forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 "Civil War" - završen. Pobjednik je...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

milan2.0
New Member

127 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 16/11/2006 : 10:08:54  Show Profile Show Extended Profile  Send milan2.0 a Private Message
5 jos nisam citao, ali me je broj 4 strasno razocarao, posebno sto mi je Millar jedan od omiljenih strip scenarista koji trenutno rade u Am. stripu... Najvise mi je smetalo to sto su karakteri odjednom poceli da se ponasaju van svojih... hm, karaktera. Mislim, kada se sve to desilo - od prvog do 4 broja je u "realnom" vremenu proslo tek nekoliko dana, mozda nedelja, a Kep i Toni su spremni jedan drugom da vade oci! I kada je Rid Ricards postao Naci? Pravi logor za neposlusne superheroje u Negativ zoni! Pa jos ono glupo Torovo pojavljivanje, da bi se ispostavilo da je kloniran! Mislim stvarno... Ali, kap koja je prelila casu mi je bilo regrutovanje onih super-zlikovaca na kraju broja 4...
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 16/11/2006 : 10:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
quote:
Originally posted by milan2.0

5 jos nisam citao, ali me je broj 4 strasno razocarao, posebno sto mi je Millar jedan od omiljenih strip scenarista koji trenutno rade u Am. stripu... Najvise mi je smetalo to sto su karakteri odjednom poceli da se ponasaju van svojih... hm, karaktera. Mislim, kada se sve to desilo - od prvog do 4 broja je u "realnom" vremenu proslo tek nekoliko dana, mozda nedelja, a Kep i Toni su spremni jedan drugom da vade oci! I kada je Rid Ricards postao Naci? Pravi logor za neposlusne superheroje u Negativ zoni! Pa jos ono glupo Torovo pojavljivanje, da bi se ispostavilo da je kloniran! Mislim stvarno... Ali, kap koja je prelila casu mi je bilo regrutovanje onih super-zlikovaca na kraju broja 4...



Cuj, alternativa je da su se svi oni lijepo dogovorili, nema nikakvih problema, cvjeta cvjece, sunce sija, a onda dodu neki svemirci i svi se zemaljski heroji potucu s njima u obrani im domovine Zemlje.

Meni je ipak ovako zanimljivije.
Go to Top of Page

milan2.0
New Member

127 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 16/11/2006 : 10:32:01  Show Profile Show Extended Profile  Send milan2.0 a Private Message
Ma ne sporim da je zanimljivo, jedino sto likovi ne lice na sebe. Bilo bi mi okej da se ovde radi o vremenskom periodu od nekoliko meseci - ali da heroji koji se toliko poznaju i koji su zajedno stotinu puta spasavali svet za ovako kratko vreme postanu krvni neprijatelji... Dakle, samo to sto mi se cini kao da se likovi ponasaju, ko sto rekoh, van svojih karaktera.
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 16/11/2006 : 12:01:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message
U CW #5 se ne dogodi *ništa*.
Eto.

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 16/11/2006 : 12:40:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
Pokvarili ste mi citanje, ja sam još uvjek kod jedinice

došlo vrijeme da je bolje imat' nego nemat'
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/11/2006 : 13:35:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Much ado about nothing. Spajdi dezertirao, i to je to. Ko nije bio svestan da ce se todesiti, nikada nije citao Spajdija. She Hulk van karaktera, Reed koji se iz ledenog naucnika pretvorio u cmizdravu curicu negde izmedu panela, i naravno nedostatak icega što podseca na nepristrasnost u prikazivanju "zaracenih" strana (fakat da smo od rata videli jednu ipo tucu, a vec se sprema "konacna bitka" da i ne spominjemo).

Jebi ga, procitah odmah posle Eternals #5, i Gaiman je u TRI PANELA uspeo da pomuti liniju izmedu dobrih i zlih i ucini da Devijanti, decenijski zlikovci, postanu drasticno dopadljiviji. Millar nije uspeo to da uradi sa decenijskim herojima. Pih.

