forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Povratak Sclavija!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 31/08/2006 : 18:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Tesko da bih M&G mogao nazvati preciznima. Villa je precizan. Castellini je precizan. De Angelis je precizan. M&G su sterilni i dosadni. Anatomija nije samo lice, pogledaj im likove, nemas dojam pokreta, nego bas lutki uhvacenih u nekoj pozi. Atmosfera da, to znaju napraviti, s tim sjenama, ali kad pogledas te sjene, one cesto nemaju smisla, jer ne postoji svjetlo koje bi bacalo takvu sjenu (npr. imas dva zida, jedan je potpuno crn, u sjeni, drugi potpuno bijel, itd itd...).

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 31/08/2006 : 18:28:37  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
http://www.sergiobonellieditore.it/auto/componi_sbe_sommario?ID_giornale=34 evo linka za izdanja koja trebaju izaci, meni su najbolje naslovnice Texa, ima i posljednji rad Letterija!

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

corto33
Senior Member



Slovenia
2519 Posts

Member since 18/11/2003

Posted - 31/08/2006 : 21:11:28  Show Profile Show Extended Profile  Send corto33 a Private Message
Evo, ovako ce izgledati naslovne dvobroja 241/242:



----------------------------------------------------
Usporedni popisi Bonelli stripova:
http://striparna.com/stripofili/corto/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/08/2006 : 21:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Hmmm... zar 242 ne podseca malo na Macchie solari, ili kako je vec onaj Rujuov broj preveden ovde?

--
"Regarde la comete, Sweep. Dans deux mille ans elle reviendra verifier si nous sommes bien tous morts."
Go to Top of Page

npetros2@htnet-dsl
Advanced Member



Papua New Guinea
3783 Posts

Member since 22/02/2006

Posted - 31/08/2006 : 21:21:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit npetros2@htnet-dsl's Homepage  Send npetros2@htnet-dsl a Private Message
quote:
Originally posted by jasa

http://www.sergiobonellieditore.it/auto/componi_sbe_sommario?ID_giornale=34 evo linka za izdanja koja trebaju izaci, meni su najbolje naslovnice Texa, ima i posljednji rad Letterija!

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas



Tex maxi je savršeno nacrtan
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 01/09/2006 : 05:48:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Da, "Sunceve pjege". Jeste ali koga briga, samo neka su price dobre. Mnogo mnogo mnogo mi je drago za Sclavija, nadam se da se nece ipak ispostaviti da epizoda i nije nesto. Djole, verujem u tvoje misljenje, docepaj se toga sto pre:)

A ovo oko crtaca... mene je Stano, kojeg sam prilicno voleo, bas razocarao u #233. M&G su i meni bas onakvi kakvim ih Markos dozivljava. Sve to anemicno i bez duha... neka mi ne zamere kolege forumasi koji ih vole, ali moram priznati da sam jako iznenadjen time. Daleko su od najgorih, tu Cossu sedi na tronu, ali bas da su nekom najbolji od svih... ih, majku mu:) Eto, ukusi, ukusi.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 01/09/2006 : 06:08:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Btw, primetiste li da je Sclavi 'sedmicu' (2+4+1) prepustio Paoli,a sebi uzeo broj manje? To moze da se shvati kao simbolicno predavanje baklje. Ili stafete. Zar ne?:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3065 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 01/09/2006 : 08:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Tesko da bih M&G mogao nazvati preciznima. Villa je precizan. Castellini je precizan. De Angelis je precizan. M&G su sterilni i dosadni. Anatomija nije samo lice, pogledaj im likove, nemas dojam pokreta, nego bas lutki uhvacenih u nekoj pozi. Atmosfera da, to znaju napraviti, s tim sjenama, ali kad pogledas te sjene, one cesto nemaju smisla, jer ne postoji svjetlo koje bi bacalo takvu sjenu (npr. imas dva zida, jedan je potpuno crn, u sjeni, drugi potpuno bijel, itd itd...).

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



oko Ville i Castellinija se svi slažemo....a M&G su možda samo danak tome da sam prek njih "upoznao" Dylana....ista stvar je i sa Ferrijem....za vecinu ljudi Ferri=Zagor.....

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

dubac
Senior Member



Serbia
2955 Posts

Member since 12/10/2005

Posted - 01/09/2006 : 14:11:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dubac a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Tesko da bih M&G mogao nazvati preciznima. Villa je precizan. Castellini je precizan. De Angelis je precizan. M&G su sterilni i dosadni. Anatomija nije samo lice, pogledaj im likove, nemas dojam pokreta, nego bas lutki uhvacenih u nekoj pozi. Atmosfera da, to znaju napraviti, s tim sjenama, ali kad pogledas te sjene, one cesto nemaju smisla, jer ne postoji svjetlo koje bi bacalo takvu sjenu (npr. imas dva zida, jedan je potpuno crn, u sjeni, drugi potpuno bijel, itd itd...).

