forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 nova striparnica u Ljubljani
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

mike
Senior Member

Slovenia
2835 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/09/2006 : 23:07:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Cekaj.. uz kavicu ili pice... kako neprofitno? Ocito covjek otvorio kafic umjesto knjizare. Moze se i jesti?

Ok, zezam se. Ali ovako na ovu prvu vijest meni to ne mirise bas..

Jack the Black.
Go to Top of Page

diderot2
Junior Member

467 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 05/09/2006 : 23:37:02  Show Profile Show Extended Profile  Send diderot2 a Private Message
Stripovi se mogu citat, posudjivat a i kupovat. I moze se jih uzimati slobodno iz kutije, koja je za goste i odnesti kuci. U razumnim merama, naravno. I vjerujte, kupovati po ugodnijim cenama, nego drugdje.
Pored imaju kavane, sa pivom, pljeskavicama, ima videoteka, možete uplatiti loto...
Tako, da ce se povremeno moci odgledati i neki filmovi, oni radjeni po stripovima a i drugi.
Striparnica je u samom centru Ljubljane, a ujedno i na mirnome mestu. To je u donjoj etaži kod Metalke. Znaci pod cestom. Tako, da ce se tamo moci postaviti i klupe i mize i organizirati stripski mini sajam. Znaci, da nije dosta frekventno, što odgovara, ali nema park placa u blizini. Striparnica bice otvorena po dogovoru, informacije ce biti na internetu. Sigurno 3 puta tjedno a i više. Po cetiri-pet sati.
Ostale informacije ostavljam onima, koji su nadležniji od mene.

Edited by - diderot2 on 05/09/2006 23:39:31
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2835 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/09/2006 : 23:56:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
To se vec bolje cuje! Samo naprijed i svom srecom !

Jack the Black.
Go to Top of Page

TomDar
Junior Member



Slovenia
488 Posts

Member since 05/11/2003

Posted - 06/09/2006 : 02:10:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit TomDar's Homepage  Send TomDar an ICQ Message  Send TomDar a Private Message
Hvala Aci, sto si je danas uzeo vremena i posjetio nas.

Kao sto je Aco rekao, otvara se nova striparnica. To jeste društvena striparnica STRIPOHOLIK, koja služi kao prostor, gde se mogu stripoljubci dobivati, družiti, izmenjavati,citati, prodavati i kupovati stripove. Prostor služi i za društvene svrhe to jeste sastanke i upisivanje clanova i širenje informacija u vezi stripa itd...

Prostor jeste stvarno malen (cca 10 m2), ali je u samom centru grada. Znamo, da nije super sreden i slicno (ubuduce ce se stanje polako popraviti) jer ta striparnica ce se financirati iskljucivo dobrovoljnim prilozima i po potrebi iz uplacenih clanarina clanova društva STRIPOHOLIK. I sve što je unutra stavljeno i donešeno jeste poklonjeno i donijeto od naših vernih clanova, koji vjeruju u ideju i koncept društva...
Ali ni grupa TNT nije imala bolji štab nego svoju Cvecarnicu, pa cemo se i mi strpiti sa ovom našom cvecarnicom :)

Želimo reklamisati strip u Sloveniji i za širu raju i publiku zato imamo (trenutno) malenu ponudu stripova za citanje, koji su donirani sa strane naših clanova i simpatizerima naše ideje. Ponuda raste svakim danom i polako to popisujemo i stavljamo na police. U susjedstvu naše "cvecarnice" postoji Videoteka, sa kojom imamo dogovoreno za naše clanove 20% sniženje kod upisa u videoteku i 20% sniženja prilikom posudivanja VHS I DVD materijala. Sa druge strane postoji lokal (koji nema nista sa nama) ali smo se dogovorili, da bi nasi citaoci (i clanovi i neclanovi društva) mogli kod njih citati stripove, a to koristi i tom lokalu, jer ce citaoci popiti koji sok ili kavu i slicno.
A clanovi društva ce moci i stripove posuditi i odnjeti kuci i u miru procitati. Imamo želju, da bi uspeli kupovati i nove stripove, tako da bi ostali koji nisu upuceni mogli upoznati ta izdanja i postati moguci citaoci ili kolekcionari. Ovo je donelo puno zanimanja, jer dosta kolekcionara ce kupiti svoj glanc strip ali ce rado i procitati u citaoni taj strip, da mu ostane kuci glanc :)
A i za hranu je sredeno, jer smo mislili na sve (lokacija, cijena, okolina i slicno), malo dalje od našeg prostora, postoji jedan izmedu boljih lokala sa cevapima, pljeskavicama i slicno ...

