forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Zalosno....
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Betty Page
Senior Member



Croatia
1472 Posts

Member since 24/07/2003

Posted - 20/03/2006 : 09:33:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Betty Page's Homepage  Send Betty Page a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

One buljave sa zelenim, ljubicastim i ostalim zivopisnim macama sto stenju?

Ah, ukusi:)))))))





Daaa, one klinke što cvile dok ih okrutni frajeri karaju uzduž i poprijeko...Iživljijada samo takva!

Je suis contre ce que vous dites,mais je me battrai de toutes mes forces pour que vous puissiez le dire.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/03/2006 : 09:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

pa Marketprint nije nastavi da izbacuje odmah sledecu mangu zbog Akirine lose prodaje, a ono kao Akira je klasika...

________________________
"Nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije..."


Akira jest klasika, no meni osobno nije bas nesto posebno. Moze se procitati ali nije mi fantasticna.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/03/2006 : 09:58:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by nenno

pitanje za nas neupucene - što su uopce mange?

"...I only dream in black and white..."


Mozda jedan kratak odgovor. Manga na japanskom znaci strip, dakle mange su stripovi...
I naravno mangi ima raznih sadrzaja, tematika, crtane od raznovrsnih crtaca,
tako da u biti nema nikoga da ne bi mogao pronaci nesto za sebe, ako hoce.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 20/03/2006 : 10:01:47  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Betty Page

quote:
Originally posted by prozirna senka

One buljave sa zelenim, ljubicastim i ostalim zivopisnim macama sto stenju?

Ah, ukusi:)))))))





Daaa, one klinke što cvile dok ih okrutni frajeri karaju uzduž i poprijeko...Iživljijada samo takva!

Je suis contre ce que vous dites,mais je me battrai de toutes mes forces pour que vous puissiez le dire.

Dobro da znam na sta se palis

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 20/03/2006 : 10:23:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

pa Marketprint nije nastavi da izbacuje odmah sledecu mangu zbog Akirine lose prodaje, a ono kao Akira je klasika...

________________________
"Nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije..."


Akira jest klasika, no meni osobno nije bas nesto posebno. Moze se procitati ali nije mi fantasticna.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



Pa otprilike i ja iam takava stav, u stvari odlicna mi je negde do 20og broja, tj. dok iz Tetsu ne krenu da rastu ona govna, ali kraj mi je fantasican (poslednja ili poslednje dve svescice)

________________________
"Nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije..."
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 20/03/2006 : 10:24:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by nenno

pitanje za nas neupucene - što su uopce mange?

"...I only dream in black and white..."



evo imas ovde odlican informativni test >

http://www.upps.org.yu/html/inside.php?area=cols&id=8

________________________
"Nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije..."
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 20/03/2006 : 11:44:56  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

quote:
Originally posted by nenno

pitanje za nas neupucene - što su uopce mange?

"...I only dream in black and white..."



evo imas ovde odlican informativni test >

http://www.upps.org.yu/html/inside.php?area=cols&id=8

hvala....ja sam mislio da je manga odredeni zanr stripa, al sad vidim da ima mangi i mangi.....ja sam za to da izlaze, samo je pitanje koje bi izlazile i koje bih kupovao....

________________________
"Nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije..."



"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6160 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 20/03/2006 : 21:48:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Nisam toliko upoznat sa tim žanrom,ali bih volio vidjeti mange na kioscima i to one koje su kao najbolje i najpoznatije(npr. Ghost in the Shell).Kupovao sam Akiru ispocetka ali mi se strip nije svidio pa sam odustao.Opet sa druge strane,nakon preporuke na ovom forumu,kupujem Lone Wolf & Cub i to je sa moje strane sigurno jedna od najboljih investicija u stripove ikad.Kad-tad cu sakupiti cijeli serijal jer je stvarno remek-djelo.Neki od naslova koji mi se cine zanimljivi su npr. Hellsing, Berserk,Blade of immortal itd.Problem je što ih ima previše(i svaki je dug najmanje 20-ak trejdova) pa ne znaš što odabrati.

Osobno bih volio procitati još koju mangu i provjeriti zbog cega je svijet toliko zaluden tim žanrom.Dakle samo naprijed sa izdavanjem,zašto ne...

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 20/03/2006 : 21:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Ja sam kliknuo na "Ne zanimaju me mange".

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 20/03/2006 : 23:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

Ja sam kliknuo na "Ne zanimaju me mange".

in the evidence of its brilliance



Pa dobro ti ionako citas samo Dylana a i to slabo...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 21/03/2006 : 00:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
ako zagora citaju djeca,onda su mange za predškolski uzrast bez veze!DOLJE MANGE!

