forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 !!!!! ajmo srBI !!!!!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 09/04/2006 : 21:11:03  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
ko od vas sa ove geografske duzine/shirine zna shta je PES i dal je IKO IKAD chuo da se u razgovoru koristi?





*da ne bude kako topic nema veze sa stripom - rechca je vezana za prevod jednog stripa kojega planiram(o) izgurati uskoro(relativan pojam - ne uzimati za ozbiljno:) pa se upravo prepucavam sa prevodiocem koji tvrdoglavo stoji iza svoga uratka*

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 09/04/2006 : 21:24:28  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
ja znam šta je pes kod nas, pitanje je šta je kod vas :)
Pes (slovensko)= Pas(po vaše)

deco klonite se kladionica,pogotovo ako ste igrac Hajduka :)
U-20 (Mirop kup) SLO:CRO 4:0!!!!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 09/04/2006 : 21:25:03  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Sta si zin'o ko PES.

Rekli su mi da je to neka riba.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 09/04/2006 : 21:25:51  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by jang

ja znam šta je pes kod nas, pitanje je šta je kod vas :)
Pes (slovensko)= Pas(po vaše)

deco klonite se kladionica,pogotovo ako ste igrac Hajduka :)
U-20 (Mirop kup) SLO:CRO 4:0!!!!

Nije dekara dobro napisao. Treba PESH

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

BlekenDekara
Advanced Member



United Arab Emirates
3758 Posts

Member since 07/07/2004

Posted - 09/04/2006 : 21:29:06  Show Profile Show Extended Profile  Send BlekenDekara a Private Message
pismen je dekara dovoljno da zna kad ide Sh a kad S:)))
kao shto i pretpostavljah - Srbi - 0 :)))

TAKE THAT!:)

****************
look, maybe i didn`t say every little tiny syllable,no. but basically i said `em,yeah.
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 09/04/2006 : 21:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Pro Evolution Soccer:)

Rico
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 09/04/2006 : 21:32:44  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Mozhda si pismen, al' si gluv (tejk dis) :))
Ma kakav te pes uhvatio? Gde si josh chuo da neko kazhe pes? Mora da si se za*ebao malkice:p
Pesh, bre;)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 09/04/2006 : 21:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
i mislio je u obliku "pes" - pesovi, pesi, stara rijech koju smo mi "balkanci" izmjenili. koliko znam josh se koristi na selu, a osim slovenaca govore tako i chesi ako ne i ostali nashi zapadni rodjaci...
meni brate u kontekstu lijepo zvuchi. i mislio sam da mi se ljudi javljaju sa komentarima kad vec cijeli strip prochitaju.

-------
Kad nemas sta pametno za reci, drzi jezik za zubima.\\\http://r2cu.co.nr/ ///
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 09/04/2006 : 21:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
A to je cesko izdanje?
pppp

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 09/04/2006 : 21:41:36  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Mislim, ja nisam sa sela, ali sam 29 godina bio okruzen seljacima (ouch)

Svasta sam se naslusao, ali ovih tvojih pesova nisam...

Zivo me intersuje sta drugi selj..., pardon me, Srbi, kazu na ovo;)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/04/2006 : 21:44:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
nema toga u srbiju. to je bosanski.
ovde se kaze da je neko zinuo kao som, majmun, eventualno kreten...

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/04/2006 : 21:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
eh, da. ima jedan dobar.
sto si zinuo k'o advokatska torba?

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 09/04/2006 : 21:47:16  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
xexexe
al ja i dalje ostajem kod mog pesHa;)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

marlowe
Advanced Member



Serbia
4279 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 09/04/2006 : 21:49:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit marlowe's Homepage  Send marlowe a Private Message
pesH zvuchi pederski...

___________
"In my Havana cabana I'll eat something sweet like banana..."
Go to Top of Page

Corto_Maltese
Average Member



997 Posts

Member since 15/02/2005

Posted - 09/04/2006 : 21:52:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Corto_Maltese a Private Message
Pogledajte ovo :) http://www.svila.com/tkanine.html

Zalosno je kada covek ne zna sta hoce, a katastrofalno kada ne zna koliko moze!

