forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ako volite ninde...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 06/03/2006 : 15:11:53  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
...onda cete uživati u ovome

http://www.doboj.com/RunScript.asp?Page=184&Article_type=ninja%20roman&p=ASP\Pg184.asp

http://www.doboj.com/RunScript.asp?page=184&Article_ID=183&NWS=NWS&ap=NewsDetail.asp&p=ASP\~Pg184.asp

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.


Ali,link malo šteka,pa je copy&paste na redu...

News Detail
--------------------------------------------------------------------------------
Nindja u neprijateljskom leglu - 1/17/2006 11:52:06 PM

Nindja u neprijateljskom leglu

Dok je cekao u tamnom uglu ulice, opustao je svoje tijelo, misic po misic. Osjetio je energiju u svakom vlaknu dok je naizmjenice napinjao i opustao muskulaturu. Pred njim je opasan zadatak i znao je da ce nocasnja akcija od njega zahtijevati sve tajne nindjutsu-a.


Pomno je posmatrao ulazna vrata nebodera koja su bila osvijetljena. Ulaz u neprijateljsko leglo je samo prvi u nizu koraka koji ce ga dovesti do cilja o kome ovisi zivot njegove voljene Sumiko. Leslie Eldridz nije smio dozvoliti da sentimentalnost zamagli njegove misli i ustinuo je se za ljevu bradavicu. To mu je pomoglo da se koncentrise na vec spomenuti prvi korak, ulazak u neprijateljsko leglo…


Cetrnaest metara siroku ulicu je presao u jednom skoku pri kojemu su mu stopala bila samo 22 milimetra udaljena od zemlje, necujno je se priblizio staklenim vratima i jos jednom pogledao ka vrhu nebodera… „cetrdesetosmi sprat“ – pomislio je – „djecija igra za jednoga nidju“ i primjenuo tehniku ulaska koju je davno naucio od sensei Tanake… okrenuo je okruglu rucku vrata u smjeru kazaljke na satu i vrata su se otvorila kada je rukohvat dostigao poziciju „pola dva“. „Sensei Tanaka je opet u pravu“ – pomislio je na svoga starog ucitelja koji je u krvavoj borbi izgubio zivot pokusavajuci da sprijeci kradju svete ninja knjige. „Haku-Riki ce da plati ubistvo moga ucitelja“ - u ocima su mu se skupljale suze I jedini zapadni nindja je opet morao da se ustine za vec spomenutu bradavicu da bi misli vratio na predstojeci zadatak.


Na ulazu je se stopio sa keramickim plocicama na zidu, ali je odmah uvidio da mu se stopala ne slazu sa bordurom na podnoj keramici i u djelicu sekunde je promjenuo polozaj. Okacio je sam sebe na vjesalicu u velikom hodniku nebodera, trenutak prije nego sto je nocni cuvar prosao pored njega sa soljom „cikorije“ i krofnom starom 2 dana. Cuvar je zvizdukao poznatu melodiju od Zdravka Colica i Leslie je nehotice poceo u sebi da pjeva… „Ruzice, Ruzo, Ruska, zrela si k’o krushka…“ i po treci put ove noci je morao da se kazni po bradavici.


Nakon sto je cuvar zauzeo svoje mjesto iza pulta, tamna sjenka se sa zida pomjerila iza velikog fikusa, samo 3 metra od glave cuvara koji nije ni slutio da ga najopasniji ratnik sjeverne i juzne polulopte, kao i istocno i zapadno od Greenwich-a, posmatra kroz jedva vidljive proreze svoje nindja maske. Da bi nocnog cuvara izbacio iz igre, nindja se odlucio za staru tehniku koja je koristila precizno usmjeren dah i izgovaranje tajnog zvuka na frekvenciji koja trenutno uspava protivnika.

