forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Utopija:Kako osvojiti nove citaoce?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

zveles
Advanced Member



Croatia
3968 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 06/06/2006 : 07:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Izvidjaci zive od nastupa, a ne od prodaje CD-a, jer oni po prodanom primjerku imaju smijesan postotak. Nekad je Oliver Dragojevic prodavao pola milijuna ploca, sad prodaje mozda 30.000. I sigurno sada bolje zaradjuje nego onda.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


izvidjaci zive jos samo u nasim sjecanjima i, mozda, na otoku mladosti ako je koji tamo ostao kao robinson kruso...

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29187 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/06/2006 : 08:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by zmcomics


U tome i jeste problem, ne moze se razmisljati prodace se "prije ili kasnije", izdanje mora da zaradi u prvih par meseci, onda je to OK. Sve ostalo je odrzavanje izdavastva na aparatima. Ni jedan ozbiljan izdavac ne moze razmisljati na taj nacin, svako ko nesto proizvodi mora svoj proizvod (u ovom slucaju strip izdanje) i da proda ako misli od toga da zivi. Ne moze izdavac svojim zaposlenima reci bice plata "prije ili kasnije"... naravno, ozbiljan veliki izdavac ima zaposlene...:)

Mark i Blek su OK, recept puno strana, malo para, i sigurna publika nostalgicara. I moj klinac sada uziva citajuci ta izdanja (doduse nije mu jasno kako ni Blek ni Mark u svim tim pucnjavama, na nekoliko stotina strana jos ni jednom nisu popusili zrno...>:). Ali to izdanje cita jer ga ja imam kuci, i nece ga zadrzati stripu ako ne dobije nesto sveze.

Akira? Pa, ona je odradila svoju ulogu, bila je pionir u japanskom stripu na ovom podneblju, nije ispusila, pokrila se sigurno, ali je problem sto nije dovoljno brzo zaradjivala. Pionirski poslovi bas i ne prolaze uvek savrseno, ali je isto bilo i tu gresaka, nekih kod nas, a nekih i u proceni koliko su citaoci spremni da prate takav serijala u toliko svezaka. Naravno, i distribucija je tu uradila znacajan posao, u negativnom smislu.
Da li je stvorila novu publiku? Pa delom jeste, jer se dosta mladih javljalo da kupi Akiru uz objasnjenje da inace ne citaju stripa, ali ih ovakve stvari privlace... sto je i mene iznenadilo, ali je pokazalo da Mange imaju svoju publiku. Samo treba doci do nje.
Sto ne nudimo nista novo slicno? Pa covece, mi jos ne znamo ni u kojoj zemlji zivimo, a kamoli kome sta mozemo da nudimo...>:)
Trenutno je ovde ekonomska stagnacija. Jednog momenta se sredjivalo stanje, danas opet velike distributerske mreze kasne sa placanjem po 9, ili cak 11 meseci... Moras biti izuzetno jak da u takvim uslovima napredujes, pokreces nova "riskantna" izdanja...


Sve je to meni jasno i to je upravo ono sto hocu naglasiti:
1) Cak ni veliki (za nase uvjete) Marketprint nije u poziciji da moze krenuti na trziste i probijati led stvarajuci novu publiku i nakon jednog projekta mora stati "uzeti zraka".
2) Nova publika postoji, treba joj dati ono sto trazi (manga npr.)
3) Mi (libellus) nismo veliki izdavaci (nemamo nijednog zaposlenog:) )

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29187 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/06/2006 : 08:11:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by vladimir

Napravite klon Zabavnika iz Jutarnjeg, prosirite na teen teme (glazba, filmovi, igrice), jedno stotinjak stranica.
Onda roknes unutra stripove, nikako u nastavcima. Moze jedan veci, i puno manjih.
Ali, ozbiljan posao, za klince i one starije...
Puuuuuuno plitkog sadrzaja. I maximalno profesionalno odradjeno. U boji, dobar papir.
Kada pogledam djecje listove, izgleda mi ko da neko smatra klince retardima.
Politikin zabavnik je bio nepogresivo usmjeren i prilagodjen onima koji su ga trebali citati.
Nemojmo se zajebavat, PZ-a, Muzicki tobogan i Branko Kockica su standardi emisija koje do danas nisu dostigli.
Pazite, NE POSTOJI djecja emisija posvecena igricama????? Zasto, recite mi jedan trzisni razlog za to?
Nema gledatelja??? Nema sponzora?????? Nemoj me jebat.
U nasim primitivnim drustvim strip jednostavno NIJE IMAO SRECE.
Nestalo je hrpa nekih stvari jer smo osiromassili. I ovako i onako.
Al nesto se dogadja sa stripom.
Ne znam sta, ni kud to vodi, al znam da nema bas nekih paralela sa proslim vremenima.
Nitko od nas ne zna gdje ce to otici.
Samo znam da je ljudi poput Macana i Markosa sve visse, a ne bojim se da su dovoljno hrabri i pametni da rasplicu nepoznate cvorove.
Ako mislite da sam pateticcan, razmislite koiko stvari je zakotrljao ovaj sajt ili macanov blog.

