forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 NATHAN IS BACK!!!!!!- Thor 14
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 26/02/2006 : 23:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
quote:
Originally posted by realist

Zanimljivo...slucajno mi je pod ruku došao NN "Prica o Kathy Teller" i taj strip mi niti smrdi niti miriše.Jednostavno,ostao sam potpuno ravnodušan i bez ikakve volje da procitam još koju epizodu.E sad,da li je ta epizoda dobar reprezentativni uzorak ili mogu ocekivati nešto bolje/lošije?

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.



ajmeeee....

a nisi moga goru epizodu izabrati za zainteresirat se za Nathana...
to mi je stvarno jedna od,ako ne i najlošija od loših...
od sveukupno 3...

ja pak preporucam Bratstvo sjene/Egzodus...

ak si melankolik...Oci neznanca

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 27/02/2006 : 00:13:45  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by realist

E sad,da li je ta epizoda dobar reprezentativni uzorak ili mogu ocekivati nešto bolje/lošije?




kakvo pitanje. naravno da nije, radi se o jednoj prosjecnoj epizodi u kojoj upoznajemo još jednu osobu iz nathanove prošlosti (citaj mladosti), i kao takva nikako nije niti može biti reprezentativni uzorak. a mari nikad nije lošije nacrtao neki strip kao što je "prica o kathy teller".
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 27/02/2006 : 00:15:54  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

Bice još Rujua u NN-u (još pet puta), ne tako skoro... ali bice.
Ali vidi ga kak se smješka.





in the evidence of its brilliance




jel to ruju na slici? lik ima nekako facu ko da je s ovih naših prostora. a u kojim to još epizodama ide ruju?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/02/2006 : 00:17:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by darkraver

ja pak preporucam Bratstvo sjene/Egzodus...

ak si melankolik...Oci neznanca


Bratstvo sena mu nece toliko znaciti ako ga cita samo za sebe, bez prethodnih epizoda za uvod.

Oci neznanca su kopija Bladeranera.

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7803 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 27/02/2006 : 01:56:22  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
ma jednostavno procitaj broj 1: specijalni agent alfe

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/02/2006 : 10:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ovako, Ruju je ocito inspiriran organomehanickim i Sf artiljerijom buducnosti. Dosta atipican scenarij u NN, nekako preeksplozivno i preHC za jednu jedinu epizodu. Nathan je covjek opeterecen prošlošcu i ima vrlo osoban pristup slucaju dok je ovdje je on potpuni outsider koji je nespretno ubacen u pricu. Ruju ide isto ide gromom u koprive kao i kod Dylana Doga, realisticka makljaža bez osjecaja za emotivno. Završna scena je u stilu Biotech Godzilla vs. Flash, što ce možda razveseliti poklonike mangi gdje ima ogromnih robota grandioznih proporcija, hightech oružja, bioorganomehanickih likova i makljaže. Dašak tragicne ljubavi i to je to... Ajde, recimo da je napravio prosjecnu atipicnu pricicu za NN. Možda s vremenom, kad mu ude pod ruku ovaj žanr i NN, bude bolje.

Naslovnica je opet shit kao i obicno... najbolje izgleda kad se gleda sa distance ili kad je gledaš na sajtu. Uživo je loša.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Lorda
Average Member

Croatia
636 Posts

Member since 07/11/2002

Posted - 27/02/2006 : 10:40:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lorda a Private Message
Evo da i ja pohvalim ponovni izlazak NNa posto sam veliki fan tog junaka. Hm, sto se tice podatka da je ovo dobilo 80% i da slijedecih deset brojeva ide oko 50% dodje mi da zaplacem. Po meni ovo je jedna losa do grozna epizoda, neinventivan scenarij prozvakan valjda 1000 puta u raznim niskobudzetnim SF filmovima, kao puca na emociju a ustvari totalna ljiga, po meni crtez dosta los, ponekad ide u totalnu karikaturalnost. Inace mi se kod NN univerzuma vise svidjaju psiholoski momenti nego sam SF dio koji je po meni dosta traljav.S pocetka su se crtaci i pokusavali usuglasiti u kojem smjeru ide dizajn NN svijeta, no ocigledno se to negdje kroz sve ove godine raspalo, tj. to ovisi koliko je koji crtac nadaren. Thor 14 "the paklena masina" izgleda ko da su ga dizajnirali crtaci iz Ninja Turtlesa.O naslovnici ne zelim trositi niti rijeci; maznuli su slicicu iz stripa, sad mi jedina stvar nije jasna, Nathan je u majci bez rukava a ono bijelo oko njega je valjda snijeg , prije su se na naslovnicama bar trudili da je sve logicno.
Ova se epizoda bavi vojskom pa je logicno da ju povezujemo sa slicnim epizodama; Svemirsko pjesastvo je neusporedivo bolja epizoda i po scenariju i po crtezu.
Zakljucak je da cemo nazalost morati cekati godinu i pol do prve bolje epizode ako je vjerovati recenzijama, no da ne ostane sve tako crno NN je i dalje jedan od najboljih stripova koji se mogu kupiti na nasem trzistu i nadam se da nove fanove nece odbiti nazalost i poneka losa epizoda koja se zalomi u inace meni jako dragom stripu.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 27/02/2006 : 14:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Dobra epizoda, nije baš super, prosjecno (sve deecay dobro rece)...
Zaghi varira od table do table, na trenutak vuce na Maria a na trenutak mu crtež ide u Casinijevom stilu. Mislim da je Zaghi autor i naslovnice, koja je blagi užas (ponajviše zbog šit kolorita).

