forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 O izdavacima i stripovima
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 22/02/2006 : 19:21:48  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by kico

Zar nije i Tex dobio svoju extra seriju?
A ti kažeš da to ne kupuješ zbog bizarnog razloga jer idu od broja 100...
Prodaja ne jenjava niti raste Ludensovog izdanja.



Bizarnog razloga? Pa zar ti nekada gledaš film od 49 minuta ili citaš knjigu u 10 nastavaka pocevši od cetvrtog. Meni pocinjanje od 100 tog broja jako smeta. Toliko da vjerovatno necu kupovati Tex extra, ne kupujem ni Ludensov. Da je Tex krenuo od pocetka, kupovao bih oba. Mr.No kupujem u nadi da ce izici extra serija, a dotle skupljam LMS koji se nekako i može nabaviti po zemaljskim cijenama. To pak nije slucaj S ZS/LMS Tex Vilerom koji je skup, a cujem da je dosta i preskoceno pa ne kupujem i ne skupljam ništa od Texa.
Rano je reci, ali zašto bi prodaja rasla.. Jedni su poceli od tko zna kojeg broja, drugi od broja 100. Ako oni mogu biti indijanci pa izdavati kako im se cefne, ja necu kupovati. Dosta što mi je Zagor br. 1 na 31 broju, a ima i naslovnica posudenih iz buducnosti. Negdje moram povuci crtu jer ne mogu više te gluposti trpjeti.

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<


Prijatelju, ti bi se u stvari trebao zvati MARKS, vidim da ti dobro ide filozofija. Siguran sam da bi ruku mogao staviti u vatru, da se u životu nisi baš previše naradio. Ajde, razmišljaj ovako: Kupovat cu extra Texa iz razloga što ce možda netko jednoga dana izdati i extra extra Texa od broja 1.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 22/02/2006 : 19:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
samo jedno pitanje. jeli bolje extra tex ikako (pa makar i od broja 101.) ili nikako?
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 22/02/2006 : 19:53:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by kico

Zar nije i Tex dobio svoju extra seriju?
A ti kažeš da to ne kupuješ zbog bizarnog razloga jer idu od broja 100...
Prodaja ne jenjava niti raste Ludensovog izdanja.





Nije li rano za takve procene?
Ipak je izaslo samo 2 broja Extra Texa.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.


Tex,ovde si potpuno u pravu.
Tek su izašla dva broja i ne zna se hoce li serijal uopce i zaživjeti.Nadam se da hoce,naravno.
No,extra Tex serija ima vrlo slicnu prodaju Ludensov Tex izdanju,par primjeraka gori-doli.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/02/2006 : 19:57:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by deangelis

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by kico

Zar nije i Tex dobio svoju extra seriju?
A ti kažeš da to ne kupuješ zbog bizarnog razloga jer idu od broja 100...
Prodaja ne jenjava niti raste Ludensovog izdanja.



Bizarnog razloga? Pa zar ti nekada gledaš film od 49 minuta ili citaš knjigu u 10 nastavaka pocevši od cetvrtog. Meni pocinjanje od 100 tog broja jako smeta. Toliko da vjerovatno necu kupovati Tex extra, ne kupujem ni Ludensov. Da je Tex krenuo od pocetka, kupovao bih oba. Mr.No kupujem u nadi da ce izici extra serija, a dotle skupljam LMS koji se nekako i može nabaviti po zemaljskim cijenama. To pak nije slucaj S ZS/LMS Tex Vilerom koji je skup, a cujem da je dosta i preskoceno pa ne kupujem i ne skupljam ništa od Texa.
Rano je reci, ali zašto bi prodaja rasla.. Jedni su poceli od tko zna kojeg broja, drugi od broja 100. Ako oni mogu biti indijanci pa izdavati kako im se cefne, ja necu kupovati. Dosta što mi je Zagor br. 1 na 31 broju, a ima i naslovnica posudenih iz buducnosti. Negdje moram povuci crtu jer ne mogu više te gluposti trpjeti.

