forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Ukoricavanje? Uvez??
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

zoz303
Starting Member

Croatia
29 Posts

Member since 05/02/2006

Posted - 02/03/2006 : 22:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit zoz303's Homepage  Send zoz303 a Private Message

Imam 49 [b]Conana[/b] od Slobodne Dalmacije i sad bi ih zelio ukoricit
u 2 iil 3 knjige max.

Zanima me kak to ide , koje metodenje su najbolje, kolko para i gdje u Zagrebu????

Zelim da mi bude ukoriceno (uvezano) u debele korice.



baaaa

markolar
Advanced Member



Slovenia
3104 Posts

Member since 05/01/2004

Posted - 02/03/2006 : 22:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send markolar a Private Message
quote:
Originally posted by zoz303

Zelim da mi bude ukoriceno (uvezano) u debele korice.



baaaa



Plave ili zelene

markolar
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 02/03/2006 : 22:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message
pitaš u nekoliko knjigovežnica, mislim da se cijene krecu 100-130 kuna po knjizi

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

vikic
Advanced Member



Croatia
4737 Posts

Member since 06/03/2003

Posted - 02/03/2006 : 22:43:26  Show Profile Show Extended Profile  Send vikic an ICQ Message  Send vikic a Private Message
pitaj gospodina mcn-a
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/03/2006 : 11:25:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Kad radiš jedan uvez onda je skuplje... Meni je u VŽ knjigovežnica KKK pet komada diplomskih uvezla za 50kn komad. Ako je jedan ili dva onda je 100kn. A u zagrebu je siguran sam skuplje.

Kako to izgleda kad vam uvezu strip, jel to prakticno za normalno citanje?

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 03/03/2006 : 14:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message
Je.Imam doma Miki Mausa iz Politikinog zabavnika u dvije veeelike knjige.To je uvezeno prije više od dvadeset godina i još uvijek je u super stanju.Ovisi kod koga i kako to radiš.To je mom starijem bratu uvezla ujna koja je radila u tiskari ili tako necemu.

Edited by - Pavel on 03/03/2006 14:18:12
Go to Top of Page

zizanon
Senior Member



Croatia
1523 Posts

Member since 21/11/2003

Posted - 03/03/2006 : 16:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zizanon a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Meni je u VŽ knjigovežnica KKK

Jel ovo otvorena nova podružnica Ku Klux Klana u Varaždinu ili je rijec o KTK

motel, money, murder, madness
let's change the mood from glad to sadness
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 03/03/2006 : 17:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ja imam ukoriceno puno, puno toga i mislim da sam otvorio topic o tome !
Bile su vec rasprave i zakljucio sam da više vrede stripovi koji nisu ukoriceni !

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!" A kad se most srušio miš rece slonu : " Trebali smo ici , jedan po jedan !"
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2419 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 03/03/2006 : 20:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

zakljucio sam da više vrede stripovi koji nisu ukoriceni !




Ukoriceni da vrijede manje?
Nema šanse!
Ja svoje sve ukoricujem i izgledaju prekrasno
Imam 54 knjige raznih ukoricenih stripova, a otprilike još cu toliko ukoriciti.
Kada su pojedinacno, mogu se lako oštetiti ili zagubiti, ovako
ukoriceni su trajni, izgledaju otmjenije i ljudi ih sa vecom
dozom poštovanja gledaju.

Vrecice? Ne dolaze u obzir! To je ružno.
Alternativu ukoricavanju, što se tice cuvanja stripova koje zaista želite imati, jednostavno ne vidim.
A i ne treba mi
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 03/03/2006 : 20:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Naravno, svako ima svoje mišljenje, ali ako ih ukoricuješ, onda oni u knjigoveznicama iseku delove tih stripova da bi ih poravnali kad ih ukorice, pa mislim da zbog toga manje vrede, naravno treba ukoricavati samo stripove tipa stripoteke i ostalih novinskih izdanja, ali meni su lepši kad nisu ukoriceni, tata je to koricio i imamo dosta toga, ali ja volim kad je to složeno u police pojedinacno, naravno nemam ništa protiv koricenja !!!!!

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!" A kad se most srušio miš rece slonu : " Trebali smo ici , jedan po jedan !"
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 03/03/2006 : 20:53:28  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
..a takode mrzim kad su stripovi u vrecicama i o tome se dosta polemisalo, šta je bolje, ja sam protiv vrecica...

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!" A kad se most srušio miš rece slonu : " Trebali smo ici , jedan po jedan !"
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 03/03/2006 : 20:57:30  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by IGMAN2

quote:
Originally posted by srdjandj

zakljucio sam da više vrede stripovi koji nisu ukoriceni !