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 27/02/2006 : 14:30:50  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
Ajde,nagovorili ste me,procitat cu par epizoda NN-a koje ste naveli,iako imam hrpu stripova koji cekaju na red da budu procitani.Ali,to je vec tema za neki drugi topic :)

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 27/02/2006 : 15:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by Lorda

Evo da i ja pohvalim ponovni izlazak NNa posto sam veliki fan tog junaka. Hm, sto se tice podatka da je ovo dobilo 80% i da slijedecih deset brojeva ide oko 50% dodje mi da zaplacem.
Zakljucak je da cemo nazalost morati cekati godinu i pol do prve bolje epizode ako je vjerovati recenzijama.




ja sam onaj podatak o ocjenama na ubc-u naveo tek onako usput. meni te ocjene ništa ne znace, bitno mi je samo kakav utisak ce na mene ostaviti te epizode. tako i ti gledaj na to. sacekaj da izadu, kupi ih, procitaj i tek onda daj svoj sud, a nemoj ovako unaprijed ocajavati .
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 27/02/2006 : 15:02:19  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
a usput, da ne otvaram novi topic pitao bih marka zašto vec dugo nema naslovnica novih izdanja na homepageu?
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 28/02/2006 : 08:59:53  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
a ljudi...

o ukusima se ne raspravlja...rece jedan mudrac...

ja tvrdim da je epizoda odlicna!

nije best of the best,ali pošto je vrlo dobra i pošto sam dugo cekao na vrlo dobru epizodu(5,6 brojeva-citaj 2 godine!),ovo ide u moj top ten...

gledao sam naslovnicu prije neg je strip izašao i ocekivao sam teže sranje tipa Flasha,a ovaj scenarij me ugodno iznenadio...

pogodio kiky...covjek varira od Maria prema casiniju i obrnuto...
i jedan i drugi su inace po meni dobri,dakle i ovaj je dobar...

a scenarij djeluje pomalo prenatrpan,ali meni se to svida,pun je sadržaja,zanimljiv...
makar eto razumijem da se nekima to ne svida...
ali i to je jedan od pristupa Nathanu,po meni vrlo dobar...
pa neki pišu politicke,neki horor,neki melankolicne,neki akcijske subtematike...
Ruju pokriva sadržajnošcu...

za razliku od nekih epizoda koje se odvrte oko jednog ubojstva ili nekakve bivše ljubavi,onako sporo i dosadno...ma bljak!
Kathy Teller je baš šrot epizoda...
mislim da bi ju i SD preskocila...



Thor 14
zasluženih 4+...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 28/02/2006 : 09:06:04  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
quote:
Originally posted by darkraver

a ljudi...

o ukusima se ne raspravlja...rece jedan mudrac...

ja tvrdim da je epizoda odlicna!

nije best of the best,ali pošto je vrlo dobra i pošto sam dugo cekao na vrlo dobru epizodu(5,6 brojeva-citaj 2 godine!),ovo ide u moj top ten...

DeeCay pa to mi i jest jedan od najboljih elemenata u Nathanu,što glavni lik mnogo puta ne vuce pricu,vec prica njega!
time je em zanimljiviji strip,em manje nametljiv lik,em bolja izgradnja strip svijeta oko lika...
mislim da je Nathan jedinstven po tome u bonelliju,barem po kolicini...


gledao sam naslovnicu prije neg je strip izašao i ocekivao sam teže sranje tipa Flasha,a ovaj scenarij me ugodno iznenadio...

pogodio kiky...covjek varira od Maria prema casiniju i obrnuto...
i jedan i drugi su inace po meni dobri,dakle i ovaj je dobar...

a scenarij djeluje pomalo prenatrpan,ali meni se to svida,pun je sadržaja,zanimljiv...
makar eto razumijem da se nekima to ne svida...
ali i to je jedan od pristupa Nathanu,po meni vrlo dobar...
pa neki pišu politicke,neki horor,neki melankolicne,neki akcijske subtematike...
Ruju pokriva sadržajnošcu...

za razliku od nekih epizoda koje se odvrte oko jednog ubojstva ili nekakve bivše ljubavi,onako sporo i dosadno...ma bljak!
Kathy Teller je baš šrot epizoda...
mislim da bi ju i SD preskocila...



Thor 14
zasluženih 4+...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!



Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!

