forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Magicni Vjetar u prodaji...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 34

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 31/07/2006 : 23:43:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Porter

Zvuci super,bas po mom ocekivanju.
Bas bi volio da ih kuznem namah tj. ove sekunde eto....

Porter


Pa ne znam, mogu ti samo pokazati radnu verziju unutarnjih stranica ili da to ostane iznenadjenje...


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 31/07/2006 : 23:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Ne pokazuj nista,ustvari moze do ispod koljena .
Bolje da cekam,pa kad pristignu napravim kaficu pa cu onda listati po istilahu i uzivati.

Porter
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 31/07/2006 : 23:51:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Pokusali smo to rijesiti na najbolji moguci nacin. Naslovnice idu ispred svakog
stripa onako kako su i u originalu, istina kako smo imali ilustracije malo smo
njihove naslovnice redizajnirali da kad se to sve uveze ne izgleda kao da je
netko sam uvezao 3 stripa vec da to ipak izgleda drukcije.
Same naslovnice trebale bi biti otisnute na mrvicu debljem i drukcijem papiru
nego je sam strip. Zato sto taj papir bolje prima boju od ovoga na kojem
je crno bijeli strip. A kako je to drukcije onda se to povezuje sa stripom tako sto ce
se naslovnice rucno lijepiti ispred svake epizode.
To je skup ali jedini nacin da se to efektno napravi, a mi pokusavamo dobiti
najbolje rjesenje iz ideje da unutar samog stripa idu originalne naslovnice.
Ako i tiskara svoj dio odradi kako je zamisljeno mislim da ce vecina kupaca biti zadovoljna.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



Zvuci dobro,jedva cekam da vidim

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 01/08/2006 : 00:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
E da,jos jedno pitanje,da li i dalje stoji 2x4 knjige godisnje?
Mislim da bi to bilo super.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 01/08/2006 : 00:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Dado
A kako je to drukcije onda se to povezuje sa stripom tako sto ce
se naslovnice rucno lijepiti ispred svake epizode.
To je skup ali jedini nacin da


baš ste specijalisti za podizanje cijene izdanja do maksimuma
pretpostavljam da ce ovaj skup ali jedini rucni nacin ljepljenja, dodati 25kn na vec poslovicno visoku cifru

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/08/2006 : 00:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer

E da,jos jedno pitanje,da li i dalje stoji 2x4 knjige godisnje?
Mislim da bi to bilo super.

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.


Da...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 01/08/2006 : 00:48:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Porter

Zvuci super,bas po mom ocekivanju.
Bas bi volio da ih kuznem namah tj. ove sekunde eto....

Porter


Pa ne znam, mogu ti samo pokazati radnu verziju unutarnjih stranica ili da to ostane iznenadjenje...


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



Nemamo nista protiv da se odreknemo iznenadjenja. Cak je dobro i to sto ce naslovne unutar stripa biti na za nijansu debljem papiru cime ce se cak i bez gledanja lakse pronalaziti pocetak stripa. Ono sto tu ostaje jedini problem je to sto takav nacin zaista poprilicno poskupljuje proizvodnju (ne drasticno u odnosu na inicijalnu cenu vec relativno obzirom da se radi samo o tri lista naspram 150 listova koliko ce imati svaka sveska, ali ipak smatram da takva investicija vredi)
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/08/2006 : 01:02:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by Dado
A kako je to drukcije onda se to povezuje sa stripom tako sto ce
se naslovnice rucno lijepiti ispred svake epizode.
To je skup ali jedini nacin da


baš ste specijalisti za podizanje cijene izdanja do maksimuma
pretpostavljam da ce ovaj skup ali jedini rucni nacin ljepljenja, dodati 25kn na vec poslovicno visoku cifru

Tako je govorio Zagortustra.


Ti se ne trebas sekirati ovo izdanje ionako nije za tebe. Nije uradjeno na WC papiru,
nece kostati 9 kuna po broju a nije ni meki uvez niti ide na kioske...
Kvaliteta ima svoju cijenu, a mi ili radimo nesto sa ciljem da to bude jako, jako dobro
ili to uopce ne radimo. No, rucno ljepljenje nece imati velik utjecaj na konacnu cijenu.
I kad kazem da je skup ali jedini nacin ne mislim samo na neke novcane iznose,
skup nacin je i zbog toga sto sve sto nije masinski ide sporije i duze se ceka...
...mada vrijeme je takodje novac... kazu...


