forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 O izdavacima i stripovima
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 22/02/2006 : 09:28:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message
Pošto veci dio stripoljubaca dolazi na ovaj sajt htio bih da provjerim sljedece. Naime da li je moguce da ova ekipa koja redovno (ili neredovno nebitno) posjecuje ovaj sajt može da utice na izdavaca bilo kojeg koji izdaje stripove. Npr kad je neko izlagao neku zanimljivu ideju vezanu za stripove cesto sam cuo odgovor ''ti na to nemožeš da uticeš'' ili ''kao da bi neko poslušao vas''. ALO pa mi smo ti koji im obezbjedujemo profit i uglavnom su tu stariji ljudi ( 86 sam godište i mislim da sam medu najmladima ) klince ionako nemožeš zainteresovati za ovako nešto. Da zakljucim ( vidim da smaram pomalo) može li iko uticati na izdavaca da uzme u razmatranje ideju za koju je dosta clanova ovog sajta glasalo.

p.s. ako je ova tema vec pomenuta unaprijed se izvinjavam i ako može link od te teme


---------------------

I'll make you fameous

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 22/02/2006 : 09:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
sad ce ti se javit sto ljudi koji ce rec da je ode samo 0,01% ljubitelja stripova i da mi ne znacimo baš ništa...

mislin, šta ja znan, ne znan kliko bi smisla imalo pouzdavati se u rezultate anketa na forumu kad bi vecina ljudi óde ionako podržala svako novo izdanje (pa cak i kupila samo toga radi)...

u svakon slucaju, nemere se nipošto rec da "veci dija stripoljubaca" dolazi ovamo.. bilo bi nas primalo unda...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/02/2006 : 10:31:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ti to govoriš generalno ili konkretno za neki prijedlog?
Pojedini staffovci su sami izdavaci ili se poznaju sa izdavacima tak da slušaju vecinom što se dešava na forumu... Za Bernija nisam siguran, on je malo cudniji svat (u pozitivnom smislu - ne voli druženja sa kupcima)

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/02/2006 : 11:40:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Stekao sam dojam da nas na forumu nitko od izdavaca ne sluša previše.
Da slušaju, postojao bi Mr. No extra. Vjerovatno imaju neka svoje pokazatelje što bi išlo, a što ne bi. Lako je nam iznositi želje, oni moraju procjeniti koliko je što isplativo. Ipak je njihov novac u pitanju...

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 22/02/2006 : 11:45:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
ma nema ti ovdje ljubitelja stripova ovdje su ti sve neradnici koji neznaju na šta da potroše lovu pa kažu ajmo na stripove

tko da bi nas netko slušao

---
http://www.paucina.com -oglasnik
http://www.sesvete-online.info/
http://www.infocor.hr/
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 22/02/2006 : 13:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
pa ocigledno ima uticaja jer je prvi zagor specijal bio po prijedlogu sa ovog foruma(ako se ne varam), a i mister no je krenuo cini mi se nakon peticije koja je trajala mjesecima

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 22/02/2006 : 13:55:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
To mi je logicno,koga da slušaš nego svoje potrošace...

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself...




Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 22/02/2006 : 14:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Ti to govoriš generalno ili konkretno za neki prijedlog?
Pojedini staffovci su sami izdavaci ili se poznaju sa izdavacima tak da slušaju vecinom što se dešava na forumu... Za Bernija nisam siguran, on je malo cudniji svat (u pozitivnom smislu - ne voli druženja sa kupcima)

Wealth beyond measure, outlander...



Generalno
zanima me dal izdavaci gledaju ovo pošto je jedini konkretan sajt
ok ako kazete da prate

---------------------

I'll make you fameous
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 22/02/2006 : 14:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
..ili su obavjesteni.:)))

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself...




Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 22/02/2006 : 14:31:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>za koju je dosta clanova ovog sajta glasalo.

Definiraj "dosta".

Da bi se isplatio album treba ti 300 kupaca, 600 ako je u boji. Da bi se isplatilo kiosk izdanje treba ti, ajmo rech, 2000 kupaca.

A sad mi pokazzi peticiju koju je potpisalo toliko ljudi (da uopche ne ulazim u to koliko je bilo tko ozbiljan kad potpisuje i bi li stvarno kupio ili ne).

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 22/02/2006 : 15:13:09  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
"A sad mi pokazzi peticiju koju je potpisalo toliko ljudi (da uopche ne ulazim u to koliko je bilo tko ozbiljan kad potpisuje i bi li stvarno kupio ili ne)."

pa nije niko lud da izda neki strip SAMO na osnovu peticije sa foruma. ali to je u sklopu ispitivanja trzista.

