forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izašao je Maxi DD!!!!!!!!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 02/08/2006 : 12:35:01  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
hehe evo opet mene da malo utlacim, ali cini mi se da su M&G napravili jednu gresku u stripu ( nije mi bas logicno ). Dakle duh s radija, cijelo vrijeme sam bio uvjeren da je glavni zlikovac bas onaj vlasnik ( zaboravih mu sada ime ) no na kraju se ispostavi da nije. Ok nema beda... samo mi nisu jasni dijelovi stripa u kojima se pojavljuje misticni voditelj i razgovara preko telefona sa potencijalnim zrtvama. Stalno ima obrijanu bradu ( a kasno je navecer ), dok isti taj ubojica preko dana ima bradu... malo nelogicno zar ne ?
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 02/08/2006 : 12:59:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Ma sveukupno je ovaj DD Maxi slabašan... Rujuova prica na razini njegovih ispoprosjecnih uradaka tipa "Superosjetilni opažaji", "Druidi"" i slicno... De Nardo, kao što i rekoh, dobar u trenutcima, ali loš u globalu, nema neke pametne ideje... ovaj Accatino preambiciozno nastupa, no decec iz Torina je neiskusan te do pred kraj price prebrzo izgara u svojoj snažnoj želji da impresionira; nepovezan, nedosljedan, preteatralan pri samom kraju.

Ocjena Maxija; 4/10


Samo neka mi netko sad ne kaže da je ovo još i jedan od boljih DD Maxija!

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/08/2006 : 13:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
vidjet cemo, kiky, vidjet cemo
ja sam za sad više nego zadovoljan, nakon accatina
jako dobra prica

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Kant
Average Member

Croatia
716 Posts

Member since 17/08/2004

Posted - 02/08/2006 : 15:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kant a Private Message
Moram priznati, Maxi je stvarno, ali stvarno loš...Cak je lošiji od redovne serije koju trenutacno citamo...Nije mi jasno zašto netko od izdvaca, u opcoj pomami za izdavanjem bonelijevskih giganata, nije izdao Dylanove, u kojima se nalaze ipak znatno kvalitetnije price od ove bijede?!?!
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 02/08/2006 : 16:16:08  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
meni naprimjer nije jasno kako dylan dog specijal uvijek bude neka prilicno mlaka prica... za kojeg vraga Dugacki pozdrav nije bio specijal, ili uspomene nevidljivog, a ne stvari poput snova, golijata... ne kazem da su price lose, ali nista posebno...
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 02/08/2006 : 17:30:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Slazem se sa Cagliostrom, Snovi ni meni nisu nista posebno a to je cuvena Sclavijeva sedmica. Za Gigante se slazem milijardu posto, al to rekoh vec vise puta.

I posebno se slazem - ja mislim da je to Jasa pomenuo - u vezi sa Piccatom. Ima mnogo ljudi koji ga ne vole uopste, nije mi jasno zasto. Tacno je da je ranije bio i bolji - u smislu preciznosti crteza - ali meni je oke i ovako. Svakako mi vise pase nego, recimo, Freghieri - ciji Dylan mi lici na zenu ili pak na macku:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 02/08/2006 : 18:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Samo sam ga prolistao na kiosku na moru. Nedopustivo na naslovnici ona greska sa jednom cjelovitom i neobjavljenom pricom, to je tako kad se nekriticki koristi copy & paste. Unutra sam procitao samo uvodnik i ... Mislim, jasno mi je da Ana Gaspar ima puno posla oko tih prijevoda, ali neki nivo kvalitete valjda treba postojati. Ne, ne govorim o Gruchovim salama, to sam odavno prebolio, ali ovdje... "Montanari skicira (!?) stranice u olovci i onda ih dodaje (!!!?!?!?!) Grassaniju na tusiranje". Mislim, zaista. Srecom, sve sam te Maxije vec procitao (tj. prva cetiri, ostale nemam volje) pa se necu morati uvjeravati koliko jos slicnih gluposti ima u prijevodu samog stripa, ali ovo stvarno postaje pretjerano, iz broja u broj.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Sa nekim stvarima se slazem vise, sa nekim manje, posebno sam i sam mnogo puta uocio los stil u prevodu ne vezujuci se za korektnost i tacnost prevoda jer ne znam Italijanski, a cak i da znam, tesko ga mogu znati bolje od nekoga ko je skolovan za taj posao (pod uslovom da se tak neko nije "provukao" kroz fakultet koji mu je dao obrazovanje). No, Markose, ova recenica sa Montanarijem i Grassanijem mi ne upada u oci toliko koliko tebi, doduse, ovo "dodaje" pomalo bode oci i ispada kao da njih dvojica rade u istoj prostoriji (cak pomalo zvuci smesno), ali ovo "skiciranje" mi nekako deluje korektno.

