeni u ruke uzeli Mehicev albumcic U IME LJUBAVI."
Što??

Kao, unapred bi odbacili sve sto ne "krece utabanim stazama pravocrtno jasne price i do nevidljivosti solidnog crtackog zanata" (stripovi o Zagoru). A navodno bi pogresili, jer je valjda "Mehic jedan od najcišcih proponenata Bonellijeve [...] škole kod nas. Njegovo pricanje je direktno, njegovi likovi svedeni na arhetipove, njegovo kadriranje apsolutno pregledno."

Vidi, ovo je jedna od najboljih recenzija koju sam u zivotu procitao.

Macanu u ruke dodje neko sranje od stripa ("Album"? Ne seri da je ovo album?! ), ali posto je domace sranje (po defaultu manje smrdi od stranog) recenzent bi trebalo da ga... postedi, je li... da ga - ako ne bas podrzi & promovise - a ono bar ne iskasapi.

I onda Darko napise da je ovaj strip, "uprkos graficki nedotjeranom crtežu", prava stvar za - fanove Zagora. Goru preporuku u zivotu nisam cuo...!

Jedino me buni ona reccenica o višku šrafura "koje otkrivaju mrak u duši i vrište na underground". Jebi ga, neki nikad nece shvatiti...

P.S. "Splitska skola"...? LOL
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 08/02/2006 : 14:25:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Di se to moze kupiti?

Nemam pojma, ali vjerujem da che Libellusova splitska veza znati iskopati primjerke, kao ssto je znala i s Dioklecijanccichima!

Mozzda u onoj knjizzari u ul. Dosud ili kako se vech zove?

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 08/02/2006 : 14:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Vjerojatno ce doci do Libellusa, da.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 08/02/2006 : 14:56:46  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by Vlaadisha

posto je domace sranje (po defaultu manje smrdi od stranog) recenzent bi trebalo da ga... postedi, je li... da ga - ako ne bas podrzi & promovise - a ono bar ne iskasapi.

***

P.S. "Splitska skola"...? LOL

a gledaj...

kad procjenjujes neki uradak (tekst), procjenjujes ga u kontekstu. Mehic je nekakav tamo entuzijast koji strip radi kad se umoran vrati s posla zato sto ga voli i zeli komunicirati tim putem, nije cijeli zivot imao ni vremena uvjezbavati se, niti je imao gdje objavljivati svoje amaterske uratke kako bi dobio nekakvu povratnu informaciju, niti to radi profesionalno, pa da moze svakoj tabli posvetiti osam sati.

kako onda od njega mozes ocekivati superprecizan i kvalitetan crtez, razradjenu pricu i likove i profi izgled kakav dobijes od najboljih strip profesionalaca na svijetu?

ja nisam nabavio taj album (jos, ali hocu) pa ne mogu suditi o njegovim stvarnim dometima (vidio sam samo jedan kraci, nelos, Mehicev strip), ali ne kuzim zasto ti smeta da 'domace sranje smrdi po defaultu manje od stranog'? mislim, zar je bolje da strano govno smrdi manje od domaceg? da putem informatike usvojenu rijec 'default' koristimo radije nego neku slicnu domacu samo zato jer su stranci uvijek pametniji, pa cemo i koristeci strane rijeci i mi zvucati tako?

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3497 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 08/02/2006 : 15:15:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message
quote:
Originally posted by jurica


a gledaj...

kad procjenjujes neki uradak (tekst), procjenjujes ga u kontekstu. Mehic je nekakav tamo entuzijast koji strip radi kad se umoran vrati s posla zato sto ga voli i zeli komunicirati tim putem, nije cijeli zivot imao ni vremena uvjezbavati se, niti je imao gdje objavljivati svoje amaterske uratke kako bi dobio nekakvu povratnu informaciju, niti to radi profesionalno, pa da moze svakoj tabli posvetiti osam sati.

Ne slazem se; napravi paralelu sa bilo cim...
quote:
kako onda od njega mozes ocekivati superprecizan i kvalitetan crtez, razradjenu pricu i likove i profi izgled kakav dobijes od najboljih strip profesionalaca na svijetu?