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


OK.Prihvatam da je precizan preteran izraz.Bolje je reci detaljan.Vidi se da je tu ulozeno truda.
Sto se Ville tice njegove naslovnice su veliki krivac sto je Dylan Dog doziveo toliku citanost i popularnost.Stano nije lose nastavio posao ali mi se vise svidja kao crtac prica.Doktora Ksabarasa ne bih ni mogao drugacije zamisliti nego onako kako ga on crta.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 01/09/2006 : 15:48:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Bilo bi dobro kada bi Bernard ovu dvodijelnu epizodu otkupio i do kraja ove godine (da bude u skladu sa jubilejom) objavio u nas kao jedno specijalno izdanje... na prednjoj strani jedna naslovnica a na poledini druga naslovnica, pa kad rastvoriš strip imaš onak spojenu sliku upravo kak izgleda gore u cortovom postu.

Supac ideja, zar ne?

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 01/09/2006 : 16:09:33  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
Slažem se, super ideja!
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 01/09/2006 : 16:21:06  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
Extra ideja!!!!!

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

tony starks
Average Member



South Sandwich Islands
833 Posts

Member since 21/10/2003

Posted - 01/09/2006 : 16:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send tony starks a Private Message
da, fakat, rastvorit ludensa od cca 180str. pod kutem od 180




tonywustarks@yahoo.com
(Homer to Marge): I didn't lie!!I was writing fiction with my mouth!!
>>The best cartoon niggas was Tom and Jerry, man.<< Ghostface
Go to Top of Page

dejd
New Member

135 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 01/09/2006 : 18:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dejd a Private Message
quote:
Originally posted by corto33

Evo, ovako ce izgledati naslovne dvobroja 241/242:






Hmmm... Baš me zanima kakvu ce ulogu Cagliostro imati u ovim brojevima... Ako je to on uopce :)
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 01/09/2006 : 18:31:14  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
Jeste on , evo slicice koja potvrduje:


Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 02/09/2006 : 18:18:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Ideja jeste super, ali ne verujem nesto... Inace bismo vec dobili broj dvesta. Ocigledno se ceka na nekakav red ipak.
...sto je veoma obeshrabrujuce, jerbo onda su potrebne godine, toliko godina da me strah brojati:(
Nista, dobaviti italijanske primerke pa ponoviti akciju iz broja dvesta:) dakle, ajmo peticiju da namolimo Djoleta:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 02/09/2006 : 18:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message
quote:
Originally posted by tony starks

da, fakat, rastvorit ludensa od cca 180str. pod kutem od 180




Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9328 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 03/09/2006 : 23:36:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message
Mislim da je još uvijek prerano da i kod nas izade taj dvobroj. Ipak nas od talijana dijeli 80 brojeve sa kojima te epizode mogu biti povezane. Posljednja epizoda sa xabarasom koju sam citao bila je Prica o Dylanu Dogu gdje od nestaje pa kako onda sad konacni obracun? Mislim da se xabaras pojavljuje i u jednom specijalcu. Pa se zbog toga zalažem za kontinuitet. Ali smatram da bi trebao Berni za ludensov broj 100 izdati 200 broj Dylana
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4643 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 04/09/2006 : 00:39:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Mene pomalo "brine" Brindisijev crtez, ajde sto je Xabaras nedopustivo deblji , sad mi i Kim na onoj slicici gore vise lici na Pepeljugu nego na super cool vesticu :(
Za Cagliostra ocekujem da ce resiti stvar na svoj nacin i ostati i dalje neobjasnjen "lik" :)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 04/09/2006 : 02:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Da, Xabaras se pojavljuje u "La peste", proslogodisnjem specijalcu, by Paola Barbato & Corado Roi.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/09/2006 : 09:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Buduci da kao pirati i izdavaci prate ovaj sajt, možda neko od njih stvarno uzme u obzir kikyjevu ideju... System uglavnom ne može...

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25119 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 08/09/2006 : 22:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Eto dokopao sam se "Ucronie". Možda nisam baš kompetentan, ali mi se nije ucinila ništa posebno. Daleko je od onog pravog Sclavija, a crtež me je, u najmanju ruku, iritirao. Ali velike nade polažem u sledeca dva broja.

svega ovoga ne bi bilo da je Pera odmah otišao u policiju

Edited by - manhunter on 08/09/2006 22:46:04
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/09/2006 : 23:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Leo Charm

Da, Xabaras se pojavljuje u "La peste", proslogodisnjem specijalcu, by Paola Barbato & Corado Roi.


Verovatno najgora prica koju je Barbatova napravila.

--
"Et maintenent, vite au Nile!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/09/2006 : 23:50:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Eto dokopao sam se "Ucronie". Možda nisam baš kompetentan, ali mi se nije ucinila ništa posebno.


Prosledi kompetentnima. ;)

--
"Et maintenent, vite au Nile!"
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25119 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 09/09/2006 : 08:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

quote:
Originally posted by manhunter

Eto dokopao sam se "Ucronie". Možda nisam baš kompetentan, ali mi se nije ucinila ništa posebno.


Prosledi kompetentnima. ;)

--
"Et maintenent, vite au Nile!"




Nije vredno tih para, veruj mi(mislim na poštarinu). Evo ti malecki hint: american psycho & planeta majmuna...

svega ovoga ne bi bilo da je Pera odmah otišao u policiju
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000