forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Povratak Sclavija!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

corto33
Senior Member



Slovenia
2519 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 29/08/2006 : 15:37:52  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
quote:
Originally posted by kiky
a drugi dio epizode nosi naziv tipa "Ne okreci se sine"...?



Naslov drugog dela je In nome del padre, znaci - U imenu oca

----------------------------------------------------
Usporedni popisi Bonelli stripova:
http://striparna.com/stripofili/corto/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/08/2006 : 15:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Valjda "U ime oca"...?

--
"Regarde la comete, Sweep. Dans deux mille ans elle reviendra verifier si nous sommes bien tous morts."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/08/2006 : 16:03:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Naslovnica kako tako, ali kolor unutra... prestrasno.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2519 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 29/08/2006 : 17:12:42  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Valjda "U ime oca"...?

--
"Regarde la comete, Sweep. Dans deux mille ans elle reviendra verifier si nous sommes bien tous morts."



Eto, tako
Slovenacki bi bilo "V imenu oceta", pa sam pomijesao.

----------------------------------------------------
Usporedni popisi Bonelli stripova:
http://striparna.com/stripofili/corto/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/08/2006 : 20:42:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Naslovnica kako tako, ali kolor unutra... prestrasno.


Za Bonellija - nije loše. S obzirom na to da se koloring još uvek tamo ne tretira kao zasebna umetnost, vec kao orude.

Iskreno, ne znam kad su pa imali dobar kolor.

--
"Regarde la comete, Sweep. Dans deux mille ans elle reviendra verifier si nous sommes bien tous morts."
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7790 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 29/08/2006 : 20:43:40  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
ni meni se ne dopada ovaj "prvi dio" naslovnice. moglo je to mnogo maštovitije da bude.


"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 29/08/2006 : 21:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Pa Stano nikad niti nije bio poznat po narocitoj maštovitosti u kreiranju naslovnica...

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 29/08/2006 : 22:14:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Markos

Naslovnica kako tako, ali kolor unutra... prestrasno.


Za Bonellija - nije loše. S obzirom na to da se koloring još uvek tamo ne tretira kao zasebna umetnost, vec kao orude.

Iskreno, ne znam kad su pa imali dobar kolor.


Meni ono izgleda katastrofalno. Bilo koji kolorac je bolji od onoga.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 29/08/2006 : 23:12:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Markos

Naslovnica kako tako, ali kolor unutra... prestrasno.


Za Bonellija - nije loše. S obzirom na to da se koloring još uvek tamo ne tretira kao zasebna umetnost, vec kao orude.

Iskreno, ne znam kad su pa imali dobar kolor.


Meni ono izgleda katastrofalno. Bilo koji kolorac je bolji od onoga.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Je. Izgleda totalno jeftino...Pogotovo boje
Go to Top of Page

Aster
Average Member



Hungary
871 Posts

Member since 18/06/2002

Posted - 30/08/2006 : 16:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aster's Homepage  Send Aster a Private Message
lepe li vesti!
Sclavija sam uvek smatrao za jednog od najboljih scenarista stripa(i Castellija takodje).
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 30/08/2006 : 18:59:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Djole, hoceš šta od Chiavija da prevedeš? ;)

"All hail the spider!
A hardy breed is he!
Tra la la!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/08/2006 : 01:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Rado. Što gluplji dijalozi, to bolje zezanje prilikom njihovog prevoda. Recimo, DD 200 me je žestoko namucio, ali Vignin NN 100 je bio uživancija - ne moram ni da gledam text, vec znam šta piše u njemu. ;)

--
"Regarde la comete, Sweep. Dans deux mille ans elle reviendra verifier si nous sommes bien tous morts."
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 31/08/2006 : 12:23:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Hmmm, blago razocaranje za naslovnicu, videcemo sta krije drugi deo.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 31/08/2006 : 14:28:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by Markos

Naslovnica kako tako, ali kolor unutra... prestrasno.


Za Bonellija - nije loše. S obzirom na to da se koloring još uvek tamo ne tretira kao zasebna umetnost, vec kao orude.