Ono sto mi je zasmetalo u maxi Texu "Oklahoma" (ne znam da li se takve stvari desavaju u drugim stripovima, a i ne znam da li je i "Oklahomu" prevodila Ana Gaspar, jer sam je citao u skeniranom obliku), primera radi, je kad Karson kaze Texu da se "preserava". Mislim da je to ipak ruzna rec i neprikladna za stranice stripa ukoliko ih izgovara glavni junak stripa koji je pozitivac. Za negativce to ne bi bio toliki greh, ali i u takvim slucajevima prevodilac ima na raspolaganju bogatstvo svog jezika koje mu uvek pruza mogucnost da datu situaciju prenese citaocu bez upotrebe ruznih reci. Cak i ukoliko je slican izraz u originalnom Bonellijevom izdanju, mislim da neke stvari prilikom prevoda treba redigovati, i takvu promenu ne smatram cenzurom ili je makar smatram pozitivnom cenzurom. U celini, nisam pristalica toga da se bas sve prevede doslovno onako kako je u originalu. To nije uvek najbolje resenje, stavise, to cesto nije najbolje resenje, pomislite samo na cesto neprevodive Grucove sale, a takvih situacija imate na svakom koraku a postanete svesni toga tek kad pocnete ozbiljno da se bacite poslom prevodiova.

No, ne bih sad da osipam paljbu na Anu Gaspar, ritam izdavanja "Ludensa" je ubitacan za one koji rade u njemu i verujem da i sama Ana ima jasne direktive od njoj pretpostavljenih sta treba da radi i kako treba da radi. Pa i sam Ferri je pricao u Zagrebu kako je u nekom momentu Sergio trazio da ne obraca paznju na detalje vec da crta i radi brze, sve u cilju vece produkcije. Konacno, takvo glediste je sasvim jasno, jer greske u prevodu i slicne "sitnice" primetica jako mali broj ljudi. Vecina citalaca nece primetiti bas nista od toga i takvi propusti nece se odraziti cak ni sa promilom smanjenja prodaje. Na kraju, svi smo zeleli sva ova "Ludensova" izdanja i ovako dobar ritam koji je sad takav da mnogi od nas ne mogu sebi da priuste da pokupuju sve sto bi zeleli da imaju a pojavljuje se na kioscima.

U tom smisli, moja primedba se slaze sa Markosovom, ali nikako kao "must do" vec kao nesto sto bi bilo dobro da se popravi, ako moze.
Go to Top of Page

jfk
Starting Member

46 Posts

Member since 07/11/2005

Posted - 02/08/2006 : 18:51:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jfk a Private Message
kad ce DD giganti
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 02/08/2006 : 18:51:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Samo da dodam da kad kazem "Ludens" mislim ne samo na "Ludens" vec na sve Bernardove firme koje izdaju stripove.
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 02/08/2006 : 19:43:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Oklahomu je preveo Marinic.

