forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 MM gigant br. 1
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 27/02/2006 : 20:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
U ovom prvom broju se cesto spominje Anschluss kao prisilno pripajanje Austrije njemackom Reichu što nije istina. Na referendumu koji je održan 19.4.1938. je 99,73 % Austrijanaca glasalo za pripajanje Njemackoj, tako da se ne može govoriti o prilsilnom pripajanju Austrije.

O ovom sam pricao sa dosta Austrijanaca koji su u to vrijeme imali pravo glasa, i vecina ljudi je bila euforicna, Austrija je u to vrijeme bila u teškoj ekonomskoj krizi i oni su od pripajanja ocekivali više posla, bolju ekonomiju i bolji život.


Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...

Edited by - SejoSexon on 27/02/2006 20:48:53

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 27/02/2006 : 21:02:02  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
to su samo osterajheri ubedili ostali svet da su bili žrtve...ko talijani

deco klonite se kladionica
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 27/02/2006 : 21:57:35  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Ma da, jos od osnivanja Republike Austrije, postojale su teznje da se ista prisajedini Nemackoj, s ozirom da je od bivseg AU carstva, nemacki deo sveden na planine. Indusrtijski najrazvijeniji deo nekadasnjeg carstva postao je Cehoslovackom, dok su Nemci (kako su se nazivali do kraja II sv. rata) ostavljeni da gladuju. Velike sile pobednice, a i Kraljevina SHS u prvo vreme, su zazirale od teznje Austrije za pripajanjem Nemackoj. Ipak, kralj Aleksandar I, cija je spoljna politika izmedju dva rata bila sjajna a nazalost obrnuto proporcionalna vodjenju unutrsnje politike, je krajem dvadesetih godina vec poceo da se priklanja ideji i da je i za same Juzne Slovene bolje da imamo mocnu Nemacku za komsiju od zahteva za revizijom gladne Austrije, cime bi se bar jedna od mnogih zahteva za reviziju Versaja ukolnila. Ne treba podsecati da je Kraljevina SHS (posprdno nazvana Versajskom tvorevinom) bila meta i Austrije i Madjarske, i Bugarske i Italije, dok su teznje Rumuna za Banatom stavljene ad akta Kraljevom zenidbom sa rumunskom princezom i unukom engleske kraljice Viktorije, Marijom.

Danas je pomalo smesno citati da su "krivci" za Anslus zapravo Austrijski nacisti!

Izgleda da Srbi nisu jedini narod na svetu koji pamte ko kvocke: dva dana:)))

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Corto_Maltese
Average Member



997 Posts

Member since 15/02/2005

Posted - 27/02/2006 : 22:15:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Corto_Maltese a Private Message
Prozirni, lepo receno!
Samo ne ko kvocke: dva dana , vec dan i jedan frtalj :))))

Halo Bing, kako brat?
Cijena prava sitnica!

www.marketing2510.blog.com
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1818 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 28/02/2006 : 08:15:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message
Mislim da ovo nema veze sa stripovima!!!
Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2534 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 28/02/2006 : 08:54:14  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
Kad smo vec kod grešaka u MM Gigantu 1 - Brod John Harvey koji je bio natovaren sa iperitom, u stripu je nacrtan kao ratni brod, a zapravo se radilo o teretnom brodu tipa liberty. Umjesto americkog teretnog broda, Alessandrni je odlicno nacrtao britansku laku krstaricu klase Leander. Sad, ili nema pojma, ili mu je liberty bio previše obican...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/02/2006 : 09:55:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
@ sejo
Mislim da smo cak i u školi ucili da je Ansluss bio prisilno pripajanje. A neko to i bolje zvuci za Austrijance, kao nacizam je bio zlo, a mi smo se njima pripojili dobrom voljom... Ne bi baš dobro zvucalo.