Iskreno, ne znam kad su pa imali dobar kolor.


Meni ono izgleda katastrofalno. Bilo koji kolorac je bolji od onoga.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Meni se svidja, valjda zato sto poznajem Nanda godinama, i znam kako razmislja, znam kakva je logika ispod.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2006 : 14:31:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
OK, ali meni se ti specijalni efekti nimalo ne svidjaju.

Inace, prica se o novoj ristampi Dylana , tzv. Granderistampi (dvomjesecno, po tri epizode, kao Maxi) sa novim, Roijevim naslovnicama! To ce biti zanimljivo vidjeti...mada nemam neko visoko misljenje o Roiju.
I sljedeci gigant ce biti zadnji sa jednom pricom, nakon toga se vracaju na formulu od 4 price u gigantu...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3065 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 31/08/2006 : 14:41:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

OK, ali meni se ti specijalni efekti nimalo ne svidjaju.

Inace, prica se o novoj ristampi Dylana , tzv. Granderistampi (dvomjesecno, po tri epizode, kao Maxi) sa novim, Roijevim naslovnicama! To ce biti zanimljivo vidjeti...mada nemam neko visoko misljenje o Roiju.
I sljedeci gigant ce biti zadnji sa jednom pricom, nakon toga se vracaju na formulu od 4 price u gigantu...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


uzeli tvoju ideju sa MV-om, jedino kaj umjesto Parlova angažiraju Roija.... a što se tice Roija, ja o Stanu nema veliko mišljenje i mislim da ce njegove naslovnice biti bolje....barem su mi bile dobre kod Brandona...

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2006 : 14:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Usporedjivati Stana i Roija je... Ali dobro, to su ukusi.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3065 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 31/08/2006 : 14:56:13  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Usporedjivati Stana i Roija je... Ali dobro, to su ukusi.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



da, ukusi...zajebana tema. al jebi ga, prvi DD koji sam kupio još tamo 80-tih bio je "Noc punog meseca" i odma se "navukao" na M&G koji su mi i dan-danas top-crtaci kod Dylana....valjda sam se onda zato malo razocarao kad sam kupio jedinicu koju je crtao Angelo Stano....

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2006 : 14:58:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Meni to i dalje nije jasno, kako ljudi ne vide i ne znaju prepoznati kvalitetu. Mislim, Roi i Stano, ajde nekako da netko ide usporedjivati, ali M&G i Stano... No ok, ako je nekome to dobro, neka uziva u tome, zasto ne.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3065 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 31/08/2006 : 15:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Meni to i dalje nije jasno, kako ljudi ne vide i ne znaju prepoznati kvalitetu. Mislim, Roi i Stano, ajde nekako da netko ide usporedjivati, ali M&G i Stano... No ok, ako je nekome to dobro, neka uziva u tome, zasto ne.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



dobro, ajde sad kad smo se dotakli kvalitete....što bi tocno bilo to što odreduje da je Stano bolji od Roija ili M&G?....meni osobno Stano nije nikad legao jer mi Dylan (a i ostlali likovi) na naslovnici izgleda kao lutka po pitanju kretnji, nema one "elasticnosti", odnosno prirodnosti pokreta koju recimo najbolje vidim kod Ville ili Castellinija, pa i Roija....

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 31/08/2006 : 15:05:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
Evo moje top liste:
Picatto
M&G
Angelo Stano

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2006 : 16:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by Markos

Meni to i dalje nije jasno, kako ljudi ne vide i ne znaju prepoznati kvalitetu. Mislim, Roi i Stano, ajde nekako da netko ide usporedjivati, ali M&G i Stano... No ok, ako je nekome to dobro, neka uziva u tome, zasto ne.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



dobro, ajde sad kad smo se dotakli kvalitete....što bi tocno bilo to što odreduje da je Stano bolji od Roija ili M&G?....meni osobno Stano nije nikad legao jer mi Dylan (a i ostlali likovi) na naslovnici izgleda kao lutka po pitanju kretnji, nema one "elasticnosti", odnosno prirodnosti pokreta koju recimo najbolje vidim kod Ville ili Castellinija, pa i Roija....