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<


Prijatelju, ti bi se u stvari trebao zvati MARKS, vidim da ti dobro ide filozofija. Siguran sam da bi ruku mogao staviti u vatru, da se u životu nisi baš previše naradio. Ajde, razmišljaj ovako: Kupovat cu extra Texa iz razloga što ce možda netko jednoga dana izdati i extra extra Texa od broja 1.


Pa volim malo filozofirati, to je istina, ali ništa posebno, u poredbi s nekim drugim clanovima. A i Marx je više volio sociologiju... Što se tice onoga o radu, mogao bih ruku u vatru staviti da svoje zakljucke vadiš iz podataka koje sam stavio u profil. Tko mi je kriv... Ja recimo znam da si se ti dosta naradio jer si tako rekao. I opet, kakve to veze ima sa stripovima. Texa ipak necu kupovati u nadi da ce jednom krenuti od broja jedan. Pretjerali su sa cjepkanjem pa ih bojkotiram.

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 22/02/2006 : 20:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

samo jedno pitanje. jeli bolje extra tex ikako (pa makar i od broja 101.) ili nikako?


svakako je dobro da se Tex izdaje.
Tako se samo jaca potražnja za ovim junakom.
A extra Tex serija je pronašao svoju publiku i vjerovatno ce ta ista ubrzo i rasti sa obzirom da slijede epizode koje su preskocene u ZS.
I treba pokuditi Van Gogha radi tipfelera u stripu,radi ružnog bijelog kvadratica u kutu naslovnice,ali ih treba i pohvaliti jer su se usudili da krenu na kiosk ofenzivu!
Nekoc davno,prije izdavanja prve epizode extra Texa na forumu stripovi.com su kružile price kako bi pojedini clanovi foruma svojevrsni the best off Tex serijal.Izdavac je ocito poslušao sve te price i pricice oko Texa i odlucio se za baš broj 100 odakle bi i krenuo,jer je tamo mnoštvo neobjavljenih epizoda i plus toga veliki izbor odlicnih Tex epizoda koje smo svi pamtili iz djetinjstva.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/02/2006 : 20:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

samo jedno pitanje. jeli bolje extra tex ikako (pa makar i od broja 101.) ili nikako?


Kako kome. Meni je bolje nikako pa necu kupovati. Ne volim polovicne stvari, poslove. Neka izlazi za one kojima ne smeta.

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 22/02/2006 : 20:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by I like girlz

samo jedno pitanje. jeli bolje extra tex ikako (pa makar i od broja 101.) ili nikako?


Kako kome. Meni je bolje nikako pa necu kupovati. Ne volim polovicne stvari, poslove. Neka izlazi za one kojima ne smeta.

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<


oprosti,ali nije li extra Zagor krenuo od prvog broja tek u broju 31?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/02/2006 : 20:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by kico

Zar nije i Tex dobio svoju extra seriju?
A ti kažeš da to ne kupuješ zbog bizarnog razloga jer idu od broja 100...
Prodaja ne jenjava niti raste Ludensovog izdanja.





Nije li rano za takve procene?
Ipak je izaslo samo 2 broja Extra Texa.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.


Tex,ovde si potpuno u pravu.
Tek su izašla dva broja i ne zna se hoce li serijal uopce i zaživjeti.Nadam se da hoce,naravno.
No,extra Tex serija ima vrlo slicnu prodaju Ludensov Tex izdanju,par primjeraka gori-doli.



Kico, otkuda ti podatci o prodaji Tex izdanja. Možeš li možda staviti neke brojke ili gdje si ti to vidio. Baš me zanima koliko se od kojeg junaka proda primjeraka...

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/02/2006 : 20:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by kico

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by I like girlz

samo jedno pitanje. jeli bolje extra tex ikako (pa makar i od broja 101.) ili nikako?


Kako kome. Meni je bolje nikako pa necu kupovati. Ne volim polovicne stvari, poslove. Neka izlazi za one kojima ne smeta.

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<


oprosti,ali nije li extra Zagor krenuo od prvog broja tek u broju 31?