@ GGG
Imaš još koje nedosljednosti tipa zracne podrške ili ostaloga u gigantu? Ti si studirao brodogradnju, možda?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 28/02/2006 : 10:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
kao da je teško ludilo u ljudima potaknuti...

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 28/02/2006 : 10:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
sejo, i nije neki "strip" topic.

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

GGG
Senior Member



Slovenia
2534 Posts

Member since 08/11/2003

Posted - 28/02/2006 : 11:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send GGG a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay
[br@ GGG
Imaš još koje nedosljednosti tipa zracne podrške ili ostaloga u gigantu? Ti si studirao brodogradnju, možda?

Wealth beyond measure, outlander...



Studirao sam kemiju, ali su mi vojna povjest i tehnika interes vec 20 godina. Kao što si i sam primjetio, John Harvey nije jedina greška, vec je Alessandrini odlicno nacrtao krive avione. Napad su izveli dvomotorni Junkersi 88, a ne štuke Ju 87.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 28/02/2006 : 12:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Ferri

Mislim da ovo nema veze sa stripovima!!!

Ima veze sa MM GIGANTE 1. Ovdje se radi o historijskim cinjenicama koje su po mom mišljenju u gigantu pogrešno definirane.

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 28/02/2006 : 12:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
A i onaj cudan laserski pištolj stvarno ne postoji.
Go to Top of Page

SnotMan
Advanced Member



Saint Croix
6389 Posts

Member since 21/07/2003

Posted - 28/02/2006 : 12:46:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit SnotMan's Homepage  Send SnotMan a Private Message
forum pun skeptika.:(

To think for yourself you must question authority and
learn how to put yourself in a state of vulnerable, open-mindedness;
chaotic, confused, vulnerability to inform yourself...





Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/02/2006 : 12:56:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message

Jako sam pametan jer sam procitao u wikipediji:
Nazi Njemacka je godinama izvršavala pritisak da se prizna udio Austrijske naci partije u vladanju državom. Posljednji pokušaj da Austrijska vlada izbjegne pripojenje je bilo raspisivanje referenduma med narodom. Sejo veli da je narod jedva cekao, sad tko zna...

Njemacka je na kraju pritisnula da se vlast preda Naci partiji.
Udar Austrijske Nacionalsocijalisticke partije na austrijske državne institucije u Becu 11. marta ustvari se odvio tako da, kad su trupe Wehrmachta ušle u Austriju da isforsiraju Anschluss nije uopce došlo do bitke. Što ce reci proteklo je, recimo mirno. Naravno da sange saveznika time nisu bile oduševljene.

Dandanas vladaju kontradikcije glede tog pripojenja, jel to bio aneks ili unija medu dvjema narodima.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 28/02/2006 : 12:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by Ferri

Mislim da ovo nema veze sa stripovima!!!

Ima veze sa MM GIGANTE 1. Ovdje se radi o historijskim cinjenicama koje su po mom mišljenju u gigantu pogrešno definirane.

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...



Ja mislim da ipak nisu posve. Nisu izmisljene te stvari vec imaju veze sa stvarnoscu.
Predhodno tom referendumu o kojem pricas, koji je poceo 10.04. Hitler je vec
bio umarsirao sa svojim trupama u Austriju i to 12.03.1938.
Lako je bilo za predpostaviti kad je vec mogao srusiti aktualnu vlast i ponistiti
neke zakone, kao npr. zakon o zabrani nacionalistickosocijalnih organizacija,
da ce bez problema dobiti i sve moguce referendume...
Ali ima istine u onome sto pises, samo sto se u svijetskoj povijesti pise o nasilnom
pripajanju jer su se time austrijanci zeljeli ograditi (oni koji su dosli na vlast nakon rata)
od nacista i svih nedjela koje su radili.
Ali u principu stoji to da su nacisti docekani sa radoscu zbog tadasnjeg socijalnog stanja.
Ipak ne mozemo izmjeniti MI pisanje o povijesti, pa ako se u vecini knjiga
navodi kao nasilno pripajanje, onda ga tako treba i voditi...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/02/2006 : 13:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Referendum je bio raspisan 9., a Wehrmacht je umarširao 11. Mislim da se referendum nije niti održao na kraju jer je Hitler poslao ultimatum ministru Austrije do 12. u podne i nakon isteka odmah poslao trupe u Austriju.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/02/2006 : 13:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Kurt von Schuschnigg, radio odašiljanje (11th March, 1938)