Jovan Ducic
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 09/04/2006 : 22:04:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
http://neviditelnypes.zpravy.cz/
eto da se potvrdi da i chesi to koriste.
sad reko i Dekari: to shto se ne koristi izraz ne znachi da ga treba zaboraviti. izraz koji je u pitanju je "Chudo od psa", pa sam chisto iz mog hira (a ima ih mnogo, posvjedochit ce gore spomenuti i potpisani) rekao pesa i odjednom je to najveci problem cijele sveske.
inache ovo ce biti prvi srpsko - bosanski izdavachki poduhvat, barem shto se stripova tiche.

-------
Kad nemas sta pametno za reci, drzi jezik za zubima.\\\http://r2cu.co.nr/ ///
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 09/04/2006 : 22:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Mogli ste odma' reci koji je izraz u pitanju...

U svakom slucaju u srpskom pes kao pas ne postoji.

A to sto postoji u slovenackom ili ceskom tesko da je relevantno, jer nije na tim jezicima prevodjeno.
No, vasa stvar.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29187 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/04/2006 : 22:50:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
pes, kao rijeca za pasa :), koriste i purgeri:)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1117 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 09/04/2006 : 22:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

pes, kao rijeca za pasa :), koriste i purgeri:)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



piše gore "ajmo srbi"
što se ti miješaš medu njih
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29187 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 09/04/2006 : 23:03:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
ionako mi desno nastrojeni forumasi 'rvati tepaju da sam cetnik jer dopustam cirilicu i ekavicu i srpski jezik na sajtu, pa eto, da imaju jos koji motiv vise. Ono sto je problem je sto mi desno nastrojeni srbi tepaju da sam ustasa, sto je u direktnoj kontradikciji sa ovim prvima. Da se oni lijepo medjusobno dogovore pa da me obavijeste sto je vijece mudraca odlucilo?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1117 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 09/04/2006 : 23:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message
Previše to osobno shvacaš.ja pijem gomilu ljekova zbog živciranja i takvih stvari.
ma nisi ti ustaša :) ne trebaju nama takvi :) :) :)
kad te neko napane ti se ljepo brani a nemoj cekati da te iko obavješciva o icem.
a napad je najbolja obrana.
a klauzevic je davno reka da je rat(napad)produžena ruka politike.
Go to Top of Page

Corto_Maltese
Average Member



997 Posts

Member since 15/02/2005

Posted - 09/04/2006 : 23:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Corto_Maltese a Private Message
@Markos, Srbi , Hrvati, kao i ostali narodi SFRJu, ovde su Forumasi:)), veoma privlacna skupina pojedinaca, koja uglavnom isijava samopuzdanjem, prihvacanjem razlika i jednakosti :), visokim stepenom tolerancije, kako bi se u republici Stripovi.com, svi osecali dobro :)
Tako da ovde ne treba deliti na nase i njihove, svi smo SVOJI (pa makar bili samo stripovi u pitanju, a nisu samo oni ... :)

Zalosno je kada covek ne zna sta hoce, a katastrofalno kada ne zna koliko moze!

Jovan Ducic
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 09/04/2006 : 23:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
rijec PESA kod nas ne postoji....
1=pes (mi Gorenci ispuštamo samoglasnik e, i izgovaramo PS; dok na drugoj strani Štajerci koriste taj samoglasnik)
2=psa
3 ali vec =psi

deco klonite se kladionica,pogotovo ako ste igrac Hajduka :)
U-20 (Mirop kup) SLO:CRO 4:0!!!!
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 09/04/2006 : 23:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
živjela striposlavija
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 09/04/2006 : 23:25:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
tako je!

deco klonite se kladionica,pogotovo ako ste igrac Hajduka :)
U-20 (Mirop kup) SLO:CRO 4:0!!!!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 09/04/2006 : 23:41:17  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

ionako mi desno nastrojeni forumasi 'rvati tepaju da sam cetnik jer dopustam cirilicu i ekavicu i srpski jezik na sajtu, pa eto, da imaju jos koji motiv vise. Ono sto je problem je sto mi desno nastrojeni srbi tepaju da sam ustasa, sto je u direktnoj kontradikciji sa ovim prvima. Da se oni lijepo medjusobno dogovore pa da me obavijeste sto je vijece mudraca odlucilo?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

Sizofreno, a?

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000