Ukoriceni da vrijede manje?
Nema šanse!
Ja svoje sve ukoricujem i izgledaju prekrasno
Imam 54 knjige raznih ukoricenih stripova, a otprilike još cu toliko ukoriciti.
Kada su pojedinacno, mogu se lako oštetiti ili zagubiti, ovako
ukoriceni su trajni, izgledaju otmjenije i ljudi ih sa vecom
dozom poštovanja gledaju.

Vrecice? Ne dolaze u obzir! To je ružno.
Alternativu ukoricavanju, što se tice cuvanja stripova koje zaista želite imati, jednostavno ne vidim.
A i ne treba mi


U principu potpuno si u pravu, bolje alternative nema...ali za cuvanje stripova.Malo zajbano za citati, mislim zbog glomaznosti

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"


Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2419 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 03/03/2006 : 21:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
Ne znam što su to tebi isjekli kod ukoricavanja.
Ja im ni u ludilu ne bi dozvolio da išta odsjeku, a kamoli za
to i platio.
Naravno da moraju rubove poravnati, ali tu se ne skida puno, bar meni nisu, pogotovo ne do crteža. Sve valjda ovisi o nožu i presi
na kojoj režu.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 03/03/2006 : 21:18:22  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by IGMAN2

Ne znam što su to tebi isjekli kod ukoricavanja.
Ja im ni u ludilu ne bi dozvolio da išta odsjeku, a kamoli za
to i platio.
Naravno da moraju rubove poravnati, ali tu se ne skida puno, bar meni nisu, pogotovo ne do crteža. Sve valjda ovisi o nožu i presi
na kojoj režu.


To sam i mislio na poravnavanje rubova prilikom koricenja, onda da bi poravnali moraju da odseku, ali naravno nisu mi posekli crteže ali opet su malo skratili, naravno rekao sam, sve je stvar ko kako voli, meni su licno lepši pojedinacni primerci.

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!" A kad se most srušio miš rece slonu : " Trebali smo ici , jedan po jedan !"
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2419 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 03/03/2006 : 21:25:17  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
Što se tice glomaznosti, nju sam odreduješ kolicinom stripova
u jednom uvezu, zar ne.
Dakle, na kraju imaš knjigu, a knjiga ko knjiga, ponekad te može
uplašiti svojom debljinom
Moja najdeblja strip-knjiga je jedna od Mister Noa. Cetri Africke pustolovine daju joj oko 5 cm i 1090 stranica i mogu reci da sam se pribojavao kako ce to izgledati ( ono A5 format, pa 5 centimetara ) ali izgleda super.
Uopce nije odbojna za citati, baš naprotiv
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 03/03/2006 : 21:39:30  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ma nema problema, ukoricuj do mile volje, niko nema ništa protiv toga, to je tvoja stvar !

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!" A kad se most srušio miš rece slonu : " Trebali smo ici , jedan po jedan !"
Go to Top of Page

IGMAN2
Senior Member



2419 Posts

Member since 08/05/2003

Posted - 03/03/2006 : 21:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send IGMAN2 a Private Message
Ne moraš odma da se nerviraš,
na kraju krajeva, ovo zadnje je bio odgovor sdraganu
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 03/03/2006 : 22:04:58  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Uopšte se ne nerviram, moj tata takode korici stripove, pa nemam razloga da bih se nervirao, samo kažem da je to stvar ukusa, a sad vidim da nije bilo meni upuceno, ok, pozdrav !

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!" A kad se most srušio miš rece slonu : " Trebali smo ici , jedan po jedan !"
Go to Top of Page

Nobody
Senior Member

Slovenia
2195 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 03/03/2006 : 22:18:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Nobody a Private Message
quote:
Originally posted by IGMAN2

Što se tice glomaznosti, nju sam odreduješ kolicinom stripova
u jednom uvezu, zar ne.
Dakle, na kraju imaš knjigu, a knjiga ko knjiga, ponekad te može
uplašiti svojom debljinom
Moja najdeblja strip-knjiga je jedna od Mister Noa. Cetri Africke pustolovine daju joj oko 5 cm i 1090 stranica i mogu reci da sam se pribojavao kako ce to izgledati ( ono A5 format, pa 5 centimetara ) ali izgleda super.
Uopce nije odbojna za citati, baš naprotiv



daj stavi neki sken, da vidimo kako to izgleda

kdor ne skace ni Sloven´c
Go to Top of Page

zoz303
Starting Member

Croatia
29 Posts

Member since 05/02/2006

Posted - 04/03/2006 : 11:59:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit zoz303's Homepage  Send zoz303 a Private Message
quote:
Originally posted by IGMAN2

