forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Markova kolumna
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

mike
Senior Member

Slovenia
2836 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/03/2006 : 13:22:11  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Sve pohvale nasem webmasteru i samo tako dalje! Vec prva je odlicna. To se trazi i to se cita. Time dobija sajt jos vise duse. A dusa je najvaznija :).

Jack the Black.

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 30/03/2006 : 13:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
Slažem se, bravo Marko! Jako lepo osveženje za site...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29272 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 30/03/2006 : 13:32:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Hvala

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/03/2006 : 13:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
eh sad
kolumna kao ideja je ok
no, ova uvodna, nije nešto pretjerano zanimljiva. preciznije, tek toliko, da se odradi, recimo u rangu sa zagorovim trgovciviskijem pricama.

eto, da ne bude /pretjeranih/ pohvala, nego bez uvijanja receno

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/03/2006 : 14:07:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Osjecaš da sajtu trebaju novi sadržaji i forma, a? Na uBC-u su jako prešli na formu bloga gdje objavljuju sve nove vijesti i recenzije i svašta... Možda bi i tu trebalo raditi rubrike sa novim vijestima. Ali onda s druge strane možda postoji opasnost da opada smisao foruma.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/03/2006 : 14:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ma kakvi
forum je za cavrljanje i razglabanje

a vijesti su vijesti

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 30/03/2006 : 14:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Normalno je da webmaster ima svoju kolumnu.Svidala se nekom sadržajno ili ne,ipak mislim da je to OK.Trebalo je to i ranije uvesti.

A forum je postao prevelik.Kad nakon nekoliko dana odsustva dodem ovdje treba mi najmanje sat vremena da procitam sve što je novog napisanog(citam svaki treci topic i to samo u podforumu stripovi i prijedlozi).

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/03/2006 : 14:26:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Normalno je da webmaster ima svoju kolumnu.Svidala se nekom sadržajno ili ne,ipak mislim da je to OK.Trebalo je to i ranije uvesti.




krivo si me razumio
i ja kažem da je ok
ali, i da ova prva nije baš nešto
što ne znaci da sljedeca nece biti bolja itd.

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 30/03/2006 : 14:30:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Ma nisam-evo i ja mislim da ova prva nije baš nešto.U biti,ovo je kao neki uvod.
Kad bi ti imao svoju kolumnu mislim da bi to bio pun pogodak(hehe).

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/03/2006 : 14:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
je
pun pogodak u žarište kolekcionara - ljudi bi me se odrekli, prvo na forumu, a onda i preko narodnih novina

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 30/03/2006 : 14:33:11  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
i ja podrzavam kolumnu. prva je uvodna i kao takva tesko da je mogla biti jako informativna i sl. ona jasno objasnjava zasto i kako, a pravi sadrzaji slijede.

cim se rijesim drugih hobistickih obaveza (pozdrav tom1979u koji mi ih je prisio na vrat :-)) i ja nastavljam nizom opseznih tekstova o naratologiji stripa koje ce malo tko imati strpljenja citati, ali za nas tri ili cetiri bolesnika... da se drugi ne moraju muciti skupljanjem podataka iz gomile knjiga o nartologiji opcenito gdje se samo tu i tamo negdje spomene nesto u vezi stripa.

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/03/2006 : 14:36:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

Normalno je da webmaster ima svoju kolumnu.Svidala se nekom sadržajno ili ne,ipak mislim da je to OK.Trebalo je to i ranije uvesti.

A forum je postao prevelik.Kad nakon nekoliko dana odsustva dodem ovdje treba mi najmanje sat vremena da procitam sve što je novog napisanog(citam svaki treci topic i to samo u podforumu stripovi i prijedlozi).




Nema toliko toga napisanog koliko je toga bezveze quotanog. Ajde malo izbrišite qoutano kad replayate. Srdjandj npr. zna ispuniti cijelu stranicu opetovanim quote-anjem.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/03/2006 : 14:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay
Nema toliko toga napisanog koliko je toga bezveze quotanog. Ajde malo izbrišite qoutano kad replayate.



onda pocni ti prvi:)))
a ne što kvotaš dva acina odlomka, od kojih je samo drugi u vezi sa tvojim replyom hehe

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6165 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 30/03/2006 : 14:40:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:
Originally posted by jurica

ja nastavljam nizom opseznih tekstova o naratologiji stripa koje ce malo tko imati strpljenja citati, ali za nas tri ili cetiri bolesnika...



Onaj uvodni tekst je bio solidan ali nije bilo nastavka pa sam mislio da ste u meduvremenu odustali.

