forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kada ste prvi put...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 25/04/2006 : 16:45:30  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Bilo je vec puno puta ovde reci o prvom iskustvu, kako je ko i na koji nacin dosao do prvog stripa, odnosno kad ga je kupio. Mene zanima nesto drugo, da pokusamo da vidimo ko je ovde sa najduzim iskustvom, tj KADA ste prvi put kupili neki strip (hajde da se ogranicimo na ZS i LMS)? Pritom ne mislim koliko ste tada imali godina i sl. i ne mislim kada vam je neko poklonio neki strip ili ste ga vi slucajno negde nasli, vec kada ste ciljano otisli na kiosk i kupili bas Zagora ili Bleka ili nekog drugog junaka. Hajde da vidimo ima li mozda nekog medju nama koji je tamo neke 1968. otisao na kiosk i kupi o Cetiri obracuna, pa ga mozda jos sad i cuva, a i mi drugi mladji kad smo poceli da kupujemo stripove.

Eto, ja sam prvi strip kupio u februaru 1982. - Zlatokosa, ZS 597. Ako se secate broja, a ne i datuma, pokusajte barem okvirno, a za starije borjeve pogledajte na homepage-u datume izlaska LMS i ZS.

mike
Senior Member

Slovenia
2814 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 25/04/2006 : 17:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
... a ja vec mislio... sexali :).

No mislim da je prvi strip koji sam kupio na kiosku bio Zagor ZS 796 - Put Straha tamo negde daleke '88. Ali smo pre toga sa bakom na moru, mislim da u Zatonu (to bese ono kod Zadra, jel?), kupili Zagor u boji A4 Prokleto Blago i jos nekog Bleka tamo negde 652,653 Lunov Magnus Strip oko jos dalekije '86.

Jack the Black.

Edited by - mike on 25/04/2006 17:27:47
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 25/04/2006 : 17:22:35  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
Moj prvi strip koji sam kupio na kiosku je LMS 521 "Poslednji kangaceiro" , mislim da je to bila olimpijska 84-ta godina.

"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"


Go to Top of Page

zeraprinc
Average Member



Serbia
977 Posts

Member since 03/02/2004

Posted - 25/04/2006 : 17:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit zeraprinc's Homepage  Send zeraprinc a Private Message
Dakle, ne mogu se setiti tachno godine, ali jedno je sigurno, bilo je to tokom '80-ih, keva mi je kupila moj prvi strip koji sam bezbroj x chitao iznova, jer je pricha zaista dirljiva, a to je Komandant Mark broj 847 Buknerova taktika. A, prvi strip koji sam ja kupio bio je o5 Mark i to 858 Šakal nezbi. Mozda sam zato toliko vezan za njega i imam celu kolekciju.

Ne mozesh leteti sa orlovima, ako sve svoje vreme provodish sa curkama!
Go to Top of Page

Dalen
Senior Member



Croatia
2261 Posts

Member since 13/03/2003

Posted - 25/04/2006 : 17:46:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dalen a Private Message
Uhuu! Tko bi se toga sjecao. Bilo je to jako, jako davno. Negdje oko 1973. ili 1974. Teško pitanje.
Go to Top of Page

Blek Stena
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1344 Posts

Member since 03/07/2004

Posted - 25/04/2006 : 18:02:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Blek Stena's Homepage  Send Blek Stena a Private Message
Sigurno nije prvi strip kog sam kupio, ali je prvi kojeg se sjecam: NEVIDLJIVI COVJEK-Zagor. Do te kupovine sam vec imao dosta stripova, ali se ne sjecam koji bi mogao biti prvi. Ovo je prvi kog se sjecam, i naslovnice i trafike i cijene i vremena :)
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 25/04/2006 : 18:09:02  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Ja se sasvim sigurno secam aprila 1983 kada sam na kioscima kupio Osvetu bozanstva Ra. Naslovna strana me je bila prosto opcinila, te sam zbog toga kupio. Ostalo je istorija.

E sad, da li je vlms #2 i prvi koji sam kupio, ne znam. Pre Martija sam citao i Mister Noa i Zagora i Mikija i Marka, Kita, ma sve... sem Kena:-P Znam da smo se menjali, pozajimali jedan od drugoga. Verovatno je da sam kupio neki LMS/ZS, ali se ne secam. Za Osvetu bozanstva Ra sam, pak, sasvim siguran.