Nindja se nagnuo naprijed i stavio ruke na koljena… „ova tehnika ima i posljedice koje po meine mogu biti opasne“ – mislio je – „moram onesposobiti cuvara prije nego sto posljedice postanu osjetne“. Polako je otvorio usta, kao da ce da kaze “A” pri tome vodeci racuna da usmjeri dah na cuvarevo uho I da “potrefi” frekvenciju za uspavljivanje… glasno je kriknuo “BEEEEEEEEEEEH”… cuvar je istoga momenta zaspao, a iz Leslie-jevog dupeta gromovito se potkrade “golub”. “Zvonko” – pomislio je – “uvijek kada izvodim ovu tajnu tehniku potkrade mi se Zvonko, nikada Tihomir, mada je Tihomir opasniji jer smrdi…moracu vise da vjezbam ovu tehniku I to na toaletu, kad imam zatvor mada bi I primjena tehnike kada se desi proljev bila korisna u mojoj borbi protiv kriminalaca.”


Necujno je, ako izuzmemo Zvonimira, stao u centar hola I aplicirao skoro zaboravljenu nindjucu tehniku dolaska na cetrdeset I osmi sprat… ulaskom u lift, pritisnuo je dugme s brojem 48. “Sensei Tanaka mi je darovao toliko mudrosti” – sjetio je se kako mu je sensei Tanaka pokazao kako se koristi usisivac I kako se dugme na televizoru mora pritisnuti da bi se koristio daljinski upravljac. Pogledao je na brojke spratova koje su se mijenjale ali suze u ocima su mu sprecavale da jasno vidi. “Od ovog trenutka ne smijem biti emotivan” – rekao je sam sebi I konopcem kojeg je izvadio iz pojasa svoga nocno-crnog nindja odijela svezao je sebi testise. “Hajd’ da te vidim sad da zaplaces” – zaprijetio je I sjetio se filma “Sjecas li se Dolly Bell” I nasmijao se na scenu “Places pichko… Ne placem matere mi”…


Izlazeci iz lifta na 48 spratu, sjedinio je se s vratima tako da ga dvojica do zuba naoruzanih cuvara nisu primjetili. Kada su se vrata zatvorila, sljepila su ga I on je kriknuo, na sta su cuvari odmah ponovo pozvali lift. Kada su se uvjerili da unutra nema nikoga, jer on je, ovaj puta bio prerusen u sijalicu na stropu lifta; on je necujno usao u predvorje.


Uz pomoc tame, njegovog vjecnog saveznika, usao je u spavacu sobu. Soba je bila tamna I prostrana, sa velikim japanskim znakom za krevet iznad kreveta. “Tu mora da spavaju” – zakljucio je.


Odjednom, iz nicega, se stvorio drugi nindja, okrenut prema njemu, spreman na sve. Leslie je odmah izvukao svoju vjernu katanu, na sta je suparnik ucinio isto.

Bila je to borba titana. Necujna I hitra. Svaki Leslie-jev pokret, uljez-nindja je parirao. Leslie I suparnik su se udaljili nekoliko koraka jedan od drugog I Leslie je znao; ovaj nindja mu je dorastao I u vjestini u u brzini. Koliko goda da se bore, uvijek ce doci u pat poziciju.

Na to je Leslie-ju preostalo samo jedno, skinuo je masku u znak pozdrava. To je stari nindja-obicaj, jer nindje se ne rukuju kada se upoznaju, oni skidaju maske svoje nindja uniforme.

Stranac je ucinio isto i Leslie je zastao kao gromom pogodjen! Dali je to moguce? Stranac je imao njegove crte lica! Dali ovaj nindja zeli da ga se rijesi i zauzme njegovo mijesto? Dali je to njegov brat blizanac ili covjek koji je plasticnom operacijom promijenuo svoj izgled??? Nije vazno! Leslie je znao da u ovom gradu nema mijesta za obadvojicu i necujno je skocio preko kreveta sa podignutim macem, spreman na sve! Drugi nindja je ucinio isto i dva borca su se nezaustavljivo priblizavali jedan drugome. Vidjelo se da ce obadva maca da pogode u srce suparnika. Prije nego sto je ostrica katane probola srce nindje-dvojnika, Leslie je napeo sve misice u pokusaju da zaustavi svoj nalet. U zadnjem trenutku, samo milimetar od srca drugog nindje, ostrica maca je se zaustavila i Leslie-ju je laknulo. „Da sam dozvolio da ostrica maca probode srce neprijatelju, razbio bih ovo veliko staklo na zidu spavace sobe“. Tada je se sjetio rijeci sensei Tanake – „Za ogledalo postoji i druga rijec… shpiglo…“ – da su mu ove rijeci pale na um ranije, nebi se uzalud borio sam sa sobom. Odlucio je da ovu borbu ipak upise kao pobjedu, iako je u srcu znao da postaje senilan. Brzo se okrenuo od ogledala i nastavio skenirati tamnu sobu svojim vidom koji je tako istreniran da je sve jasano vidio kao u operacionoj sali.