"This day has placed us in a tragic and decisive situation. I have to give my Austrian fellow countrymen the details of the events of today.

The German Government today handed to President Miklas an ultimatum, with a time limit, ordering him to nominate as chancellor a person designated by the German Government and to appoint members of a cabinet on the orders of the German Government; otherwise German troops would invade Austria.

I declare before the world that the reports launched in Germany concerning disorders by the workers, the shedding of streams of blood, and the creation of a situation beyond the control of the Austrian Government are lies from A to Z. President Miklas has asked me to tell the people of Austria that we have yielded to force since we are not prepared even in this terrible situation to shed blood. We have decided to order the troops to offer no resistance.

So I take leave of the Austrian people with the German word of farewell uttered from the depth of my heart: God protect Austria."

Bilo je mirno, ali politicki nasilno pripajanje Austrije Njemackoj. Tek mjesec dana kasnije, 10. Aprila je održan referendum i onda je 93 posto glasalo za pripojenje.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 28/02/2006 : 13:49:05  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Citao sam o tome u onoj Shirerovoj knjizi (njih 4 toma pache) "Uspon i pad Treceg Reicha" o pripojenju. Ako se dobro sjecam (jer sam to citao prije nekih 10-tak godina) taj vikend kad je trebao biti referendum Hitler je usao u Austriju jer su kao Njemacki gradjani bili ugrozeni u toj zemlji (slicno je napravio i sa djelovima Ceske nekoliko godina ranije). A u tih mjesec dana je raznoraznim sredstvima uspio stvoriti novu klimu za referendum kojim je to pripojenje potvrdjeno. Nije da su imali izbora...

Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 28/02/2006 : 13:50:09  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay


Ti si studirao brodogradnju, možda?

Wealth beyond measure, outlander...


Jel me netko trazio ?

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/02/2006 : 14:10:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Što ce reci da si Sejo površno iznio i argumentirao cinjenicu o prisilnom pripojenju...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 28/02/2006 : 15:29:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Što ce reci da si Sejo površno iznio i argumentirao cinjenicu o prisilnom pripojenju...

Wealth beyond measure, outlander...

Nije tacno. Živim 12 godina u Austriji i pricao sam dosta puta sa Austrijancima o ovome i ljudi tvrde da se nije radilo o nasilnom pripajanju. Moja bivša profesorica historije dijeli moje mišljenje.

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 28/02/2006 : 15:46:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Pa mirno je proteklo bez oružanih sukoba, ali politicki prisilno i Hitler je inzistirao, a Austrijska vlada se protivila pripojenju. Drugo je sad narod i vladajuca vlada. Hitler je poslao ultimatum Schulnigenu ili kak se vec zove, mjesec dana prije rezultata referenduma.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 28/02/2006 : 15:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Pa mirno je proteklo bez oružanih sukoba, ali politicki prisilno i Hitler je inzistirao, a Austrijska vlada se protivila pripojenju. Drugo je sad narod i vladajuca vlada. Hitler je poslao ultimatum Schulnigenu ili kak se vec zove, mjesec dana prije rezultata referenduma.

Wealth beyond measure, outlander...

Sve to stoji. Vlada je bila protiv samo zbog licnih interesa. Ja ti govorim šta je narod htio. Nijedan Austrijanac mi nije rekao da se kaje zbog toga, svi sa kojima sam pricao, a vjeruj mi, bilo ih je dosta, su smatrali da je pripajanje u to vrijeme bilo nužno jer im je Njemacka nudila perspektivu koju u Austriji nisu vidjeli.