Ma sta ja lupam, evo sad mi je doslo, pobogu, znam sigurno da sam kupovao Strip 81/82/83... i Alan Ford pre Martija, eto. No, ostaje onaj utisak sa pocetka posta...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

crta
Average Member



Bosnia and Herzegovina
616 Posts

Member since 12/11/2004

Posted - 25/04/2006 : 18:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send crta a Private Message
quote:
Originally posted by mike

... a ja vec mislio... sexali :).






mijenjam teglu ajvara za kucu na havajima
...voli vas sve jedan tipican bosanac...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7789 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 25/04/2006 : 19:01:11  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by mike

... a ja vec mislio... sexali :).




pa to je i trebalo da bude tema, al se osim predomislio u zadnji cas.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 25/04/2006 : 19:10:08  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Kad razmišljam o prvom stripu uvek mi padne na pamet "Mackova banda" od K.Mikija..I "Osvetnik Masaj" od Zagora.Nisam ih kupio, ali su verovatno medju prvima koje sam procitao+ svi oni iz Politikinog Zabavnika koje sam svakoga petka dobijao od rodjake koja je redovno citala PZ.

Oh, I'm sorry. Did that break your concentration? I didn't mean to do that. Please, continue. I believe you were saying something about "best intentions."

Edited by - manhunter on 25/04/2006 19:13:08
Go to Top of Page

Vega
stripovi.com suradnik



Croatia
1134 Posts

Member since 11/06/2004

Posted - 25/04/2006 : 19:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Vega a Private Message
Ja sam roden '86. pa me sramota bilo kaj napisat!
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3814 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 25/04/2006 : 19:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message
prvi koji san dobija je "beli tigar" zagor ZS, a koji san kupija je "lov na vuka" Zagor SD kad san ima 11-12 godina!

Is it me or is it shadows that are dancing on the walls?!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 25/04/2006 : 19:20:40  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by osim

Bilo je vec puno puta ovde reci o prvom iskustvu, kako je ko i na koji nacin dosao do prvog stripa, odnosno kad ga je kupio. Mene zanima nesto drugo, da pokusamo da vidimo ko je ovde sa najduzim iskustvom, tj KADA ste prvi put kupili neki strip (hajde da se ogranicimo na ZS i LMS)? Pritom ne mislim koliko ste tada imali godina i sl. i ne mislim kada vam je neko poklonio neki strip ili ste ga vi slucajno negde nasli, vec kada ste ciljano otisli na kiosk i kupili bas Zagora ili Bleka ili nekog drugog junaka. Hajde da vidimo ima li mozda nekog medju nama koji je tamo neke 1968. otisao na kiosk i kupi o Cetiri obracuna, pa ga mozda jos sad i cuva, a i mi drugi mladji kad smo poceli da kupujemo stripove.

Eto, ja sam prvi strip kupio u februaru 1982. - Zlatokosa, ZS 597. Ako se secate broja, a ne i datuma, pokusajte barem okvirno, a za starije borjeve pogledajte na homepage-u datume izlaska LMS i ZS.


Sto se ZS i LMS tice,poceo sam ih citati 1979. ali samo kad bih posudio od nekog. Uopce se ne sjecam kad sam ih prvi put kupio, negdje 1980...
Npr. sjecam se da je prvi Ken kojeg sam kupio bio Niski udarci (1980.), sjecam se skoro cijelog tog dana, sto sam sve radio, gdje sam isao, kakvo je vrijeme vani bilo, gdje sam procitao taj strip...
Za druge stripove ne pamtim kad sam ih prvi put kupio i citao.
Inace, prvo sto sam uopce citao od stripova bio je Tom i Jerry, na njemu sam i naucio citati.

Edited by - dsormaz1 on 25/04/2006 19:21:57
Go to Top of Page

nebody
Average Member



Fed Rep Yugoslavia
598 Posts

Member since 04/01/2005

Posted - 25/04/2006 : 19:22:17  Show Profile Show Extended Profile  Send nebody a Private Message
Secam se ko da je juce bilo, leto 1983, bio sam na moru u Valdanosu kod Ulcinja. Ja sam kupio Kit Telera Srebrni rog LMS 540, a drug je kupio Velikog Bleka Crni Plast LMS 542. To je bio prvi strip koji sam i kupio i procitao. Kad je svako svoj procitao, razmenili smo se. Ostalo je istorija.
Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 25/04/2006 : 19:45:09  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
I ja se secam Srebrnog roga, valjda zato sto je bilo leto, pa sve lakse ostaje u secanju, a bilo je to u Vodicama te godine...

quote:
Originally posted by nebody

Secam se ko da je juce bilo, leto 1983, bio sam na moru u Valdanosu kod Ulcinja. Ja sam kupio Kit Telera Srebrni rog LMS 540, a drug je kupio Velikog Bleka Crni Plast LMS 542. To je bio prvi strip koji sam i kupio i procitao. Kad je svako svoj procitao, razmenili smo se. Ostalo je istorija.

Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 25/04/2006 : 19:46:48  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Pa, i za nog rodjenog '56. sigurno je smesno sta smo i kad mi kupovali, jer je on sigurno kupovao ZS i LMS od prvog broja. Ma, opusti se...za pohvalu je kad neko tvoje godiste uopste cita stripove!

quote:
Originally posted by Vega

Ja sam roden '86. pa me sramota bilo kaj napisat!

Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 25/04/2006 : 19:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Pa, seksanje dolazi u proseku 7-8 godina nakon prvog kupljenog stripa, tako da nije tesko izracunati!

quote:
Originally posted by I like girlz

quote:
Originally posted by mike

... a ja vec mislio... sexali :).




pa to je i trebalo da bude tema, al se osim predomislio u zadnji cas.

Go to Top of Page

osim
Senior Member



Vatican City
1686 Posts

Member since 12/11/2002

Posted - 25/04/2006 : 19:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send osim a Private Message
Dalene, izgleda da za sada ti imas najduzi staz. Mogli bismo od tebe da ucimo...

quote:
Originally posted by Dalen

Uhuu! Tko bi se toga sjecao. Bilo je to jako, jako davno. Negdje oko 1973. ili 1974. Teško pitanje.

Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 25/04/2006 : 19:58:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Stripove sam poceo citati 83. a prvi strip sam sam kupio 1984.

Ova ruka kaže ti da staneš i zamisliš se nad svojim rukama...
Go to Top of Page

jack 50
Senior Member



Croatia
1557 Posts

Member since 14/04/2006

Posted - 25/04/2006 : 20:08:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jack 50 a Private Message
Ja se baš nicega ne sjecam kad sam kupio prvi.
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 25/04/2006 : 20:48:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
ono što pamtim je jedna zgodna crtica iz života
bilo je to godine bit ce recimo mislim 77 il tu negdi
jel se ko sica one crvene od sto dinara
maznem je ja starcima pa u haracc po trafikama
100 dinara 11 stripova tocno se sjecam
bilo tu i eksova i svega
a što su mirisali
a što me brat izdade starcima
a što se pomlatili
u biti me covjek spasio od sigurne propasti
jer da me tad nisu uhvatili ...
inace bit ce godinu dvi prije koji zagor
Go to Top of Page

realist
Senior Member



Croatia
1206 Posts

Member since 09/09/2003

Posted - 25/04/2006 : 21:00:38  Show Profile Show Extended Profile  Send realist a Private Message
LMS 679 Mister No- Ljuta mržnja i ZS 786 Zagor- Gvozdena stupica.

Inace, prije toga sam kupovao Mikijeve zabavnike i almanahe, htio sam i taj put, pa mi je covjek rekao da je sve prodao i hocu li Zagora umjesto toga. Sjecam se da pojma nisam imao tko je taj Zagor (asociralo me na Zagorce), ali sam ga kupio. I dobro sam ucinio, jebote! :)

Bolje živjeti sto godina kao milijunaš,nego sedam dana u bijedi.
Go to Top of Page

vice
stripovi.com suradnik

7291 Posts

Member since 29/06/2005

Posted - 25/04/2006 : 21:04:22  Show Profile Show Extended Profile  Send vice a Private Message
Ja san svoj prvi strip kupija kad san ima 6 godina, dakle 1995. i do treceg razreda, tj. 1999. san cita samo Spidermana od Slobodne dok nisan kupija Extra Zagor 51 "Bijeli vrac" a malo prije toga san procita svog prvog Zagora a to je bija Veliki Marcus koji me i potaka da uzmen Bijelog vraca, i otad malo pomalo širin svoje vidike pa sad iman i mangi i amerikanaca, naravno hrpu bonellija i još raznih drugih(Cartoon Networkovi od Slobodne, Garfieldi, Miki Mausi, Zekoslav Mrkva, Tom i Jerry i razni drugi).

Svih mu Darkwoodskih bubnjeva!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 25/04/2006 : 21:30:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
imam i ja jednu crticu iz života
bila su one akcije skupljanja starog papira
to sam obožavao!
samo sam hodao okolo s tackama i provjeravao di iskrsne koji strip
bio sam do te mjere opsjednut, da sam zamišljao da u svakoj kuci ima stripova, koje su ljudi bacili u šupu i htio sam sve šupe protresti
ljudi bi obicno pripremili stari papir
a bilo je i onih koji nisu ništa pripremili
no, ja se nisam dao smesti
uredno sam otvorio vrata dvorišta, otišao do šupe i pronašao naslaganu hrpicu. ni trenutka nisam sumnjao da je to stari papir (hehe) i nakrcao sam se.
...cak mi se cini da je sljedeci dan dirac grmio preko zvucnika o nedolicnom ponašanju školaraca-skupljaca papira
a kaj da se radi


Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 25/04/2006 : 21:35:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
politikin zabavnik 1976., ne sjecam se datuma.....samo on je bio dobrodosao u mojoj kuci, za ostale su starci grintali (gundjali) a katkad i uskracivali lovu pa sam je ja posudjivao iz njihovih novcanika:))
prvi dnevnikov strip je bio jedan tim i dasti 1978....

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 25/04/2006 : 21:43:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
crtica po crtica
zamalo dileri
inace kad smo mi skupljali stari papir onda su se osim stripova sa strane odvajali startovi i reporteri
kako se zvala ona slovenka --- moni kovacic
au je to davno bilo
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000