forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 NATHAN NEVER giganti 1 & 2!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 16

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 28/05/2006 : 21:53:10  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
quote:
Originally posted by darkraver

ali sveukupno, kao franšiza koja traje vec 15 godina,NN jest najbolji...




franšiza???????????????????
Najbolji?????????????? Od cega??????
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/05/2006 : 23:19:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Evo, ako to kaže i jedan istaknuti stripovi.com suradnik


Eh, moje mišljenje i vrednosni sud o NN serijalu su poznati, i zbog toga sam popio silne (neargumentovane) kritike na forumu.

Moji sentimenti prema NN serijalu su takode poznati, posve suprotni od mišljenja i vrednosnog suda, a i zbog njih sam popio brojne (argumentovane) kritike na forumu i van njega.

Elem, ti giganti su, uz 11. zapovest, nešto najbolje od NN-a.

Toliko o tome.

quote:
Originally posted by DeeCay

Djole, kad i gdje dolazi do onog rascjepa alternativne buducnosti gdje je Ann imperatorica?


Uh, komplikovano pitanje.

Do odvajanja vremenskog toka koji vidimo u regularnoj seriji i onog koji je prisutan u gigantima dolazi u trecem gigantu.

Medutim...

U paralelnoj dimenziji, Ann se pridružila Tehndroidima, i u gigantu #7 prolazi u vremenski tok Nema i Dakkar. To se desilo zato što Nathan iz njene dimenzije nije bio tu da je pozdravi kada je odlazila sa Zemlje.

Ali...

U gigantu #8 se vidi da su Ann i Gabriel svratili na planetu Arret nakon što su otišli sa Zemlje (NN #99), Ann se okupala u duši univerzuma, i tada se imperatorka Ann, kao njena tamna strana, odvojila od nje.

To što taj origin veze nema sa onim iz giganta #7 nije sprecilo Viettija da ga, jelte, napiše...

Drugim recima, to odvajanje se vec desilo, more or less, pre prvog giganta, odnosno pre nego što se Dakkar ukljucila u Tehnobiološke ratove...

Uh... blago konfuzno, ne?

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 29/05/2006 : 09:29:32  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

quote:
Originally posted by darkraver

ali sveukupno, kao franšiza koja traje vec 15 godina,NN jest najbolji...




franšiza???????????????????
Najbolji?????????????? Od cega??????




što tebi tocno nije jasno?!

da franšiza:
ako nešto traje 15 godina i ima par spin-off serijala onda je to franšiza prijatelju

najbolji SF strip u trajanju više od par epizoda:
još cekam da mi ukažeš na neki SF strip serijal koji je na tom nivou razraden kao što je NN,a usto izlazi svaki mjesec,+ dodatci( a s tim nemislim na americki super-hero milje,niti na mange-pošto mangi ima tone nekvalitetnih i nisu nam dostupne toliko)

i ponavljam pitanje:
što radiš tu ako si spreman usporedivati knjige i stripove po kvaliteti radnje?to nema smisla usporedivati jer onda nikad strip nebi nitko ni otvorio

nadalje, što uopce kupuješ stripove kad si gore izjavio ?... kada bi klinac koji naginje SF-u, pulpu, stripovima i ostalom šundu...??!
što radiš na ovom forumu uopce ako su ti stripovi u istoj kategoriji kao šund?
a pogotovo na ovom threadu ako ti je i SF u istoj šund-kategoriji?

malo si mi nejasan...kao vjerovatno i mnogima ovdje

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 29/05/2006 : 09:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
quote:

Uh... blago konfuzno, ne?

