forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Utopija:Kako osvojiti nove citaoce?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

Markos
Webmaster



Croatia
29187 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/06/2006 : 21:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by Markos


3 godine u SVAKOM ludensovo izdanju postoji reklama za stripovi.com. I u Alan Fordu. Ako se slozimo da su Ludens i AF najmasovnija i najpopularnija izdanja i da imaju maksimalnu publiku, onda dolazimo do zakljucka da je velik dio publike upoznat sa postojanjem stripovi.com. Ako ga nisu posjetili, znaci da ih ne zanima... A s obzirom da je broj registriranih korisnika 3200, znaci da nas je dobar dio te publike ipak posjetio (ne racunajuci veliki broj onih koji samo svako toliko navrate, s obzirom da posjet konstantno raste).

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Ok, ti polaziš opet od ljudi koji citaju Ludens. Ja govorim o ljudima koji ne znaju da Ludens uopšte postoji.Nikada nisu culi za Torpeda,Klaru, Parkera u hc...Njih treba osvojiti(opet kažem, ne govorim nužno o klincima od 10-15 godina).


Daj, budimo realni. Koliko bi to bilo ljudi koje ne citaju Ludens bilo zainteresirano za npr. Torpeda i Klaru? (BTW; uvijek ih mogu vidjeti u javnoj knjiznici)


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 05/06/2006 : 21:48:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Ma, treba nam Politikin zabavnik.

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29187 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/06/2006 : 21:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
to je vec nesto drugo. A znamo tko izdaje politikin zabavnik u srbiji i znamo da je skoro bio pred gasenjem i znamo kakav je bio odgovor vlasnika na trazenje urednistva da se pokrene edicija strip albuma.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/06/2006 : 21:56:33  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Markos


Daj, budimo realni. Koliko bi to bilo ljudi koje ne citaju Ludens bilo zainteresirano za npr. Torpeda i Klaru? (BTW; uvijek ih mogu vidjeti u javnoj knjiznici)


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Govorim o ljudima koje treba osvojiti kao publiku.Da im se kaže da postoji Ludens,Libellus i slicno.A njima treba ostaviti izbor koje ce stripove da citaju.I koliko ljudi ide u knjižare/biblioteke da iznajme strip??
Zamisli da na tv-u ide serija koja bi tebe strašno interesovala,a ti o tome nemaš pojma?? Dok ti neko ne kaže i ti otkriješ da vec ide 52. epizoda??

Samo su ljudska glupost i svemir beskonacni. Ali za ovo drugo nisam siguran.

Edited by - manhunter on 05/06/2006 21:57:24
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/06/2006 : 22:03:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Zamisli da na tv-u ide serija koja bi tebe strašno interesovala,a ti o tome nemaš pojma?? Dok ti neko ne kaže i ti otkriješ da vec ide 52. epizoda??

Samo su ljudska glupost i svemir beskonacni. Ali za ovo drugo nisam siguran.



Nelogicno. Mene zanima nogomet i malo koja utakmica ce proci da sam mogao a da je nisam
gledao, ako me je ta utakmica uopce zanimala. Dakle ja osobno pokazujem interes za nogometom,
istrazujem, raspitujem se, gledam program, internetske stranice i tako saznam da ce se doticna utakmica igrati.
Kako nekoga zainteresirati za strip ako ga uopce ne zanima? Time sto ces mu reci da postoji odredjeni strip?
Mom prijatelju kazem veceras igra Barca, Ronaldinho je kralj uzivancija ga je gledati, no on opet
doma kad dodje upali euroviziju umjesto tekme... kuzis.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 05/06/2006 : 22:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter
Zamisli da na tv-u ide serija koja bi tebe strašno interesovala,a ti o tome nemaš pojma?? Dok ti neko ne kaže i ti otkriješ da vec ide 52. epizoda??



Downloadaš besplatno prethodnu 51 sa interneta ili presnimiš po cijeni praznog dvd-a i jebe te se za glupe amerikance, šta ceš ti njima placat neke kopirajte, imaju oni i onako dovoljno love.

