forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Prevod sa jednog na drugi Ex-Yu jezik
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 17/09/2006 : 02:25:15  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Dado, daj ne gnjavi, opet izigravas opet policajca. To se jednostavno resava zakljucavanjem topica i gotovo.

Edited by - ---dp--- on 17/09/2006 02:26:29
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 17/09/2006 : 02:46:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
To sto ti na svakom koraku vidis policiju valjda ima veze sa tobom samim.
Ti nastavi pisati o politici pa ces vidjeti kako ja to rjesavam.
Imas jedno "opet" viska u kojem god jeziku da ga upotrjebis.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/09/2006 : 12:07:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

magnovenje=samo za trenutak, u trenu...
nema veze ni sa snovima, ni sa bunilom
[/quote]

A otkud onda ljudima krive interpretacije? Ima lita rijec neki slicni parnjak koji može izazvati zabunu?

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7795 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 17/09/2006 : 14:51:26  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

... ipak smo svi odrasli u vremenu komunisticke histerije na sve sto je srpsko, pa se posledice i dalje osecaju.




bez uvrede, ali ovo zaista nema veze s istinom i povijesnim cinjenicama.


"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

skAgs
Starting Member



66 Posts

Member since 30/01/2006

Posted - 18/09/2006 : 03:11:04  Show Profile Show Extended Profile  Send skAgs a Private Message
nisam vidio topik 3 tjedna a on naraste u neslucene šovinisticke razmjere, ne više cak ni nacionalisticke. mnogi ispisaše redke i redke manifesta, ponavljaše drugi(ma) ono što su naucili revno kroz ovu dekadu i pol ono što su im servirali. no istina je samo jedna: ovo sve ovdje od Jesenica (da produžim i iza Hotize:))) do Jonskog mora (nazivalo se Balkanom ili ne) je takva papazjanija da ni pas s maslom ne bi mogo pojest, a kamo li rasplest te kucine i dokazati (ne razjasniti!) što je tu bilo, ko je koga i zašto. koliko se mi god slagali ili ne s izrekom da povijest pišu pobjednici, ona se pokazuje tocnom. a na Balkanu pobjednika nema. zato svi imaju svoju povijest, viziju iste stvari koja doživoljava prvu i drugu (i sve daljnje) revizije. u tom permanentnom sukobu svak je svakom osto dužan i ima da plati. zato u duhu naziva ovog topika mante se coravog posla, drž'te se teme. i ne vrijedajte druge. mene osobno uvrijedio onaj "amerikanac" o pricama o copavom i jajcu, ali ko ga ... sve je to off-topic! pa i moje palamudenje.

otkad je otvoren topik (a sad je vec na trinaestoj strani) odgonetnuli smo (jebote!) ni 10 (slovima: deset) pojmova! govori i piši kako hoceš, a što ne razumijem cu pitati.

u duhu toga... KRAS je pitao kaj je "kalfa"... elem, jedno od znacenja je onaj koji u nekom obrtu poducava šegrta, tj. bio bi neka vrsta majstora.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 18/09/2006 : 03:23:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

To sto ti na svakom koraku vidis policiju valjda ima veze sa tobom samim.
Ti nastavi pisati o politici pa ces vidjeti kako ja to rjesavam.
Imas jedno "opet" viska u kojem god jeziku da ga upotrjebis.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



Editovao sam post i menjao red reci u recenici (da opet ne shvatis kako tebe napadam vec da me razumes na pravi nacin), pa mi je ostalo to "opet" viska. Kad shvatis da zaista gnjavis takvim nacinom onda si mozda razumeo sta hocu da kazem, sto ne znaci da sam rekao da si gnjavator, ali moze se desiti da postanes. Ljudi to, jednostavno, ne vole, a ti radi kako hoces.