Da li je ovo retoricko pitanje?

(Ako nije - ne ocekujem ja nista od njega)
quote:
ali ne kuzim zasto ti smeta da 'domace sranje smrdi po defaultu manje od stranog'? mislim, zar je bolje da strano govno smrdi manje od domaceg?

Ne, govno je govno.
quote:
da putem informatike usvojenu rijec 'default' koristimo radije nego neku slicnu domacu samo zato jer su stranci uvijek pametniji, pa cemo i koristeci strane rijeci i mi zvucati tako?

Ti si upotrebio petnaestak stranih reci u svom postu.

Edited by - Vlaadisha on 08/02/2006 15:23:27
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 08/02/2006 : 15:31:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by Vlaadisha

quote:
Originally posted by jurica

kad procjenjujes neki uradak (tekst), procjenjujes ga u kontekstu.

Ne slazem se; napravi paralelu sa bilo cim...

nemas se sto slagati ili ne. u slucaju stripa kontekst je nuzan preduvjet za postojanje teksta. to je cinjanica. o tome kako ces dozivjeti kontekst je pitanje o kojem se moze raspravljati, ali cinjenica da se svako djelo procjenjuje unutar nekakvog konteksta je aksiom i o tome nemamo sto razgovarati.

quote:
Originally posted by Vlaadisha

Ne, govno je govno.


nije nemoguce da kad procitam spomenuti strip i sam zakljucim da je sranje, ali daj mi molim te nekakve argumente, ti koji si ga procitao, jer dojam koji je na mene ostavio tvoj post je da ti pljujes po njemu manje vise samo zato jer je domaci. nekoliko komentara o stvarnim nedostacima stripa bi me mozda razuvjerili.

quote:
Originally posted by Vlaadisha

Ti si upotrebio petnaestak stranih reci u svom postu.

strane rijeci mogu i ne moraju biti prihvacene u standard. ni u hrvatskom ni u srpskom rijec "default" to sigurno nije. barem ne tako napisana.

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr

Edited by - jurica on 08/02/2006 15:37:26
Go to Top of Page

Vlaadisha
Advanced Member



USA
3497 Posts

Member since 21/07/2004

Posted - 08/02/2006 : 21:44:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Vlaadisha a Private Message
quote:
Originally posted by jurica

nemas se sto slagati ili ne. u slucaju stripa kontekst je nuzan preduvjet za postojanje teksta. to je cinjanica. o tome kako ces dozivjeti kontekst je pitanje o kojem se moze raspravljati, ali cinjenica da se svako djelo procjenjuje unutar nekakvog konteksta je aksiom i o tome nemamo sto razgovarati.

U pravu si, naravno... Trebalo je da bolje obrazlozim svoj stav. Hteo sam reci da me u ovom slucaju zanima samo konacan rezultat, ma sta to bilo.

quote:
dojam koji je na mene ostavio tvoj post je da ti pljujes po njemu manje vise samo zato jer je domaci.

Ne, ne, ne... Zapravo me veoma zanimaju domaci stripovi, posto se ponekad bave temama koje su relevantne za nas (pritom prvenstveno mislim na underground strip u poslednjih desetak godina). Osim toga - sto nije za potcenjivati u slucaju pametnih prica - sve reference su mi poznate...

Ono sto meni cesto smeta su dvostruki standardi... Bilo je vec price o tome.
quote:
nekoliko komentara o stvarnim nedostacima stripa bi me mozda razuvjerili.

Nisam procitao strip, ali verujem Macanovoj recenziji:

Strip se krece utabanim stazama pravocrtno jasne price i do nevidljivosti solidnog crtackog zanata, a autor je jedan od najcišcih proponenata Bonellijeve [...] škole kod nas. Njegovo pricanje je direktno, njegovi likovi svedeni na arhetipove, njegovo kadriranje apsolutno pregledno uprkos graficki nedotjeranom crtežu. Jos ako pogledas kadar iz stripa...

Ukratko - za fanove Zagora!

