forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Prijevod - savjeti
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 17/09/2006 : 22:06:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Pošto se napokon može razgovarati o novom BookGlobeovom poduhvatu izdavanja Marvela, treba mi pomoc sa najvecim licnim poduhvatom koji sam preuzeo na sebe: prevodenje cijele knjige za manje od mjesec dana.
Radi se o Astonishing X - Menima TPB#2: "Danger". Danger. Sad bi opsovao.
Zapravo sam uradio 99,8% posla i Danger mi stvara probleme. Neki ce se sjetiti da sam u prvom serijalu stvar preveo kao "vježbaonica", nesretan izbor na koji nisam ni obracao pažnju dok nije izašao drugi dio, no tada je vec LMI prestao sa izdavanjem i tako...
Enivejz, prijedloge primam SADA. Termin je "Danger Room", zbog odredenih dogadaja koje necu da otkrivam zbog novih citalaca, takode skracen i u "Danger". Oni koji veze nemaju o cemu govorim onda bolje da sacekaju da izdanje izade pa onda komentarišu.
Mogao bih odmah i obavijest (koju Tally vec zna): ja prestajem s prijevodom na ovim izdanjima upravo nakon Astonishing X-Mena i Ultimate War trojke (za one koji prate Ultimate serijale), ali kažu da ce imati tri citaca i lektora prije nego krene u štampu. Na šta ce sve liciti kasnije necu komentarisati.

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Fuck Censorship! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Recite NE cenzuri!

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 18/09/2006 : 08:43:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Ne znam ima li elegantnog rješenja jerbo su kod nas sve sobe na -onica (osim kuhinje, koja je valjda postojala prije drugih prostorija), a prefiks nastaje od glagola, a ne imenice. Dok je "danger" (opasnost, pogibelj) striktno imenica.

Ne znam ssto da ti predlozzim, osim mozzda inverzni pristup gdje chess od "danger room" zadrzzati ne "danger" nego "room" i, u tradiciji oror filjmova stvar nazvati "SOBA"?

mcn

PS Jesam, ccitao sam i ne kakaj: Whedon ima 4 reccenice po strani, to se napravi za tri dana.

PPS Je l' te bar ovi plachaju?

Dnevno svježe strip-vijesti na http://qstrip.blog.hr ; recenzije knjiga i stripova na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 11 na svim kioscima! *** CCEtvrtkom: SERGEJ na www.zmcomics.co.yu ***Petkom: MARTINA MJESEC na www.stripovi.com i nova KVINTALOVA TJEDNA KARTICA u Strip Vestima (www.zmcomics.co.yu)!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/09/2006 : 08:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Pa, Vježbaonica je sasvim oke izbor... Ili se napraviš glup pa ostaviš "Soba za trening"

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 18/09/2006 : 09:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
Ma ovdje vam je bukva sistem najbolji, opasna soba, ili kasnije skraceno Opasna. Ili ako ste poeticnije nastrojeni Opaka. I jebo vas socijalizam, ako se na tome zaraduje, onda ni ove trivijalne uslugice ne smiju biti besplatne, zato je bolje takve stvari javno ne pitat.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 18/09/2006 : 09:56:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Ili ako ste poeticnije nastrojeni Opaka.

Ovo je dobro, bolje od opasna.

mcn

Pogledajte http://qstrip.blog.hr! Moj dnevnik citanja na http://mcn.blog.hr *** Q STRIP 12 na svim kioscima! *** Arhiva SERGEJA na www.zmcomics.co.yu *** Arhiva MARTINE MJESEC na www.stripovi.com/martinamjesec.asp!
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 18/09/2006 : 16:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by mcn
PS Jesam, ccitao sam i ne kakaj: Whedon ima 4 reccenice po strani, to se napravi za tri dana.
PPS Je l' te bar ovi plachaju?


6 sati (s pauzom za rucak), ako cemo se vec hvaliti brzinom rada (koja meni nije bitna... toliko...), pa onda još sat dva da prekontrolišem, samo sam zapeo na tom jebenom imenu.
i ne, nema love, zato i ne radim vise. ovo je bilo zadnji put kao ispomoc, mog gušta radi... i pošto izlazi u HC. Ej, prvi put moje ime u tvrdim koricama.
Nego da nastavimo. "Opaka", "Soba" lezi kada se napokon osamostali ali nema mi mnogo smisla kao ime prostorije kao prostorije, necega što su koristili godinama...
"Soba izazova"? Soba opakih izazova Soba opasnosti, tumbajte rjesenja ljudi, ima vremena, samo sam htio na vrijeme da iznesem i da ne bude neugodnih komentara - ako vam se ne svidja krajnje rješenje, smislite nešto bolje.

