forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mali rendžer
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 22/07/2006 : 19:28:15  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by prozirna senka

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Toninho

to ti je ka da se zapitaš zakaj mi kaskamo za evropom 20 -30 godina
ka ono u nicemu
kad vide u svacemu



nije:) mi kasnimo jer smo lini i ludi. ovi su stvorili sebi dodatni nepotrebni posal, i sve za qrac:))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.

Ah, knjizevnog li jezika, ah divnog (krasnog?) li pravopisa

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



pa jest pravopisno potpuno ispravno narjecje. i jest jedno od tri sastavnice hrv. jezika. samo sto nije standardni, sluzbeni i uporabni...osim one macanovstine na kraju

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.

Valjda narJecja?!? Ili su "lini" takodjeR iz korpusa zagorskoga?


Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/07/2006 : 19:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by prozirna senka

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Toninho

to ti je ka da se zapitaš zakaj mi kaskamo za evropom 20 -30 godina
ka ono u nicemu
kad vide u svacemu



nije:) mi kasnimo jer smo lini i ludi. ovi su stvorili sebi dodatni nepotrebni posal, i sve za qrac:))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.

Ah, knjizevnog li jezika, ah divnog (krasnog?) li pravopisa

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



pa jest pravopisno potpuno ispravno narjecje. i jest jedno od tri sastavnice hrv. jezika. samo sto nije standardni, sluzbeni i uporabni...osim one macanovstine na kraju

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.

Valjda narJecja?!? Ili su "lini" takodjeR iz korpusa zagorskoga?


Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.





Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 22/07/2006 : 19:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Zar lini ne doalzi iz dalmatinskog? Mislio sam da se odnosi na lijeni (srp. lenji).

Moze biti da sam se zahebao.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/07/2006 : 19:48:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
pa jest, kao i cijela ta recenica:) tako sam pisao jer je toninho odavde isto....doduse, ne iz dalmatinskog, taj ne postoji, nego cakavskog (i ikavskog)...sad tek nista ne kontam:)...ma nema veze, ostanimo u MUTNOM:))))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 22/07/2006 : 20:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Da. A posal? Zar to nije kajkavski?
Otude sam pitao za narjecjA.
No, kao sto rece, nema veze... Mutna voda breg roni:-Ppp

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/07/2006 : 22:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Da. A posal? Zar to nije kajkavski?
Otude sam pitao za narjecjA.
No, kao sto rece, nema veze... Mutna voda breg roni:-Ppp



Senko jedna prozirna, po kajkavskem se veli posel. Sa naglaskom na E

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

jack 50
Senior Member



Croatia
1557 Posts

Member since 14/04/2006

Posted - 22/07/2006 : 22:10:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jack 50 a Private Message

Senko jedna prozirna, po kajkavskem se veli posel. Sa naglaskom na E

Wealth beyond measure, outlander...
[/quote]

Tako je.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7803 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 22/07/2006 : 22:20:30  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

mutne????????...mislim da se ta tehnika slikanja tako ne zove:)))


Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.


neka se zove kako hoce, ali meni to ne valja ništa. a to je izgleda zakljucila i ekipa vangogh-a pa su poceli stavljati druge naslovnice.

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"

Edited by - mpavin on 22/07/2006 22:21:38
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/07/2006 : 22:40:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by Curunir

mutne????????...mislim da se ta tehnika slikanja tako ne zove:)))


Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.


neka se zove kako hoce, ali meni to ne valja ništa. a to je izgleda zakljucila i ekipa vangogh-a pa su poceli stavljati druge naslovnice.

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"




izgleda, i grdno fulala. ove naslovnice koje stavljaju su za povratit. pa si dakle, zajedno s njima, u debeloj manjini:))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 22/07/2006 : 22:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Da. A posal? Zar to nije kajkavski?
Otude sam pitao za narjecjA.
No, kao sto rece, nema veze... Mutna voda breg roni:-Ppp

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



posal ili posa, to ti je po naski....skratimo ca god mozemo i prihvatimo sve tudjice koje ne traze puno zraka i loma jezika:)
otuda i kesa, duvan, ijada...:)))))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 22/07/2006 : 22:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Aah, ok.