SVETI DUJE PUSTI VODU, NEKA GOVNA IZ HAJDUKA ODU!
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
I KAD GUBE I KAD TUKU UVIJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 21/03/2006 : 07:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
Zanimljivo kako puno ljudi ima cvrsta mišljenja o stvarima o kojima nemaju pojma, i najgore od svega, to im ni najmanje ne smeta.

Nisu sve mange isto crtane, istog stila, istog žanra i za istu publiku. Totalitarizmi su kod nas ocito toliko ukorjenjeni tako da se podsvjesno gleda na sve razlicito kao loše, a na uniformiranost kao vrlinu.
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 21/03/2006 : 12:07:31  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Ja mogu da razumem da neko u nekoj anketi kaze da ga ne zanimaju mange...ali ne mogu razumeti zasto bi takvo necije misljenje bilo kome smetalo???

Pa naravno da vecina voli Zagora i ostale boneli junake uz koje su odrasli...
Ja sam za mange cuo tek kada sam se registrovao na ovom sajtu :))
Ne vidim ih na mojim policama...
Ne vidim sebe kako ih citam...
Ne vidim sebe kako ih kupujem...
Ne vidim da me takvo stanje narocito uzbudjuje...
Ne vidim zasto bi to nekome smetalo...


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"


Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 21/03/2006 : 12:17:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
zato sto je to glupo misljenje... Kako moze da te ne zanima nesto o cemu nemas pojma??? U prirodi ljudste vrste radoznalost je jedna od najizrazenijih osobina! Pa zar mislis da bi ti danas mogao da lupetas po toj tastaturi da neko nije bio radoznao???

________________________
"Nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije..."

Edited by - Duh_koji_hoda on 21/03/2006 12:22:39
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 21/03/2006 : 12:26:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

ako zagora citaju djeca,onda su mange za predškolski uzrast bez veze!DOLJE MANGE!

SVETI DUJE PUSTI VODU, NEKA GOVNA IZ HAJDUKA ODU!
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
I KAD GUBE I KAD TUKU UVIJEK VJERNI SVOM HAJDUKU!


Eto sto se desi kad nego cita samo zagora...zatupi i lupa gluposti.
U svijetu stripa zagor znaci isto sto i dinamo u ligi prvaka zadnjih 4-5 sezona...
Manga 20th century boys je Barcelona, sa Ronaldinhom u najboljoj formi...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 21/03/2006 : 12:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

zato sto je to glupo misljenje... Kako moze da te ne zanima nesto o cemu nemas pojma??? U prirodi ljudste vrste radoznalost je jedna od najizrazenijih osobina! Pa zar mislis da bi ti danas mogao da lupetas po toj tastaturi da neko nije bio radoznao???

________________________
"Nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije..."


Mislim da krivo pises. Moze te ne zanimati nesto o cemu pojma nemas, to je vrlo logicno
i u ljudskoj prirodi jer su skloni prihvatiti provjereno i probano.
Ali se ne moze reci da nesto ne valja ako ga ne poznajes, pogotovo ne za mange
jer one opcenito ne znace nista drugo nego stripovi, japanski stripovi.
A japanski stripovi nisu samo ono sto su ljudi vidjeli na brzinu, neka lica sa velikim ocima,
to su tada uglavnom predrasude koje sam i sam imao.
Ako udjem u neki restoran vrlo, vrlo gladan (a kad nisam?) obicno cu naruciti ono sto
poznam i sto mi je ukusno, ne zanimaju me recimo skampi na kineski nacin jer ih nisam kusao.
Ali ne mogu reci da su mi skampi na kineski bezveze dok ih ne probam par puta.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 21/03/2006 : 12:57:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by kiky

Ja sam kliknuo na "Ne zanimaju me mange".

in the evidence of its brilliance



Pa dobro ti ionako citas samo Dylana a i to slabo...




Pa kad citaš Dylana Doga, niti jedan drugi strip ti više ne treba. DD Ionako u sebi ujedinjuje sve ono najbolje što bi jedan strip trebao imati.


