forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Magicni Vjetar u prodaji...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 34

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 01/08/2006 : 23:26:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

pa stvarno si slijep...jel vidis ono "bilo je to...":)))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.

aaaaaaa opet moja greška, hajde ponoc je gotovo oci su mi napola otvorene, a ono gore sam mislio da izlazi 12 godišnje i nisam pikao ovih 12 libellusovih jer još nisu izašli pa et moja greška

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 01/08/2006 : 23:26:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Curunir

jasa, ti kao da si slijep....jednadzba ti ne valja....oni izdaju po 6 brojeva, a ni pocetni uvjeti nisu ti dobri:))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.


Cudi me da ti nista nisi uocio i da nista nisi reagirao u vezi nekih drugih stvari a ne cijene...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne


Pandže?

Brale, klikni, neš se zajebat http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/08/2006 : 23:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
A ne Pandze, nije to...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/08/2006 : 23:31:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Curunir

jasa, ti kao da si slijep....jednadzba ti ne valja....oni izdaju po 6 brojeva, a ni pocetni uvjeti nisu ti dobri:))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.


Cudi me da ti nista nisi uocio i da nista nisi reagirao u vezi nekih drugih stvari a ne cijene...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne




rekoh sve na prvoj stranici...i zadnjoj glede ritma izlazenja...
ostalo je sve prica o cijeni....u tome necu sudjelovati, jer ne znam...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/08/2006 : 23:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
ASTI SRCA IRUDOVA!!!!!!!!!!!!!!
TO DADOOOOOOOOOOOOOOOOOO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MEA MAXIMA CULPA, NISAM VIDIO:))))))))))))))))
hehehe....nekome usprkos................
tooooo!!!!!ZIVIO DADO!!!!!!!!!!

rico, pandze nisu nikome upitne:)
ovdje nesto iz raja izaslo:))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/08/2006 : 23:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message

Kako to nisi vidio, sramota...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 01/08/2006 : 23:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Pridruzujem se i ja cestitkama za izdanje!

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/08/2006 : 23:40:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
STARIM, HEBGA, A MONITOR TOO BIG PA SAM NA 2 METRA....STA CES....stvarno sramota...al odusevio me, kao rekoh, dizajn pa nisam uopce ni vidio nazive epizoda na straznjoj korici i hrptu, jel mos virovat?????

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Rache
New Member



Croatia
196 Posts

Member since 31/08/2005

Posted - 01/08/2006 : 23:53:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Rache a Private Message
Iako ovo i nije bitno ali muci me jedno pitanje:( Dosta ljudi koji se bune da je ovo kao skupo i tako to ( a nije da je jeftino:( )kazu kako imaju sve systemove MV-ove. Prvih 7 brojeva nije upitno no drugih 8 e tu me zanima racionalizacija- za jednu epizodu (i to ne neke prizvodne kvalitete) se daje oko 50 kn ali za tri (vjerojatno bolje sudeci po iskustvu) je oko 100 kn puno. Hoce li mi to netko objasniti? Znam da ljudi nece duplirati i s tim se i slazem ali ipak prigovori nisu isli u tom smjeru...