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"




jep,ma to te ja pitam!konfuznost je zakon!
bar moraš nakon procitanog razmišljat o stripu,ponovno citat prethodne brojeve i sl...
to je izazov!
hu,hu!

ali vjeujem ti kada ukazuješ da su malo prekomplicirali cijelu radnju i napravili neke greške u vremenskom kontinuitetu(tja,treba opasno pazit da nešto ne zahebeš u tolikoj gradi)

no,tim bolje,neke greške sam spreman i oprostit dok god je zanimljivo i komplicirano

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 29/05/2006 : 09:53:44  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
quote:
Originally posted by darkraver

što tebi tocno nije jasno?!

da franšiza:
ako nešto traje 15 godina i ima par spin-off serijala onda je to franšiza prijatelju



Franšiza je nešto drugo, aj, al dobro, NN je franšiza isto kao i "Slobodna Dalmacija", sa svojim spin-offom "Nedjeljnom Dalmacijom"

quote:

najbolji SF strip u trajanju više od par epizoda:
još cekam da mi ukažeš na neki SF strip serijal koji je na tom nivou razraden kao što je NN,a usto izlazi svaki mjesec,+ dodatci( a s tim nemislim na americki super-hero milje,niti na mange-pošto mangi ima tone nekvalitetnih i nisu nam dostupne toliko)



OK, bez mangi, bez americkog "super-hero miljea", znaci ostaju nam živa frankofonska tržišta sa svojim ubitacnim ritmom od 128 stranica po juunaaakuuu svakih 15 dana, te srpski, španjolski i saudijskoarabijski strip. Ono što ti tražiš je industrijski živi SF serijal koji izlazi vec duže vrijeme. Moram priznati da je takvih malo, ali tehnicki, Flash Gordon još izlazi, a Star Wars, tehnicki, takoder spada u SF.

Odgovaram ovo samo zato jer mi se spominje malo Flasha. Apsurdno je da je u zadnjih X godina vjerojatno naštancano višestruko više stranica NN-a nego sveukupno Flash Gordona u njegove 72 godine, a da mu se po kvaliteti NN nikad nije ni približio.

I Flash je imao svojih usranih razdoblja, ali cak i u doba tada mi gnjusnog McRaboya ili ghost crtaca za Dan Barryja, bilo je nezaboravnih epizoda. Vjerojatno i sada ima starijih citalaca koji se sjecaju "Posljednjeg beduina" ili one epizode sa magnetnim cistacima orbite od otpada (40-tak godina prije "Planetes":). To je bio SF, a ne tvoja zacinjena salata od NN-a.


quote:

i ponavljam pitanje:
što radiš tu ako si spreman usporedivati knjige i stripove po kvaliteti radnje?to nema smisla usporedivati jer onda nikad strip nebi nitko ni otvorio

nadalje, što uopce kupuješ stripove kad si gore izjavio ?... kada bi klinac koji naginje SF-u, pulpu, stripovima i ostalom šundu...??!
što radiš na ovom forumu uopce ako su ti stripovi u istoj kategoriji kao šund?
a pogotovo na ovom threadu ako ti je i SF u istoj šund-kategoriji?



Ocito ne vidiš kontradikcije u svom odgovoru.

Još uvijek cekam nekoga tko je procitao one dvije Verneove knjige i misli da su NN giganti, ako vec ne "remek-djela", a ono barem kvalitetno napisani.
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 29/05/2006 : 10:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
znam da ce se mnogi sad naljutiti,ali Star Wars je SF štivo za djecu,koji živi na nostalgicarima poput tebe...

Flash Gordona moram priznat,u strip obliku nisam citao...budem se potrudio procitat pa cu ti dat svoje mišljenje(makar ako je po filmu sudit,koji je po meni odlican,to je isto SF bajka za djecu)

meni pojam SFa jednostavno nije SW ili americki tip super-heroja koji razvaljuje sve odreda,iliti Flash Gordon fantazija

ja sam ipak za jedan down-to-earth SF koji ima neke poveznice s mogucom buducom realnošcu:ST,BladeRunner,NN,...

recimo,kad bi bio nekakav Star Trek strip-serijal u nas,to bi gutao kao i nathana(koji je ocito inspiriran BladeRunnerom)

dakle,ocito imamo razlicite ukuse u SFu...
no to nije razlog da tu skociš i veliš da je moj ukus sranje a tvoj nije...
jer,ja bi isto moga rec za tvoje ukuse

dakle,razmisli malo kakav je tvoj nacin komunikacije

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 29/05/2006 : 10:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
btw. upravo zbog ljudi poput tebe je Serra i napisao onaj uvodnik u kojem je kritizirao svoje kriticare.ja se s njim slažem.ti ocito ne...;)

eh,da.procitao sam 20000 milja pod morem i...Nathan je bolji NEMO od samog kapetana Nemoa iz originala :D