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 28/02/2006 : 18:44:43  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
nije li Sadam dobivao po 100% na izborima ?
Narod ga je želio, zašto su onda oni kreteni išli dole raditi reda.

Što je povijest. Povijest je jedna velika debilana. Stalno je frizirana. Austrijanci se rade prisjecaju tjeranja na pripojenje nego možda samostalnog ulaska. Nama bi barem to trebalo biti poznato. Placemo o tjeranju u neku Jugoslaviju, a upravo je jugoslavenstvo bila jedna od Hrvatskih izmišljotina. Sjetimo se samo Strosmayera i slicnih ljudi sa slicnim idejama. Kao da je kasnije nekoga briga što je uistinu bilo. Zapravo uopce je nemoguce ustvrditi što je uistinu bilo. To što je netko napisao, to je nikakav dokaz. Pogledajmo izvještaje s nogometnih utakmica. Koliko novinara toliko razlicitih izvještaja. Upravo toliko vrijede i ZNAMENITI povijesni dokazi. Ništa. Bolje je ne razbijati glavu s time. Zapamtimo, citamo strip, koji je fikscija i boli nas briga za "stvarnu" pozadinu tih dogada. Ako je netko dovoljno glup da uci povijesne "cinjenice" iz bonelli stripa, neka onda slobodno nastavi.

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

jazer
Starting Member

9 Posts

Member since 01/06/2005

Posted - 28/02/2006 : 18:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jazer a Private Message
darth -vader potpuno si u pravu---sa dodatkom da danas vecina kod nas "cvika" od te tzv.nove jugo države a na drugoj strani ionako cemo za koju godinu bit svi u istoj državi a zvat ce se ne yugo....bla,bla nego euro....bla,bla
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 28/02/2006 : 19:29:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

Što je povijest. Povijest je jedna velika debilana.


za darth-vadera ima nade
naprotiv, za GGG-a, ne

tu cu još nadopuniti ovu isklesanu misao

svjetina se uglavnom povodi za gomilom zabluda
a ove 4 su medu najvecima
PROŠLOST
BUDUCNOST
NAJVECE
NAJMANJE

prošlost - nitko i ništa na ovom svijetu ti ne može reci što je bilo, kako je bilo i da li je uopce bilo. mislim, reci tako da to bude neupitna, apsolutna istina. nema metoda, zakonitosti, aksioma ni konsistentnosti kad je u pitanju prošlost - uvijek se može izvesti neki sud i njegova negacija.

buducnost - nitko i ništa na ovom svijetu ti ne može reci što ce biti, kako ce biti i da li ce biti. dalje rasudivanje ide na isti nacin kao i za prošlost.

najvece - ljudi su ogranicena, konacna bica. najvece je naprotiv, neograniceno, beskonacno. nitko ne može vidjeti ništa iznad sebe, pa tako glupi mogu vidjeti jedino glupo, ružni ružno, plitki plitko, izopaceni izopaceno itd. analogno tome, konacni vide jedino konacno i nikad ne mogu doseci najvece, bilo da se radi o svemiru ili imanju stripova

najmanje - najmanje je samo reverzibilno najvece i tu vrijede iste zakonitosti kao i za najvece

razumljivije /gomili/ receno, okanite se drevnih civilizacija, razvalina dvorca, ledenih doba, gatanja, natalnih karti, horoskopa, astro magazina, stephena hawkinsa, carla sagana, crvenih patuljaka, kvazara, leptona, kvantnih skokova, "božje" cestice, udaljavanja galaksija, vremenskih diletacija, španjolske inkvizicije, vracara, rašljara, precesija, bitke za staljingrad, hiromantije, foo-fightersa, bizanta, trecih susreta bliske vrste i standardnih svijeca.

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000