forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Recite mi šta da citam...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 13/03/2006 : 23:42:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Kao klinac sam citao ZS i LMS, bonelijeve junake uglavnom i Alan Ford. Odraslo se, ukusi se promjeniše. Poslije velike pauze, ponovo sam poceo sa stripovima. Iako bonelijevci ostaju u najboljem sjecanju i opet ih skupljam, nešto se i nisam previše nacitao stripova u tih zadnjih godinu, godinu i pol. Zašto... Ne želim nikoga potcjenjivati, ali stripovi moje rane mladosti su mi sada malo naivni. Tocnije, jako su mi naivni. Procitam tu i tamo poneki strip (Dylan i Nathan još mogu proci), ali nije to isto kao nekada kada sam s flipsom i sokom citao po 30 stripova odjednom. Polako otkrivam neke primjerenije stripove. Citao sam pricu "Nadareni" koja spada u Astonishing X-men i Storma "Podzemni svet". Odlican crtež, solidna prica. Danas sam procitai Torgal - Vucica, solidan crtež, odlicna prica. Konacno sam na pragu necega što mi je interesantno za procitati bez suvoparnog slaganja brojeva u kolekciju.
Volio bih cuti što vi citate tj. neke vaše preporuke za stripove koji ce me oduvati s nogu i vratiti mi entuzijazam za citanje stripova cemu oni i služe...

Obi-wan-kenobi@inet.hr

Edited by - Obi-wan on 13/03/2006 23:43:21

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 14/03/2006 : 07:33:53  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
probaj sa Gospodarima jecna, Gil St-Andre, Snjezni... mozda ce ti se svideti
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 14/03/2006 : 07:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Pa Vertigo izdaje stripove koji bi ti mogli biti dojaja. Y-The last man, 100 bullets itd...

Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 14/03/2006 : 08:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Moj savjet je "Usagi Yojimbo". Ja sam ga posudio od prijatelja Knjigu prvu, s velikom skepsom. Sad mi fale još 3-4 trejda da upotpunim kolekciju. Knjige nisu jeftine, ali ni skupe - 110 kn za tvrdokoricno izdanje sa skoro 200 strana.

Ako eng. nije problem, preporucam i "Lone Wolf & Cub".

Evo, malo japanskog šmeka u preporukama!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/03/2006 : 08:25:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Najbolje je da sam probaš sve i svašta pa odabereš što ti se svida. Glede Vertiga i Amera i ostalog ja bih preporucio ona izdanja što Beli put izdaje. Velim ovo zato jer su "kao na domacem jeziku"... Vjerojatno ima i boljeg, ali meni se ovo dosta svidjelo.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 14/03/2006 : 08:57:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
Za pocetak potegni do najblize knjiznice,tamo mozes vrlo jeftino vidjeti sta ti pase a sta ne.Ja bi ti osobno preporucio Torpeda,meni je odlican!

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/03/2006 : 09:08:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
Grad greha, Povratak crnog viteza, Propovednik, Sendmen, 100 metaka, Dzon Konstantin.


___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 14/03/2006 : 09:27:22  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
torpedo, druuna, raptors, korrigans, 100 bullets(i opcenito sve od azzarela i rissa), blade of the immortal, berserk, sin city, y the last man, the walking dead, vagabond,... evo ti zadace za pocetak

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 14/03/2006 : 09:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
najobrademiji i najintelektualniji strip ti je blek preporucujem ga jer on nam govori om svim naucnimn dokazima ha ha ha ha ha

homos homini lupus
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 14/03/2006 : 09:45:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
XIII - jednostavno genijalno, bolje od bilo kojeg Amera

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 14/03/2006 : 09:52:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

XIII - jednostavno genijalno, bolje od bilo kojeg Amera



U pitanju su dvije razlicite škole... Možda Obi kao štovatelj tamne sile više voli makljažu superheroja

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 14/03/2006 : 10:06:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by SejoSexon

XIII - jednostavno genijalno, bolje od bilo kojeg Amera



U pitanju su dvije razlicite škole... Možda Obi kao štovatelj tamne sile više voli makljažu superheroja

Wealth beyond measure, outlander...

Meni nema bolje škole od naše evropske.

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 14/03/2006 : 10:18:23  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
dobra je i trinaestica, samo steta sto kod nas nije izasla u boji

"…Some people will say anything to be thought of as clever and interesting…"
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
963 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 14/03/2006 : 10:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message
Možda na ovom forumu treba, prilikom registracije, napraviti jedan mali test gramatike. Cisto da ne citamo svakakve gluposti :-)

No one gets out of childhood alive.

Edited by - SSM on 14/03/2006 10:39:19
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
963 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 14/03/2006 : 10:57:31  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message
A za citanje, Obi-Wan, preporucujem ti Sandmana, Zemlja snova u izdanju Belog Puta. Radi se o cetiri nezavisne price koje se ubrajaju u sam vrh ovog veoma zanimljivog serijala (Kaliopa, San hiljadu macaka, San ljetne noci). Plus, na kraju dobiješ i kompletan scenario jedne epizode (Kaliopa) pa da vidiš kako "umjetnost" nastaje ;)

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/03/2006 : 11:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Hvala na savjetima. Stekao sam sliku i znam otprilike kojim cu putem. U mojoj blizini nažalost nema strip knjižara na jako puno kilometara pa je šansa da odem u jednu minimalna. Upravo zato ne mogu nasumce kupovati skupe albume pa birati što mi se svida. Ovi savjeti ce mi pomoci da znam što cu kupiti...
Hvala svima, možete slobodno još preporucivati...