"Za dobrom puzzleom se uvijek slazzu dobri vagoni..." - pcvc


Zar nije bio BUM zabavnik za djecu koji je bio reklamiran i na TV-u i na jumbo plakatima pa je umro za 6 brojeva?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15463 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/06/2006 : 08:33:58  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
kada govorimo o novim ljubiteljima stripova i kako ih naviknuti na strip moramo se prvo osvrnuti na - novac
prvo i osnovno financiska situacija na našim prostorima je takva da zbog NOVCA ima manje citalaca stripova a samim time je teže naci nove
(uzmimo samo kolko ima stripoljubaca ovdje koji bi htijeli ali si nemogu priuštiti mnoga izdanja)
za stvaranje novih stripoljubaca idealno je da pocnu citati besplatne stripove i tako polako stvaraju naviku citanja stripa
kako besplatne - kao nekada
u svakim dnevnim novinama pasica stripa
roditelji kupuju novine a djeca se navikavaju na citanje stripova i samim time odredeni broj njih sa godinama pocinje i sam kupovati razna izdanja

inace,lako je o tome raspravljati onima koji su financiski tolko neovisni da si mogu priuštiti da bez problema kupuju izdanja koja žele sc ili hc a i takvih baš nema puno

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --

Edited by - risbozg on 06/06/2006 08:34:46
Go to Top of Page

Corto_Maltese
Average Member



997 Posts

Member since 15/02/2005

Posted - 06/06/2006 : 08:54:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Corto_Maltese a Private Message
Mene zanima da li je bilo koji izdavac ikad izvrsio istrazivanje trzista, da li odredio koja je njegova ciljna grupa, ne mozes ti samo reklamom resiti nesto ako ne postoji zelja za tim.
Da li je ijedan izdavac angazovao strucnjaka da mu pomogne u istrazivanju i analizi trzista, kreiranju promotivnog miksa (koristi se vise komunikacijskih kanala, a ne samo oglasavanje uz pomoc promotivnih spotova)!
Da li izdavaci imaju dugorocne strategije, da li su jasno postavljeni ciljevi!!!
Na gore napisano, moze odgovoriti i neki od izdavaca koji posecuju ovaj forum, pored Markosa:))
Za sve postoji resenje, pa i za povecanje broja citalaca stripova!

Zalosno je kada covek ne zna sta hoce, a katastrofalno kada ne zna koliko moze!

Jovan Ducic
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15463 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 06/06/2006 : 08:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
sve kaj si napisal 100% je odgovor negativan - pa ko bi se još sa tim bavil
sve je stvar procijene,osijecaja i srece

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Corto_Maltese
Average Member



997 Posts

Member since 15/02/2005

Posted - 06/06/2006 : 09:01:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Corto_Maltese a Private Message
E pa kada je stvar procene, osecaja i srece, onda ce jos dugo primarna ciljna grupa biti ljudi koji posecuju ovaj forum i ovaj sajt.

Zalosno je kada covek ne zna sta hoce, a katastrofalno kada ne zna koliko moze!

Jovan Ducic
Go to Top of Page

vladimir
New Member



Croatia
194 Posts

Member since 21/01/2005

Posted - 06/06/2006 : 09:47:07  Show Profile Show Extended Profile  Send vladimir a Private Message
Markose, jesi ti vidio BUM? 6 brojeva je bilo previse. Pazi, ja ovdje ne govorim o stripu, nego o kompletnom sadrzaju.
Sam strip u takvim izdanjima nije isplativ... No, naslonjen na nesto ziher, moze biti itekako popushen...
A i izdali su strip "Planet majmuna", radjen po filmu.
Sto je OK.
Samo da nije bilo pola godine poslije filma.
Takvi filmovi ne postoje nakon mjesec dana...