Doduse, nekome ce takav prikaz zvucati afirmativno... U tome i jeste stvar.

quote:
strane rijeci mogu i ne moraju biti prihvacene u standard. ni u hrvatskom ni u srpskom rijec "default" to sigurno nije. barem ne tako napisana.

Jebi ga, i u hrvatskom i u srpskom recenica pocinje velikim slovom, a ti ne pises tako. Je li to standard? Uostalom, kako standard (opet pozajmljenica!) prihvata nove reci?

Edited by - Vlaadisha on 08/02/2006 21:47:16
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 09/02/2006 : 10:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by Vlaadisha

Nisam procitao strip, ali verujem Macanovoj recenziji:

Strip se krece utabanim stazama pravocrtno jasne price i do nevidljivosti solidnog crtackog zanata, a autor je jedan od najcišcih proponenata Bonellijeve [...] škole kod nas. Njegovo pricanje je direktno, njegovi likovi svedeni na arhetipove, njegovo kadriranje apsolutno pregledno uprkos graficki nedotjeranom crtežu. Jos ako pogledas kadar iz stripa...


OK, nije vazno. nabavim pa osobno prokomentiram (ako si ikad procitao neki moj post, znas da ga necu stediti ako mi se ne svidja pa da je 150 puta domaci)... mozda je Macan spominjao Zagora vise zato da zainteresira jos nekoga za domaci strip nego zato sto bi se ta poredba sama od sebe nametala.

za "default" sam bezveze zagrizao i inace me uopce ne smeta koristenje stranih rijeci koje svi razumijemo. time sam samo htio naglasiti onu pocetnu tezu o 'stranom govnu koje smrdi manje'. prljav trik s moje strane, ali takav sam: prljav i pokvaren ;-)

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 09/02/2006 : 10:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
quote:
Originally posted by jurica

ali takav sam: prljav i pokvaren ;-)


Bogme jesi :-)

Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 10/02/2006 : 12:46:09  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
evo: rekoh, kupih (dvajspet kuna, majkumuspalim) i procitah u rekordnom vremenu...

zakljucak:
nesto izmedju Bonellija i Vertigo biblioteke. najslicnije mi je po pripovijedanju Nathanu Neveru (barem onim prvim epizodama dok sam ga jos citao), ali je mrvicu ubrzan (onako Americki se dijalozi ne rasporedjuju na vise slicica, nego se nastoji sto vise reci u sto manje stranica).

i definitivno sam zakljucio da domace govno stvarno smrdi manje od stranog!

to je sigurno strip koji me ne bi zanimao da je strani, ali ovako bi volio da Mehic objavi jos jedan takav album. razlozi? pa za razliku od Nathana Nevera koji nema okus cak ni talijanske kulture i aktualnosti i koji vrlo malo govori, kako bi Moore rekao, o stanju covjeka u modernom drustvu, ovdje imamo narjecje domaceg jezika, domaca imena, poznate lokacije, poznatu psihologiju likova i sve to dobije nekakav smisao.

zabavno je.

cak i kad je liseno samoironije i humora, sto mi malo fali u ovakvom, ipak zanrovskom i pomalo naivnom, stripu.

crtez isto nije tako los. mozda Macan nije izabrao bas najreprezentativniju slicicu? da imam skener skanirao bi ponesto...

mozda, ako se nekad negdje sretnemo, ti dofuram taj strip, pa ti sam vidi ima li ti ili nema smisla citati nesto sto je kvalitetom slicno talijanskim stripovima koji te ne zanimaju samo zato jer ima poznati domaci okus...

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 10/02/2006 : 14:17:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>to je sigurno strip koji me ne bi zanimao da je strani, ali ovako bi
>volio da Mehic objavi jos jedan takav album.

Jesjesjes. Prisajzli!

>crtez isto nije tako los. mozda Macan nije izabrao bas
>najreprezentativniju slicicu?

Vjerojatno nisam. No, s obzirom na Mehichevu zagussenost i kadriranje, nije bilo lako nachi jednu a)vodoravnu, b) ccistu i c)preglednu i nakon smanjenja na 200*150 pixela ... ssto su sve uvjeti za postavljanje na bestseler ili blog.

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000