Edited by - darkraver on 28/02/2006 09:07:18
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/02/2006 : 09:58:59  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

a usput, da ne otvaram novi topic pitao bih marka zašto vec dugo nema naslovnica novih izdanja na homepageu?



Nema covjek vremena, stripova izlazi svakim danom sve više, a i možda nam dragi moderator ima previše posla sa svojim novim izdavackim projektima

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/02/2006 : 10:18:06  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
@ darkraver

Imaš cudan pristup replayanju, malo proradi na preglednosti, jedva sam shvatio da je drugi post upucen meni

Ne velim da ne valja ništa, neg je u biti ovo jedna prosjecna prica jednog gastarbajtera koji uvodi svoj drugaciji stil u serijal drugacije vrste. Chiavi svuda kud muva uvodi svoje trash splatter elemente, Ruju jako voli neke nezanimljive motive pretvarati u horror. Ne znam, ima neki grub pristup...

Crtac i price i naslovnice u mi baš odbojni.


Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 28/02/2006 : 15:42:26  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
necu ništa komentirati u vezi price sve dok ne procitam. ali ne bi ova epizoda dobila 80% na inace prestrogom ubc-u da je tek tako prosjecna. toliko o tom. što se naslovnice tice i tu ste prestrogi s obzirom da je zamjenska, a ne orginalna. pa kakvih je sve bilo zamjenskih, ova je više nego solidna.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 28/02/2006 : 15:56:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
Blago vama koji ste vec u prilici kupit i procitat ga. Kod mene nije još niti došao na kioske. LL kojeg ne uzimam je stigao još prošli tjedan, a NN kojeg ocekujem nikako još da stigne.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 28/02/2006 : 22:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by Dalen

Blago vama koji ste vec u prilici kupit i procitat ga. Kod mene nije još niti došao na kioske. LL kojeg ne uzimam je stigao još prošli tjedan, a NN kojeg ocekujem nikako još da stigne.



evo da te donekle utješim. kod nas ce novi nathan tek za jedno mjesec dana, i to u najboljem mogucem slucaju.
Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 01/03/2006 : 09:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
Ni ja nisam našao NN-a na kioscima u ZG-u, pa sam jucer svratio do More Comicsa.

Osrednja epizoda, što se mene tice.
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 01/03/2006 : 09:58:32  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
@tom
a valjda se sve prodalo...nestašica Nathana s obzirom na potražnju


da bar...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!

Edited by - darkraver on 01/03/2006 09:59:26
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 01/03/2006 : 19:28:48  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by Dalen

Blago vama koji ste vec u prilici kupit i procitat ga. Kod mene nije još niti došao na kioske. LL kojeg ne uzimam je stigao još prošli tjedan, a NN kojeg ocekujem nikako još da stigne.



evo da te donekle utješim. kod nas ce novi nathan tek za jedno mjesec dana, i to u najboljem mogucem slucaju.



hvala Bogu pa sam bio u krivu. evo svega par dana nakon premijere u hrvatskoj, novi nathan i na kioscima u sarajevu! samo da ovako ostane i ubuduce.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 01/03/2006 : 20:43:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by Dalen

Blago vama koji ste vec u prilici kupit i procitat ga. Kod mene nije još niti došao na kioske. LL kojeg ne uzimam je stigao još prošli tjedan, a NN kojeg ocekujem nikako još da stigne.



evo da te donekle utješim. kod nas ce novi nathan tek za jedno mjesec dana, i to u najboljem mogucem slucaju.



hvala Bogu pa sam bio u krivu. evo svega par dana nakon premijere u hrvatskoj, novi nathan i na kioscima u sarajevu! samo da ovako ostane i ubuduce.


Kao da su te culi. A kod mene još nije došao na kioske.
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 01/03/2006 : 21:19:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Meni je ova prica ok. Možda malo ispod prosjeka; barem po mom ukusu. U svakom slucaju, s guštom sam ju procitao!

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

djuna
New Member



Serbia
213 Posts

Member since 20/07/2004

Posted - 02/03/2006 : 16:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send djuna a Private Message
konacno u mojim rukama.
I naslovnici nista ne fali, mada moram da priznam da naslovna sledeceg broja izgleda ocajno.
Al bitno je sta je unutra i da je NN ponovo poceo da izlazi.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 02/03/2006 : 16:19:35  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
evo danas ga kupih i u prvi mah sam se zapitao jeli ovo HC ili SC nathan. ne znam jeste li vi primjetili (a mislim da jeste, a ko nije -trebao je) kako su kod ovog nathana korice prilicno tvrde i debele. do sada mi to nije bio slucaj niti sa jednim ludensovim stripom. nekako su baš pretvrde, ne leže mi. zamjenska naslovnica, ruku na srce, osrednja. neko je vec dobro rekao da na sajtu izgleda bolje nego kad se drži u ruci. isto tako primjetio sam i jednu lektorsku grešku. naime, na unutarnjoj strani korice fino piše da je crtac zanghi, dok u stripu ispod naslova piše da crta mari.

Edited by - I like girlz on 02/03/2006 19:52:32
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000