Stripashi nemaju potrebe raditi ozibljne analize trzista, vec moraju samo gurati dalje ovo sto sad rade.
I cekati.
Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
525 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 06/06/2006 : 09:58:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message
Treba nac sponzore. Kao što su T-Com ili tako nešto.....
Naravno nije to lak posao, ali otvorile bi se nove mogucnosti

REKLAMIRANJE:
1)Na zadnju stranu stripa stavit njihovu reklamu, ili tome slicno

MOGUCNOSTI:
1)Vjerovatno bi dobili mogucnost reklamirati se pod pokroviteljstvom T-Coma
2)Puno reklame,velika zarada

Treba ljude zainteresirat.........
Go to Top of Page

Corto_Maltese
Average Member



997 Posts

Member since 15/02/2005

Posted - 06/06/2006 : 10:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Corto_Maltese a Private Message
Ne nudi se sponzorstvo za stavljanje reklame na zadnju stranu stripa, to je klasicna ponuda za oglasavanje, u ovom slucaju na stripu. Sada se postavi u ulogu tako velike kompanije kao sta je T-Com, od kakvog je interesa da svoj novac ulaze u komunikacijski kanal koji je dostupan malom broju ljudi (stripofili bas i ne vole posudjivati drugima svoje stripove pa da kazes da bi te iste stripove videlo veci broj ljudi)
Nije resenje bacanje novca u tv oglasavanje, to je samo mali kamen u velikom mozaiku komuniciranja sa trzistem. Pametno ulaganje novca u proizvoda i njegovu promociju, predstavlja put ka novim citaocima.

Zalosno je kada covek ne zna sta hoce, a katastrofalno kada ne zna koliko moze!

Jovan Ducic
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 06/06/2006 : 11:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
quote:
Originally posted by vladimir

Napravite klon Zabavnika iz Jutarnjeg, prosirite na teen teme (glazba, filmovi, igrice), jedno stotinjak stranica.
Onda roknes unutra stripove, nikako u nastavcima. Moze jedan veci, i puno manjih.
Ali, ozbiljan posao, za klince i one starije...
Puuuuuuno plitkog sadrzaja. I maximalno profesionalno odradjeno. U boji, dobar papir.
Kada pogledam djecje listove, izgleda mi ko da neko smatra klince retardima.
Politikin zabavnik je bio nepogresivo usmjeren i prilagodjen onima koji su ga trebali citati.
Nemojmo se zajebavat, PZ-a, Muzicki tobogan i Branko Kockica su standardi emisija koje do danas nisu dostigli.
Pazite, NE POSTOJI djecja emisija posvecena igricama????? Zasto, recite mi jedan trzisni razlog za to?
Nema gledatelja??? Nema sponzora?????? Nemoj me jebat.
U nasim primitivnim drustvim strip jednostavno NIJE IMAO SRECE.
Nestalo je hrpa nekih stvari jer smo osiromassili. I ovako i onako.
Al nesto se dogadja sa stripom.
Ne znam sta, ni kud to vodi, al znam da nema bas nekih paralela sa proslim vremenima.
Nitko od nas ne zna gdje ce to otici.
Samo znam da je ljudi poput Macana i Markosa sve visse, a ne bojim se da su dovoljno hrabri i pametni da rasplicu nepoznate cvorove.
Ako mislite da sam pateticcan, razmislite koiko stvari je zakotrljao ovaj sajt ili macanov blog.
"Za dobrom puzzleom se uvijek slazzu dobri vagoni..." - pcvc



Evo di smo došli iz utopije, znaci da utopija to baš i nije. Slažem se sa Vladimirom prakticki u svemu, samo bi još nadodao da kada ja razmišljam sada o takvom casopisu vidim ga kao apsolutno domaci proizvod. Od textopisaca, preko ilustratora do strip crtaca. Stari recept sa novim i modernijim ljudima i temama. Neko je napisao da se novi zakacenici ne mogu više uvatit na Zagora, Bleka, Marka ... Apsolutno se slažem!
E sad ima jedan ogroman problem! Neko se toga treba uvatit! A mi drugi smo tu da pomognemo.

Rico
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/06/2006 : 11:34:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

Recimo, da se Markos dogovori s CKM-om da unutar ide Klara i reklama za album Klare ... Mozzda?


