forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kuca lutaka/Perfektni svijet – Novi DD!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 28/02/2006 : 19:18:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Jedva nadoh Kjavija, evo tu na slici zadubljen u razgovor
sa šefom Sergiom Bonelliem (Kjavi u bijeloj košulji).



Cika Sklavi...



in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 28/02/2006 : 22:13:54  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Dobro ti radi Google Image,ha?

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 28/02/2006 : 22:19:19  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
odlicno kiky. moram priznati da mi i sclavi i kjavi (a pogotovo sclavi) facama mnogo više odgovaraju poslu kojim se bave, a to je pisanje scenarija za strip kakav je dylan dog. samo, mislio sam da su mladi. ruju mi u toj skupini baš nekako prenaivno djeluje.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 28/02/2006 : 22:27:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Ma bio sam napravio jedan topic davno "DD tim" gdje sam napisao godine rodenja vecine DD scenarista i crtaca (malo potraži na sa "search" opcijom ak ti se da). Vecina ih je zagazila (a dosta njih i vec davno pregazila) pedesetu... Barbatova je najmlada, rodena 1971.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 01/03/2006 : 13:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
[img=http://img465.imageshack.us/img465/9960/011iy.jpg]

Roi
[img=http://img396.imageshack.us/img396/3448/0014jb.th.jpg]

angelo Stano potpisiva autograme..

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself...





Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 10/03/2006 : 03:40:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Vidi se Sclaviju da je onaj mirni, pritajeni sajko sto poludi tek kad izadje mesec:) A ovaj Kjavi ovde izgleda ko jebac iz starih americkih filmova, vidi ti to...
Elem, da ne bude gej-komentar, slatka je Paolica:)
...ali nije tako slatka i epizodica o kojoj je ovde rec. zaista mesavina Granice i Skenera. Sta, Sclavi i Barbato odmeravaju snage sa Rujuom i Kjavijem?:) Dobro bi ovo bilo, kad ne bi postojale ove epizode pre toga. Manje-vise Skener, ali Granica... usudjujem se reci da nije fer, jedan od retkih Kjaverotijevih epizoda koje su mi se bas dopale, i onda ovo... bas mi je zabodena fora skroz.

Ali pohvalio bih sto je tako malo teksta u stripu, to mi je bilo neobicno i efektno. Cini mi se ipak da je Roi ovde vec u onoj fazi kad zuri s poslom... on je meni licno uvek dobar i poseban, ali... pamtim ga i boljeg, sta znam.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000