Nothing is more dangerous than an idea when it's the only one you have.
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 02/08/2006 : 00:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Baš griješiš, mislim da vecina onih koji tvrde da je ovo skupo imaju samo prvih sedam Systemovih Kenova.
A i nije neka razlika 15 kn po epizodi, kako i sami rekoste (120 kn Libellusov trobroj i 55 kn Systemov tvrdoukoriceni MV). A možda je ponekom kolekcionaru draža zasebna sveska, sumnjivoj kvaliteti tiska i prijevoda unatoc?
Ne volim pjevati ode izdavacima, to mi je djetinjasto, ali ne treba ih ni napadati jer nije teško povjerovati da ovako visoka cijena nije tu radi brze zarade. Ipak, Bonellijevi stripovi, k tome još otvoreni serijali u luksuznom izdanju? Osobno pristajem na Kena i neke gigante, Dampyr, MV i ostalo ne, sve kad bih i imao novca.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/08/2006 : 00:59:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Otvoreni serijali u kvazi luksuznom izdanju nastali su iz nevolje i nemogucnosti.
Svjestan sam da tim izdanjima nije pokriven mozda niti vecinski dio moguce publike
ali bas iz razloga sto te publike i nema previse ovakva izdanja i nemaju bas uspjeha na kioscima.
Recimo MV je system probao na kioscima i prestao s time, sigurno ne zbog toga sto im se nije
dalo vec vjerovatno sto im se ni nakakv nacin nije isplatilo.
Nazalost publika je malobrojna i tesko bi se takva izdanja gurala na kioscima, barem kako sada stvari stoje.
Ali ostaje barem utjeha da mnogi ipak mogu otici u knjiznicu i to procitati...

No ovaj nacin manjeg tiraza (sto automatski uvjetuje vece cijene jer tiraz je osnova
i glavni faktor koji odredjuje cijenu) postoji mogucnost da se bar jedan dio
publike na odredjeni nacin zadovolji konstantnim i redovitim izlazenjem.
Osobno kao kolekcionar i stripofil ja bih recimo rado platio 30 kuna za recimo Texa
od Ludensa samo da ide brze, mjesecnim ritmom...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/08/2006 : 01:09:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by VALTER

A i nije neka razlika 15 kn po epizodi, kako i sami rekoste (120 kn Libellusov trobroj i 55 kn Systemov tvrdoukoriceni MV).


No osobno me nesto drugo zanima... na stranici 6 ovog topica pricalo se o cijeni
120 kuna za knjige (iako ja tu cijenu nikad nisam spomenuo) i govorilo se o tome
kako je to 20 kuna skuplje od spominjane cijene. Na to si ti napisao:
"Tko je namjeravao kupiti sva cetiri odjednom, razliku od 20 kn po primjerku ce osjetiti".
A ovdje recimo kazes da i nije neka razlika 15 kuna po epizodi...
Ako racunamo recimo nase 4 knjige ili 12 epizoda da su po 120 kn razlika za 12 brojeva ispada 180 kuna i mislim
da se za to bas i ne moze reci da nije neka razlika, no to je moje subjektivno misljenje.
No dobro je ako ljudi imaju izbor pa se mogu odluciti za jednu ili drugu varijantu
ili naprosto ne kupiti vec samo procitati u knjiznici, tko ima priliku.


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 02/08/2006 : 01:12:02  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Ma ne, ja sam pokušao biti ironican na primjedbe tipa da je 'svejedno košta li 70 ili 150 kn' pa sam u recenici i napisao 'kako rekoste'.
15 kn je takodjer znacajna rezlika, i ipak je Libellus tu u prednosti.

Edited by - VALTER on 02/08/2006 01:12:59
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/08/2006 : 01:16:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Ah OK, mozda sam malo krivo skuzio...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15506 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 02/08/2006 : 01:16:05  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by ken2

ovih 120, ako je tocno, me malo ohladilo, bio sam uvjeren da cu kupiti sve magicne, iako imam ove od sc-a, ovako cu još morat porazmislit, ipak sam racunao s onom najavljenom cijenom od oko 90-ak kuna
da se samo radi o magicnom, ne bi bio problem, ali tu je gomila stripova koji još cekaju da ih kupim, pa pošto njih nisam citao, dajem im prioritet
inace, izdanje je prekrasno, naslovnice sjajne, meni se ono visoko brdo baš svida
a dizajn je jako lijep