Naš Murga nije obican drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 02/08/2006 : 19:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Samo sam ga prolistao na kiosku na moru. Nedopustivo na naslovnici ona greska s jednom cjelovitom i neobjavljenom pricom, to je tako kad se nekriticki koristi copy & paste. Unutra sam procitao samo uvodnik i ... Mislim, jasno mi je da Ana Gaspar ima puno posla oko tih prijevoda, ali neki nivo kvalitete valjda treba postojati. Ne, ne govorim o Grouchovim salama, to sam odavno prebolio, ali ovdje... "Montanari skicira (!?) stranice u olovci i onda ih dodaje (!!!?!?!?!) Grassaniju na tusiranje". Mislim, zaista. Srecom, sve sam te Maxije vec procitao (tj. prva cetiri, ostale nemam volje) pa se necu morati uvjeravati koliko jos slicnih gluposti ima u prijevodu samog stripa, ali ovo stvarno postaje pretjerano, iz broja u broj.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



a jesi mozda ubrao (nisi kad nisi procitao, jasno) da je preuzela krivo sklanjanje tipa Bill! Kit! Jackson!....u vokativu, dok je to prije radila pravilno...
ima jos puno sitnih nebuloza, ali te ipak svesrdno molim da procitas nesto od Ilijane Marin, kao tex maxi zadnji....Gasparova ce ti parit predivna
i naravno da si u pravu, ne treba biti genij pa prevesti nesto kao "Montanarijeve crteze olovkom Grassani tušira."...ili tako nekako....kratko i jasno....uvijek vicem, sto krace!....znam, to je malo manje kuna, ali....

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 02/08/2006 : 20:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

Ok, prvo sam procitao "Ukradene živote" od Accatina upravo stoga jer je sadržaj price izgledao najprimamljivije... sve se cini kao da prica ima nekog potencijala, ali taj rasplet (?) fali mi razjašnjenje...


in the evidence of its brilliance



nevjerojatno kako ste fulali i ti i stinky glede 3. price....sve krivo skuzili, zapravo ako ti fali objasnjenje onda ti uopce nisi skuzio...a tu ti je i strindberg, zar sve treba crtati....ne, nema ni vraga i djavla ni sotone tu, ni za lijek........accatino neizvoran ali odlican....

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 02/08/2006 : 20:14:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
quote:
Originally posted by jfk

kad ce DD giganti

super bi bilo ali u sc-u od strane Bernija

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/08/2006 : 21:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir
nevjerojatno kako ste fulali i ti i stinky glede 3. price....sve krivo skuzili, zapravo ako ti fali objasnjenje onda ti uopce nisi skuzio...a tu ti je i strindberg, zar sve treba crtati....ne, nema ni vraga i djavla ni sotone tu, ni za lijek........accatino neizvoran ali odlican....




tu je vrag, carobnjace
ti si to malo previdio...i napokon se upecao na petparacku DD filozofiju koju prezireš;)

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 02/08/2006 : 21:11:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by kiky

Ok, prvo sam procitao "Ukradene živote" od Accatina upravo stoga jer je sadržaj price izgledao najprimamljivije... sve se cini kao da prica ima nekog potencijala, ali taj rasplet (?) fali mi razjašnjenje...


in the evidence of its brilliance



nevjerojatno kako ste fulali i ti i stinky glede 3. price....sve krivo skuzili, zapravo ako ti fali objasnjenje onda ti uopce nisi skuzio...a tu ti je i strindberg, zar sve treba crtati....ne, nema ni vraga i djavla ni sotone tu, ni za lijek........accatino neizvoran ali odlican....





Prosvijetli me...

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 03/08/2006 : 05:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
>i naravno da si u pravu, ne treba biti genij pa prevesti nesto kao "Montanarijeve crteze olovkom Grassani tušira."...ili tako nekako....kratko i jasno....uvijek vicem, sto krace!....znam, to je malo manje kuna, ali....

Zar se ne placa po prevedenoj stranici?

