forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 DD BR.22- PRICA O DYLANU DOGU
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 05/08/2006 : 16:36:42  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Nedavno sam bio u Beogradu u strip klubu Darkwood da kupim neke stripove, utom su u striparnicu ušla dva deckica od desetak godina i hteli su da kupe gore pomenuti strip, na što im je prodavac rekao da taj Dylan 22 košta 10 evra, naravno klinci nisu imali pare da ga kupe.
Pogledao sam malo bolje ( bila su dva primerka ) te stripove , ocuvanost im je recimo -4 i pitao sam prodavca da li su ovakvi primerci ili glanceri 10 evra, na što mi je on odgovorio da su takvi primerci tog broja po 10 evra komad, po meni preskupo, e sad neka mi neko objasni zbog cega je ta epizoda toliko skupa ?

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!

VALTER
Advanced Member



Croatia
6406 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 05/08/2006 : 16:40:01  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
Zaista cudno, ja sam ove godine vidao na štandovima u Osijeku primjerke tog boja po 10-ak kuna.


Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/08/2006 : 16:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
glupost
to je pretjerano

usput, imam ja dobro ocuvan, -5 recimo, za 15kn
pa, navalite;)

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 05/08/2006 : 16:49:13  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
stvarno presmiješno, cuj 10 eura za "pricu o dylanu dogu".



"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25185 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/08/2006 : 16:52:13  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Ma ne verujem, tip je bio na lošem tripu kad su klinci došli kod njega..A možda je procenio da strip nije za "ispod 16 godina". ;-). A možda je jednostavno hteo da opelješi klince i nešto stavi u svoj džep..
U svakom slucaju, strip ne vredi više od 2-3 eura, bez obzira na ocuvanost.

Samo su ljudska glupost i svemir beskonacni. Ali za ovo drugo nisam siguran.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 05/08/2006 : 16:53:23  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
kod nas u sarajevu se to može kupiti za 4 kn, a jako dobro ocuvano

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 05/08/2006 : 17:00:15  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
ja ga prodajem na aukcijama,
cisti glancer

"When you have to shoot-shoot,don't talk!!!!!" -Tuco Ramirez
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 05/08/2006 : 17:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
011/2622-867 je broj strip-kluba Darkwood, plus pozivni za Srbiju, pa pozovite i proverite, licno sam pitao trgovca da nije pogrešio i onda je rekao da je takva cena - 10 evra, a i video sam i cene za neke druge stripove, recimo eks almanasi br.10 i 11 su po 7,5 evra, a ovde na aukcijama sam video da tip traži 599 kuna za ta dva eksa!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25185 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/08/2006 : 17:18:16  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Almanasi su malo redji, pogotovu ako su dobro ocuvani, pa zato i takva cena. Ali ovo u vezi DD ne razumem..

Samo su ljudska glupost i svemir beskonacni. Ali za ovo drugo nisam siguran.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 05/08/2006 : 17:21:50  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
A recimo kupio sam LMS brojeve 19 i 20 po 300 dinara komad, ocuvani su za 3+ , a i Teksa 44 za 150 dinara, jer mu je naslovna otkinuta i listovi su razdvojeni, ali uz pomoc lepka sam ga sredio !
I zašto bih imao razloga da lažem za ovog Dylana br. 22 , baš sam se zacudio, evo recimo i Dylana od Dnevnika broj 1 - Doktor Ksabaras prodaju za 9 evra !

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 05/08/2006 : 17:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Almanasi su malo redji, pogotovu ako su dobro ocuvani, pa zato i takva cena. Ali ovo u vezi DD ne razumem..

Samo su ljudska glupost i svemir beskonacni. Ali za ovo drugo nisam siguran.


..ne razumem ni ja, a veruj mi da svakog meseca idem po dva puta u striparnice i znam sve cene za pojedine stripove, samo ne bih sad o tome, tako da i ja cene na aukcijama uglavnom formiram po cenama u strip-klubovima, samo smanjim za 30 %

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25185 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/08/2006 : 17:32:00  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj
..ne razumem ni ja, a veruj mi da svakog meseca idem po dva puta u striparnice i znam sve cene za pojedine stripove, samo ne bih sad o tome, tako da i ja cene na aukcijama uglavnom formiram po cenama u strip-klubovima, samo smanjim za 30 %

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!



Ma dobro, normalno je da strip šopvi uzimaju proviziju, to mi je jasno Ipak je ono zakupljen prostor, a (verovatno) i placaju porez na to, pa moraju negde i da zarade. Ali za jedan strip, koji je izašao pre par godina, i koji i nije nešto redak vec samo ima zvucno ime NE MOGU da traže 10€ . Baš cu da pošaljem mail da vidim šta Sloba kaže.