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/08/2006 : 01:05:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---


Nemamo nista protiv da se odreknemo iznenadjenja. Cak je dobro i to sto ce naslovne unutar stripa biti na za nijansu debljem papiru cime ce se cak i bez gledanja lakse pronalaziti pocetak stripa. Ono sto tu ostaje jedini problem je to sto takav nacin zaista poprilicno poskupljuje proizvodnju (ne drasticno u odnosu na inicijalnu cenu vec relativno obzirom da se radi samo o tri lista naspram 150 listova koliko ce imati svaka sveska, ali ipak smatram da takva investicija vredi)


Biti ce tek za nijansu deblji papir ali i drukciji, naslovnice ce bolje izgledati na papiru
koji odlicno prima boju. Istina, naslovnice unutar stripa (a ne njihov nacin uveza
ili ljepljenja)
poskupljuju cijenu tiska i to ce se odraziti na ukupnu cijenu, medjutim mi smo zeljeli
napraviti to sa originalnim naslovnicama a koliko smo uspjeli skuziti i vecina mogucih kupaca
je izrazila zelju da te naslovnice budu unutar stripa.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/08/2006 : 01:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by stinky

odlicne su vam naslovnice
još kad bi izdavali jeftinija izdanja...
no, možda i uzmem 3 i 4 knjigu, ovisno kolika ce bit cijena...možda do 90kn bacim za to

Tako je govorio Zagortustra.

Cini mi se da je Markos spominjao tu cijenu.

Naš Murga nije obican drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.



Koliko znam Markos nikada nije spominjao 90 kuna i neke nize cijene koje se spominju na topicu.
Poznato mi je samo to da je spominjao cijenu od oko 95-100 kuna i to u vrijeme kada
smo tek spomenuli da bi mi to mogli raditi.
I uvijek je se pricalo oko 100 kuna da ce kostati.
Cijena od 95-100 kuna se vjerovatno mozda mogla i postici da nismo odlucili raditi naslovnice
u boji unutar samog stripa ispred svake epizode. Te naslovnice (opet uputa za kolegu
stinkyja, naslovnice ne nacin njihovog uveza) povecaju cijenu tiska samim time ce i
cijena ovog izdanja biti nesto iznad 100 kuna.
Zao mi je ako sam ovim objasnjenjem nekoga razocarao...
Nadam se samo da ce oni koji se odluce za kupovinu dobiti prizeljkivanu kvalitetu.


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 01/08/2006 : 06:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Mene nisi razocarao.

Ipak niko nece biti natjeran da kupuje ovo izdanje. Mene interesuje koliko ce MV koštati u striparnicama.

Naš Murga nije obican drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 01/08/2006 : 07:43:08  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message
Sjajno izgleda,sve cestitke ekipi Libellusa..ipak je to luksuzno izdanje tako da je cena primerena,naravno da bi svi mi voleli da je jeftinije ali to je nemoguce..Dado posalji Slobi dovoljnu kolicinu u Darkwood..ne bi voleo da izvisim za svoje primerkejos jednom cestitke!

drale
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 01/08/2006 : 07:59:27  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
quote:
Koliko znam Markos nikada nije spominjao 90 kuna i neke nize cijene koje se spominju na topicu.
Poznato mi je samo to da je spominjao cijenu od oko 95-100 kuna i to u vrijeme kada
smo tek spomenuli da bi mi to mogli raditi.
I uvijek je se pricalo oko 100 kuna da ce kostati.
Cijena od 95-100 kuna se vjerovatno mozda mogla i postici da nismo odlucili raditi naslovnice
u boji unutar samog stripa ispred svake epizode. Te naslovnice (opet uputa za kolegu
stinkyja, naslovnice ne nacin njihovog uveza) povecaju cijenu tiska samim time ce i
cijena ovog izdanja biti nesto iznad 100 kuna.
Zao mi je ako sam ovim objasnjenjem nekoga razocarao...
Nadam se samo da ce oni koji se odluce za kupovinu dobiti prizeljkivanu kvalitetu.


što se niste još dogovorili za cijenu, kada neceš tocno reci. Ipak bi strip trebao biti od sutra u prodaji, pa bi cijenu vec trebali znati. Daj to ispali, da padne napetost :)

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 01/08/2006 : 08:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message


Primjetio sam da 11. epizodu niste preveli u originalu. Ako smijem znati zašto je došlo do toga? Da se razumijemo ne kritiziram nikoga vec sam radoznao.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 01/08/2006 : 08:37:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by stinky

odlicne su vam naslovnice
još kad bi izdavali jeftinija izdanja...
no, možda i uzmem 3 i 4 knjigu, ovisno kolika ce bit cijena...možda do 90kn bacim za to

Tako je govorio Zagortustra.

Cini mi se da je Markos spominjao tu cijenu.

Naš Murga nije obican drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.



Koliko znam Markos nikada nije spominjao 90 kuna i neke nize cijene koje se spominju na topicu.
Poznato mi je samo to da je spominjao cijenu od oko 95-100 kuna i to u vrijeme kada
smo tek spomenuli da bi mi to mogli raditi.
I uvijek je se pricalo oko 100 kuna da ce kostati.
Cijena od 95-100 kuna se vjerovatno mozda mogla i postici da nismo odlucili raditi naslovnice
u boji unutar samog stripa ispred svake epizode. Te naslovnice (opet uputa za kolegu
stinkyja, naslovnice ne nacin njihovog uveza) povecaju cijenu tiska samim time ce i
cijena ovog izdanja biti nesto iznad 100 kuna.
Zao mi je ako sam ovim objasnjenjem nekoga razocarao...
Nadam se samo da ce oni koji se odluce za kupovinu dobiti prizeljkivanu kvalitetu.