Ni u kom slucaju se ne želim miješati u vaš posao,ali možda bi bilo OK kad bi poceli sa jednostavnim tekstovima gdje bi objašnjavali i one najosnovnije podatke o samom stripu,npr. što je prica a što scenarijo,što je to kadriranje itd. Mislim da postoji dosta ljudi koji ne zna baš dobro što ovi pojmovi znace i da se tako nešto pojavi na stripovi.com bilo bi OK.Ovo je samo prijedlog,naravno.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 30/03/2006 : 14:45:07  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
Jedan od problema sajta je onaj lijevi meni na home pageu, jednom kada link dode na onu lijevu stranu on se automatski izgubi u moru svih mogucih potrebnih i nepotrebnih linkova. Tako se bojim da kolumna, koja je itekako dobrodošlo osvježenje na sajtu, ne završi u tom "skladištu linkova". Druga stvar koja bi se mogla poboljšati jesu "novosti", meni je dosta cudno kako važne vijesti poput pojavljivanja novi strip izdanja na kioscima ne budu medu novostima, takve stvari sigurno zaslužuju barem jednu recenicu, jer sigurno svi posjetitelji ovog sajta nisu zagriženi "bolesnici" poput nas koji stalno vise na forumu. :)

___________________________________________________________________
"...svaki indijanski šator je prazan bez malo dobre stare vatrene vodice, bez nje šamani ne mogu predvidati buducnost, što mislite, kako oni stupaju u kontakt sa duhovima predaka - pa s bocom dobre rakije..."
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 30/03/2006 : 14:47:42  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
ne znam ja nista o tehnickim stvarima vezanim uz strip.

ideja, sazetak, treatment, scenarij, razbijanje u kadrove, skice, olovka, tus, boja... tako to nekako ide (ili bi trebalo ici u idealnom slucaju), a ja o tome niti ista znam niti me zanima. mozda da to odrade neki profici. neka netko Macana nagovori (kad se vrati) da dovrsi i ustupi svoj strip koji je zapoceo za Nemo (Kako nastaje strip).

ono cime se ja zanimam i o cemu mogu pisati je analiticki, ne tehnicki pristup stripu. recimo da bi moji tekstovi trebali zanimati one koji se zele baviti stripovskom kritikom ili analizom, a ne pisanjem ili crtanjem. a kad citas strip, bas te briga sto je kadar, scenarij, prica...

ne da ja ne zelim o tome pisati, nego naprosto nisam kompetentan.

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/03/2006 : 14:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by DeeCay
Nema toliko toga napisanog koliko je toga bezveze quotanog. Ajde malo izbrišite qoutano kad replayate.


onda pocni ti prvi:)))
a ne što kvotaš dva acina odlomka, od kojih je samo drugi u vezi sa tvojim replyom hehe



Ajde pogledaj jedan bezveni post u Svaštari kad jedan quota deset prijašnjih, ovo što ja qutam je bezopasno i minorno

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/03/2006 : 14:55:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ma zezam se
znam o cemu pricaš
ali, to ti je skoro iluzija - mislim, poducavati ljude
znaš ti onu staru "tko želi poducavati ljude, na kraju je sretan ako izvuce živu glavu"

zato, bolje se navikni da ce ekipa kvotati po pedeset nepotrebnih replya i to je to
(e, ali da imamo neki drugaciji sustav umjesto popustljive demokracije, i da šaljemo ljude u gulage za nebulozno kvotanje, da vidiš kak bi se prorijedili i postovi i kvotanja:)

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/03/2006 : 15:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

ma zezam se
znam o cemu pricaš
ali, to ti je skoro iluzija - mislim, poducavati ljude
znaš ti onu staru "tko želi poducavati ljude, na kraju je sretan ako izvuce živu glavu"



Kaj tako je uzaludno biti ucitelj? Nešto kao da te deprimira tvoj posao, pa nalaziš snagu i polazište u filozofskom poretku...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/03/2006 : 15:15:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
pa da, dosadan posao

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 30/03/2006 : 15:16:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ali opet, bolji od šljake u tvornici itd

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 30/03/2006 : 16:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
ili predavanja fizickog :ppppp !

"You see something you want then go for it (go for it)
don't think twice go for it (go for it)
don't leave this earth with nothing to show for it"
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 30/03/2006 : 18:11:02  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Markose,pitaš se koju slikicu staviti uz kolumnu,zašto izmišljati toplu vodu-stavi svoju sliku kako je to i obicaj uz kolumnu.Može biti portret ili nešto inovativnije sa stripovima.Šalim se,to nije toliko bitno,ali milanske izvještaje bi trebao zaciniti fotkama!
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 30/03/2006 : 18:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Da se ispravim,mislim da ne bi bilo loše izvještaj iz Milana prezentirati u formi bogate fotoreportaže,možda i u formi dnevnika,opisati svaki od pet dana od ustajanja do liganja,naravno posebnu pažnju posvetiti sajamskim i festivalskim dogadanjima,susretima sa stripašima,skenovima najatraktivnijih naslova koje si kupio itd.
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 30/03/2006 : 19:09:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Ma jedva ja uhafiza sta je kolumna a stid me preupitati reko da se ne provalim,nadjoh,vidi,procitah.
Dobra stvar...

Porter
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15571 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 30/03/2006 : 20:00:47  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
u svakom slucaju cestitka

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000