forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford FENOMEN - kratko i koncizno
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 05/04/2006 : 21:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
1. Zašto vam se svida ili ne svida AF u kratkim crtama?
----------------------------------------------------.
2. Kupujete li Klasik ili nove epizode?
Klasik, HC.
3. Jel vam Alan Ford smiješan?
Bio.


Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1650 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 05/04/2006 : 22:02:07  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Aco


Jedino se nikako ne slažem sa mišljenjem vecine da je prvih 75 epizoda super a sve ostalo loše.I u tih 75 epizoda ima loših prica(posebno u razdoblju 50-75,tu je i Magnus polako popuštao)a i nakon toga ima nekoliko vrlo dobrih/odlicnih(Ružicasta majica za Boba,Ukleti idol,serijal sa Mangiom,Kum itd.)

Bond.James Bond.



Ja sam se svojevremeno upišao od smeha na Ružicastoj majici za Boba, Neuhvatljivom ili Nepredvidljivom (jedna od kasnijih epizoda sa Gumiflex-om), kao i na završnici Velikog banketa, kada se svi prejedaju do besvesti.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8095 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/04/2006 : 23:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
1. ne svida mi se, tek poneka fora je ok, ali sam strip, epizoda, je mlak, prazan, bez suvisle radnje, tek pocmem citati, a vec cekam kraj, po meni bi bolje funkcionirao kao geg strip od 1-2 stranice a4 formata
zašto je tako popularan kod nas, teško je pitanje, jednom sam otvorio slican topik, pa kad pronadem, kopirat cu što sam mudrovao
2. kupujem klasik, moja cura jako voli alan forda
3. ima dosta smiješnih elemenata, jedna do dvije fore po epizodi, nekad i manje, rijetko više
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7784 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 06/04/2006 : 00:20:07  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Pitanja:
1. Zašto vam se svida ili ne svida AF u kratkim crtama?
2. Kupujete li Klasik ili nove epizode?
3. Jel vam Alan Ford smiješan?


1. svida mi se jer su likovi grupe TNT stvarno legendarni
2.kupujem klasik,a sad pod novim epizodama ne znam na što misliš(ovo od borgisa što izlazi jedanput na godinu-i to kupujem)
3. smiješan mi je ponekad (stariji brojevi)

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/04/2006 : 09:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

1. Zašto vam se svida ili ne svida AF u kratkim crtama?
----------------------------------------------------.


Senkaaa!

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 06/04/2006 : 09:16:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
meni je af zakon, ali pošto imam masu starih nisam se odlucio za klasik- a i mrzim kupovanje na komad... kad bi mogao uzeti sve što je dosad izašlo po nekoj normalnoj cijeni vjerovatno bi, pošto su glanceri i zbog starog prevoda. nikad nebi uzeo izdanje af bez brixija: odlican je a i naviko sam se...

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 06/04/2006 : 10:39:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

1. Zašto vam se svida ili ne svida AF u kratkim crtama?
----------------------------------------------------.

HA HA stvarno u kratkim crtama!
Go to Top of Page

Watashi
Senior Member

Croatia
1382 Posts

Member since 11/11/2004

Posted - 06/04/2006 : 12:08:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Watashi's Homepage  Send Watashi a Private Message
quote:
Originally posted by Zox

AF (govorim o prvih 75 epizoda originalnog dvojca autora) moze SAD izgledati mlak, logicno.


Ma nije mlak. Ja sam prvi koj popljuje film/seriju/strip kad humor ostari (omiljeni primjer mi je stara predstava "audicija") al neke stvari ostaju vjecno duhovite. Ko ide citat ucviljenog diktatora i ne dodje do zraka od smjeha tek nakon 10ak stranica, nesto nije u redu s njim :P

--
"Podajgle ih daj. PUTELJCI! Kae, kikichi, dosli ste da vas naucim kak se raste?"
--Barbarin blaz
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 08/04/2006 : 21:56:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
[quote]Originally posted by Zox

AF (govorim o prvih 75 epizoda originalnog dvojca autora) moze SAD izgledati mlak, logicno. Sad i Nosferatu iz dvadesetih godina izgleda kao mlak horor. U momentu kad su izasla, oba ova rada bila su devastirajuca, jaka, svjeza. Satira u AF-u sasvim sigurno nije nalazila muzicki pandan u nekoj tadasnjoj Madonni, prije bih rekao da je imao ekvivalent u ludosti i anarhiji Franka Zappe.
Tri svinje kao gradski oci, pijani kriminalac koji otima siromasnima i daje bogatima, bijeda na svakom cosku, cista satira a opet bez potrebe za stostrukim podvlacenjem poruke, kako je to danas obicaj.
Pitam se ko je jos u to vrijeme radio TOLIKO lude stvari u mainstream stripu? I u europskom stripu uopste?