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 29/05/2006 : 10:28:23  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
quote:
Originally posted by darkraver

btw. upravo zbog ljudi poput tebe je Serra i napisao onaj uvodnik u kojem je kritizirao svoje kriticare.ja se s njim slažem.ti ocito ne...;)



E, onda je sve u redu, napišeš uvodnik u kojem kritiziraš svoje kriticare i nemaš problema.

quote:

eh,da.procitao sam 20000 milja pod morem i...Nathan je bolji NEMO od samog kapetana Nemoa iz originala :D



A "Tajanstveni otok"? Je li "20000 milja..." u obaveznoj školskoj lektiri (onoj sa vec gotovim "lektirama" na Internetu:), ili mi se samo ucinilo?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 29/05/2006 : 10:40:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake
Još uvijek cekam nekoga tko je procitao one dvije Verneove knjige i misli da su NN giganti, ako vec ne "remek-djela", a ono barem kvalitetno napisani.



Al još niko nije u svojim argumentima za i protiv usporedivao Verneove knjige i NN gigante, cemu onda inzistiranje na ovoj komparaciji? Dva razlicita medija, dva razlicita autora, dvije razlicite linije radnje...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

weaver
New Member

Croatia
136 Posts

Member since 04/04/2006

Posted - 29/05/2006 : 18:33:43  Show Profile Show Extended Profile  Send weaver a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

Neka dignu ruku svi koji su procitali "20.000 milja ispod mora" i "Tajanstveni otok" (knjige, a ne epizode Zagora:), a smatraju da su NN giganti odlicni.



evo, dizem ruku.

i naravno da se stripovi i knjige ne mogu usporedjivati. na kraju krajeva, stripovi i stripovi se ponekad ne mogu usporedjivati.

iako sam procitala obje navedene knjige, kao i mnoge druge klasike SF-a, u okvirima NN svijeta i opcenito bonellijeva izdavastva, NNG2 smatram odlicnim.

Edited by - weaver on 29/05/2006 18:41:42
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29276 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/05/2006 : 18:44:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
i ja, kad vec inzistiras. Kao dijete sam odusevljeno gutao Julesa Verna. Mater me je vikala sto toliko citam, pogotovo sto nisam mogao ici spavati dok ne procitam knjigu do kraja (pa tko je mogao ostaviti knjigu neprocitanu pred kraj i mirno zaspati!?). 20.000 milja pod morem mi je bila medju najdrazima.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 29/05/2006 : 21:15:13  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Procitao SVE od Julesa Vernea kad sam bio klinac (i gledao onu Cesku seriju :)) pa nisam znanstveno-fantasticno zastranio. Viva Nathan Never!

Go to Top of Page

vang0gh24
New Member



Canada
203 Posts

Member since 17/01/2004

Posted - 29/05/2006 : 21:22:33  Show Profile Show Extended Profile  Send vang0gh24 a Private Message
Moze li mi neko ostaviti e mail od gospode iz libelusa?
hvala.

devojke su lude za mnom, prosle noci jedna je satima kucala na moja vrata ali je nisam pustio da....izadje
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29276 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/05/2006 : 21:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Trebas li prodaju ili izdavastvo? :)

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2263 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 29/05/2006 : 22:08:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

Neka dignu ruku svi koji su procitali "20.000 milja ispod mora" i "Tajanstveni otok" (knjige, a ne epizode Zagora:), a smatraju da su NN giganti odlicni.


Moja ruka je podignuta.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 30/05/2006 : 17:22:52  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Takoder i moja ruka je podignuta.
I napokon sam uhvatio vremena da procitam prvi gigant.
Ne mogu da ne napišem da sam još uvijek pod dojmom dok tipkam ova slova po tipkovnici....
Apsolutno genijalna epizoda!
Izvanredno štivo!
Hocu jooooš....drugi gigante drhti,jer sam spreman za tebe!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 30/05/2006 : 20:08:32  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Procita jucer i danas oba giganta i ne mogu ricima opisat svoju oduševljenost, svacan i onoliku DD-ovu impresioniranost, tim više šta je on baš Nathanov fan, dok ja ipak ne spadam u najokorjelije fanove ka šta san Zagorov ali san sigurno jedan od vecih. Nestrpljivo ocekujen sljedeca dva, vjerojatno opet za Mafest. Barvo Libellus još jednom, ko zna kad bi ih procita da nije vas!!!