Ehej, pa to je moja ideja za Karmu! Ne dam! Ne dam!

--
"Stay drowned! Stupid Lazarus pit!"
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29187 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/06/2006 : 12:21:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 06/06/2006 : 13:39:28  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Originally posted by Constantine33
A kazem novi, zato sto je cinjenica (tuzna ili ne procjenite sami) da danasnje generacije djece puno bolje prihvacaju pokemone nego zagora, i potreban je neki sareniji (a i nasilniji) naslov koji ce bolje pasati njihovom citateljskom senzibilitetu. Medju mladjim generacijama (tu mislim na one od 10 - 17 otprilike) bonellijevci jednostavno vise ne pale...



slazen se... interes ce medju mladima porasti ako se izdaju jeftina (citaj 10-12kn) *moderna* izdanja... sto je moderno? ono sto se samo reklamira - batman (svako malo novi film), x-men (isto), superman (eto opet filmova, tv-serija), spiderman (filmovi, crtic), mange (pokemoni, digimoni itd.)...
samo ne smi bit cijena 23.90 kn kako su stavili u LMI-ju... da je normalna cijena, ne vidin kako gorenavedena izdanja *ne bi* bila profitabilna... svaka cast kenu parkeru, ali to je *staromodan* strip... cisto sumnjan da bi se to moglo prodavat uspjesno na kioscin... pa cak ni zagor tesko da moze imat konkurenciju sa sveprisutnim americkin junacin kad bi doticni bili dobro plasirani svuda...

zasto tex ne moze doseci staru slavu medju danasnjin klincin? pa di vidite da se snimaju vesterni? ja se ne sican nijednoga vesterna snimljena u zadnji 5 godina recimo...

e sad, ako dobro idju oni gore stripovi, jasno je da ce to utjecat i na bolju prodaju bonelija itd.
Go to Top of Page

altair
Average Member



Croatia
574 Posts

Member since 19/09/2005

Posted - 06/06/2006 : 14:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Send altair a Private Message
Super bi bilo imati jeftina izdanja na kioscima ali to je neizvedivo cak i da se izdavaci odreknu zarade...Klinci ce za 10kn radije kupiti cigarete i pivu nego strip.
Zlatno vrijeme stripa je nepovratno proslo i s time se treba pomiriti.

Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 06/06/2006 : 14:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>ja se ne sican nijednoga vesterna snimljena u zadnji 5 godina >recimo...

Brokeback Mountain.

mcn

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 06/06/2006 : 15:04:41  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by altair

Super bi bilo imati jeftina izdanja na kioscima ali to je neizvedivo cak i da se izdavaci odreknu zarade...Klinci ce za 10kn radije kupiti cigarete i pivu nego strip.
Zlatno vrijeme stripa je nepovratno proslo i s time se treba pomiriti.


Pogodak u metu. S ovim se slazem u potpunosti. Zato se i ne zalim na sve vise HC izdanja u malim tirazama. Svjestan sam da je popularizacija utopija i da moram biti sretan sto stripovi uopce izlaze. Na zalost to je zanr koji nestaje (u vidu sirokih masa).

Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/06/2006 : 15:15:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
Daklem, jelte, buduci da, stoga, jerbo ste se lipo dogovorili da od novih citatelja ( kupaca ) nema ništa predlažem, ZAHTJEVAM da se sva izdanja rade u HC i to ne kao u originalu nego prema dimenzijama mojih polica. Jbte, postalo mi problem stalno tramakanje.
Kioske treba spaliti a Makarskoj su ih ionako makli sa rive, osim jednoga jer je prodavacica malo deblja pa nije dizalica uspila podignit sve zajedno, a kruv i salamu motat ( bez loših primisli na ovo, motat ) u stranice stripova. Tako možda probudimo neke nove stripofile. Hm, ma kad bolje razmislim mnogi vec ni salamu ne kupuju, kruv se još drži. No nece dugo.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/06/2006 : 15:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>ja se ne sican nijednoga vesterna snimljena u zadnji 5 godina >recimo...

Brokeback Mountain.

mcn





Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11089 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 06/06/2006 : 15:21:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by blueberry

Treba nac sponzore. Kao što su T-Com ili tako nešto.....
Naravno nije to lak posao, ali otvorile bi se nove mogucnosti

REKLAMIRANJE:
1)Na zadnju stranu stripa stavit njihovu reklamu, ili tome slicno

MOGUCNOSTI:
1)Vjerovatno bi dobili mogucnost reklamirati se pod pokroviteljstvom T-Coma
2)Puno reklame,velika zarada

Treba ljude zainteresirat.........



