forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Faktor 4
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 19/09/2006 : 11:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
Pretpostavljam da neki medu ovim "odraslima" kupuju i citaju Zagora, Cika i slicno "ozbiljno" štivo :))
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 19/09/2006 : 18:03:00  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
mukom se mucim odluciti zelim li ili ne da taj strip uspije.

s jedne strane bi mi puno draze bilo da domaci (jelte, uvjetno domaci) autori mogu prezivljavati radeci stripove za domace trziste, a s druge (a ovdje tipkovnicu preuzima druga strana moje podvojene licnosti: anarhosocijalist, antiglobalist i euroskeptik) se bojim da ce taj (domaci) strip te nove klince u startu odgojiti ne da vole tradiciju vlastite umjetnosti, nego nekakvu tamo daleku, americku eskapadu... to vam mene plasi. da ce im na neki nacin reci: evo vidite, americko je najbolje, kad odrastete i ovaj strip vam postane nekako infantilan, naucite engleski i drzite se Marvel Maxa i DC Vertiga...

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 19/09/2006 : 18:07:52  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
quote:
Originally posted by jurica
... te nove klince u startu odgojiti ne da vole tradiciju vlastite umjetnosti...




WTF is that?















Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 19/09/2006 : 18:17:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>tradiciju vlastite umjetnosti

Al nassa je jedina tradicija prekidanje svake tradicije...:):(

Ne znam, ja bih da F4 uspije. Jebiga, bit che laksse imati i alternativu, ako bude ccemu imala biti alternativa.

mcn

Pogledajte http://qstrip.blog.hr! Moj dnevnik citanja na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 12 na svim kioscima! *** Arhiva SERGEJA na www.zmcomics.co.yu *** Arhiva MARTINE MJESEC na www.stripovi.com/martinamjesec.asp!
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 19/09/2006 : 19:59:31  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
recimo da i nije tradicija (iako se ne mogu sloziti da nas strip nema tradicije, ali eto...), neka onda barem bude nesto od lokalnog interesa. ono, zasto je Ivo Andric dobio Nobelovu nagradu, a npr. Danilo Kis, koji je bio, slozit ce se vecina, vjestiji pisac...

pa Andric je slijedio svoju tradiciju (bosanske teme, ritam bosanskog jezika, tradicija bosanske narodne price itd. itd), a Danilo Kis je ocajnicki htio biti ili francuz ili J.L. Borges.

barem se to meni tako cini, jelte.

a i Vukotic je dobio Oscara za reducirano animirani (tipican predstavnik Zagrebacke skole crtanog filma) Surogat, dok ce se svi koji nesto o animaciji sloziti da je u Gasperovicevu Satiemaniu ulozeno i vise truda i znanja... samo sto je taj film ispadao sasvim van iz Zabreb filmove tradicije. bez ramena na kojima bi stajao, izgleda da ga akademijini procjenitelji jednostavno nisu imali gdje smjestiti, pa kad su trazili film preko kojeg bi odali pocast ZF-u, SAtiemania im se vjerojatno cinila nekako previse Kanadskom...

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 19/09/2006 : 20:03:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Ja ne volim tradiciju i samtram da ona moze doneti mnogo vise loseg, nego dobrog...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 19/09/2006 : 20:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
grijesis, ali pre komplicirana je to tema da bi se ovako raspravljala. ali dobra tema za neki esejcic. vidis, i onako sam ih obecao nekoliko, a ne imah ideje o cemu pisati. thnx!

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 19/09/2006 : 20:40:23  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by jurica

mukom se mucim odluciti zelim li ili ne da taj strip uspije.

s jedne strane bi mi puno draze bilo da domaci (jelte, uvjetno domaci) autori mogu prezivljavati radeci stripove za domace trziste, a s druge (a ovdje tipkovnicu preuzima druga strana moje podvojene licnosti: anarhosocijalist, antiglobalist i euroskeptik) se bojim da ce taj (domaci) strip te nove klince u startu odgojiti ne da vole tradiciju vlastite umjetnosti, nego nekakvu tamo daleku, americku eskapadu... to vam mene plasi. da ce im na neki nacin reci: evo vidite, americko je najbolje, kad odrastete i ovaj strip vam postane nekako infantilan, naucite engleski i drzite se Marvel Maxa i DC Vertiga...