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 03/08/2006 : 09:02:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message
quote:
Originally posted by CAGLIOSTRO13

hehe evo opet mene da malo utlacim, ali cini mi se da su M&G napravili jednu gresku u stripu ( nije mi bas logicno ). Dakle duh s radija, cijelo vrijeme sam bio uvjeren da je glavni zlikovac bas onaj vlasnik ( zaboravih mu sada ime ) no na kraju se ispostavi da nije. Ok nema beda... samo mi nisu jasni dijelovi stripa u kojima se pojavljuje misticni voditelj i razgovara preko telefona sa potencijalnim zrtvama. Stalno ima obrijanu bradu ( a kasno je navecer ), dok isti taj ubojica preko dana ima bradu... malo nelogicno zar ne ?



Ako ponovo pogledaš strip shvaticeš da nema greške zato što je to cijelo vrijeme bio pokazivan dio plakata u sobi za voditelje. To je Ruju namjerno napravio da citaoci nebi odmah povezali stvari.

Što se tice prijevoda zanima me dali je pravilno stari momce ili staro momce? I još da kažem da bi bilo puno efektnije da se to prevodi sa stari moj.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/08/2006 : 09:30:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ej majstori, a da malo olabavite sa tim razrješenjima i pravim smislovima epizoda? Tek je izašao Maxi, a da odmah ne spoilamo ljudimo koji ce ga kupiti. A puno ih kupuje...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 03/08/2006 : 10:01:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Ej majstori, a da malo olabavite sa tim razrješenjima i pravim smislovima epizoda? Tek je izašao Maxi, a da odmah ne spoilamo ljudimo koji ce ga kupiti. A puno ih kupuje...

Wealth beyond measure, outlander...



Samo sam pojasnio Cagliostru da ne bude u zabludi.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 03/08/2006 : 11:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
ovako
prva prica, ruju - 4.5/10
price o manijakalnim ubojicama su mi u pravilu zanimljive, pa ajde, barem je ruju pogodio temu. završetak slabiji, što je za njega uobicajeno. jedan prosjecni DD iz donjeg doma.

druga prica, de nardo - 1.5/10
tema koja nema veze sa hororom ni DD-om kakvog ja želim (a kakav je bio definiran na pocetku), ironicno da bi sudeci po ostalim takvim forsiranjima gluposti, ovo trebao potpisati ruju. kandidat za najgoru DD epizodu.

treca prica, accatino - 8.5/10
kao što sam vec rekao, napokon izvrsna prica, za mene jedna od 2-3 najbolje izašle zadnjih par godina kod nas


kad sve skupa zbrojimo, ispada jedan slabašan maxi, no, kako zadnja prica tuce dva loša:), mogu reci da sam zadovoljan

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 03/08/2006 : 11:52:46  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
E kad i Zagortustra tako veli...

Kupit cu ga i ja pa cemo vidit.

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

jfk
Starting Member

46 Posts

Member since 07/11/2005

Posted - 03/08/2006 : 15:57:40  Show Profile Show Extended Profile  Send jfk a Private Message
quote:
Originally posted by jasa

quote:
Originally posted by jfk

kad ce DD giganti

super bi bilo ali u sc-u od strane Bernija

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas




to bi bilo ono pravo sc gigant
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 03/08/2006 : 16:07:39  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
quote:
Originally posted by jfk

quote:
Originally posted by jasa

quote:
Originally posted by jfk

kad ce DD giganti

super bi bilo ali u sc-u od strane Bernija

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas




to bi bilo ono pravo sc gigant

i najbolje i najpovoljnije

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas

Edited by - jasa on 03/08/2006 16:08:16
Go to Top of Page

CAGLIOSTRO13
Senior Member

1767 Posts

Member since 09/05/2006

Posted - 03/08/2006 : 16:49:10  Show Profile Show Extended Profile  Send CAGLIOSTRO13 a Private Message
da giganti rox
Go to Top of Page

dejd
New Member

135 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 03/08/2006 : 19:14:48  Show Profile Show Extended Profile  Send dejd a Private Message
Vjerovatno bi se isplatilo i da su na kioske bacili ovaj maxi. Što ce oni koji ne žive u Zg-u, ccc...
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000