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/01/2007 : 11:30:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Vani i #6... Na korak smo do konacnog obracuna nadomak Negative zone. Tko ce koga, tko je za koga, tko je koga izdao, sve ce to svršiti u sljedecem broju.

btw. Punisher je neki ludi tip totalno (procitao P. War journal 1&2)


Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 16/01/2007 : 14:39:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
procitaj ennisovog punishera ako ti se da...mozda nije remek djelo, ali je svakako zabavan ;)

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

Boyan.P
Senior Member



Croatia
2773 Posts

Member since 13/06/2004

Posted - 18/01/2007 : 14:23:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Boyan.P a Private Message
baš neki dan procitao 6ticu,
jebiga prebrzo se citaju a ništa se bitno ne desi, ali mi je svjednos super,
ali kada izade i 7mica cu trebati ih svih skupa procitati pa da se ljepo vidi prica, ovako vec zaboravim šta se desilo a neda mi se citati iz pocetka

up the irons..
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 18/01/2007 : 17:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

Prvi broj ovogodišnjeg centralnog Marvelovog dogadaja.
Me like it. Odlican crtež, odlicna prica, relevantna tema za današnje vrijeme.

Cisto da se ne prica samo o diletantski crtanom Tarzanovom klonu i izvjesnom debelom Meksikancu.



da sam si oduška i nabavio nešto od toga i cito
sad sam siguran da si ti done u debelom k...
to je jednako loše ka i bilo koji zagor
lošiji
crtež je oke al za mene zere podsjeca na hitlerove idealem u umjetnosti
a bolesna zaljubljenost tih scenarista u instituciju vrhunaravne pameti zvane el presidente di amerika je za krepat od smija
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12894 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 09/02/2007 : 02:46:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
Evo, sad procito 6-icu. Zabavno štivo, par zadnjih panela su jako badass. Pogotovo Cap. Civil War kao sam event nije pretjerano zanimljiv. Puno ce zanimljivije biti vidjeti njegove posljedice na duže staze.

Btw, ako tražite jedan pametan i kvalitetan crossover, rade citajte Annihilation.

http://en.wikipedia.org/wiki/Annihilation_%28comics%29

________________________
There are few wars between good and evil; most are between one good and another good.
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 21/02/2007 : 17:54:35  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
Izašao "Civil War" #7 i završio rat.
Relativno jednostavno, ali istovremeno i velicanstveno.
Poslije ovoga Steve McNiven je ušao u red crtackih legendi.

Tako se to radi. Marvel, bravo. Da vidim poslije ovog tko nece kupiti/procitati Captain America #25 i još gazilion drugih spinoffa. Good business.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 21/02/2007 : 21:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Eh da, relativno jednostavno & good business.

Tacka. ;)

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

milan2.0
New Member

127 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 22/02/2007 : 12:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send milan2.0 a Private Message
Evo, prochitah Civil War 7 -
i posle 10ak meseci, ova ogromna pricha, mega event i krosover i sve... dosla je do kraja.
Posto sam ochekivao totalno razocharenje naveden postom jednog prijatelja sa drugog foruma - moram priznati da se nisam potpuno razocharao, mada je Milar prethodnim brojevima vec to ucinio nekoliko puta. Pre svega mislim na klifhenger trece epizode - pojava Tora, i razjasnjenje u sledecem broju da je rec o klonu. Drugo veliko razocarenje mi je doslo u vidu novih Tanderboltsa, koje su sastavili od sljama superherojskog Marvel univerzuma.
Medjutim, kada se sve sada sagleda - iz perspektive poslednjeg broja - neke stvari dolaze na svoje mesto i postaju jasnije.

Spoiler

Spoiler

Spoiler

Dakle, ako je Rid ubedio Tonija u ispravnost svoje matematicke pretpostavke da ce odbijanje registracije dovesti do kraja super heroja, i ako su njih dvojica seli, zajedno sa Henk Pimom da naprave plan kako da se izvuku iz predodredjenosti i kraja koji se priblizava, onda su sve vreme bili svesni da im za ostvarenje plana - i polozaja superheroja koje oni imaju posle zavrsetka CWa - treba neprijatelj. Oni, ocigledno, misle da je za to najpogodniji Kep sa svojim proslovekovnim idealima, i namerno mu ne predstave svoj plan nego ga puste da srlja u protiv-zakonsku borbu i da ode underground sa svojom grupom superheroja... Hocu reci - iako je ono sto su uradili Toni i ekipa dovelo do boljeg polozaja super heroja u svetu Marvelovog unizverzuma, to ih ne opravdava za to sto Kepa nisu pokusali dovoljno dobro da ubede u svoju viziju. To im ne pere ruke ni od smrti Bena Fostera i drugih gluposti koje su se desile.
S druge strane - zanimljivo je to koliko su se oni zapravo zrtvovali sprovodeci svoj mega komplikovani plan u delo. Rid je razorio brak, Toni ostao bez Kepovog prijateljstva - tako da na kraju svi ispadaju i zrtve i pobednici.