Ma je kao što sam vec ustvrdio par postova iznad. Ne svida mi se ni to, ali to cu nekako prožvakati jer su ipak nekako napreskokce svi na broju. Prvih 100 Texova jednostavno nije u planu pa tu povlacim crtu i Zagor kaže dosta.

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 22/02/2006 : 20:07:18  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by deangelis

quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by kico

Zar nije i Tex dobio svoju extra seriju?
A ti kažeš da to ne kupuješ zbog bizarnog razloga jer idu od broja 100...
Prodaja ne jenjava niti raste Ludensovog izdanja.



Bizarnog razloga? Pa zar ti nekada gledaš film od 49 minuta ili citaš knjigu u 10 nastavaka pocevši od cetvrtog. Meni pocinjanje od 100 tog broja jako smeta. Toliko da vjerovatno necu kupovati Tex extra, ne kupujem ni Ludensov. Da je Tex krenuo od pocetka, kupovao bih oba. Mr.No kupujem u nadi da ce izici extra serija, a dotle skupljam LMS koji se nekako i može nabaviti po zemaljskim cijenama. To pak nije slucaj S ZS/LMS Tex Vilerom koji je skup, a cujem da je dosta i preskoceno pa ne kupujem i ne skupljam ništa od Texa.
Rano je reci, ali zašto bi prodaja rasla.. Jedni su poceli od tko zna kojeg broja, drugi od broja 100. Ako oni mogu biti indijanci pa izdavati kako im se cefne, ja necu kupovati. Dosta što mi je Zagor br. 1 na 31 broju, a ima i naslovnica posudenih iz buducnosti. Negdje moram povuci crtu jer ne mogu više te gluposti trpjeti.

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<


Prijatelju, ti bi se u stvari trebao zvati MARKS, vidim da ti dobro ide filozofija. Siguran sam da bi ruku mogao staviti u vatru, da se u životu nisi baš previše naradio. Ajde, razmišljaj ovako: Kupovat cu extra Texa iz razloga što ce možda netko jednoga dana izdati i extra extra Texa od broja 1.


Pa volim malo filozofirati, to je istina, ali ništa posebno, u poredbi s nekim drugim clanovima. A i Marx je više volio sociologiju... Što se tice onoga o radu, mogao bih ruku u vatru staviti da svoje zakljucke vadiš iz podataka koje sam stavio u profil. Tko mi je kriv... Ja recimo znam da si se ti dosta naradio jer si tako rekao. I opet, kakve to veze ima sa stripovima. Texa ipak necu kupovati u nadi da ce jednom krenuti od broja jedan. Pretjerali su sa cjepkanjem pa ih bojkotiram.

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<


Rad nema veze sa stripom, ali ima veze sa filozofijom. Zdravo seljacki receno, tko puno radi, malo filozofira, a tko malo radi, puno filozofira. Nemoj sada misliti da kada kažem raditi, da tu mislim na teški fizicki rad, npr. da kopaš kanal, raditi znaci i npr.rješavti neki problem, organizirati posao i sl...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/02/2006 : 20:11:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan
Pa sad to baš i nije primjereno...Ne bi ni oni meni ništa dali u slucaju uspjeha.

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<


Pa recimo da ti oni daju zaradu ako je bude a ti njima pokrijes troskove ako ne bude zarade.
Dali bi onda pristao? Nevjerujem da bi...zato me samo zanima od kud ti izvuces ono da bi
se prodavalo odlicno kad cinjenice govore suprotno. Jedno su zelje a drugo stavrna situacija.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 22/02/2006 : 20:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Obi-wan
Pa sad to baš i nije primjereno...Ne bi ni oni meni ništa dali u slucaju uspjeha.