Recimo tako da Zagor i Ciko komuniciraju mobitelima a sa plemenskim poglavicama umreženo preko neta uz MaxADSL. Unutar plemenski razgovori da budu po poslovnoj tarifi 0.
Tu i tamo uvesti nagradne igre, tipa pobjednik može muciti bijele doseljenike ili izgladnjivati debeljka.

Uh, ma roden sam za marketing

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

mifugo
Senior Member

1007 Posts

Member since 28/05/2005

Posted - 06/06/2006 : 15:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send mifugo a Private Message
quote:
Originally posted by altair

Super bi bilo imati jeftina izdanja na kioscima ali to je neizvedivo cak i da se izdavaci odreknu zarade...



vece naklade i crno-bijela izdanja...

quote:
Brokeback Mountain.


aj rest maj kejs

nije problem u stripu nego u izdavastvu koje je usmjereno na:
a) ne bas profitabilnu nostalgiju (kojom se more zaradit, ali nemere privuc nove citatelje tj. klince)
b) stripofilska izdanja

to je u nacelu u redu, ali nemere se unda kukat zasto dica ne citaju...
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/06/2006 : 15:43:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Pažnja! Tekst je apsolutna utopija.Alergicnima nije preporucljivo citanje!

Pošto smo više puta na raznim topicima o tome raspravljali, a do odgovora nismo došli, da pokušamo još jednom..
Cinjenice:tržište i kolicina primeraka koji su se prodavali u SFRJ se nikada nece vratiti.Barem ne u tom obliku i obimu koje smo poznavali. Više razlicitih država, sa svojim novcem,poreskim i tržišnim sistemom, nacinom poslovanja su samo jedna od prepreka.Pa ipak, to tržište ipak uzima svoje konture, negde u polusivoj zoni poslovanja, tako da se u Hrvatskoj prodaju stripovi iz Srbije, ili u Srbiji,Bosni i Sloveniji stripovi iz Hrvatske. Medjutim, prodaja je manje nego zadovoljavajuca, tako da se pribegava "elitizaciji" stripa, to jest, mali tiraž, luksuzna oprema i skupi stripovi.Pa i ti se stripovi ne prodaju kako bi trebali.
Tako da imamo nelogicnost: nikad više izdanja(gledajuci citav Balkan) i nikad manje prodaje.Barem ako covek veruje izdavacima koji stalno kukaju(ili se radi o onoj izreci:dok kukaju dobro je.?).

Imam utisak da mi ovde na forumu,kao i na par drugih, živimo u pravom smislu reci "virtuelnom svetu", za nas su nova izdanja ništa neobicno, obicno saznamo par meseci unapred kako ce koji strip da izadje. Medjutim, šta sa ljudima koji citaju stripove, nemaju racunar/internet,a i žive u provinciji, tako da novosti teško stižu?
Reklama??? Šta je to??
Znam, mnogi ce reci, prežvakana tema, reklama se ne isplati,skupo je, a ionako ne bi došlo do poboljšanja.Znam, kada bi, na primer, Ludens krenuo sam u reklamnu kampanju, da se ne bi isplatilo.
Medjutim, šta bi bilo kada bi se strip izdavaci udružili??
Ludens,Libellus,VanGogh,SystemComics,Marketprint,StripAgent,Lavirint,Bookglobe,Svet(?)..
I krenu da se reklamiraju medjusobno, u svojim izdanjima? I naprave reklamu u nekim od casopisa koji se izdaju na celoj teritoriji Balkana(Bravo, CKM i sl.). Ta reklama bi ih manje koštala zajedno a možda bi nešto i pokrenula..

Vaše mišljenje??

Samo su ljudska glupost i svemir beskonacni. Ali za ovo drugo nisam siguran.



Meni je 16 kuna previše za strip. 10 kuna bi mi bilo taman.

Stripova sve više, novi izdavaci, skupi stripovi. Imam utisak da im dobro ide...