Radoznalost nindji je legendarna I on je odlucio da se upozna sa sadrzajem spavace sobe. Taman kad je odlozio prozirni neglize u ladicu, u sobu je usla zgodna palvusa koja na sebi nije imala nista osim snale za kosu. “Kad bi samo snalu skinula” – proslo je nindji kroz glavu, ali su njegovi svezani testisi poslali signal mozgu da se ne muci sa erekcijom, ako dodje do toga, bice bolno. Za svaki slucaj je opalio “malishu” cvokom I skoncentrisao se na djevojku koja je legla u krevet. Malo zatim, u sobu je usao stariji muskarac, smijesnog trbushchicha I krivih nogu. Izgledao je kao da je on osoba koju je trazio, od koje zavisi sreca njegove voljene Sumiko. Osoba koja je kljuc svega.


Covjeculjak je legao u krevet pored plavuse i zavodnicki se okrenuo prema njoj, pokazujuci trbushno salo.

„Sta kazes da se malo zabavimo?“ – upitao je. Na to se u sobi zaculo glasno hrkanje sa strane kreveta gdje je lezala djevojka sa ukosnicom na glavi.

Dzejk, tako se zvao stariji muskarac, smijesnog trbushchicha I krivih nogu; na to ljutito ustade iz kreveta i izvuce noz iz pidzame. Prije nego sto je noz dotaknuo plavusine grudi, nindja je isukao svoj katana mac i presjekao starijeg muskarca sa smijesnim trbuhom i krivim nogama od glave do ahilove pete. Covjechuljak nije rekao ni „A“, samo je rekao „eeeeh“ i pao na perzijaner pored kreveta.


Djevojka je prestala hrkati i otvorila je oci. „Ko si ti moj spasioce“ – pitala je crnu sjenu koja je stojala pored kreveta. „Ja sam borac za pravdu, uvijek na strani potlacenih“ – odgovori sjena. „Nisi, to je Tex Willer, zar ti ne citas stripove“ – odgovori bijesno djevojka.

Djevojka je bila u pravu, ali postoje jos I kapetan Mark I kapetan Miki, Velokog Bleka da ne spominjemo… Nindja je na to ponovio tehniku koju je primjenuo na cuvaru iz prizemlja. Glasno je kriknuo „beeeeh“, pri cemu je uspio da zamijeni Zvonku za Tihomira; i prije nego sto je usnula, djevojka je uspjela da uzdahne – „Tihomir Smrdic…“ i pala je nazad na lezaj.


Nindjin haragei je govorio da jos nema opansoti po njega, cuvari nisu culi sta se desilo u spavacoj sobi. Tiho je pomjerio sliku sa pozom 69 iz Kama Sutre. Iza nje je ugledao tamu noci zidni sef starijeg mushkarca, smijeshnog trbushchicha i krivih nogu.

Naslonio je uho na vrata i polako okrecao brojke da bi pronasao sifru…


Sedam sati poslje u samom kutu vrata sefa, nasao je sitno napisane brojke: 33 – 22 - 11. „Da sam ovo vidjeo prije sedam sati, sada mi nebi utrnule ruke, noge i guzovi“ – sam je sebe kudio dok je koncno otvorio vrata sefa. U dnu je nasao dokument zbog kojeg je dosao u ovo neprijateljsko leglo; dokument koji je toliko vazan njegovoj Sumiko.