Pored ostaloga, taj prostor se nalazi u donjoj etaži i hodnik je pokriven od svih vremenskih nepogoda i kao stvoren za organiziranje strip sajmova i slicno.

Ali da bude sve zanimivije i interesantno, taj prostor služi još jednoj svrsi, koja je zavedena u statu društva. To jeste da društvo drži lokal i u njemu omogucuje druženja, izmenjavanja i kupovinu.
Znaci postoji i mogucnost, da ce clanovi svoje duple stripove (ili one koje ne trebaju) moci donijeti u prostor i nuditi na razmenu ili prodaju ostalim clanovima ili posjetiteljima. Znaci društvo nudi prostor samo clanovima (jer je to društvena ugodnost) a clanovi i ostali mogu od te osobe to kupiti (to je kao na sajmu). Imamo i povlasticu, da društvo te stripove u slucaju prodavceve odsutnosti društvo u ime i racun prodavaca primi iznos izabranih stripova i posrijedi kupcu, pri sledecem posjtu. Društvo ništa ne zaracunava niti su stripovi društveni, vec su od clanova prodavaca...
I još jedna pozitivna strana društva i prostora: sami znate, kako nema dosta vremena za sve i ponekad se i osobe iz istog kraja više dana se dobivaju da bi predali stripove osvojene ili obecane. E zato imamo i društvo, gde ce se moci ostaviti stvari za druge osobe, koje bi navratile i pokupile stvari koje su ostavljene za njih ....

Osobe, u drustvu koje ce "dezurati" i drzati radno vreme su clanovi i osobe koje poklanjaju svoje slobodno vreme i rade u striparni for free. Tako da cemo pokušati uvesti zvanicno radno vreme za dva ili tri dana u sedmici a ostalo ce biti javljeno na netu dan ili dva prije, zavisi kako koji clan ima vremena dežurati.

Društo ima još jednom akcijom "reklamiše" i "štiti" strip, tako da primamo stripove u slabijem stanju (kolekcionari ce se naježiti :)) - kupusaste stripove ili brez prednje stranice i slicno i stoje u svojoj kutiji, gde ostale osobe željne citanja i ne mare za ocuvaost, mogu uzeti te stripove. Bolje to nego da završe u smecu, vatri ili na odpadu papira. A ostale stripove, koji clanovi donesu i ako ne postoje u citaonici stavlja se u citaonicu na raspolaganje za citanje. Tako, da svi clanovi svojim djelovanjem podupiru i žele proširiti strip kulturu i zanimanje stripa u Sloveniji i staviti ga na bolji nivo, koji zaslužuje. (samo za info lokal je bio otvoren jucer i danas, i odzivi prolaznika je bio vrlo pozitivan i dosta stripova - kupusa je bilo odnešenih, tako da ima ljudi kojim to ne smeta da fali prva ili zadnja strana jer vole citati stripove, a to i jeste svrha stripa, zar ne. I još jedna zanimivost, samo danas prilikom sastanka smo pridobili još 4 nova clana društva, koji su bili veseli nad prostorom)

I još rec ili dve o trenutnoj ponudi za citanje.
vecina stripova slovenskoga bleka, marka i mikija,
MV 1-7
Par brojeva novih (zadnjih) izdanaja Miki Mustera,
Slovenski AF,
Komplet NE/OM 1-10 (glanc :) )
Alan ford maverick 1-11
italijanskih stripova,
ostalo nesto ZS, LMS, LU, LU EXTRA, par albuma, Stripoteka, Tarzana A4, Politikinih zabavnika, Strip zabavnik mali, strip 82, crtani romani i slicno (trenutno nam je želja svega po malo za pocetak)
Ali svakim danom raste broj novih stripova, koje ce naci mjesto na našim policama...
- Takode i društvu PRIZMA, cemo drugarski odstupiti policu, da mogu svoje knjige posudivati svojim clanovima.

Evo to je na "kratko" nesto o tome, vise slijedi. Ako sam nesto zaboravio ili nije jasno, pa cu odgovoriti.
Slike kako to izgleda i kako smo to sredivali, mozete vidjeti na nasem topicu na striparna.com link http://forum.striparna.com/viewtopic.php?p=19802#19802
Tamo ce biti i vise informacija, jer ovde sam odgovorio, da i vi budete obavesteni o nasoj novosti .

Svaki vaš komentar, mišljenje, kritika (pozitivna i negativna) je dobrodošla... Mi se nadamo da ce stvar uspjeti i da ce i ostali vidjeti sve dobro sto i mi vidimo u svemu ovome...