Cijena oko 95-100 kuna je spominjana na samom pocetku, to sam vec rekao.
Kasnije smo se odlucili staviti unutra sve originalne naslovnice i to naravno
automatski nesto poskupljuje sam strip, tako da nazalost nece biti ta cijena od 95-100 kuna.
Rekao sam da ce biti nesto visa od 100 kuna ali nigdje nisam napisao da ce biti 120 kuna...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



po tvome ispada da tih 12 naslovnica što su ubacene koštaju 10-20% stripa
malo tj. puno pretjerano
20-25 kuna od približne najave cjene je puno previše za promašiti
ipak je to 20 kuna po knjizi pa puta broj knjiga (koje bi kao trobroji trebale biti u prosjeku jeftinije štamati nego pojedinacne)
ljepa cifra od kojih cca. 100eu po kompletu - baš i nije zanemarivo
za cijenu 3 naslovnice

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/08/2006 : 01:17:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Ipak, iskreno receno, ja razumijem kad ljudi kazu da im je nesto skupo
i naravno da nikad nista ne mjerim po sebi i svojim mogucnostima za kupovinu necega.
No ono sto necu razumjeti je da pojedinci napisu kako to mora biti jeftinije a bez da se uopce
kuze u bilo sto u vezi izdavastva i bez da uopce poznaju cijene bilo cega.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 02/08/2006 : 01:18:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
mislim da nije upitno da je MV SC HC s 55 kn nama izvan srbije daleko najskuplja varijanta, i najlosija....i ako tamo nije proslo na kiosku, bernard smatra da nece ni ovdje pa on nece izdavati, i sto onda ostaje: skupo ili nista...i to jest skupo, i tocka (dado ono s 30 kn o texu ce te kostati puno cevapa, da znas), ali jeftinije od 165 kn znatno i trenutno jedino moguce...osobno, ne volim sto se islo picajzlirati na ono rucno lijepljenje jer radi se o 6000 listova!, ali sto je tu je kad su perfekcionisti (uostalom, i ja sam)....no opet, ne znam udio tog poteza u ukupnoj cijeni pa se nadam da nije veci od nekoliko kuna.....

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/08/2006 : 01:29:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by risbozg


po tvome ispada da tih 12 naslovnica što su ubacene koštaju 10-20% stripa
malo tj. puno pretjerano


Nije tocno. Ne ispada to tako kako si ti napisao, krivo razmisljas.
Ti racunas 10-20% gledajuci konacnu cijenu stripa (ono sto i zanima kupce jelte)
no mene zanima proizvodna cijena jer ona je povecana za odredjeni iznos zbog tih naslovnica.
Sto je i sasvim logicno, otisnuti 3 naslovnice u boji i uvezati ih u strip
sigurno ce povecati cijenu tiska nego da se radi bez tih naslovnica.
Toliko je mislim svima jasno...
quote:

20-25 kuna od približne najave cjene je puno previše za promašiti
ipak je to 20 kuna po knjizi pa puta broj knjiga (koje bi kao trobroji trebale biti u prosjeku jeftinije štamati nego pojedinacne)
ljepa cifra od kojih cca. 100eu po kompletu - baš i nije zanemarivo
za cijenu 3 naslovnice

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --



Ja osobno nisam nigdje nista nikad niti najavio, pa ni cijenu od 100 kuna.
Ono o cemu se pricalo na pocetku je bila cijena od 95-100 kuna, odnosno oko 100 kuna
to stoji, ali sam vec nekoliko puta spomenuo da se u to vrijeme nije govorilo
o originalnim naslovnicama unutar stripa, a one sigurno cine razliku.
S njima se dobiva na kvaliteti ali to nesto malo i kosta i otuda razlika i ono sto sam
rekao da ce kostati nesto vise od 100 kuna.
I ponavljam takodje po tko zna koji put, nigdje nisam spomenuo cijenu od 120 kuna.
Ne znam kakvih 100eu po kompletu spominjes, to nisam bas skuzio...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/08/2006 : 01:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

mislim da nije upitno da je MV SC HC s 55 kn nama izvan srbije daleko najskuplja varijanta, i najlosija....i ako tamo nije proslo na kiosku, bernard smatra da nece ni ovdje pa on nece izdavati, i sto onda ostaje: skupo ili nista...i to jest skupo, i tocka (dado ono s 30 kn o texu ce te kostati puno cevapa, da znas), ali jeftinije od 165 kn znatno i trenutno jedino moguce...osobno, ne volim sto se islo picajzlirati na ono rucno lijepljenje jer radi se o 6000 listova!, ali sto je tu je kad su perfekcionisti (uostalom, i ja sam)....no opet, ne znam udio tog poteza u ukupnoj cijeni pa se nadam da nije veci od nekoliko kuna.....