A sto se tice policajca i politicara, ja se ni ne secam kad sam se poslednji put, i da li sam se uopste, upustao u politicke rasprave, a cak i ako jesam, nikad nisam nikoga povredio na nacionalnom ili verskom nivou.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/09/2006 : 09:32:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
-dp- ako nekome smeta moj nacin rada i ako nekoga time "gnjavim" taj treba jednostavno prestati
gnjaviti druge svojim politickim ili vjerskim postovima pa ce automatski i "gnjavaza" s moje strane nestati.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 18/09/2006 : 09:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>u duhu toga... KRAS je pitao kaj je "kalfa"... elem, jedno od >znacenja je onaj koji u nekom obrtu poducava šegrta, tj. bio bi neka >vrsta majstora.

To je stupanj izmedju ssegrta i majstora. Barem bio u srednjem vijeku.

mcn

Pogledajte http://qstrip.blog.hr! Moj dnevnik citanja na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 12 na svim kioscima! *** Arhiva SERGEJA na www.zmcomics.co.yu *** Arhiva MARTINE MJESEC na www.stripovi.com/martinamjesec.asp!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 18/09/2006 : 10:29:30  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
i sad je tako u zanatu, barem ovde se to koristi, prvo je šegrt ( ucenik ), onda posle tri godine ucenja postaje kalfa ( mlad majstor )i vec može da radi samostalno u zanatu, naravno kasnije kroz iskustvo postaje majstor !

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

skAgs
Starting Member



66 Posts

Member since 30/01/2006

Posted - 18/09/2006 : 13:03:15  Show Profile Show Extended Profile  Send skAgs a Private Message
da, upravo tako... zbog toga kaj nisam htio duljit (izpalamudio sam se vec prije u istom postu), napisao sam šturo da je to neka vrsta majstora. po mojim shvacanjima KALFA je onaj koji više nije naucnik (šegrt), pa može samostalno obavljati poslove u obrtu, ali nije nositelj (vlasnik) istog. u današnjem zakonu o obrtu u RH (ne znam koji broj NN), to je onaj lik iz obrta koji samostalno obavlja sve poslove a bez majstorskog ispita i ne može sam otvoriti svoj obrt. inace, nakon završene obrtne škole svaki je kalfa, i to najmanje (mislim) 2 godine nakon kojih može pristupiti majstorskom ispitu. u Klaicu, takoder stoji ova definicija. dakle nisam bio dalek u poimanju, ali u objašnjavanju možda nejasan.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 18/09/2006 : 18:03:20  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

-dp- ako nekome smeta moj nacin rada i ako nekoga time "gnjavim" taj treba jednostavno prestati
gnjaviti druge svojim politickim ili vjerskim postovima pa ce automatski i "gnjavaza" s moje strane nestati.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



Ja sam upravo predlozio da se ovaj i svi slicni topici zakljucaju. Tako su Markos i Globinjo do sada radili i to se pokazalo kao dobro. Svi mi balkanci smo u neku ruku stoka i ne vredi nam govoriti dok nas neko ne zvizne po usima.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 18/09/2006 : 18:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by Dado


gnjaviti druge svojim politickim ili vjerskim postovima pa ce automatski i "gnjavaza" s moje strane nestati.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



...a politicke rasprave i ostalo nisu samo gnjavaza vec i oduzimanje vremena svima onima koji te postove citaju u nadi da ce procitati nesto sto ima veze sa temom. Vec mi je pun k**** kad topic koji pravtim vidim da je za jedan dan narastao za pet ili deset stranica, i onda potrosim sat vremena dok iscitam gomilu gluposti koje nemaju veze sa topicom, a nije se lako odlepiti, jer politicke rasprave su kao i "sapunice", kad pocnes da citas i kad krenu svadje i prepucavanja, onda citas i dalje ne bi li video ko ce kome sta reci (neka vrsta "sindroma" Hauarda Sterna)...
Go to Top of Page

Mailman
Senior Member



Croatia
1690 Posts

Member since 26/12/2001

Posted - 19/09/2006 : 10:47:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Mailman a Private Message
Mene zanima zašto u Srbiji govore "rezanje" za prženje CD-a??