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Fuck Censorship! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Recite NE cenzuri!
Go to Top of Page

Profesor
Average Member



Serbia
653 Posts

Member since 24/06/2005

Posted - 18/09/2006 : 23:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Profesor a Private Message
1. Soba zamki?
2. klopkarnica
3. soba izazova?

Toliko zasada>
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 19/09/2006 : 12:54:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
"Big brother kuca"? :)

Soba Opasnosti? (Ali baš sa velikim slovima, ono - soba gdje Opasnost spava.)

"All hail the spider!
A hardy breed is he!
Tra la la!"
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 19/09/2006 : 14:37:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake
I jebo vas socijalizam, ako se na tome zaraduje, onda ni ove trivijalne uslugice ne smiju biti besplatne, zato je bolje takve stvari javno ne pitat.


Ovo je pristojan topic, molim, nemoj vise psovati.
A za naplatu, ovo su bile licne usluge i nacin da izbjegnem kupovinu ovih izdanja. Sada ionako polako eliminisem kupovinu novih izdanja u svakom slucaju, pa mi nije toliko bitno da dobijem te stripove.
I imas pravo, ovakve stvari zaista nisu za javne rasprave.

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Fuck Censorship! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Recite NE cenzuri!
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 19/09/2006 : 14:41:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Hvala Profesore i Heyoka, do sada mi stvarno najbolje zvuci bukva sistem "Soba Opasnosti", narocito jer kasnije nema svrhe nazivati taj 'entitet' Zamka ili Soba.
Ima li još prijedloga? Ajde narode, nije valjda da vas ne interesuje kakav ce prijevod biti...
PS. Koliko vas je culo za izraz "per convo"? I mislite li da bih ga trebao koristiti (u bilo kom kontekstu) u stripu???

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Fuck Censorship! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Recite NE cenzuri!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 19/09/2006 : 16:12:40  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Vježbaljka, Vježbenjaca, Vježbalište, OP-Soba, Rizik-soba, Šok-soba

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 19/09/2006 : 17:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Meni se svicja ovo Shok-soba

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 19/09/2006 : 17:41:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Opasna soba mi zvuci najbolje.

Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7799 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 19/09/2006 : 21:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
emire, jesil se vratio u sarajevo?


"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

fantom
stripovi.com suradnik

Croatia
1434 Posts

Member since 12/12/2004

Posted - 19/09/2006 : 21:34:34  Show Profile Show Extended Profile  Send fantom a Private Message
soba opasnosti,možda soba straha...
Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 19/09/2006 : 21:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
ODAJA STREPNJE TANA NA NA NA

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page

gigi
Junior Member



Austria
451 Posts

Member since 22/01/2003

Posted - 19/09/2006 : 21:52:41  Show Profile Show Extended Profile  Send gigi a Private Message
soba (prostorija) neizvjesnosti...
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 19/09/2006 : 23:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Zlatane, ima vec dva mjeseca kako sam u Sarajevu.
Zapravo ce biti tacno dva mjeseca u petak.
Keep them coming, narode. Opasna soba... hmmm...

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Fuck Censorship! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Recite NE cenzuri!
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 19/09/2006 : 23:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
A Opaka soba?

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Fuck Censorship! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Recite NE cenzuri!
Go to Top of Page

skAgs
Starting Member



66 Posts

Member since 30/01/2006

Posted - 20/09/2006 : 00:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send skAgs a Private Message
per convo? hmmmm, radit ce rjecnici stranih rijeci i pojmova
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/09/2006 : 09:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Per convo? Nemam pojma, ne mogu nac ni na netu. Strange! No, uvijek možeš ostaviti originalni izraz pa nek se djecica muce oko prijevoda. Ionako ta djeca samo gledaju slike, strip je ipak vizualni medij.

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 20/09/2006 : 13:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Da lupim - per convo bi bilo kroz razgovor/debatu ili...?

"All hail the spider!
A hardy breed is he!
Tra la la!"
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3981 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 20/09/2006 : 13:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
soba simulacija. skraceno: simulator.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 20/09/2006 : 13:52:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Simulator za danger room? Pokriva svrhu, no malo je prejeftino rješenje. Meni je bolje mcn-ovo "THE SOBA"

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
25218 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 20/09/2006 : 14:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Ako na "room" gledas kao na sobu,onda bi mogao "opasna/opaka soba", ako pak gleda na to kao prostor(ija), pokusaj sa "opasni/opaki prostor", mada zvuci trivijalno, ko partizanski film ;-)

svega ovoga ne bi bilo da je Pera odmah otišao u policiju
Go to Top of Page

zeraprinc
Average Member



Serbia
977 Posts

Member since 03/02/2004

Posted - 20/09/2006 : 15:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit zeraprinc's Homepage  Send zeraprinc a Private Message
Soba straha.
Strasna soba.
Soba opasnosti.

www.negotin-cafe.com
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000