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.


Kad je Tex u pitanju znas da ja saljem nemoralne ponude a i rado placam cevape...
Sto se ostalog tice vjeruj mi ne povisuje cijenu sam nacin uveza tih naslovnica,
naslovnice u boji unutar knjige same po sebi stvaraju razliku u cijeni tiska.
Odlucili smo se za tu varijantu jer bi na taj nacin trebalo ispasti bolje i kvalitetnije
a da smo se ipak odlucili raditi to na istom papiru kao i strip to bi maksimalno
3-4 kune ispalo jeftinije od cijene koja ce sada biti.
Osobno mislim da 3 kune nisu nesto na cemu se trebamo lomiti ako odlucujemo hocemo li
nesto kvalitetnije ili manje kvalitetno.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 02/08/2006 : 03:40:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

---dp--- nas plan je 8 knjiga godisnje, ili 4 knjige svakih 6 mjeseci, ako ti je tako draze.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



Na pocetku se govorilo o drugom ritmu, mozda je to bilo previse davno ali se dobro secam. No, ovo je za mene dobra vest i mislim da cu biti siguran kupac za MV-a.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 02/08/2006 : 03:45:12  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Stavise, radije cu kupiti ovog MV-a nego Zagora (ne znam koji mi je, ali ne zezam se)
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 02/08/2006 : 03:50:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
No, da se vratimo na konkretne stvari: kad izlaze prva cetiri broja (ako sam dobro shvatio, tek ulaze u stampu) i kad ce biti u striparnicama u Beogradu?
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 02/08/2006 : 06:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Mislim da ce Dado popustiti pod pritiskom mase i da ce se MV prodavati po cijeni od 90 kn.

Naš Murga nije obican drot, njegove metode su modernije, on te prvo ponudi cigarom pa te poslije razbije.
Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 02/08/2006 : 07:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
Mislim da se onih 120kuna odnosi na sve ceteri knjige, pa tako padne 30kuna po knjigi, što i nije tako skupo, moglo jeftinije, ali neka ;)
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8100 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 02/08/2006 : 08:01:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by ken2

ovih 120, ako je tocno, me malo ohladilo, bio sam uvjeren da cu kupiti sve magicne, iako imam ove od sc-a, ovako cu još morat porazmislit, ipak sam racunao s onom najavljenom cijenom od oko 90-ak kuna
da se samo radi o magicnom, ne bi bio problem, ali tu je gomila stripova koji još cekaju da ih kupim, pa pošto njih nisam citao, dajem im prioritet
inace, izdanje je prekrasno, naslovnice sjajne, meni se ono visoko brdo baš svida
a dizajn je jako lijep


Cijena oko 95-100 kuna je spominjana na samom pocetku, to sam vec rekao.
Kasnije smo se odlucili staviti unutra sve originalne naslovnice i to naravno
automatski nesto poskupljuje sam strip, tako da nazalost nece biti ta cijena od 95-100 kuna.
Rekao sam da ce biti nesto visa od 100 kuna ali nigdje nisam napisao da ce biti 120 kuna...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne


ma jasno je meni to, kvalitet košta, a i mali tiraž
ne znaci to da ih ja necu uzeti, nego da ih necu uzeti sve odjednom, niti odmah
s druge 4 knjige je sasvim druga situacija, mislim da je i vama jasno da ce se one i bolje i brže prodavati
Go to Top of Page
Page: of 34 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000