How do you know that my dimwitted inexperience isn't merely a subtle form of manipulation, used to lower people's expectations, thereby enhancing my ability to effectively manuever within any given situation?
Go to Top of Page

XIII
Senior Member



Serbia
1013 Posts

Member since 05/05/2002

Posted - 19/09/2006 : 11:37:00  Show Profile Show Extended Profile  Send XIII a Private Message
pa ostalo to valjda iz vremena ploca, a i logicno da se urezuje trag, dok je meni przenje prihvatljivije kada koristimo tiganj. A imam i ja jedno pitanje zasto vi przite cd rezacem? :)

----------------------------------------------------
Scanlation grupa: http://groups.google.com/group/bdskenovi
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/09/2006 : 11:47:31  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Pržimo dvd pržilicom, a ne rezacem... No, mi smo zapravo uredno preveli engleski pojam burn dvd, dok je ne znam otkud došla vaša verzija rezati - cut dvd nisam cuo.

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 19/09/2006 : 12:07:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Heh - a mi režemo DVD rezacem.

Ili, što bi rekla baba jednog mog poznanika: "Sag ce dojde on, otišo je da si nasecka nekakav divedej." ;)

--
"Et maintenent, vite au Nile!"
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 19/09/2006 : 16:12:03  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Heh - a mi režemo DVD rezacem.

Ili, što bi rekla baba jednog mog poznanika: "Sag ce dojde on, otišo je da si nasecka nekakav divedej." ;)

--
"Et maintenent, vite au Nile!"



Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 19/09/2006 : 16:13:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Zadrzalo se iz 'pradavnih' vremena, upravo iz gore pomenutog razloga jer se u sustini radi o "urezivanju" traga po unapred formiranoj (formatiranoj) spiralnoj putanji na CD-u
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 19/09/2006 : 16:17:25  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Pržimo dvd pržilicom, a ne rezacem... No, mi smo zapravo uredno preveli engleski pojam burn dvd, dok je ne znam otkud došla vaša verzija rezati - cut dvd nisam cuo.

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...


U stvari pogrešno si cuo, ne kaže se da režemo ( što vi tumacite da se nešto sece ), nego se kaže, - Daj mi nareži ovaj CD ili DVD !, dakle drugi je smisao da se nešto narezuje ( snima ), nego da se reže , ali sve je to lako shvatljivo i sad ce se do beskonacnosti polemisati o ovakvim stvarima, ja kad pržim, onda mislim na pržena jaja u tiganju ( tavi ).

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 19/09/2006 : 16:20:28  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Eto prevoda sa jednog na drugi eks YU jezik : prženje = rezanje :::))))

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 19/09/2006 : 16:21:45  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Evo sad sam rekao mami da mi nareže cetiri jaja za veceru :D

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/09/2006 : 16:39:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Urezivanje i narezivanje su dve razlicite stvari srdjanjd. Mi smo u biti amerikanizirani, a vi koristite pojmove iz pocetaka informatizacije. Što ce reci da je amero-holivudski judeo-protestantizam izvršio velik utjecaj na nas

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 19/09/2006 : 19:01:44  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Ko bi to znao, znam da nije isto , recimo navoj se može urezivati, a i narezivati, zavisno od toga da li je spoljašnji ili unutrašnji navoj, pa tu zato postoje nareznice i ureznice, e sad to je meni slicno, ne znam gde se još koriste termini urezivanje, narezivanje, osim u mašinstvu ? Recimo olovka se može zarezati, zato postoji zarezivac, a recimo može se reci nekome da ga ne zarezuješ ni za suvu šljivu , eto nalupao sam dosta gluposti...

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

XIII
Senior Member



Serbia
1013 Posts

Member since 05/05/2002

Posted - 19/09/2006 : 19:59:52  Show Profile Show Extended Profile  Send XIII a Private Message
a jel neko od vas cuo za homonime? :)

----------------------------------------------------
Scanlation grupa: http://groups.google.com/group/bdskenovi
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 19/09/2006 : 21:37:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Nije
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000