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<


Pa recimo da ti oni daju zaradu ako je bude a ti njima pokrijes troskove ako ne bude zarade.
Dali bi onda pristao? Nevjerujem da bi...zato me samo zanima od kud ti izvuces ono da bi
se prodavalo odlicno kad cinjenice govore suprotno. Jedno su zelje a drugo stavrna situacija.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne


Definitivno ne bih. Nemam novca. Moje je skromno mišljenje da bi Mr.No extra išao. To mišljenje izdavacima ne vrijedi ništa, ali ja ga se držim usprkos cinjenicama. Izdavaci ce procjeniti da li im se isplati. Za sigurno cemo znati samo ako Mr.No extra pocne izlaziti.
A vjerovatno necemo nikada saznati. Ako je procjena izdavaca da Mr.No ne bi išao, poštujem to. Njihov je novac u pitanju.

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<
Go to Top of Page

Billy_the_Kid
Senior Member



1517 Posts

Member since 02/06/2005

Posted - 22/02/2006 : 21:48:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Billy_the_Kid's Homepage  Send Billy_the_Kid a Private Message
Dobro nadam se bar da vas je ovo potaklo na razmišljanje
probajte sa peticijama i vidite da li pale

---------------------

I'll make you fameous
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/02/2006 : 00:23:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Bogme i ne pale, par kod vice nisu...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 23/02/2006 : 00:30:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Bogme i ne pale, par kod vice nisu...


reda mora biti

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
I KAD GUBE I KAD TUKU UVIJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!


Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 23/02/2006 : 00:38:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Kad ga vec nema u Hajduku negdje ga treba biti...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 23/02/2006 : 00:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Kad ga vec nema u Hajduku negdje ga treba biti...


da,bar su navijaci pri svijesti

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
I KAD GUBE I KAD TUKU UVIJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!


Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/02/2006 : 09:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by kico

Mister No je ,nažalost,najmanje prodavani strip na kiosku.
Zato je besmisleno govoriti o extra seriji.
Zasad.....


To je loše iz razloga što se izdavaci ne usuduju na Mr.No extra koji bi se odlicno prodavao...Najpopularniji stripovi na ovim prostorima su Zagor, Alan Ford, Dylan Dog i Mr.No. Prva tri su dobila svoja izdanja od nekih pocetaka(extra, klasik), Mr.No nije dobio svoju šansu...Extra serija bi se prodavala odlicno i još bi povukla i redovnu seriju za sobom(da se bolje prodaje). Isto kao i kod Zagora.




Mislim da se i Mister No i MM i Lazarus Ledd prodaju podjednako slabo. A tu najvjerojatnije kaska i Nathan Never...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 23/02/2006 : 10:03:43  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/02/2006 : 10:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Deangelis:
Rad nema veze sa stripom, ali ima veze sa filozofijom. Zdravo seljacki receno, tko puno radi, malo filozofira, a tko malo radi, puno filozofira. Nemoj sada misliti da kada kažem raditi, da tu mislim na teški fizicki rad, npr. da kopaš kanal, raditi znaci i npr.rješavti neki problem, organizirati posao i sl...
[/quote]
U pravu si.
Nikada ništa nisam radio u životu. Nisam nikada imao problema, nikada nisam ništa morao organizirati. Citav život samo skupljam stripove i filozofiram. Svida mi se tako...

>>Nitko se nece sjecati koji su bili dobri, a koji loši. Ostat ce upamceno da je nekoliko ustalo protiv mnogo...<<
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 23/02/2006 : 14:18:43  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by SSTOSIC5@htnet-dsl




Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 23/02/2006 : 14:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
@ DeeCay

Nije uopce upitno da je Ledd najneprodavaniji.Zato i jest ugašen.
Na radost mnogima ili na žalost mnogima,kako se gleda.
Mister No je najgori po prodaji,zatim slijedi Never,pa Misterija.
Razlika je izmedu Noa i Nevera u nekih 100 komada.Možda koji primjerak više...
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 23/02/2006 : 15:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Znaci Tex je ipak malo bolji od ove skupine?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/02/2006 : 16:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Kico, ajd daj link do službenih statistika junaka, da vidim da ne lupaš u prazno

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29261 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 23/02/2006 : 16:52:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Bas me zanima rekacija foruma na novo ludensovo izdanje...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000