Magnusov crtez je sve samo ne mlak. Taj covjek je i do danas neprevazidjen u ljudskom naboju likova, u savrsenim izrazima lica (i njuski, u slucaju zivotinja, njegov Nosonja je jedan od najboljih "glumaca" u stripu!)

POTPISUJEM

STINKY - SRAMOTA DAVAT TAKVE IZJAVE
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 08/04/2006 : 22:01:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
UOSTAlom stinky ti i jesi lik ko iz AF
kenu opraštam
ostali kojima to nije smiješno - žao mi vas
vrhunski cinizam
ne govorim ni o cemu iza originala malo iza sto jel dalje epizode nisam citao
Go to Top of Page

Betty Page
Senior Member



Croatia
1472 Posts

Member since 24/07/2003

Posted - 08/04/2006 : 22:04:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Betty Page's Homepage  Send Betty Page a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay
Pitanja:
1. Zašto vam se svida ili ne svida AF u kratkim crtama?
2. Kupujete li Klasik ili nove epizode?
3. Jel vam Alan Ford smiješan?




1. DA!!!Dobre fore, dobre price, kritika društva, ok crtež....AF je legendaran, strip nad stripovima!!!! Moja prva i najveca strip ljubav. Odrasla sam na tome, citala sam ga sve do prije par godina.
2. više ga ne kupujem.
3. Bio.


Je suis contre ce que vous dites,mais je me battrai de toutes mes forces pour que vous puissiez le dire.
Go to Top of Page

Betty Page
Senior Member



Croatia
1472 Posts

Member since 24/07/2003

Posted - 08/04/2006 : 22:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Betty Page's Homepage  Send Betty Page a Private Message
Obožavam prvih stotinjak epizoda. nakon obracuna s clanovima Mangie, AF više nije isti strip. S godinama se polako razvodnjavao, no uvijek bih ga rado procitala.

Je suis contre ce que vous dites,mais je me battrai de toutes mes forces pour que vous puissiez le dire.
Go to Top of Page

scaramanga
Senior Member



Aruba
1274 Posts

Member since 20/04/2005

Posted - 09/04/2006 : 01:42:54  Show Profile Show Extended Profile  Send scaramanga a Private Message
1. Genijalan strip sa uvek svezim forama iako su nasmejavale ljude i pocetkom sedamdesetih i dan danas nije izbledela ni mrvica tog talijanskog humora, kojeg je prilagodio i divovskim poslom (narocito u ono vreme) nama prezentovao nikad dostizni Nenad Brixy...."Ledena skrinja, ima pregradu za maslac i pregradu za jaja...", "Majko sto je to maslac a sto su to jaja?"-treba li nesto vise da opise bedu ove porodice?
2. Kupujem nove epizode , stare imam gotovo sve (prvih 75 naravno a posle mi fali po koja u prvom izdanju...)
3.Najprivlacniji mi je humor u njemu...Sad je ovde izasla epizoda Tobia bezi i na divan nacin je prikazan Alexanndar Veliki, mislio sam da ce epizoda biti truba, jer ugled AForda je prilicno srozan, ali ova epizoda je bas ok!Najgore su mi one poslednje epizode u kojima nema Sir Olivera, a Alan nije u crnoj rolki-e to treba ukinuti
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/04/2006 : 16:22:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Svoj stav je iznio 31 forumaš (ukljucivo jedna forumašica i kenova ženska koja cita AF) što i nije baš reprezentativan uzorak, al ajde.

Oko 90% (ili 27 ljudi približno) smatra da im je AF smiješan, no ovo vrijedi samo za starije epizode. Novije su vrlo omražene. Skoro svi se slažu da su starije 100% bolje epizode.