A onda otvoriš novi account na gmail.com i dodas se u listu na idijotskom topiku za bresplatne skenirane stripove.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29187 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/06/2006 : 22:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ljudi idu u knjizare posuditi knjigu, pa mozda vide i strip.
Postoje tekstovi u dnevnom tisku, sve ih je vise i vise, dakle, o stripu se govori javno.
Ako me nesto jako zanima, saznat cu za to, ovako ili onako, jer cu se sam pobrinuti za to. Tesko da ces nekoga tko ne kupuje strip uopce toliko zainteresirati da ode potrositi 100 kuna na Ridjobradog. A ako ipak kupuje strip, onda ce biti koliko toliko informiran.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/06/2006 : 22:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
A nije da se nista ne moze uciniti za reklamu i nije da se ne moze nista popraviti,
samo zelim reci kako nije moguce napraviti neki veliki pomak time sto ce ljudi saznati da nesto postoji
i vidjeti kako to nesto izgleda, to nije srz problema, iako je i nedovoljna informiranost mali problem.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/06/2006 : 22:08:33  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
@ DADO:
Ne treba coveku reci da postoji odredjeni strip, vec da postoji strip izdavaštvo uopšte. Kao što sam rekao, poznajem gomilu ljudi koji su ranije citali stripove, i koji bi ih opet citali, a pojma nisu imali da ti isti izlaze.

Samo su ljudska glupost i svemir beskonacni. Ali za ovo drugo nisam siguran.
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 05/06/2006 : 22:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

Ma, treba nam Politikin zabavnik.

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!



Mislim da ova mcn-ova mala recenica krije puno toga. Ja osobno nisam za POLITIKIN zabavnik, ali za zabavnik tipa PLAVOG, koji je izlazio u nevrijeme i nije mogao pokazati svoje pravo lice iz više nego objektivnih razloga, dižem ruku! Znaci casopis takvog tipa koji ce u sebi uz strip, amo rec trecinu casopisa, imati one klasicne povijesne, geografske, bogato ilustrirane clanke... znaci mix stripa, ilustracija, povjesti, zemljopisa, zanimljivosti... sa prstohvatom smijeha, i to je to.
Ne možeš dici trpat nešto na silu!!!!! Znam to iz iskustva.

Rico
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/06/2006 : 22:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

@ DADO:
Ne treba coveku reci da postoji odredjeni strip, vec da postoji strip izdavaštvo uopšte. Kao što sam rekao, poznajem gomilu ljudi koji su ranije citali stripove, i koji bi ih opet citali, a pojma nisu imali da ti isti izlaze.

Samo su ljudska glupost i svemir beskonacni. Ali za ovo drugo nisam siguran.



Poznajem i ja gomilu tipova koji su ih citali ali vise ne citaju jer ih ne zanima.
Tko imalo ima zelje za citanjem mogao je do sada bezbroj puta vidjeti izdanja po kioscima
iako lose izlozena ali se daju vidjeti, dakle nije da ne znaju kako postoje.
A prodaja i ne odaje bas preveliku zainteresiranost.
Inace mogli bi se vrtiti stalno u krug. Primjerice postoje ljudi koji ne znaju citati ni pisati.
Mislim da bi izdavaci trebali da ih nauce jer tko zna mozda se u njima krije potencijalni kupac.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25107 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/06/2006 : 22:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by manhunter

@ DADO:
Ne treba coveku reci da postoji odredjeni strip, vec da postoji strip izdavaštvo uopšte. Kao što sam rekao, poznajem gomilu ljudi koji su ranije citali stripove, i koji bi ih opet citali, a pojma nisu imali da ti isti izlaze.

Samo su ljudska glupost i svemir beskonacni. Ali za ovo drugo nisam siguran.



Poznajem i ja gomilu tipova koji su ih citali ali vise ne citaju jer ih ne zanima.
Tko imalo ima zelje za citanjem mogao je do sada bezbroj puta vidjeti izdanja po kioscima
iako lose izlozena ali se daju vidjeti, dakle nije da ne znaju kako postoje.
A prodaja i ne odaje bas preveliku zainteresiranost.
Inace mogli bi se vrtiti stalno u krug. Primjerice postoje ljudi koji ne znaju citati ni pisati.
Mislim da bi izdavaci trebali da ih nauce jer tko zna mozda se u njima krije potencijalni kupac.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



Pa cuješ, logika ti baš i nije nelogicna..
Eto, otvaram školu za odrasle nepismene, tu leže pare!!

Samo su ljudska glupost i svemir beskonacni. Ali za ovo drugo nisam siguran.
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



722 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 05/06/2006 : 22:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

to je vec nesto drugo. A znamo tko izdaje politikin zabavnik u srbiji i znamo da je skoro bio pred gasenjem i znamo kakav je bio odgovor vlasnika na trazenje urednistva da se pokrene edicija strip albuma.