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne

preko 100 kn????? Ma preskupo je bez obzira na kvalitet, moglo bi to mnogo manje. stinky je u svemu u pravu.

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 01/08/2006 : 09:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
BRAVO za MV!!!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 01/08/2006 : 09:38:24  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
ajmo više sa cijenom van

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/08/2006 : 10:08:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by darth-vader

ajmo više sa cijenom van

if you only knew the power of the dark side


Ne mozemo mi u ime prodajnih mjesta govoriti cijene, to ce oni sami napraviti kad dobiju stripove.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/08/2006 : 10:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Bardho



Primjetio sam da 11. epizodu niste preveli u originalu. Ako smijem znati zašto je došlo do toga? Da se razumijemo ne kritiziram nikoga vec sam radoznao.


Originalno je se ta epizoda trebala zvati Top (po liku koji je tu glavna uloga),
medjutim u Bonellijevoj redakciji su taj naslov naknadno promjenili.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/08/2006 : 10:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Bit ce da je na moru malo zahladilo, dok se i Markos logirao na forum...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/08/2006 : 10:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
ma imam neku intervenciju na ht-u, pa radim a s drugim okom gledam sto se ovdje prica.
Da ne duljim, sigurno je da ce ovo izdanje nekima biti skupo, i da ga nece moci kupiti bas svi, ali to je bilo unaprijed jasno. Mi smo ga radili da bude napravljen onako kako se nama svidja i bilo nam je bitno da bude sto kvalitetnije i ljepse napravljen i mislim da smo u tome uspjeli. Ovo izdanje ce biti posebno po mnogocemu, a meni osobno je to najbitnije. Hoce li kostati 10 ili 20 kuna vise ili manje, meni (kao kupcu, ne kao izdavacu) nije toliko bitno, no razumijem da drugima jest. No, nadam se da ce ljudi pri ocjenjivanju da li je cijena prevelika ili ne prvo pricekati da vide izdanje, kako iztgleda i kako je napravljeno, a zatim ga usporediti sa cijenama slicnih izdanja.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 01/08/2006 : 10:23:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

ma imam neku intervenciju na ht-u, pa radim a s drugim okom gledam sto se ovdje prica.
Da ne duljim, sigurno je da ce ovo izdanje nekima biti skupo, i da ga nece moci kupiti bas svi, ali to je bilo unaprijed jasno. Mi smo ga radili da bude napravljen onako kako se nama svidja i bilo nam je bitno da bude sto kvalitetnije i ljepse napravljen i mislim da smo u tome uspjeli. Ovo izdanje ce biti posebno po mnogocemu, a meni osobno je to najbitnije. Hoce li kostati 10 ili 20 kuna vise ili manje, meni (kao kupcu, ne kao izdavacu) nije toliko bitno, no razumijem da drugima jest. No, nadam se da ce ljudi pri ocjenjivanju da li je cijena prevelika ili ne prvo pricekati da vide izdanje, kako iztgleda i kako je napravljeno, a zatim ga usporediti sa cijenama slicnih izdanja.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy

ka d to sagledaš u pravu si, kad vidiš koliko su albumi marketprinta i belog puta

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3065 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 01/08/2006 : 10:44:54  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
s obzirom na više nego odlicno odredenog Kena, pa nakon toga i Nathanove i Martyjeve gigante nema razloga da sumnjam u opravdanost MV-ove cijene....e sad, što mi nemamo više love, to je neki drugi problem...

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 01/08/2006 : 10:55:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Ko je preveo ovih 12 brojeva? Marko ili Goran?

Naš Murga nije obican drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.
Go to Top of Page

altair
Average Member



Croatia
574 Posts

Member since 19/09/2005

Posted - 01/08/2006 : 11:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send altair a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

ma imam neku intervenciju na ht-u, pa radim a s drugim okom gledam sto se ovdje prica.
Da ne duljim, sigurno je da ce ovo izdanje nekima biti skupo, i da ga nece moci kupiti bas svi, ali to je bilo unaprijed jasno. Mi smo ga radili da bude napravljen onako kako se nama svidja i bilo nam je bitno da bude sto kvalitetnije i ljepse napravljen i mislim da smo u tome uspjeli. Ovo izdanje ce biti posebno po mnogocemu, a meni osobno je to najbitnije. Hoce li kostati 10 ili 20 kuna vise ili manje, meni (kao kupcu, ne kao izdavacu) nije toliko bitno, no razumijem da drugima jest. No, nadam se da ce ljudi pri ocjenjivanju da li je cijena prevelika ili ne prvo pricekati da vide izdanje, kako iztgleda i kako je napravljeno, a zatim ga usporediti sa cijenama slicnih izdanja.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



Ne sumnjam u kvalitetu ali sad se bojim i cuti konacnu cijenu Nekako sam bio uvjeren da nece biti vise od 100kn. Ali sto se moze... Zanima me hoce li mozda prvih dana prodaje biti kakvih popusta?
Go to Top of Page
Page: of 34 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000