Obi-wan-kenobi@inet.hr
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 14/03/2006 : 11:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Slum Nation
Jeremiah
Grunge Genetika
Bone
Asterix
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 14/03/2006 : 12:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Hvala na savjetima. Stekao sam sliku i znam otprilike kojim cu putem. U mojoj blizini nažalost nema strip knjižara na jako puno kilometara pa je šansa da odem u jednu minimalna. Upravo zato ne mogu nasumce kupovati skupe albume pa birati što mi se svida. Ovi savjeti ce mi pomoci da znam što cu kupiti...
Hvala svima, možete slobodno još preporucivati...

Obi-wan-kenobi@inet.hr





Ne treba ti strip knjizara nego najobicnija knjiznica koju ima svako mjesto pa vjerojatno i tvoje i tamo mozes posudjivat albume isto kao i knjige.

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 14/03/2006 : 12:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
osim bleka tu je i kapetan miki navest ce te na razmišljane i ima jako razradene zaplete hhhhhha

homos homini lupus
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/03/2006 : 12:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Prodigy

quote:
Originally posted by Obi-wan

Hvala na savjetima. Stekao sam sliku i znam otprilike kojim cu putem. U mojoj blizini nažalost nema strip knjižara na jako puno kilometara pa je šansa da odem u jednu minimalna. Upravo zato ne mogu nasumce kupovati skupe albume pa birati što mi se svida. Ovi savjeti ce mi pomoci da znam što cu kupiti...
Hvala svima, možete slobodno još preporucivati...

Obi-wan-kenobi@inet.hr





Ne treba ti strip knjizara nego najobicnija knjiznica koju ima svako mjesto pa vjerojatno i tvoje i tamo mozes posudjivat albume isto kao i knjige.

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!


Ja stalno citam knjige i živim u knjižnici vec 25 godina. Moje mjesto ima odlicnu knjižnicu sa puno novih knjiga. Bio sam uclanjen u još 4 knjižnice u vecim mjestima od mojeg.
Nikada nisam vidio niti jedan jedini strip ili strip album u knjižnici. Ocigledno nemaš predstavu da je provincija cije je moje mjesto najbolji predstavnik (Beli Manastir u pizdi materinoj od svake civilizacije, zaboravljen i od boga i vraga), zaostaje za evropskim Zagrebom za jedno 30 godina...
Tvoja sreca, što imaš knjižnicu sa stripovima, a meni su od našeg glavnog grada bliža tri glavna grada susjednih država. Nisam dobro birao gdje cu se roditi...

Obi-wan-kenobi@inet.hr

Edited by - Obi-wan on 14/03/2006 12:53:57
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 14/03/2006 : 12:48:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by jasa

osim bleka tu je i kapetan miki navest ce te na razmišljane i ima jako razradene zaplete hhhhhha

homos homini lupus


Imaju ti stripovi svoje kvalitete, ali su predvideni za uzrast od 6 do 18 godina tako da ih mogu citati jedino iz nostalgije...

Obi-wan-kenobi@inet.hr
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 14/03/2006 : 13:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by jasa

osim bleka tu je i kapetan miki navest ce te na razmišljane i ima jako razradene zaplete hhhhhha

homos homini lupus


Imaju ti stripovi svoje kvalitete, ali su predvideni za uzrast od 6 do 18 godina tako da ih mogu citati jedino iz nostalgije...

Obi-wan-kenobi@inet.hr

To moj burazer Dejo od 12 godina cita sa oduševljenjem

Hej, haj, baš nas briga, vozamo se na taljiga !!! srdjandj@hemo.net
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 14/03/2006 : 14:13:28  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by jasa

osim bleka tu je i kapetan miki navest ce te na razmišljane i ima jako razradene zaplete hhhhhha


Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 14/03/2006 : 14:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by jasa

osim bleka tu je i kapetan miki navest ce te na razmišljane i ima jako razradene zaplete hhhhhha

homos homini lupus


Imaju ti stripovi svoje kvalitete, ali su predvideni za uzrast od 6 do 18 godina tako da ih mogu citati jedino iz nostalgije...



Dobro je ako ima neko od 18 godina, ko može ozbiljno da ih cita...
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8109 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 14/03/2006 : 15:16:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
prije svega preporucam bone i vertigove serijale od belog puta, hermanove albume, posebno manhattan 1956 i girl from ipanema, pa onda koriganse i raptorse, iako su izašli samo po jedan album
ne bi bilo loše procitati fontovog zarobljenika zvijezda, ako ti nije problem nabavljat stripoteke i strip artove, isto tako i kordejevog vama i vamovu djecu, los profesionales iz Q-a, nepobedivog i okružen mrtvima....
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 14/03/2006 : 15:22:15  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
ma ja se za bleka i mikija samo šalim a vi ozbiljno shvatili ja neki dan uzeo marka da citam procitao 8 stranica i rekao sebi bolje spavaj ne go to da citaš a ja ti fakat preporucujem okružen mrtvima tex kn parker ( jes da blek mark i miki imaju naivne price al crtež je odlican)

homos homini lupus
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.5 seconds. Snitz Forums 2000