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 22/02/2006 : 15:17:55  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
SVI U NAPAD, SVI U NAPAD, SVI U NAPAD JEDAN JE HASE!!! (ne znam shta sam ovim hteo da kazem)

Ja necu imati s' kim ostati mlad ako svi ostarite...
****************************************
...Minulo je od tih neveslih dana vec skoro pola vijeka, djeda odavno nema na ovome svijetu, a cesto mi se desi dok se setam bastom da mi se prosto place, iako ne znam ni sta me boli ni sta sam izgubio...
******************************
Bajka je san o tome da budemo neko drugi, onaj drugi koji negde duboko u sebi i jesmo.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 22/02/2006 : 15:50:24  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by verter

"A sad mi pokazzi peticiju koju je potpisalo toliko ljudi (da uopche ne ulazim u to koliko je bilo tko ozbiljan kad potpisuje i bi li stvarno kupio ili ne)."

pa nije niko lud da izda neki strip SAMO na osnovu peticije sa foruma. ali to je u sklopu ispitivanja trzista.

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"


S ovim se slazem. Mislim da na ovom forumu ljudi dovoljno znaju o stripu da bi mogli predstavljati neki statisticki uzorak koji moze procijeniti da li se neki strip isplati izdavati ili ne. Ako se vecina ovdje slaze da bi Mister No Extra bio dobar potez onda bi ta vecina kupila i 1. i 51. jer znamo sto mozemo ocekivati.

S druge strane (pilim vlastitu granu ) svi pljujemo po Bleku a on se izgleda najbolje prodaje.

Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 22/02/2006 : 16:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message

> Mislim da na ovom forumu

Misliti je, kako poslovica lijepo kazze, "drek znati".

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 10 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 22/02/2006 : 16:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message
quote:
Originally posted by alen

quote:
Originally posted by verter

"A sad mi pokazzi peticiju koju je potpisalo toliko ljudi (da uopche ne ulazim u to koliko je bilo tko ozbiljan kad potpisuje i bi li stvarno kupio ili ne)."

pa nije niko lud da izda neki strip SAMO na osnovu peticije sa foruma. ali to je u sklopu ispitivanja trzista.

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"


S ovim se slazem. Mislim da na ovom forumu ljudi dovoljno znaju o stripu da bi mogli predstavljati neki statisticki uzorak koji moze procijeniti da li se neki strip isplati izdavati ili ne. Ako se vecina ovdje slaze da bi Mister No Extra bio dobar potez onda bi ta vecina kupila i 1. i 51. jer znamo sto mozemo ocekivati.

S druge strane (pilim vlastitu granu ) svi pljujemo po Bleku a on se izgleda najbolje prodaje.





Ne znam baš za strip MISTER NO - ako se slabo prodaje ovaj NOVI (LUDENS) onda ne znam zasto bi se dobro prodavao i EXTRA? Nemojte mi sad kazati, da ne kupujete novog od Ludensa a da bi EXTRA kupovali! Ko kupuje ovaj NOVI strip taj bi verovatno kupio i EXTRA a NOVi se kako je kazano slabo prodaje...

markolar
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/02/2006 : 17:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Ja kupujem ovaj novi Mr.No. Ipak, to nije kompletno i upravo zato bih extra kupovao sa duplim entuzijazmom jer bi to ipak bile one prve legendarne epizode. To bi mi bilo na prvom mjestu - znaci kupiti Mr.No extra pa onda za ostalo ako se ima novca...
Recimo Tex extra sam dobio prvi broj na poklon, ali ga necu kupovati zato što je izdavac debilno odlucio poceti od sredine. Ne hvala, pun mi je kofer takvih falicnih serijala. Inace mi je Tex ok. i da se išlo redom sigurno bih kupovao.

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 22/02/2006 : 18:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Mister No je ,nažalost,najmanje prodavani strip na kiosku.
Zato je besmisleno govoriti o extra seriji.
Zasad.....

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/02/2006 : 18:43:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Mister No je ,nažalost,najmanje prodavani strip na kiosku.
Zato je besmisleno govoriti o extra seriji.
Zasad.....




To je loše iz razloga što se izdavaci ne usuduju na Mr.No extra koji bi se odlicno prodavao...Najpopularniji stripovi na ovim prostorima su Zagor, Alan Ford, Dylan Dog i Mr.No. Prva tri su dobila svoja izdanja od nekih pocetaka(extra, klasik), Mr.No nije dobio svoju šansu...Extra serija bi se prodavala odlicno i još bi povukla i redovnu seriju za sobom(da se bolje prodaje). Isto kao i kod Zagora.

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/02/2006 : 18:46:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by verter

"A sad mi pokazzi peticiju koju je potpisalo toliko ljudi (da uopche ne ulazim u to koliko je bilo tko ozbiljan kad potpisuje i bi li stvarno kupio ili ne)."

pa nije niko lud da izda neki strip SAMO na osnovu peticije sa foruma. ali to je u sklopu ispitivanja trzista.