Ali zaboravljas da se PZabavnik danas u Srbiji proda u 35-50.000 primeraka i redovno donosi strip. Kao i Boomerang, koji ide u preko 20 hiljada i koji ima poprilicno puno stripova, koji je po informacijama iz redakcije najpopularniji sadrzaj casopisa. Sada u tom Boomerangu udu Ultimate Spider-nma i X-Men...

To su osnova, uz Mikijev zabavnik, da se stvara baza citalaca. Neki Izzy strip se rasprodavao u 30 hiljada. Tu lezi nacin da se siri publika, i stvara nova. Jedino su kiosci mesto gde se moze populisati strip. Nacin su i Wich, i Wondercity, samo sto izdanja treba da budu sto jeftinija. Okretanje albumima je bezanje od publike i bez smisla ako se ne pravi nova baza. Cak su i ameri shvatili da bez supermarketa i prilaska kupcima nema buducnosti.

Gomila luksuznih izdanja, koja ce se sve sporije prodavati sto ih vise ima je put u debelu krizu, nazalost. Tu cak ni veci standard ne pomaze jer se sa standardom siri i lepeza ponude, sto ima smisla ako se siri citalacka publika, ali je katastrofa ako se to ne radi.



_________
STRIP VESTI svakog petka na www.zmcomics.co.yu
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1117 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 05/06/2006 : 22:33:15  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message
zmcomics aj mis emolim te javi na mail trebam mali savijet
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29187 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/06/2006 : 22:35:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ne kazem ja nista protiv PZ niti Boomeranga, samo kazem da nije Libellus taj koji to treba raditi, te da se ne obracaju nama za to. Mi radimo ono sto mozemo i koliko mozemo i koliko nas zadovoljava. Pravi, veliki izdavaci trebaju raditi PZ u 70.000 primjeraka po cijeni od 10 kuna, slazem se u potpunosti (mada, cini mi se da Boomerang kod nas ne ide posebno. kao ni Xman i Spiderman kad su isli samostalno, a Miki Maus postoji kod nas i redovan je, to ovdje svi zanemaruju - jer to nitko ovdje ne dozivljava pravim stripom pa svi kukaju kako privuci djecu, gdje su djaca itd itd, a da ustvari nemaju pojma sto i koliko djeca kupuju od stripa).
Gomila luksuznih izdanja su put u debelu krizu? Mislim da nije. Jer, kao sto vidimo, uz povecanu ponudu luksuznih izdanja ide i povecana ponuda izdanja na kioscima. (ne zaboravi da se ove godine na HR kioscima pojavilo 4 nova MJESECNA izdanja, plus nekoliko novih povremenih izdanja).

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



722 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 05/06/2006 : 22:51:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message

Vidi, devedesetih godina je u Nemackoj jednog trenutka strip izdavastvo puklo kompletno zbog previse albuma, oni se od toga jos dan danas oporavljaju. Prodaja je pocela da ide dobro, kapnula je lova od drugih izdanja, krenulo je nekontrolisano stampanje novih naslova i...ups, magacine su na kraju praznili secenjem tih istih albuma i davanjem u staru hartiju...>:( Oni se od te krize i dan danas oporavljaju.

Wondercity je OK, to jest SUPER, ali koje jos NOVO izdanje je krenulo na kioske?
Reciklaze bonelija ne vidim kao nova izdanja, vec kao produzetak postojecih. Tu nema nove publike.


_________
STRIP VESTI svakog petka na www.zmcomics.co.yu
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29187 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/06/2006 : 22:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ne znam za problem u njemackoj, ali i u Francuskoj je skoro Humanoid pukao zato jer su tiskali 400.000 primjeraka zadnjeg Bilala. Stvar je poslovne procjene gdje je granica rizika. 500 komada koliko mi tu tiskamo je smijesna cifra i prodat ce se, prije ili kasnije. To nije nekontrolirano tiskanje novih naslova.