Što se tice glomaznosti, nju sam odreduješ kolicinom stripova
u jednom uvezu, zar ne.
Dakle, na kraju imaš knjigu, a knjiga ko knjiga, ponekad te može
uplašiti svojom debljinom
Moja najdeblja strip-knjiga je jedna od Mister Noa. Cetri Africke pustolovine daju joj oko 5 cm i 1090 stranica i mogu reci da sam se pribojavao kako ce to izgledati ( ono A5 format, pa 5 centimetara ) ali izgleda super.
Uopce nije odbojna za citati, baš naprotiv



Baš me zanima kak to izgleda, nisam nikad vidio "ukoricen" strip

Aj ak ti nije bed daj slikaj tog mister Noa u par slika da vidimo kak to izgleda

TNX


baaaa



baaaa
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 04/03/2006 : 13:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
i mene interesuje da vidim ...

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!" A kad se most srušio miš rece slonu : " Trebali smo ici , jedan po jedan !"
Go to Top of Page

zoz303
Starting Member

Croatia
29 Posts

Member since 05/02/2006

Posted - 04/03/2006 : 14:50:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit zoz303's Homepage  Send zoz303 a Private Message
[quote]Originally posted by srdjandj

i mene interesuje da vidim ...

Mene jos vise

baaaa
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 04/03/2006 : 16:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Bez sve šale, nije loše koriciti stripove, ali samo ova novinska izdanja, kao na primer politikine zabavnike i slicno, poznajem tipa koji ima preko 200 ukoricenih knjiga, ali nije dobro koriciti stripove, nekako ne ide, u tom slucaju ne bi morali , ti stripovi, ni naslovnu da imaju, svejedno je kakvi su ako se ukoricavaju, možda mogu i da razumem, da stare stripove ukoriciš i dobiješ lepu novu knjigu, ali nove stripove koriciti, ne shvatam, ali opet ponavljam, to je stvar opredeljenja i nek svako radi kako mu je volja !

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!" A kad se most srušio miš rece slonu : " Trebali smo ici , jedan po jedan !"
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15553 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/03/2006 : 00:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
quote:
Originally posted by alanmaras

pitaš u nekoliko knjigovežnica, mislim da se cijene krecu 100-130 kuna po knjizi

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."



tvrdi uvez , koža sa tiskom naslova, debljina max. 5-6cm ,A4,50kn/kom

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --

Edited by - risbozg on 05/03/2006 00:45:56
Go to Top of Page

zoz303
Starting Member

Croatia
29 Posts

Member since 05/02/2006

Posted - 05/03/2006 : 11:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit zoz303's Homepage  Send zoz303 a Private Message


tvrdi uvez , koža sa tiskom naslova, debljina max. 5-6cm ,A4,50kn/kom

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --

[/quote]

Šefe samo 50kn daj mi molim te javi gdje to mogu uvezati, to ti radis ili???
Please javi

Ak je fakat 50kn po knjizi odmah bi ukoricio 3 knjige!
Conane od slobodne Dalmacije po 16 komada po knjizi:
Format 17x24cm debljina nesto manje od ~3cm
Javi mi se na mejl gremlin385@hotmail.com
Puno hvala!!!


Kornjaca ide ulicom u New Yorku i napadne je banda puzeva. Policajac
dodje na mjesto dogadjaja i pita sto se dogodilo. Kornjaca kaze: "Ne znam, sve
se odigralo tako brzo!"
Go to Top of Page

zoz303
Starting Member

Croatia
29 Posts

Member since 05/02/2006

Posted - 05/03/2006 : 11:15:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit zoz303's Homepage  Send zoz303 a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Bez sve šale, nije loše koriciti stripove, ali samo ova novinska izdanja, kao na primer politikine zabavnike i slicno, poznajem tipa koji ima preko 200 ukoricenih knjiga, ali nije dobro koriciti stripove, nekako ne ide, u tom slucaju ne bi morali , ti stripovi, ni naslovnu da imaju, svejedno je kakvi su ako se ukoricavaju, možda mogu i da razumem, da stare stripove ukoriciš i dobiješ lepu novu knjigu, ali nove stripove koriciti, ne shvatam, ali opet ponavljam, to je stvar opredeljenja i nek svako radi kako mu je volja !

Prelaze miš i slon preko mosta. Miš kaže:" Al' tutnjimo!" A kad se most srušio miš rece slonu : " Trebali smo ici , jedan po jedan !"



Potpuno si u pravu!
Nove stripove ne isplati se uvezivati!
Ja cu kad skupim sve Conane velikog formata uvezati, a sad samo male od SD


Kornjaca ide ulicom u New Yorku i napadne je banda puzeva. Policajac
dodje na mjesto dogadjaja i pita sto se dogodilo. Kornjaca kaze: "Ne znam, sve
se odigralo tako brzo!"
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000