forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Pitanje...mozda bas za Libellus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 03/04/2006 : 01:03:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Na More Comics-ovom sajtu Asterix 33 and the falling sky tera na logicno pitanje:"Da li je potrebno jedno kvalitetno izdanje(kao npr.Lucky Luke Bookglobe-a) ovakvog kultnog stripa?"
Zatim Modesty Blaise...
Nekako imam utisak da bi ovo u Libellusovoj obradi izgledalo genijalno i da bi ogroman broj stripofila(kojih je doduse malo)kupio ova izdanja.
Za kraj samo pitanje za Markosa:"Jos pre 6-7 ili vise meseci si mi najavio u nekom topicu da ce Bernard krenuti sa Iznogudom.Da li ce biti nesto od toga?"


Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.

fumettisti
Senior Member

Croatia
2265 Posts

Member since 13/07/2002

Posted - 03/04/2006 : 01:40:03  Show Profile Show Extended Profile  Send fumettisti an ICQ Message  Send fumettisti a Private Message
Svasta...Bas svasta...OGROMAN BROJ STRIPOFILA=KOJIH JE DODUSE MALO???!!!
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 03/04/2006 : 01:44:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by fumettisti

Svasta...Bas svasta...OGROMAN BROJ STRIPOFILA=KOJIH JE DODUSE MALO???!!!



Ukljuci kefalo:Ogroman broj stripofila=veliki broj od ukupnog broja stripofila......kojih je doduse malo=broj stripofila je uopste mali u odnosu na celu populaciju ex-yu.
Ima li jos nesto da ti je nejasno?

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

zizanon
Senior Member



Croatia
1523 Posts

Member since 21/11/2003

Posted - 03/04/2006 : 01:49:44  Show Profile Show Extended Profile  Send zizanon a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

Na More Comics-ovom sajtu Asterix 33 and the falling sky tera na logicno pitanje:"Da li je potrebno jedno kvalitetno izdanje(kao npr.Lucky Luke Bookglobe-a) ovakvog kultnog stripa?"
Zatim Modesty Blaise...
Nekako imam utisak da bi ovo u Libellusovoj obradi izgledalo genijalno i da bi ogroman broj stripofila(kojih je doduse malo)kupio ova izdanja.


potrebno je svakako, samo šta prava na Asterixa drži Egmont


motel, money, murder, madness
let's change the mood from glad to sadness
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 03/04/2006 : 01:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Koja je to firma Egmont i zasto ga onda ne rade?

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 03/04/2006 : 02:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
A sto ti Tekse trazis hrvatsko izdanje? Sto ne pitas Politiku sta je sa njenim Asteriksom i Talicnim, ako drze prava...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 03/04/2006 : 02:07:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

A sto ti Tekse trazis hrvatsko izdanje? Sto ne pitas Politiku sta je sa njenim Asteriksom i Talicnim, ako drze prava...



Zato sto na neke brojeve Asteriksa najavljene u Politici cekam vise od 10 godina i ne verujem da od njih ima vajde po tom pitanju.
Uostalom,njihov posao su zavrsili pirati iz Nisa tako sto su objavili te epizode u crno-beloj varijanti.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 03/04/2006 : 02:12:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Osim toga interesuje me kvalitetno izdanje Asteriksa na bilo kom jeziku koji razumem.Na ovom forumu mi pod location stoji Zimbabwe upravo zbog toga sto mislim da ovo nije politicki ili lingvisticki sajt vec sajt gde mogu da dobijem informacije o strip izdanjima na prostoru ex-yu.


Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 03/04/2006 : 02:33:27  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Nema veze to sa politikom. Barem ja nemam komplekse po tom pitanju.

Stvar sto se Asteriksa tice je da je prevod specifican, i da se srpski i hrvatski razlikuju ko nebo i zemlja. Ja sam imao priliku da citam oba (hrvatski doduse jako, jako davno), i hrvatski mi nije bio ni najmanje smesan. Naprotiv. A upravo je to i cilj Astriksa, da se nasmejes vrcavom doskocicama, salama, dijalozima. Srpski prevod je sjajan, srpski izdavac postoji, ili je barem postojao, otuda i moje pitanje. A citao sam i na engleskom, ubr... Ni on mi nije po volji.