Dakle, moja osecanja su veoma pomesana. Iako me je Milar razocarao na jednom nivou - na drugom mi se dopalo kako se sve to zavrsilo - posebno to sto je taj, zapravo, planirani Civil War doveo do potpune promene koje superheroji imaju u Marvel univerzumu. Bice zanimljivo videti kuda ce sada ici Marvel...
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 22/02/2007 : 12:28:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Svaki kraj koji ne ukljucuje Reeda, Tonya i ostali vrh tzv. "Inicijative" na optuzenickoj klupi i napokon u zatvoru zbog odgovornosti za smrt Bena Fostera od tog Thorovog robo-klona nije kraj. To na stranu, pokrili su ih za ostale aktivnosti bolje nego sam se mogao nadati.
Ali i dalje mrzim šta su napravili od cijelog univerzuma. Mjesto gdje Venom moze da nesankcionisano napada ljude, Green Goblin vodi tim protiv ljudi koji su nebrojeno puta spasili Ameriku i svijet, itd. itd. ... nije mjesto koje želim da dalje gledam. Nakon što procitam ovu DCP grupu koju sam skinuo sa Civil Warom #7, arivederci prascaj Marvelu!

Izašli smo i na francuskom : http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

milan2.0
New Member

127 Posts

Member since 16/10/2006

Posted - 22/02/2007 : 14:05:23  Show Profile Show Extended Profile  Send milan2.0 a Private Message
Pa dobro, ali - univerzum Marvela, i uopste superheroja, pa i DCa i drugih vecih i manjih univeruzma, bio je oduvek univerzum Druge Shanse, odnosno, svako je imao pravo na rehabilitaciju i drugu shansu. Ne znam zasto te sada ovo iznenadjuje, Venom je odavno polu negativac-polu pozitivac, kao i gomila negativaca koja je odavno na ivici. Ili, pogledaj u DCu sta se sve desava sa Deathstroke-om...
Meni je razresenje na kraju zanimljivo, kao sto rekoh - svi su i heroji i zrtve, na ovaj ili onaj nacin.
Inace, samo razresenje je posle nekoliko sati dumanja na zajednickom retreat-u koje su imali Quesada i ekipa scenarista, doneo Joss Whedon.
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 22/02/2007 : 15:07:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message
Mene je kraj podsjetio najviše na kraj Matrix Revolutions-a. Velika frka, puno atraktivnih scena, završna borba koja traje i traje i odjednom shvatiš da nema nikakvog smisla i odjednom, iz cista mira, završi i svi se prime za ruke i zapjevaju Kumba-Ya...

Možda je kraj razuman i kad ce se gledati unatrag ispadne jako dobar, ali ovako je sasvim sigurno Civil War "started with a thunder, ended with a thud".

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12894 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 22/02/2007 : 16:20:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
Meni je iz cijelog eventa najbolje što je Hercules ispao badass.

________________________
There are few wars between good and evil; most are between one good and another good.
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 22/02/2007 : 16:32:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by milan2.0

Pa dobro, ali - univerzum Marvela, i uopste superheroja, pa i DCa i drugih vecih i manjih univeruzma, bio je oduvek univerzum Druge Shanse, odnosno, svako je imao pravo na rehabilitaciju i drugu shansu. Ne znam zasto te sada ovo iznenadjuje


Zato što je jedno napisati kako Sendmen spasi curicu iz kuce u plamenu (lupam sada, ne znam jel se ikad to desilo), pa ga Spidey izmlati i pošalje u zatvor jer je par sati ranije pobio pun kamion policajaca, a drugo je dati državnu amnestiju (i placen posao) genocidoidnom psihopati koji se odupro svim pokušajima psihoterapije i koji u životu ne bi smio vidjeti ništa drugo osim bijelih jastucica i ludacke košulje.
I ne mogu se izjednaciti svi heroji i sve žrtve, kada jedni nesebicno nastupaju u odbrani obicnog covjeka i ideala vrijednih branjenja, a drugi stvaraju svijet po nekom svom videnju, toliko pametni da im niko nije ravan, istovremeno iskorištavajuci priliku i da zarade koju paru (da me ne biste pogrešno shvatili, ovo se dešava i u našem svijetu, pa eto, aplaudirajte Marvelu što zadržava i tu vezu sa stvarnosti... tako ne, nisam prolupao.)
Eto zašto odbijam da citam ta skenirana izdanja. Inace, reko pa slago, necem skroz baciti Marvel barem dok se ne završi Astonishing X-Men...