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr



Odluka ce biti samo tvoja

Hoceš li kupovati "domaci" Marvel?
Go to Top of Page

night
Senior Member



Serbia
1561 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 19/09/2006 : 21:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send night a Private Message
Treba klince navuci na strip,samo ne znam hoce li uspeti.A cujem da izlazi Torgal i Watchmen-i u izdanju Belog puta,naravno ako ne 'pale' kao x puta do sad.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 20/09/2006 : 13:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>pa Andric je slijedio svoju tradiciju (bosanske teme, ritam >bosanskog jezika, tradicija bosanske narodne price itd. itd), a >Danilo Kis je ocajnicki htio biti ili francuz ili J.L. Borges.

A nije razlog u politici,u tome ssto je 60-ih Juga bila in, a 80-ih aut?

mcn

Pogledajte http://qstrip.blog.hr! Moj dnevnik citanja na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 12 na svim kioscima! *** Arhiva SERGEJA na www.zmcomics.co.yu *** Arhiva MARTINE MJESEC na www.stripovi.com/martinamjesec.asp!
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 20/09/2006 : 15:27:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>pa Andric je slijedio svoju tradiciju (bosanske teme, ritam >bosanskog jezika, tradicija bosanske narodne price itd. itd), a >Danilo Kis je ocajnicki htio biti ili francuz ili J.L. Borges.

A nije razlog u politici,u tome ssto je 60-ih Juga bila in, a 80-ih aut?

mcn

Pogledajte http://qstrip.blog.hr! Moj dnevnik citanja na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 12 na svim kioscima! *** Arhiva SERGEJA na www.zmcomics.co.yu *** Arhiva MARTINE MJESEC na www.stripovi.com/martinamjesec.asp!



Svidja mi se komentar... Ali ja i ako bi mu davao Nobela ne bih mu zao za "Na Drini cuprija", nego mozda eventualno za "Prokletu avliju"

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 22/09/2006 : 13:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
malo kasnim, ali evo me...

60 bi onda objasnile i Surogat nasuprot kasnije Satiemanije, jelte. i mozda ima nesto u tome, ali opet - zasto Andric a ne plodniji Krleza ili moderniji Ranko Marinkovic? zasto Vukotic a ne eksperimentalniji Vatroslav Mimica ili raskosniji Zlatko Bourek?

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8233 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 22/09/2006 : 14:59:17  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Procitah Faktor 4 i zainteresovah se...

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 22/09/2006 : 17:17:20  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Ja narucio jedan,pa rekoh da probam!
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 22/09/2006 : 17:20:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
hoce li toga uopce biti u Hrvatskoj? bio sam jucer u More Comicsa i još ga nemaju

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 22/09/2006 : 17:24:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Ima u libellusa
došlo jutros
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 22/09/2006 : 23:05:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

quote:
Originally posted by mcn

>pa Andric je slijedio svoju tradiciju (bosanske teme, ritam >bosanskog jezika, tradicija bosanske narodne price itd. itd), a >Danilo Kis je ocajnicki htio biti ili francuz ili J.L. Borges.

A nije razlog u politici,u tome ssto je 60-ih Juga bila in, a 80-ih aut?

mcn

Pogledajte http://qstrip.blog.hr! Moj dnevnik citanja na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 12 na svim kioscima! *** Arhiva SERGEJA na www.zmcomics.co.yu *** Arhiva MARTINE MJESEC na www.stripovi.com/martinamjesec.asp!



Svidja mi se komentar... Ali ja i ako bi mu davao Nobela ne bih mu zao za "Na Drini cuprija", nego mozda eventualno za "Prokletu avliju"

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''



onda nisi skontao zašto je dobio Nobela za to...mladost, ludost
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 22/09/2006 : 23:05:40  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
Kakav li je?
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 28/09/2006 : 17:06:09  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Jeben!
SF u koloru!
Nek se drže ritma izlaženja i postajem stalni kupac.
A da tek vidite naslovnicu novonajavljene serije "Divlja magija"!
Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu odlicno!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000