Kao prvo, cisto tehnicki, M&G nisu dobri crtaci, jer ne znaju sjene i anatomiju. Pa tek njihove figure su ciste lutke. Kvalitet se moze prepoznati na sto nacina, od objektivnog crtackog umijeca (dakle, cisto znanja zanata - anatomije, kadriranje, vjestina naracije, "gluma" likova, pozadine, planovi itd itd) pa do subjektivnih kategorija kao sto su elegancija linije, ekspresivnost poteza, teznja ka autorskom izricaju, evolucija stila, izbjegavanje sablona itd itd...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 31/08/2006 : 16:56:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by Markos

Usporedjivati Stana i Roija je... Ali dobro, to su ukusi.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



da, ukusi...zajebana tema. al jebi ga, prvi DD koji sam kupio još tamo 80-tih bio je "Noc punog meseca" i odma se "navukao" na M&G koji su mi i dan-danas top-crtaci kod Dylana....valjda sam se onda zato malo razocarao kad sam kupio jedinicu koju je crtao Angelo Stano....

"...I only dream in black and white..."


Nenno potpuno se slazem sa tobom.
Cak sam se i ja navukao po istom receptu kao i ti.Posle mi je bilo tesko citati druge crtace narocito Roia.
Sada vec ide nekako.Kada vec vise ne crtaju M&G uzmi sta ti se daje.
Dobar mi je i Casertano.
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 31/08/2006 : 17:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by nenno

quote:
Originally posted by Markos

Meni to i dalje nije jasno, kako ljudi ne vide i ne znaju prepoznati kvalitetu. Mislim, Roi i Stano, ajde nekako da netko ide usporedjivati, ali M&G i Stano... No ok, ako je nekome to dobro, neka uziva u tome, zasto ne.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



dobro, ajde sad kad smo se dotakli kvalitete....što bi tocno bilo to što odreduje da je Stano bolji od Roija ili M&G?....meni osobno Stano nije nikad legao jer mi Dylan (a i ostlali likovi) na naslovnici izgleda kao lutka po pitanju kretnji, nema one "elasticnosti", odnosno prirodnosti pokreta koju recimo najbolje vidim kod Ville ili Castellinija, pa i Roija....



Kao prvo, cisto tehnicki, M&G nisu dobri crtaci, jer ne znaju sjene i anatomiju. Pa tek njihove figure su ciste lutke. Kvalitet se moze prepoznati na sto nacina, od objektivnog crtackog umijeca (dakle, cisto znanja zanata - anatomije, kadriranje, vjestina naracije, "gluma" likova, pozadine, planovi itd itd) pa do subjektivnih kategorija kao sto su elegancija linije, ekspresivnost poteza, teznja ka autorskom izricaju, evolucija stila, izbjegavanje sablona itd itd...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


Ja volim jasan i precizan crtez kakav imaju M&G.
Tacno je da im anatomija nije jaca strana.Posebno se to vidi na Dilanu.Ponekad ne izgleda kao ista osoba od slike do slike.
Medjutim atmosfera koju M&G kreiraju crtezom daje jos dodatnih 50% na kvalitetu price.
Jedino se ne slazem za sjene.Meni su uvek cinilo da im je to jaca strana.
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 31/08/2006 : 18:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

OK, ali meni se ti specijalni efekti nimalo ne svidjaju.

Inace, prica se o novoj ristampi Dylana , tzv. Granderistampi (dvomjesecno, po tri epizode, kao Maxi) sa novim, Roijevim naslovnicama! To ce biti zanimljivo vidjeti...mada nemam neko visoko misljenje o Roiju.
I sljedeci gigant ce biti zadnji sa jednom pricom, nakon toga se vracaju na formulu od 4 price u gigantu...

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

Nije samo da se prica, evo ide u 10.mjesecu, izašla je i prva naslovnica.
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.44 seconds. Snitz Forums 2000