Reciklaze bonellija nisu nova izdanja? Pa opet, Blek i Mark se prodaju odlicno. Sira je pinuda na kisocima, cijena je prihvatljiva. Po meni je to novo izdanje. A sto bi ti novo radio? Eto, Marketprint je pokusao sa Akirom. Izgurali ste mada nije bas islo. No, sto sad? Sto ne pokusate dalje, slicnim putem? Riskirali ste i sto sada, sad ste stali? Koja korist od toga (u smislu nove publike, korist od izdanja Akire u smislu edukacije i vaznosti samog stripa nije upitna)? Jeste li stvorili novu publiku? Ako i jeste, samim tim sto joj ne nudite nesto novo slicno, sto ste napravili? Da li ce ona ostati ili ce nestati? Itd itd itd...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Mr. Bushido
stripovi.com suradnik



Croatia
12889 Posts

Member since 23/09/2005

Posted - 05/06/2006 : 23:25:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Mr. Bushido a Private Message
Neki dan sam u More Comicsu listao neke stripove, i najednom ude jedan tip. Izvadi on smotuljak novina (bio je to onaj veliki prikaz Blacksada na dvije strane iz Jutarnjeg lista) i pita Raula imaju li oni to. I tip kupi Blacksada.

The point: Šegedin i Jutarnji su carevi.

Medijska pozornost cini cuda.

"Oh, Alex. You made a LOT of mistakes. You underestimated Superman. Superboy. Me. But the biggest one? You didn't let the Joker play."
Go to Top of Page

zmcomics
Average Member



722 Posts

Member since 24/08/2002

Posted - 05/06/2006 : 23:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit zmcomics's Homepage  Send zmcomics a Private Message

U tome i jeste problem, ne moze se razmisljati prodace se "prije ili kasnije", izdanje mora da zaradi u prvih par meseci, onda je to OK. Sve ostalo je odrzavanje izdavastva na aparatima. Ni jedan ozbiljan izdavac ne moze razmisljati na taj nacin, svako ko nesto proizvodi mora svoj proizvod (u ovom slucaju strip izdanje) i da proda ako misli od toga da zivi. Ne moze izdavac svojim zaposlenima reci bice plata "prije ili kasnije"... naravno, ozbiljan veliki izdavac ima zaposlene...:)

Mark i Blek su OK, recept puno strana, malo para, i sigurna publika nostalgicara. I moj klinac sada uziva citajuci ta izdanja (doduse nije mu jasno kako ni Blek ni Mark u svim tim pucnjavama, na nekoliko stotina strana jos ni jednom nisu popusili zrno...>:). Ali to izdanje cita jer ga ja imam kuci, i nece ga zadrzati stripu ako ne dobije nesto sveze.

Akira? Pa, ona je odradila svoju ulogu, bila je pionir u japanskom stripu na ovom podneblju, nije ispusila, pokrila se sigurno, ali je problem sto nije dovoljno brzo zaradjivala. Pionirski poslovi bas i ne prolaze uvek savrseno, ali je isto bilo i tu gresaka, nekih kod nas, a nekih i u proceni koliko su citaoci spremni da prate takav serijala u toliko svezaka. Naravno, i distribucija je tu uradila znacajan posao, u negativnom smislu.
Da li je stvorila novu publiku? Pa delom jeste, jer se dosta mladih javljalo da kupi Akiru uz objasnjenje da inace ne citaju stripa, ali ih ovakve stvari privlace... sto je i mene iznenadilo, ali je pokazalo da Mange imaju svoju publiku. Samo treba doci do nje.
Sto ne nudimo nista novo slicno? Pa covece, mi jos ne znamo ni u kojoj zemlji zivimo, a kamoli kome sta mozemo da nudimo...>:)
Trenutno je ovde ekonomska stagnacija. Jednog momenta se sredjivalo stanje, danas opet velike distributerske mreze kasne sa placanjem po 9, ili cak 11 meseci... Moras biti izuzetno jak da u takvim uslovima napredujes, pokreces nova "riskantna" izdanja...


_________
STRIP VESTI svakog petka na www.zmcomics.co.yu
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 05/06/2006 : 23:35:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> A Makarska je bila izvanredno izreklamirana

Pa ... donekle. Bila je izvanredno reklamirana u stripasskim krugovima. U nedjelju sam sreo znanca koji mi je rekao da je za MAFEST ccuo tek u petak, kad su novine pisale o tome. A onda mu je bilo malo kasno organizirati dolazak.

Naravno, kako novine natjerati da o neccemu pissu dok to nije aktualno, dok to nije vijest ...