20 ljudi kupuje klasik izdanja ili ih ima vec u sklopu prijašnjih izdanja ili 64,5%.

9 ljudi ili 29% kupuje i nova izdanja (a i stara sukladno tome u najviše slucajeva).

Najveca kvaliteta serijala je dakako humor i to uglavnom privlaci ljude. Imamo nekolicinu ekstremnih slucajeva koji ni pod koju cijenu ne mogu probaviti satiru, humor te vrste.

Prema ovome može se zakljuciti da je izdavanje AF Klasika bio pun pogodak. No, one koje AF ne zanima vjerojatno se nisu ni odazvali na topic tako da ovdje imamo uglavnom pozitivne komentare.


Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Vega
stripovi.com suradnik



Croatia
1134 Posts

Member since 11/06/2004

Posted - 10/04/2006 : 19:08:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Vega a Private Message
Kupio sam Klasik Alan Ford br. 1 na dan kad sam maturirao! Kupio kasnije opet broj 1 i broj 2 u HC izdanju! Namjeravao sam nastaviti, al nema se para za sva ta izdanja! Možda jednom... Inace mi je strip zakon!
Gle svaka recenica mi je završila usklicnikom! Ko da citate Bleka ili MR! :o)
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 10/04/2006 : 21:55:44  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
o alanu fordu se ima malo šta za rec,to je jednostavno klasik i to
bezvremenski
imam neke brojeve starih serija ali kupujem i klasik jer bi bilo grijeh ne imati ih sve,ipak se isplati za 14 kn
na neke sam se fore dobro nasmijao-ponovno i ponovno...
ovaj redovni af koji izlazi,jednostavno nije niti sjena onoga koji je prije nekih tridesetak godina stekao kultni status i pitanje je dali je vrijeme da se polako ugasijer se ovako jednostavno izokrece nešto predobro u nešto pateticno i jadno
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 11/04/2006 : 16:35:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
quote:
Originally posted by Zox

['Ebiga, ja sam do prosle sedmice studirao slikarstvo, i ako sam nesto naucio to je da bez istorijskog konteksta gubis 80% cari bilo kojeg djela.

Moj novi blog - samo crtezi!
http://stereobijelo.blogger.ba



Gdje si sad, ako više nisi na slikarstvu?

AF mi se svidao, ne kupujem ga i bio mi je smiješan. Zapravo, stare epizode volim i danas procitati mada su i neke koje su došle poslije (Ružicasta majica za Boba) fantasticne. Epizoda uz koju sam se najviše nasmijao je bio "Ucviljeni diktator", a detalj sa tri prašcica kao da je pisan u današnjoj BiH.

"All hail the spider!
A hardy breed is he!
Tra la la!"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 11/04/2006 : 18:08:15  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Jel zbog zajednickog Predsednistva BiH?

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 12/04/2006 : 04:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Mislim da je tacno to da se mora uzeti u obzir onaj momenat kada je to bio aktuelni humor i vreme u kojem je to bio nesvakidasnji parodicni pristup svemu postojecem - iako se slazem da mnoge fore i danas deluju sveze (bar se ja slatko nasmejemtim starijim pricama).

No, kazem da se mora uzeti trenutak aktuelnosti u obzir iz razloga sto se, iako mozda nije najbolja paralela, danas AF nikako ne moze takmiciti s blesavoscu i iscasenoscu South Park-a, recimo - dok je za ono vreme on bio manje-vise upravo to.
Potreban mu je novi scenarista koji ce te genijalno osmisljene likove gurnuti preko granice i uciniti ih ponovo svezim. Ovo sto danas izlazi (to jest, vise i ne izlazi kod nas)je samo pseudomoderni AF - tacno vidis kako su likovi potpuno nesnadjeni u ovom vremenu jer su samo baceni tu, jednostavno su dogurali do ove godine i po njoj se krecu ali nisu u njoj i to je to.

Po stoti put cu reci da je apsolutno nedopustivo da se neko tako kao njegov autor ophodi prema serijalu koji toliko dugo traje. Nadam se da ce uskoro doci neko nov ko ce poslednjih sto i kusur epizoda proglasiti apokrifnim i reci "ne vazi se, aj sad ponovo" - to jest, naci nacin da ponovo pohvata izgubljene konce i gurne likove u nove situacije.
...mastajmo, mastajmo...:(

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000