A verujem da ni hrvatima nije blizak srpski prevod, vec njihov. Sve je to stvar mentaliteta. I ukusa.


Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

zizanon
Senior Member



Croatia
1523 Posts

Member since 21/11/2003

Posted - 03/04/2006 : 02:34:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zizanon a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

Koja je to firma Egmont i zasto ga onda ne rade?

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.

http://www.egmont.hr/ ,a zašto ga ne rade nemam pojma.
prije njih su ga izdavali Izvori
http://www.izvori.com/v3/v3meni/upit.php?xt=&di=0&rz=41&rs=1&an=0&gp=1&in=00&Submit=Pretra%C5%BEi



motel, money, murder, madness
let's change the mood from glad to sadness
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 03/04/2006 : 02:45:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Nema veze to sa politikom. Barem ja nemam komplekse po tom pitanju.

Stvar sto se Asteriksa tice je da je prevod specifican, i da se srpski i hrvatski razlikuju ko nebo i zemlja. Ja sam imao priliku da citam oba (hrvatski doduse jako, jako davno), i hrvatski mi nije bio ni najmanje smesan. Naprotiv. A upravo je to i cilj Astriksa, da se nasmejes vrcavom doskocicama, salama, dijalozima. Srpski prevod je sjajan, srpski izdavac postoji, ili je barem postojao, otuda i moje pitanje. A citao sam i na engleskom, ubr... Ni on mi nije po volji.

A verujem da ni hrvatima nije blizak srpski prevod, vec njihov. Sve je to stvar mentaliteta. I ukusa.



Moram da priznam da imas poentu - ali Srpskog Asteriksa nema pa nema,vece su nade da to urade Hrvati.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 03/04/2006 : 02:57:21  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Koliko znam i nisu. Zbog Egmonta.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 03/04/2006 : 03:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Onda znaci isto sranje k'o kod nas - postoje izdavaci koji imaju prava ali ne i nameru.
A sto se tice Modesty?

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 03/04/2006 : 06:16:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
meni je najbolji njemacki prevod

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 03/04/2006 : 14:32:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Navodno se Egmontu ne isplati raditi Asterixa jer je slaba prodaja,ali svake godine uredno placaju prava na njega!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 03/04/2006 : 14:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:

A sto se tice Modesty?


Provjeri na MC sajtu,najpribližnije izdanje u novije vrijeme nam je ono na engleskom.
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 03/04/2006 : 16:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message
quote:
Originally posted by kico

Navodno se Egmontu ne isplati raditi Asterixa jer je slaba prodaja,ali svake godine uredno placaju prava na njega!


j*ga, ako je nnjima slaba prodaja sve ispod 10000 komada onda je stvarno slaba

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know. He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 03/04/2006 : 17:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Vjerovatno,nažalost,takvo mišljenje i imaju.
Kako znamo,Bookglobe je pokazao zanimanje za izdavanje Asterixovih albuma,ali je odmah naletio na prepreku u Egmontovoj politici.
Oni drže prava,ali ne izdaju Asterixa!
Koliko ocekuju prodajnih primjeraka po tiražu,ne znam.
Ali uzmimo na primjer da je prvi Asterix (Asterix gal)u izdanju njihovog prethodnika Izvora,vec postao svojevrstan raritet.
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 03/04/2006 : 22:18:46  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
I meni je žao da u Hrvatskoj pored ovolikog mnoštva albuma ne izlazi i Asterix, jer to je doista jedan od rijetkih stripova za sve generacije, od 9 do 99 godina. Žalosno je da Egmont drži autorska prava za hrvatsko tržište, a ne objavljuje Asterixa. Pretpostavljam da su dobili ugovor na odreden broj godina, npr. 5 ili 10 godina, mislim da su izdali ona jedina dva albuma 2001 god., pa možda pocetkom sljedece netko drugi otkupi prava. Uglavnom, nikako mi nije jasna logika placati prava, a ne objavljivati stripove. Tu mora biti još nešto drugo u pitanju.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 03/04/2006 : 22:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Gde moze da se proveri ko i do kada drzi prava za Asterixa i Modesty u SCG i Hrvatskoj?
Mozda bi neka kuca iz BiH mogla da to odradi? Kod njih valjda nema takvih prepreka?