Necujno je otvorio vrata balkona i iz pojasa izvadio svileni nindja konopac koji je bi tanak kao konac i cvrst kao celicna zica od 40 milimetara promjera. Sishao je se do 26 sprata i uvidio da nece moci da se spusti konopcem do ulice. Zastao je samo na sekundu i donjeo odluku, mora se ponovo vratiti na cetrdeset osmi sprat. Brzinom neshvatljivom obicnom covjeku i snagon nedostupnom istome, za samo 14 sekundi je se vratio nazad na cetrdesetosmi sprat.

Pogledao je sa balkona u tamu, uzdahnuo duboko i spustio se sprat nize. Na balkonu donjega apartmana je se popeo na ogradu i spustio jos jedan sprat nize. Nakon toga, primjenjujuci istu tehniku, ponovio je to jos 46 puta. Sensei Tanaka je uvijek govorio da vise puteva vode u jednom pravcu, neki su tezi a neki laksi. Nindja je veceras probao dva pravca i bio je siguran da ce sljedeci put u ovoj situaciji biti spremniji. Ili ponjeti duzi a tanji konopac, ili skakati po 2 sprata odjednom na dole. „Nema trece“ – govorio je Bozo, nastavnik matematike u skoli Narodnih (Nindja) Heroja u malom gradicu na tri rijeke; tako je i nindja mislio… „nema trece“ i nestao u tami.



Sumiko se ljeno protegnula u krevetu svoje podrumske sobe koju je dijelila sa covjekom svojih snova. Covjekom koji spava sa svakom zenskom spodobom na koju naleti u romanima, ali se ipak ujutro vraca njoj. Covjekom koji kao jedini zapadnjak cuva hiljadugodisnju tajnu nundjucu-a i bori se protiv zlih ljudi.


Rukom je osjetila njegovo rame i njen svijet je bio u redu. On je tu pored nje. Podigla je se na lakat I gledala ga dok je lezao na stomaku. Primjetila je tamnu fleku na mjestu izmedju njegovih guzova. “Opet se Tihomir pretvorio u Dricka” – uzdahnula je I pocela da mu skida bokserice – “ovo nece oprati ni Plavi Radio(n)”.


Osjetivsi da mu se radi o guzi, Leslie Eldridz je otvorio oci I kao macka se okrenuo na ledja, pri tome upucujuci strasan udarac prema napadacevoj glavi.

Shamar je leg’o ko budali shamar. „Sta ti je kretenu jedan, vidis da ti skidam usrane gace“ – bijesno je uzviknula Sumiko. Uvidjevsi svoju gresku, Leslie je pogledao duboko u njene bademaste oci i ona je istog trenutka osjetila njegovu bol i kajanje i trenutno je zaboravila da je bez razloga dobila momacku shamarcinu.


Njezno ga je poljubila i krenula je rukom prema njegovom stomaku i dalje, ispod pupka. Kao, jos jedanput, oshamarena, povukla je ruku i upitala – „sta je to dole?“. „Sta sta je, k’o da ne znas sta je dole“ – iznenadjeno je odgovorio – „ko da Mara prvi put ide na bunar…“. „Pitam te sta si to radio dole?“- jos bijesnije upita Sumiko. Leslie-ju se mozak za trenutak zaledio. “Da li me je vidjela da masturbiram svako jutro? Dali su mi pocele rasti dlake na dlanu? Da li…” – napokon je njegov super brzi nindja mozak shavtio. “Ah to… to sam svezao jaja da bi se bolje skoncentrisao. Skinucu kanafu pa mozemo voditi ljubav.” – rekao je na kraju. “Ako ti to pomaze da se skoncentrises, onda nemoj skidati konopac, mozemo tako voditi ljubav.” – uzvrati Sumiko I pade mu u zagrljaj.


Osamnaest sati kasnije, oznojenih tijela, Sumiko I Leslie su se odvojili jedno od drugoga I krenuli na tusiranje…


Osamnaest sati kasije, nakon vodjenja ljubavi pod tusom, Sumiko I Leslie su sjeli za stol da doruckuju. Gledali su jedno u drugo I Sumiko je prava izrekla ono cega su se bojali zadnjih mjesec dana.