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 05/06/2006 : 23:44:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Sira je pinuda na kisocima

Je l' to tipfeler od "ponuda" ili "prinuda"...>:)

A najkomercijalnije izdanje je Mister Macak Magazin koji se pokrio i prije nego ssto je izassao. Pa vi vidite...:)

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 05/06/2006 : 23:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> Ja osobno nisam za POLITIKIN zabavnik, ali za zabavnik tipa PLAVOG, >(...) Znaci casopis takvog tipa koji ce u sebi uz strip, amo rec >trecinu casopisa, imati one klasicne povijesne, geografske, bogato >ilustrirane clanke... znaci mix stripa, ilustracija, povjesti,

E. Jer che to bake kupiti klincu, a strip neche.

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 05/06/2006 : 23:55:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Da, i to : ) ali prvenstveno sam mislio da ce se priko šarenila djeca zalipit i za strip, onako usput, a da im strip ne guraš pod nos.

Rico
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/06/2006 : 00:34:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by zmcomics


U tome i jeste problem, ne moze se razmisljati prodace se "prije ili kasnije", izdanje mora da zaradi u prvih par meseci, onda je to OK. Sve ostalo je odrzavanje izdavastva na aparatima. Ni jedan ozbiljan izdavac ne moze razmisljati na taj nacin, svako ko nesto proizvodi mora svoj proizvod (u ovom slucaju strip izdanje) i da proda ako misli od toga da zivi. Ne moze izdavac svojim zaposlenima reci bice plata "prije ili kasnije"... naravno, ozbiljan veliki izdavac ima zaposlene...:)

_________
STRIP VESTI svakog petka na www.zmcomics.co.yu


Sto se mene tice slazem se s vecim dijelom. I nije bas da mi razmisljamo onako kako je
Marko doslovce napisao "prodace se prije ili kasnije" ali se slazem s time da Libellus
nije taj koji moze napraviti cuda u stvaranju nove publike.
A pitanje je tko je taj tko to moze? Tko danas ima toliko novca viska da bi mogao pokreniti
ogromnu masineriju koja bi se eventualno moga pokrenuti i cekati na neki povrat novca godinama.
Cinjenica je da mi ne zivimo od izdavastva vec se zadovoljavamo ukoliko uspijemo pokriti troskove,
zbog toga mi mozda i nismo "ozbiljni" izdavaci u tom smislu. Danas ljudi tesko grijese kada s istim ocima
gledaju izdavace nekada i sada, odnosno izdavace vani i kod nas sto je cest slucaj ovdje na forumu.
I vani postoje mali izdavaci ali i veliki kojih kod nas nema i tesko da ce ih biti nazalost.


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

vladimir
New Member



Croatia
194 Posts

Member since 21/01/2005

Posted - 06/06/2006 : 04:18:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vladimir a Private Message
Napravite klon Zabavnika iz Jutarnjeg, prosirite na teen teme (glazba, filmovi, igrice), jedno stotinjak stranica.
Onda roknes unutra stripove, nikako u nastavcima. Moze jedan veci, i puno manjih.
Ali, ozbiljan posao, za klince i one starije...
Puuuuuuno plitkog sadrzaja. I maximalno profesionalno odradjeno. U boji, dobar papir.
Kada pogledam djecje listove, izgleda mi ko da neko smatra klince retardima.
Politikin zabavnik je bio nepogresivo usmjeren i prilagodjen onima koji su ga trebali citati.
Nemojmo se zajebavat, PZ-a, Muzicki tobogan i Branko Kockica su standardi emisija koje do danas nisu dostigli.
Pazite, NE POSTOJI djecja emisija posvecena igricama????? Zasto, recite mi jedan trzisni razlog za to?
Nema gledatelja??? Nema sponzora?????? Nemoj me jebat.
U nasim primitivnim drustvim strip jednostavno NIJE IMAO SRECE.
Nestalo je hrpa nekih stvari jer smo osiromassili. I ovako i onako.
Al nesto se dogadja sa stripom.
Ne znam sta, ni kud to vodi, al znam da nema bas nekih paralela sa proslim vremenima.
Nitko od nas ne zna gdje ce to otici.
Samo znam da je ljudi poput Macana i Markosa sve visse, a ne bojim se da su dovoljno hrabri i pametni da rasplicu nepoznate cvorove.
Ako mislite da sam pateticcan, razmislite koiko stvari je zakotrljao ovaj sajt ili macanov blog.

"Za dobrom puzzleom se uvijek slazzu dobri vagoni..." - pcvc
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.41 seconds. Snitz Forums 2000