PS: za sve one koji ce biti mozda razocarani, što se nije otvorila ona dugo iscekivana striparnica sa 150 000 stripova,nego naša, neka se vesele, zar nije bolje imati više striparnica :)



Pozdrav TomDar



Forum
http://forum.striparna.com       
Društvo ljubitelja stripov STRIPOHOLIK
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/09/2006 : 02:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
U svakom slucaju ideja vrijedna hvale!
Razlog vise da sto prije ponovo posjetim Ljubljanu.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 06/09/2006 : 06:01:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Hocete li imati aktuelna izdanja Ludensa/SA/Bookglobe-a?

Aman jada kad' akšam ovlada, u minute kad' bulbuli šute, kad' bol sanja kraj dulova granja, a dert guši i suze osuši!
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 06/09/2006 : 09:50:59  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Hocete li imati aktuelna izdanja Ludensa/SA/Bookglobe-a?

Aman jada kad' akšam ovlada, u minute kad' bulbuli šute, kad' bol sanja kraj dulova granja, a dert guši i suze osuši!


Imacemo, ako ih neko pokloni. Ali za citanje, ne prodaju
Ne radi se o klasicnoj striparnici, nego više o striparskoj knjižnici (biblioteki)+ neke vrste komisijska prodaja clanova društva. Dakle možeš kupiti koji stari strip

Društvo ljubiteljev stripa STRIPOHOLIK Slovenija uradno ustanovljeno!
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 06/09/2006 : 09:59:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message






Društvo ljubiteljev stripa STRIPOHOLIK Slovenija uradno ustanovljeno!

Edited by - jang on 06/09/2006 10:01:54
Go to Top of Page

TomDar
Junior Member



Slovenia
488 Posts

Member since 05/11/2003

Posted - 06/09/2006 : 22:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit TomDar's Homepage  Send TomDar an ICQ Message  Send TomDar a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Hocete li imati aktuelna izdanja Ludensa/SA/Bookglobe-a?


Sejo, to nam je želja, ali najpre cemo popuniti sa prošlim brojevima, a u buduce ako budemo u mogucosti, da bi u što kracem vremenu imali strip u citaoni, cim izadje na kioske (ali tu je vec pitanje financija :( )

Kako izgleda, naši clanovi su vec podosta poklonili svojih duplih i jos par je obecalo svoj doprinos, tako da ce se ja mislim i to vrlo brzo dopuniti.

I kao sto je Jang rekao, stripovi koje poklone idu ili u citaonicu ili u kutiju za poklon. U primeru duplih brojeva, koji su poklonjeni, sa njima ce se pokušati mijenjati da se dobiju stripovi koji fale u citaonici... Spisak do sada popisanih stripov (http://forum.striparna.com/viewtopic.php?t=1090) jeste mali ali polako, moramo popisati jos sto je preostalo...



Forum
http://forum.striparna.com       
Društvo ljubitelja stripov STRIPOHOLIK
Go to Top of Page

TomDar
Junior Member



Slovenia
488 Posts

Member since 05/11/2003

Posted - 08/09/2006 : 01:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit TomDar's Homepage  Send TomDar an ICQ Message  Send TomDar a Private Message
Danas smo posjetili ZG i navratili kod Ratka (dveribad) i bilo mi je drago ga upoznati licno.
Iako sam ga sada prvi put video, napravio je takvu gestu, po kojoj ga necemo zaboraviti. Mada smo se prvi put vidjeli, poklonio je našem društvu i našoj striparni i citaonici STRIPOHOLIK dve kutije od banana krcate stripova i to razlicite serije i brojeve. evo iz glave ZS 17, 88 to je koliko sam uspeo pogledati sto je bilo na vrhu kutije, pa ponesto iz serije STRIPOTEKA, AF SSb, Trobroj, ZS, LMS, Princ Valiant TOM 1, i još more ostalih stripova, jedva cekam da to popišemo i stavimo na police. Kad bude popisano stavljam citav popis na net :)

I to nije sve, dobili smo i 5 plakata uokvirene u ramove , da možemo da ukrasimo našu malu striparnicu aka cvjecaru :)

Tako, da se i ponovo zahvalim u moje ime i u ime društva, za gore navedene poklone. Hvala :)


PS: hvala i Tomislavu, koji je bio celo vreme sa nama i bio nam vodic po zagrebu



Forum
http://forum.striparna.com       
Društvo ljubitelja stripov STRIPOHOLIK
Go to Top of Page

Porter
Advanced Member



Sweden
5874 Posts

Member since 01/08/2002

Posted - 08/09/2006 : 01:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Porter a Private Message
Bas sam uzivao ovo citajuci,ideja je pravo interesantna.
Pravo fino od dveribada sto vas je okitio,ipak ja mislim da je ovo neka tajna grupa a stripovi su samo za mazanje ociju.
Ako me put nanese do Ljubljane a trebao bi,posto imam 2 bratica i tetku.....obavezno cu posjetiti tajnu grupu.