Reklama je loša. Prije dvije godine nisam ni znao da postoje stripovi. Nisam imao obicaj zagledati u trafike, a druge reklame nema. Na stripove me je navukao prijatelj i sada sam koliko-toliko upucen. Mislim da bi jedna bombasticna reklama na televiziji, znacila 10 puta više nego reklame na samim stripovima ili internetu. Tko ne zna za stripove, nece vidjeti reklamu koja je u samom stripu, internet nemaju svi i ne znaju svi za ovaj sajt.
Evo primjera : prijatelj mi ima kolekciju starih Zagora kojom je ponosan i cuvat ce ju vjecno. Kada sam mu rekao da ima jako lijepih reprinta i svakakvih novih stripova, priznao je da ne zna ništa o tome. Inace, on se stalno krece i komunicira sa gomilama ljudi i voli strip...Jedino možda nema previše slobodnog vrijemena da otkriva strip ponovo, a reklame se ne vide nigdje. Da se izdavaci udruže i naprave jednu reklamu u smislu : Strip postoji, tu smo, ljudi citajte stripove!, vjerovatno bi im se isplatilo.



Things you own, end up owning you.
Go to Top of Page

solar
Moderator



Croatia
21432 Posts

Member since 16/03/2004

Posted - 06/06/2006 : 16:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send solar a Private Message
quote:
Originally posted by Renky

quote:
Originally posted by blueberry

Treba nac sponzore. Kao što su T-Com ili tako nešto.....
Naravno nije to lak posao, ali otvorile bi se nove mogucnosti

REKLAMIRANJE:
1)Na zadnju stranu stripa stavit njihovu reklamu, ili tome slicno

MOGUCNOSTI:
1)Vjerovatno bi dobili mogucnost reklamirati se pod pokroviteljstvom T-Coma
2)Puno reklame,velika zarada

Treba ljude zainteresirat.........



Recimo tako da Zagor i Ciko komuniciraju mobitelima a sa plemenskim poglavicama umreženo preko neta uz MaxADSL. Unutar plemenski razgovori da budu po poslovnoj tarifi 0.
Tu i tamo uvesti nagradne igre, tipa pobjednik može muciti bijele doseljenike ili izgladnjivati debeljka.

Uh, ma roden sam za marketing

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr



Odlicna ideja za reklamu!

___________________________________________________________________
"...svaki indijanski šator je prazan bez malo dobre stare vatrene vodice, bez nje šamani ne mogu predvidati buducnost, što mislite, kako oni stupaju u kontakt sa duhovima predaka - pa s bocom dobre rakije..."
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 06/06/2006 : 16:35:04  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan




Meni je 16 kuna previše za strip. 10 kuna bi mi bilo taman.

Stripova sve više, novi izdavaci, skupi stripovi. Imam utisak da im dobro ide...

Reklama je loša. Prije dvije godine nisam ni znao da postoje stripovi. Nisam imao obicaj zagledati u trafike, a druge reklame nema. Na stripove me je navukao prijatelj i sada sam koliko-toliko upucen. Mislim da bi jedna bombasticna reklama na televiziji, znacila 10 puta više nego reklame na samim stripovima ili internetu. Tko ne zna za stripove, nece vidjeti reklamu koja je u samom stripu, internet nemaju svi i ne znaju svi za ovaj sajt.
Evo primjera : prijatelj mi ima kolekciju starih Zagora kojom je ponosan i cuvat ce ju vjecno. Kada sam mu rekao da ima jako lijepih reprinta i svakakvih novih stripova, priznao je da ne zna ništa o tome. Inace, on se stalno krece i komunicira sa gomilama ljudi i voli strip...Jedino možda nema previše slobodnog vrijemena da otkriva strip ponovo, a reklame se ne vide nigdje. Da se izdavaci udruže i naprave jednu reklamu u smislu : Strip postoji, tu smo, ljudi citajte stripove!, vjerovatno bi im se isplatilo.



Things you own, end up owning you.
[/quote]
Znam...ma sta znam, siguran sam da postoji gooomila takvih ljudi(ja sam bio jedan od njih), koji nemaju pojma za nova izdanja stripova.
Slazem se sa opaskom za cenu stripa...10 kn. bi bilo sasvim ok.
Tacna je konstatacija da ocigledno sadasnjim izdavacima dobro ide inace ne bi bilo ovoliko novih izdanja.


"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"


Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 06/06/2006 : 17:27:57  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>ja se ne sican nijednoga vesterna snimljena u zadnji 5 godina >recimo...

Brokeback Mountain.

mcn





:) :) :)
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000