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"


Premali je interes za strip da bi se na osnovu peticija ovdje moglo procjeniti trziste.
Odnosno premalo je strip trziste da bi peticija provedena na ovom forumu bila vjerodostojna.
Pravu sliku bi pokazalo kada bi se stvarno ispitalo trziste u javnosti, na ulici i slicno.
Ovdje je to kao da udjes u kavanu i pitas alkoholicare za peticiju o proizvodnji alkohola,
svi bi bila za ili barem vecina, ovisi o kojem picu bi se radilo...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 22/02/2006 : 18:46:17  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
Vec sam jednom pisao o ovome na forumu, pa cu ponovit moje mišljenje. Smatram da sa bilo kojim izdanjem u HC opremi izdavac ne može biti u minusu. Izdavac zna da može racunati na cca 300 prodanih komada npr. Ken Parkera, MV, MM ili Dampyra, i prema toj racunici radi svoju kalkulaciju, a naplata mu je sigurna. Puno mu je veci rizik ici sa mekanim izdanjem na kioske, jer u tom slucaju cak i prodaja može ici dobro, ali se može desiti da od distributera nikad ne dobije novac, i eto, naš izdavac ode u bankrot. Isto sam tako siguran da se izdavac ne može obogatiti prodajom HC izdanja, i novac koji na taj nacin zaradi je sigurno mizeran s obzirom na uloženi trud. Da zakljucim, izdavaci u Lijepoj našoj su entuziasti, dobrocinitelji, zanešenjaci, a prije svega ogromni ljubitelji stripa, što znaci da ce izdati samo onaj strip koji se njima svida. Smatram da izdavac kao ozbiljan profesionalac mora pratiti - osluškivati na forumu želje citalaca, to isto vagati, pa o svemu odluciti. Ako se naše želje poklope sa njihovima, rezultat je siguran.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 22/02/2006 : 18:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Zar nije i Tex dobio svoju extra seriju?
A ti kažeš da to ne kupuješ zbog bizarnog razloga jer idu od broja 100...
Prodaja ne jenjava niti raste Ludensovog izdanja.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/02/2006 : 18:52:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan
To je loše iz razloga što se izdavaci ne usuduju na Mr.No extra koji bi se odlicno prodavao...

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<


Master Kenobi...bili ti prihvatio uvjete da Ludensu koji se recimo usudi nadoknadis
sve troskove ukoliko se ne bude odlicno prodavalo?


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 22/02/2006 : 18:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Zar nije i Tex dobio svoju extra seriju?
A ti kažeš da to ne kupuješ zbog bizarnog razloga jer idu od broja 100...
Prodaja ne jenjava niti raste Ludensovog izdanja.





Nije li rano za takve procene?
Ipak je izaslo samo 2 broja Extra Texa.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/02/2006 : 18:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Obi-wan
To je loše iz razloga što se izdavaci ne usuduju na Mr.No extra koji bi se odlicno prodavao...

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<


Master Kenobi...bili ti prihvatio uvjete da Ludensu koji se recimo usudi nadoknadis
sve troskove ukoliko se ne bude odlicno prodavalo?


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne


Pa sad to baš i nije primjereno...Ne bi ni oni meni ništa dali u slucaju uspjeha.
Reci cu ovako: da je Ludens moj, ja bih riskirao s Mr.No extra. S obzirom da nije, mogu samo iznijeti svoje mišljenje. Na drugima je da prihvate ili odbace. Rasprave na forumu za to i služe...

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/02/2006 : 19:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Zar nije i Tex dobio svoju extra seriju?
A ti kažeš da to ne kupuješ zbog bizarnog razloga jer idu od broja 100...
Prodaja ne jenjava niti raste Ludensovog izdanja.



Bizarnog razloga? Pa zar ti nekada gledaš film od 49 minuta ili citaš knjigu u 10 nastavaka pocevši od cetvrtog. Meni pocinjanje od 100 tog broja jako smeta. Toliko da vjerovatno necu kupovati Tex extra, ne kupujem ni Ludensov. Da je Tex krenuo od pocetka, kupovao bih oba. Mr.No kupujem u nadi da ce izici extra serija, a dotle skupljam LMS koji se nekako i može nabaviti po zemaljskim cijenama. To pak nije slucaj S ZS/LMS Tex Vilerom koji je skup, a cujem da je dosta i preskoceno pa ne kupujem i ne skupljam ništa od Texa.
Rano je reci, ali zašto bi prodaja rasla.. Jedni su poceli od tko zna kojeg broja, drugi od broja 100. Ako oni mogu biti indijanci pa izdavati kako im se cefne, ja necu kupovati. Dosta što mi je Zagor br. 1 na 31 broju, a ima i naslovnica posudenih iz buducnosti. Negdje moram povuci crtu jer ne mogu više te gluposti trpjeti.

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 22/02/2006 : 19:11:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Bilo bi najbolje da je Tex extra poceo izlaziti s prvim brojem, a ne brojem 101. Ali u prvih 100 brojeva gotovo sve je objavljeno, dok od broja 160 do 270 skoro ništa. Nije teško izracunati da bi kretanjem od broja jedan serijalu trebalo 13-14 godina da dogura do neobjavljenih brojeva i to samo ako ce izlaziti super redovito. I ovako ce mu trebati barem pet godina redovitog izlaženja do brojke 160. Teško je reci što je najbolje. Ili od prvog broja ili od stoprvog ili od 162 ili možda objaviti samo preskocene. Ionako je sada svejedno...

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000