Samo su ljudska glupost i svemir beskonacni. Ali za ovo drugo nisam siguran.
Go to Top of Page

Quasimodo
Starting Member

Serbia
2 Posts

Member since 10/07/2004

Posted - 05/08/2006 : 18:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Quasimodo a Private Message
Gore pomenuti strip kupio sam u Darkwoodu pre godinu-dve za 5€ (ocuvan za 5) i nije mi nista cudno da su digli cenu za duplo. Svaki put kad odem stripovi su im sve skuplji i skuplji a kvalitet ocuvanosti sve losiji.
Secam se da kad su otvorili radnju ZS 1 je kostao 450din (verujem da je sad 10 puta skuplji ako ga imaju) a sada toliko kosta jedan prosecan izdrpani Zagor iako evro nije porasao ni za duplo od tada. Skoro sam kupio ZS 1080,1081 i 1082 za 16€ a samo je jedan od njih bio glancer.
Verovatno im je slaba prodja pa deru ove preostale kolekcionare :-)
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25185 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/08/2006 : 18:45:10  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by Quasimodo

Gore pomenuti strip kupio sam u Darkwoodu pre godinu-dve za 5€ (ocuvan za 5) i nije mi nista cudno da su digli cenu za duplo. Svaki put kad odem stripovi su im sve skuplji i skuplji a kvalitet ocuvanosti sve losiji.
Secam se da kad su otvorili radnju ZS 1 je kostao 450din (verujem da je sad 10 puta skuplji ako ga imaju) a sada toliko kosta jedan prosecan izdrpani Zagor iako evro nije porasao ni za duplo od tada. Skoro sam kupio ZS 1080,1081 i 1082 za 16€ a samo je jedan od njih bio glancer.
Verovatno im je slaba prodja pa deru ove preostale kolekcionare :-)




u jeeee...ja sam poslednji put bio u Darkwoodu pre 2 godine i tada znam da sam kupio neke specijalce i pukao silnu lovu. Ali ove cene su užas. Znaci još jedna prepreka proširenju strip- publike.

Samo su ljudska glupost i svemir beskonacni. Ali za ovo drugo nisam siguran.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 05/08/2006 : 18:53:25  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
da svaki put sve skuplje i skuplje, ovi magicni od systema su bili pre mesec dana 480 dinara , mislim da je toliko, a sad su 690 dinara, neverovatno koliko je poskupelo.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 05/08/2006 : 18:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

quote:
Originally posted by srdjandj
..ne razumem ni ja, a veruj mi da svakog meseca idem po dva puta u striparnice i znam sve cene za pojedine stripove, samo ne bih sad o tome, tako da i ja cene na aukcijama uglavnom formiram po cenama u strip-klubovima, samo smanjim za 30 %

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!



Ma dobro, normalno je da strip šopvi uzimaju proviziju, to mi je jasno Ipak je ono zakupljen prostor, a (verovatno) i placaju porez na to, pa moraju negde i da zarade. Ali za jedan strip, koji je izašao pre par godina, i koji i nije nešto redak vec samo ima zvucno ime NE MOGU da traže 10€ . Baš cu da pošaljem mail da vidim šta Sloba kaže.

Samo su ljudska glupost i svemir beskonacni. Ali za ovo drugo nisam siguran.


proveri, kažem ti nisam mogao da se nacudim, a i rade na crno.

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25185 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/08/2006 : 19:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

proveri, kažem ti nisam mogao da se nacudim, a i rade na crno.



Kako na crno??? Ne mogu da verujem da je to moguce..Pogotovu u poslednjih godinu- dve od kada je Dinkic uveo (ispravnu) diktaturu..

Samo su ljudska glupost i svemir beskonacni. Ali za ovo drugo nisam siguran.
Go to Top of Page

TORQUE
Senior Member



Croatia
2781 Posts

Member since 27/04/2005

Posted - 05/08/2006 : 19:06:43  Show Profile Show Extended Profile  Send TORQUE a Private Message
cijena ja prava strava

http://www.mindistortion.net/iwantyoursoul/?i_am=Dampyr

http://s2.bitefight.org/c.php?uid=18150
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5946 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 05/08/2006 : 19:41:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
To sto po strip shopovima mozete naci gomilu stripova jeftinijih nego npr. na aukcijama ovdje nitko ne primjecuje, svi se prime jednog stripa koji im se cini skup pa raspali po tome. To sto ducani imaju ekstremno vece troskove nego npr. standovi na ulici ili "kucni" prodavaci jos neko vrijeme ni ne ocekujem da mi povjeruju. OK, jasno je da svaki kupac zeli proci sto jeftinije, ali lakse malo sa time "ovi samo deru, rade na crno, kenjaju i muljaju". I nije mi jasno, ako netko plati 16 eura za 3 stripa i onda se logira ovdje da bi se prvim postom pohvalio kako je "odran" koji kurac ta 3 stripa nije kupio negdje drugdje gdje su jeftiniji i gdje su sva tri glanceri.

I BTW, Slobo trenutno nema pristup Internetu, ali porucio je da svima koji mu donesu taj Dylan Dog 22 placa 5 eura po komadu u otkupu u neogranicenim kolicinama, pa je to idealna prilika da zaradite hrpe novaca, pogotovo ako ih kupite u Sarajevu za pola eura, to je cistih 4.5 eura zarade te sa time mozete kupiti 9 novih i tako u nedogled.

Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25185 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/08/2006 : 19:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
quote:
Originally posted by VJ

To sto po strip shopovima mozete naci gomilu stripova jeftinijih nego npr. na aukcijama ovdje nitko ne primjecuje, svi se prime jednog stripa koji im se cini skup pa raspali po tome. To sto ducani imaju ekstremno vece troskove nego npr. standovi na ulici ili "kucni" prodavaci jos neko vrijeme ni ne ocekujem da mi povjeruju. OK, jasno je da svaki kupac zeli proci sto jeftinije, ali lakse malo sa time "ovi samo deru, rade na crno, kenjaju i muljaju". I nije mi jasno, ako netko plati 16 eura za 3 stripa i onda se logira ovdje da bi se prvim postom pohvalio kako je "odran" koji kurac ta 3 stripa nije kupio negdje drugdje gdje su jeftiniji i gdje su sva tri glanceri.

I BTW, Slobo trenutno nema pristup Internetu, ali porucio je da svima koji mu donesu taj Dylan Dog 22 placa 5 eura po komadu u otkupu u neogranicenim kolicinama, pa je to idealna prilika da zaradite hrpe novaca, pogotovo ako ih kupite u Sarajevu za pola eura, to je cistih 4.5 eura zarade te sa time mozete kupiti 9 novih i tako u nedogled.





Ma polako VJ, niko nije(barem ja nisam) napadao poslovnu politiku strip šopova..Eto ja sam i kod tebe narucivao stripove i bio sasvim zadovoljan cenom. Radilo se o tom jednom stripu, za koji je cena bila nerazumna(navodno). Ostaje nam još jedino ona opcija koju sam vec naveo gore..

Samo su ljudska glupost i svemir beskonacni. Ali za ovo drugo nisam siguran.
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25185 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 05/08/2006 : 19:46:12  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
I tek sad videh da imaš crvene zvezdice. Štrecnu me malo, ja rekoh da se boss vratio sa letovanja ;-))))

Samo su ljudska glupost i svemir beskonacni. Ali za ovo drugo nisam siguran.
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5946 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 05/08/2006 : 19:57:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter
Radilo se o tom jednom stripu, za koji je cena bila nerazumna(navodno). Ostaje nam još jedino ona opcija koju sam vec naveo gore..
U redu, svako ima pravo na svoje misljenje. No opet, ako je cijena nekog "artikla" u ducanu preskupa nitko to nece kupiti i to je prodavacu po sebi vec dovoljna kazna. S druge strane, vecina ljudi se medju 100 stripova uhvati jednog koji se istice cijenom i ne pita se zasto je to tako vec im je cijena problem... a to su bas najcesce oni stripovi koji svima na kraju fale i htjeli bi ih imati ali eto sad kad su ga nasli nije im bas pristupacan (ovo se cesto i meni desavalo :)).

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/08/2006 : 20:52:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

I tek sad videh da imaš crvene zvezdice. Štrecnu me malo, ja rekoh da se boss vratio sa letovanja ;-))))



I mene, brrr...

Wealth beyond measure, outlander...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 05/08/2006 : 21:00:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ponuda i potražnja. Šta je tu cudno? Ako niko ne bude hteo da ga kupi za 10 evra, pašce mu cena, i gotovo. A ako mu cena ne pada, znaci da ima ljudi kojima on vredi tih para, te ga za njega i daju. Ja sam, nekada davno, u vreme kada Darkwooda nije bilo, a snabdevanje je bilo mnogo neredovnije nego danas, bio spreman da za tog konkretnog Dylana dam 30 maraka, samo da bih ga što pre dobio. Nisam dao toliko, vec puno manje - ali bio sam spreman da dam te pare.

Danas ne bih. ;)



--
"Regarde la comete, Sweep. Dans deux mille ans elle reviendra verifier si nous sommes bien tous morts."
Go to Top of Page

djuna
New Member



Serbia
213 Posts

Member since 20/07/2004

Posted - 05/08/2006 : 21:20:06  Show Profile Show Extended Profile  Send djuna a Private Message
Citam i kupujem stripove vec 25 godina,
i kada sam bio klinac jedina dva stripa iz zagorove kolekcije koja sebi nisam mogao da priustim su bila : Nasilje u Darkwoodu i naravno Zagor prica. Prvi je bio skup jer ga je bilo malo na trzistu i zato sto je bio prvi broj a drugi je bio skup zbog "price" a iako ga je tada ( osamdesetih godina ) bilo u velikom broju kod preprodavaca.

Tako je i sada, samo ime stripa dize cenu, Prica o DD-u je skupa zbog "price" isto kao sto je skup i DD sd48 "Crvena smrt" zato sto ga je ovde u Beogradu tesko nabaviti.


Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/08/2006 : 21:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by VJ
, ali porucio je da svima koji mu donesu taj Dylan Dog 22 placa 5 eura po komadu u otkupu u neogranicenim kolicinama,



ovo vrijedi?
ako da, donesem ti ga u ponedjeljak u striparnicu i zamijenim za nekaj

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000