Izašli smo i na francuskom : http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://stickythis.com/lavirint ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Boyan.P
Senior Member



Croatia
2773 Posts

Member since 13/06/2004

Posted - 23/02/2007 : 16:49:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Boyan.P a Private Message
može da ko okaci link za 7micu da sada ne tražim;)
tenk ju veri mac

.
.
up the irons..
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 23/02/2007 : 20:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message
Hereya'goBoyan.P! Regards from your friendly neighbour....

http://rapidshare.com/files/17579438/CIVlL_WAR_7__of_7__-_Mark_Millar_-_Steve_McNiven__2007___RIP-ODB_.cbr
Go to Top of Page

The Hammer of Hell
Average Member

Croatia
945 Posts

Member since 10/12/2006

Posted - 23/02/2007 : 21:05:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit The Hammer of Hell's Homepage  Send The Hammer of Hell a Private Message
quote:
Originally posted by Profesor

Hereya'goBoyan.P! Regards from your friendly neighbour....




Pa dobro, u mene na kioscima nema ovog sloveskog Bumeranga, a tijo bi vidit i ove srpske faktor 4 i Divlju magiju, pa i Sambrovi nešto nisu stigli.

Kakva je situacija sa ratovima izdavaca kod nas, ne bi me cudilo da pocnu jedan drugome skenirati izdanja i stavljati na ovaj forum.

Krajnji "kupac" može biti samo na dobitku.

Go to Top of Page

Boyan.P
Senior Member



Croatia
2773 Posts

Member since 13/06/2004

Posted - 23/02/2007 : 22:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Boyan.P a Private Message
quote:
Originally posted by Profesor

Hereya'goBoyan.P! Regards from your friendly neighbour....

http://rapidshare.com/files/17579438/CIVlL_WAR_7__of_7__-_Mark_Millar_-_Steve_McNiven__2007___RIP-ODB_.cbr



hvala prof;)
u meduvremenu skinuo neki ali hvala ti

.
.
up the irons..
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 24/02/2007 : 09:27:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
sve to nije ni do jaja kvalitetnim amerima
cista sapunica
priglupa
Go to Top of Page

Boyan.P
Senior Member



Croatia
2773 Posts

Member since 13/06/2004

Posted - 25/02/2007 : 15:31:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Boyan.P a Private Message
mene je kraj jako razocarao, ono poprilicno,
dio razloga je i za to jer kada sam poceo citati civil war mi se jako dopao i dosta zagrijao da ga citam, ali šta dalje citao mi malo zanimanje padalo,
ali onaj veci dio razloga je ovaj kraj i mentalitet,
cak se vidi i onaj poznati americki da je vlada bog i batina i ona je u pravu i ovi koji su protiv nje su protiv slobode amerikanaca, cak i onaj koji se borio za slobodu amerikanaca shvati da je to prividno, ta njegova borba, pa se predaje i prepušta toj državi,
ma gluposti, davaju kroz strip djeci u glavu da se sluša državu,
ali glupost zbog cega bi samo captan onda završio u zatvoru,?!
a šta je sa drugima, znaci šta oni ostali koji su se borili niko nije u zatvoru nego šta je captan psihickim mocima utjecao na njih pa oni nisu krivi, nego on je završio u cuzi kao olicenje borbe pobunjenika, za uzor drugima,
nekako i prebrzo se odigrala ova zadnja, u biti cjeli kraj,
paf paf fajt i odjednom shvati on da je u krivu i evo ga gotovo sve, cuza, govor za kraj, odjavna špica, najava hrpa novih izdanja koja civil war povukao za sobom...
nije mi neki spektakl bio za kraj,
ali nije da mi je loš civil war ali moglo se možda neke stvari i bolje,
ali svidjeli su mi se neki momenti

.
.
up the irons..
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000