Nego, sad se setih jedne ankete koju je Radio Slobodna Evropa uradila na splitskoj pijaci uoci Bozicnih praznika pre pet sest godina. Pita reporter jednog starijeg gospodina sta ce kupiti za Bozic a ovaj odgovara sa manje vise:
Ha, cuj njega ca cu kupiti? Ribu, ca drugo. Kad imam penziju od iljadu kuna...
Mislite: tisucu kuna?
Tisuca, iljada, koja razlika...
:-)))


Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

jack 50
Senior Member



Croatia
1557 Posts

Member since 14/04/2006

Posted - 22/07/2006 : 23:06:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jack 50 a Private Message
Nema razlike.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7803 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 22/07/2006 : 23:36:04  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by Curunir

mutne????????...mislim da se ta tehnika slikanja tako ne zove:)))


Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.


neka se zove kako hoce, ali meni to ne valja ništa. a to je izgleda zakljucila i ekipa vangogh-a pa su poceli stavljati druge naslovnice.

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"




izgleda, i grdno fulala. ove naslovnice koje stavljaju su za povratit. pa si dakle, zajedno s njima, u debeloj manjini:))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.


neka san.

"znao sam da smo sudeni jedno drugome cim me je majka prisilila da se oženim s tobom"
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 22/07/2006 : 23:57:20  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by prozirna senka

Da. A posal? Zar to nije kajkavski?
Otude sam pitao za narjecjA.
No, kao sto rece, nema veze... Mutna voda breg roni:-Ppp



Senko jedna prozirna, po kajkavskem se veli posel. Sa naglaskom na E

Wealth beyond measure, outlander...

Covek se uci dok je ziv

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

fumettisti
Senior Member

Croatia
2265 Posts

Member since 13/07/2002

Posted - 23/07/2006 : 19:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send fumettisti an ICQ Message  Send fumettisti a Private Message
Prozirna senko;razlika je ogromna ali ako to ne uvidjas nebih se upustao u rasprave o nepoznavanju jezika o kojima je ovdje rijec.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 23/07/2006 : 20:41:40  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
A ja bih se vozdrzao od preteranog i nicim izazvanog dusebriznistva.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 23/07/2006 : 23:11:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
fumettisti, potpuno nepotrebno....

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 24/07/2006 : 08:56:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
fumettisti, dobri duh kajkavskog jezika Na ovom forumu pomicu se granice jezika... Pogledajmo jasu, izricaj kao patchwork nedefiniranog narjecja/jezika (vuce na makedonski, ali nije) sa obicnim tiskarskim multipogreškama.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 24/07/2006 : 17:09:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message


ali svejedno jer ako mi sad jasa prestane tako pisati ubit cu te!!



Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 24/07/2006 : 17:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Da. A posal? Zar to nije kajkavski?
Otude sam pitao za narjecjA.
No, kao sto rece, nema veze... Mutna voda breg roni:-Ppp

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



Hmm ako se ne varam posal govore gorani i primorci.
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 24/07/2006 : 18:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message

Zar nije rendžer trebao biti u subotu na kioscima?
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 26/07/2006 : 12:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
Službeno priopcenje Van Gogha:
Ispricavamo se citateljima Malog rendžera zbog kašnjenja novog broja, a nastalog zbog promjene tiskare. Iz tog razloga novi broj Malog rendžera izlazi tek sljedeci tjedan zajedno sa prvim brojem Julie- Oci ponora. Još jednom izražavamo naše žaljenje zbog nastale situacije i nadamo se da nam necete previše zamjeriti.

Edited by - hello on 26/07/2006 12:10:19
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 26/07/2006 : 12:15:43  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Oprastamo za Malog rendzera , veliko BRAVO za Juliju i jos jedna suza za Texa!

Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 26/07/2006 : 12:30:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by hello

Službeno priopcenje Van Gogha:
Ispricavamo se citateljima Malog rendžera zbog kašnjenja novog broja, a nastalog zbog promjene tiskare. Iz tog razloga novi broj Malog rendžera izlazi tek sljedeci tjedan zajedno sa prvim brojem Julie- Oci ponora. Još jednom izražavamo naše žaljenje zbog nastale situacije i nadamo se da nam necete previše zamjeriti.

Ima li novih informacija o Texu li nekom novom junaku?

u deželi lele ne postoji pravda, samo krivda mori što se ne ispravlja, parazitstvo ama od kog boli glava.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3069 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 26/07/2006 : 12:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by hello

Službeno priopcenje Van Gogha:
Ispricavamo se citateljima Malog rendžera zbog kašnjenja novog broja, a nastalog zbog promjene tiskare. Iz tog razloga novi broj Malog rendžera izlazi tek sljedeci tjedan zajedno sa prvim brojem Julie- Oci ponora. Još jednom izražavamo naše žaljenje zbog nastale situacije i nadamo se da nam necete previše zamjeriti.



e da bar berniju nije tako teško tu i tam nešto napisati za svoje junake....no dobro, opraštamo mu....svoju šutnju od dobro nadoknadi brdom novih izdanja...

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000