Mislim da se i šupak_koji_hoda u ovome slaže sa mnom.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 21/03/2006 : 13:03:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Ja san za mange,inace san definitivno za bilo koje novo strip izdanje,a cuja san da su mange fenomenalne,zapravo jedan potpuno drugi svijet stripova.Iman par brojeva Akire ali ih još nisan procita jer nisu od broja 1 a kako je taj serijal kontinuiran onda cu pricekat da skupin sve.Volija bi i kad bi izašli stripovi Dragon Ball,Yugi-oh,iako to sigurno nije ravno klasicima ka Ghost in the Shell i ostalima za koje san cuja,i još kad vidin one prodavaonice stripova u Japanu,poludin

Svih mi Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

Watashi
Senior Member

Croatia
1382 Posts

Member since 11/11/2004

Posted - 21/03/2006 : 13:22:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Watashi's Homepage  Send Watashi a Private Message
U MC sam ja vec kupil si dragonball koj je pregenijalan i fullmetal alchemist koj nisam cito jer sam ga poklonil prije neg sam ga dovoljno dobro pregledo, al zakon :)

--
"Podajgle ih daj. PUTELJCI! Kae, kikichi, dosli ste da vas naucim kak se raste?"
--Barbarin blaz
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 21/03/2006 : 13:25:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by kiky


Pa kad citaš Dylana Doga, niti jedan drugi strip ti više ne treba. DD Ionako u sebi ujedinjuje sve ono najbolje što bi jedan strip trebao imati.


Mislim da se i šupak_koji_hoda u ovome slaže sa mnom.

in the evidence of its brilliance



Razumijem, tvoje nepoznavanje materije ti ogranicava sadrzaj postova.
Stoga shvatam zablude i tek sad razumijem neke tvoje recenzije stripova...
Tko nikad nije vidio ni vozio BMW njemu je i lada dobra...
I kavi su to komentari na kraju, supak?

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 21/03/2006 : 13:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by kiky

Ja sam kliknuo na "Ne zanimaju me mange".

in the evidence of its brilliance



Pa dobro ti ionako citas samo Dylana a i to slabo...




Pa kad citaš Dylana Doga, niti jedan drugi strip ti više ne treba. DD Ionako u sebi ujedinjuje sve ono najbolje što bi jedan strip trebao imati.


Mislim da se i šupak_koji_hoda u ovome slaže sa mnom.

in the evidence of its brilliance




yeah right, u prirodi ljudskog roda je i da obozava da zivi u zabludi, a sto se tice ove male igre sa mojim nickom jednostavno cu da ignorisem, suvise sa civilizovan (nisam ja kriv, krivi su mama i tata)

________________________
"Nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije..."
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 21/03/2006 : 15:20:12  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

zato sto je to glupo misljenje... Kako moze da te ne zanima nesto o cemu nemas pojma??? U prirodi ljudste vrste radoznalost je jedna od najizrazenijih osobina! Pa zar mislis da bi ti danas mogao da lupetas po toj tastaturi da neko nije bio radoznao???

________________________
"Nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije..."


Kokoske su radoznale a ljudi su razumna bica koja sama sebi biraju sta ce citati i sa cim ce se u zivotu baviti!

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"


Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 21/03/2006 : 15:47:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Da si imalo civilizovan i razborit, pico_koja_hodaš, ne bi pisao ovakve promašene topice gdje se tooooooliko besmisleno cudiš zašto neki ljudi ne citaju stripove koje ti citaš (a samim time misliš da su ti stripovi koje ti citaš najbolji stripovi na svijetu, samim time opet onaj moj gornji post o glorificiranju Dylana Doga je bio svojevrsna sprdnja, svojevrsni zajedljivi komentar na cijeli ovaj topic (smajliji na kraju posta su te na to trebali navest); što ti evo nažalost moram objasniti, jer ti ocito, za jednog studenta filozofije, jako malo toga razumiješ) i onda još kažeš kako je to žalosno (pa cak i strašno neeeeveerovatnooo), potencialno možda cak time aludirajuci da oni koji ne citaju mange zacijelo su nenormalni, konzervativni, a samim time možda cak i primitivni... jednostavno prihvati da neki ljudi ne citaju mange i prestani se toliko svemu cuditi i vec ceš samim time biti jedan korak bliže na putu prema ozdravljenju.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 21/03/2006 : 16:18:38  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
mange mi se vizualno ne svidaju i mislim da jos nisam u fazi da ih uzmem za ozbiljno.
inace sam podozriv prema svemu sto dolazi sa istoka!!!

the chase is better than the catch
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 21/03/2006 : 16:38:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
kiky, ne zajebavaj sad i ti. Jest snobovski tražiti od nekog da dijeli isti ukus kao i ti i onda mu još držati civilizacijske govore, ali nazivati nekog "šupkom" ili "picom" je, u najmanju ruku, nekulturno. Autogol škaricama sa 18 metara.

"All hail the spider!
A hardy breed is he!
Tra la la!"
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000