„Da li si nasao informaciju koju sam trazila?“ – pitala je moleci se u sebi da ce odgovor niti pozitivan. „Da“ – kratko je odgovorio nindja, drpajuci se po ljevoj bradavici koja ga je neobicno jako svrbila.

„I…?“ – Sumiko je ponovila upit. „Nasao sam dokument i nasao sam odgovor.“ „Sta pise u njemu?“ – zainteresovala se Sumiko. „Datum je trideseti mart, jos mjesec dana…“ – Leslie je buljio u daljinu kroz prozor.


„To znaci da se mozemo useliti u apartman na cetrdesetosmom spratu prvog aprila?“ – nastavila je Sumiko – „Ako je potrebno renoviranje, to znaci da je stan spreman za nas najkasnije tridesetog aprila…“ – odlutala je u mislima i planirala raspored u stanu.

„Ima jedan nepredvidjen problem“ – uzvratio je Leslie. „Ah, a koji?“ – rece Sumiko. “Gazda zgrade je sinoc brutalno ubijen I sada nemamo nikoga s kime mozemo potpisati ugovor” – sa gorcinom u glasu je odgovorio nindja. Nije navikao na poraze I uvijek je bio spreman na sva iznenadjenja. Ovaj puta nije mogao da sakrije taj osjecaj.

“Pa sta cemo sad? Ugovor za ovaj stan nam istice krajem ovoga mjeseca???” – uzbudjno je pitala. “Imam rjesenje za to” – bio je Leslie-jev odgovor. “Kakvo rjesenje?” – zanimala se Sumiko. “Vidjeces” – uzvratio je Leslie, otisao u hodnik i uzeo telefon u ruke. Sumiko ga je sumnjicavo posmatrala iz dnevne sobe.

Cula ga je kako govori – “Halo mama, ja sam, Leslie. Moram te nesto pitati… Mozemo li Sumiko i ja da ostanemo u mojoj momackoj sobi jedno mjesec-dva, dok ne nadjemo novi stan?... Moja momacka soba je sad soba sa sex-spravama za tebe i tatu???... Pa ima li igdje neko mjesto samo da prenocimo kod vas???... Da odrastem???... Znam da sam punoljetan i da vi vise ne odgovarate za mene, ali ja sam vam sin… dali me uopste imalo volite???... Nisam ja ubio Bendzija, Bendzi je sam naletio na moju katanu…vise volite dzukelu Bendzija nego mene???…Nije cudo onda sto sam kao dijete otisao u Japan i postao nindja…. ZBOGOM!!!” – na kraju je zagrmio I bijesno tresnuo slusalicu.


Sumiko nije mogla sakriti olaksanje kada je cula da nece ponovo zivjeti sa svekrvom. Njen nindja covjek ce da nadje rjesenje, makar morao ponovo raditi trecu smjenu…


fin


Edited by - realist on 06/03/2006 15:16:37

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 28/03/2006 : 15:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
I, jel vam se svidjelo? :) Ima li na ovom forumu ljubitelja onih starih ninda romana?

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 28/03/2006 : 21:26:46  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
moj stari ima oko 50 tih plavih ninda romana, pisanih, ja nisam procitao ni jedan .

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Boyan.P
Senior Member



Croatia
2773 Posts

Member since 13/06/2004

Posted - 28/03/2006 : 21:38:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Boyan.P a Private Message
super je,
meni se svidja




Otišla si jednog dana i odnela pola stana! Sad se vraæaš po vitrinu.....marš u pizdu materinu!
Go to Top of Page

Watashi
Senior Member

Croatia
1382 Posts

Member since 11/11/2004

Posted - 29/03/2006 : 13:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Watashi's Homepage  Send Watashi a Private Message
www.realultimatepower.net

--
"Podajgle ih daj. PUTELJCI! Kae, kikichi, dosli ste da vas naucim kak se raste?"
--Barbarin blaz
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000