Porter
Go to Top of Page

altair
Average Member



Croatia
575 Posts

Member since 19/09/2005

Posted - 08/09/2006 : 14:06:20  Show Profile Show Extended Profile  Send altair a Private Message
Bio sam prosli mjesec u Ljubljani... nadam se da cu po zimi u SLO na skijanje pa mozda navratim... a mozda i donesem kakav poklon (na kao Ratko ;).
Ideja je super i nadam se da ce pridonjeti popularizaciji stripa u Sloveniji. Samo naprijed!
Go to Top of Page

sigismundus
Senior Member

Slovenia
1043 Posts

Member since 08/07/2002

Posted - 09/09/2006 : 17:30:02  Show Profile Show Extended Profile  Send sigismundus a Private Message
odlucili smo, da u novoj društvenoj striparni omogucimo i povremeno gledanje filmova. za pocetak crtica in onih, koji su radjeni po stripovima. u obzir dolaze, dakle: Crying Freeman(film i crtic) Lone Wolf and Cub (filmovi) Akira (crtic). za pocetak naravno. uzimajuci u obzir moje slobodno vreme, to bi se moglo dešavati ponedeljkom, tako od 15.00 nadalje.
prvo ide Lone Wolf i Benterai braca. Po mome jedna od najboljih epizoda. I u stripu i filmu.

______________________
onaj, koji sniva tudje snove
Go to Top of Page

TomDar
Junior Member



Slovenia
488 Posts

Member since 05/11/2003

Posted - 21/09/2006 : 23:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit TomDar's Homepage  Send TomDar an ICQ Message  Send TomDar a Private Message
U utorak nam je bio u posjeti i Bernard, kojeg je Aco doveo, jer su bili baš u prolazu u LJ. Tako da sam upoznao i Ludens frontmana :)

Inace u citaonici velika ponuda slovenskih stripova i ostalih (ex yu izdanja, ludens, sd, americkih i ostalih)

Ima i poprilicno velika ponuda na odkup ili menjanje:
Alan Ford SSB 40-50 komada
EKS 120 komada
Stripoteka 180 komada
Super 45 komada
Strip art 28 komada
Zlatna serija 300 komada
Lunov magnus 200 komada
SD, LUDENS cca 80 komada
Slovenski stripi,
ZOV, KARAVAN, Strip Zabavnik itd...
I dosta ostalih stvari...


Još se lovimo sa radnim vremenom, jer kao sto sam spomenuo, svi koji rade su clanovi,koji dobrovoljno dezuraju, tako da se jos ovaj tjedan pa mislim da cemo dobiti jedno stalno radno vreme, kad se dogovorimo sa ostalim clanovima.

Reakcije ostalih tako stripoljubaca i slucajnih prolaznika su super i stvar polago postaje zanimiva. Plus je i to, jer se je u samoj blizini preselila Mladinska Knjiga, to je poveca knjižara kod nas i tako da i zbog njih samih smo na dosta frekventnom mjestu. To nam je super ispalo:)

Toliko o tome, pozdrav!





Forum
http://forum.striparna.com       
Društvo ljubitelja stripov STRIPOHOLIK
Go to Top of Page

TomDar
Junior Member



Slovenia
488 Posts

Member since 05/11/2003

Posted - 21/09/2006 : 23:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit TomDar's Homepage  Send TomDar an ICQ Message  Send TomDar a Private Message
Da ne zaboravim, hvala na podršci i dobrim rijecima Dado, Altair, Porter i ostali tako sa ovog, našega i UPPS foruma i svima koji su mailom,GSM-om, postom ili licno podržali našu ideju.
Hvala !

EDIT: [DOPUNA!]
Zahvala isto i Dveribedu i ostalim, koji su donirali u citaonicu.
Aco,Corto, BobRock, Boki, Gregor, Wiz, Sigismundus,Seba itd...

Forum
http://forum.striparna.com       
Društvo ljubitelja stripov STRIPOHOLIK

Edited by - TomDar on 21/09/2006 23:50:04
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000