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12910 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 04/04/2006 : 00:09:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
quote:
Originally posted by deangelis

I meni je žao da u Hrvatskoj pored ovolikog mnoštva albuma ne izlazi i Asterix, jer to je doista jedan od rijetkih stripova za sve generacije, od 9 do 99 godina. Žalosno je da Egmont drži autorska prava za hrvatsko tržište, a ne objavljuje Asterixa. Pretpostavljam da su dobili ugovor na odreden broj godina, npr. 5 ili 10 godina, mislim da su izdali ona jedina dva albuma 2001 god., pa možda pocetkom sljedece netko drugi otkupi prava. Uglavnom, nikako mi nije jasna logika placati prava, a ne objavljivati stripove. Tu mora biti još nešto drugo u pitanju.



Mislim da oni žele da netko od njih otkupi prava za masne pare, znaju da ima zainteresiranih koji bi to izdavali umjesto njih. Jedino što vjerojatno nijedan izdavac nije u mogucnosti platiti svotu koju oni traže. Samo nagadam.

Are you retarded or something? Who the hell do you think I am? I’m the goddamn Batman.
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 04/04/2006 : 08:29:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
svi prevodi su ok samo da ih razumijem- ali nemogu bez one: "baš su šašavi ovi rimljani":))

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 04/04/2006 : 08:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

quote:
Originally posted by fumettisti

Svasta...Bas svasta...OGROMAN BROJ STRIPOFILA=KOJIH JE DODUSE MALO???!!!



Ukljuci kefalo:Ogroman broj stripofila=veliki broj od ukupnog broja stripofila......kojih je doduse malo=broj stripofila je uopste mali u odnosu na celu populaciju ex-yu.
Ima li jos nesto da ti je nejasno?


ma ajde, uvatio te covjek
da si to napisao u školi, citala bi uciteljica pred cijelim razredom

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/04/2006 : 15:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

Gde moze da se proveri ko i do kada drzi prava za Asterixa i Modesty u SCG i Hrvatskoj?
Mozda bi neka kuca iz BiH mogla da to odradi? Kod njih valjda nema takvih prepreka?

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.


Zar nije Stripoteka upravo ta koja je objavila "zadnje izašlu" epizodu Modesty u Srbiji?
Prije toga Modesty je gostovala u Hrvatskoj u izdanju Plavog Vjesnika.
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 04/04/2006 : 15:27:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by deangelis

I meni je žao da u Hrvatskoj pored ovolikog mnoštva albuma ne izlazi i Asterix, jer to je doista jedan od rijetkih stripova za sve generacije, od 9 do 99 godina. Žalosno je da Egmont drži autorska prava za hrvatsko tržište, a ne objavljuje Asterixa. Pretpostavljam da su dobili ugovor na odreden broj godina, npr. 5 ili 10 godina, mislim da su izdali ona jedina dva albuma 2001 god., pa možda pocetkom sljedece netko drugi otkupi prava. Uglavnom, nikako mi nije jasna logika placati prava, a ne objavljivati stripove. Tu mora biti još nešto drugo u pitanju.


Meni je žao da su izdali samo 2 albuma od Aster Blistoka. Ni meni nije jasna ta logika. Ali jebi ga, što je, tu je.
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 04/04/2006 : 21:00:14  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
quote:
Originally posted by Dalen

quote:
Originally posted by deangelis

I meni je žao da u Hrvatskoj pored ovolikog mnoštva albuma ne izlazi i Asterix, jer to je doista jedan od rijetkih stripova za sve generacije, od 9 do 99 godina. Žalosno je da Egmont drži autorska prava za hrvatsko tržište, a ne objavljuje Asterixa. Pretpostavljam da su dobili ugovor na odreden broj godina, npr. 5 ili 10 godina, mislim da su izdali ona jedina dva albuma 2001 god., pa možda pocetkom sljedece netko drugi otkupi prava. Uglavnom, nikako mi nije jasna logika placati prava, a ne objavljivati stripove. Tu mora biti još nešto drugo u pitanju.


Meni je žao da su izdali samo 2 albuma od Aster Blistoka. Ni meni nije jasna ta logika. Ali jebi ga, što je, tu je.


Dva albuma Aster Blistoka nije izdao Egmont, vec BOOKGLOBE 1994 god. i koliko se sjecam, to su Bernardu bili prvi, ili medu prvim albumima
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000