Svih mu Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 30/05/2006 : 21:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Danas kupio i stigao do ca.50 strane. Evo stigohu oni nudisti u sadasnjost (Nathanovu). Idem dalje citati...

Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 30/05/2006 : 22:31:51  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
gle reakcija...
need we say more? ;D

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 30/05/2006 : 22:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
no nešto mi nije jasno,što se desilo sa selenom kad se portala pa joj rog završio u srednjovjekovnom Japanu?
Rog je napravio nered,ali...di je ostatak Selene završil?
to mi baš nije jasno

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 30/05/2006 : 22:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by darkraver

gle reakcija...
need we say more? ;D

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!



Ma pusti Johna, to su mu posljednji trzaji pokušaja rušenja naših strip-junaka i dokazivanja kako smi mi u krivu a on je prosvjetljen objektivnim prosudivanjem i namijenjen otvaranju naših slijepih ociju, dosadit ce mu, ne zna kakve smo mi tvrde kosti.

Svih mu Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 30/05/2006 : 22:37:29  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by darkraver

no nešto mi nije jasno,što se desilo sa selenom kad se portala pa joj rog završio u srednjovjekovnom Japanu?
Rog je napravio nered,ali...di je ostatak Selene završil?
to mi baš nije jasno

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!



Ja cu oba ponovo procitat ovaj vikend, bija san toliko uživljen da nisan pazija na detalje, pa mi je i ovo šta kažeš promaklo.

Svih mu Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

darkraver
Senior Member



Croatia
1346 Posts

Member since 17/06/2002

Posted - 30/05/2006 : 22:41:36  Show Profile Show Extended Profile  Send darkraver a Private Message
quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by darkraver

gle reakcija...
need we say more? ;D

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!



Ma pusti Johna, to su mu posljednji trzaji pokušaja rušenja naših strip-junaka i dokazivanja kako smi mi u krivu a on je prosvjetljen objektivnim prosudivanjem i namijenjen otvaranju naših slijepih ociju, dosadit ce mu, ne zna kakve smo mi tvrde kosti.

Svih mu Darkwoodskih bubnjeva!



ma to nije išlo Drakea,vec Nathana...
Nathane,mi te stvarno zaslužujemo!
samo nastavi tako...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!
Go to Top of Page

vang0gh24
New Member



Canada
203 Posts

Member since 17/01/2004

Posted - 30/05/2006 : 22:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send vang0gh24 a Private Message
quote:
Trebas li prodaju ili izdavastvo? :)

hehe, prodaju..
dolazim u posetu u hrvatsku i u srbiju u julu pa bih hteo da ponesem nekoliko "suvenira" libelus proizvodnje.
pa da se dogovorimo.

devojke su lude za mnom, prosle noci jedna je satima kucala na moja vrata ali je nisam pustio da....izadje
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7302 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 30/05/2006 : 22:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
quote:
Originally posted by darkraver

quote:
Originally posted by vice

quote:
Originally posted by darkraver

gle reakcija...
need we say more? ;D

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!



Ma pusti Johna, to su mu posljednji trzaji pokušaja rušenja naših strip-junaka i dokazivanja kako smi mi u krivu a on je prosvjetljen objektivnim prosudivanjem i namijenjen otvaranju naših slijepih ociju, dosadit ce mu, ne zna kakve smo mi tvrde kosti.

Svih mu Darkwoodskih bubnjeva!



ma to nije išlo Drakea,vec Nathana...
Nathane,mi te stvarno zaslužujemo!
samo nastavi tako...

Od stripova radim salate ali jedino NN zacinim!



tako je.

Svih mu Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page
Page: of 16 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.21 seconds. Snitz Forums 2000