forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ŠTO JE S BELIM PUTOM
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

branimir
New Member

Bosnia and Herzegovina
144 Posts

Member since 11/08/2003

Posted - 18/09/2006 : 13:18:47  Show Profile Show Extended Profile  Send branimir a Private Message
Culi smo da Bookglobe namjerava objaviti nekoliko Marvelovih trejdova. Ceka nas poplava izdanja i od SA i Libbelusa. U Srbiji su krenuli s magijom i faktorima a najavljeni su i DD giganti u izdanju SC. Samo Beli put - ništa. Cekamo Watchmane stoljecima. Znam da je bilo vec topica na ovu temu, ali zanima me ima li tko novih informacija

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/09/2006 : 14:06:41  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Pa ako ti se ne ceka godinama (ili desetljecima), uvijek mozes kupiti originale.

Jack the Black.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/09/2006 : 14:19:33  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Pa izdali su mooreovu Vendettu, to je kao da su izdali pola Watchmena... Koja su zadnja tri izdanja izašla od Belog?

Tell me Homes, at what sort of school did you learn to be a detective?
Elementary, my dear Watkins...
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 18/09/2006 : 15:06:38  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
V kao Vendeta se pojavio zadnji na MaFESTu.
Prije njega je cini mi se išao Conan kao specijalno izdanje.
A prije njega tri Sin Sitija.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 18/09/2006 : 16:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Dakle ovako, uspeo sam da se infiltriram u tajnu i dobro cuvanu bazu BPa i da ukradem sledece informacije >>>

Trenutno su u stampi Watchmen i Put u Tulum od Manare i Felinija, i oni ce biti u prodaji za jedno dve nedelje. Ubrzo stize i Liga izuzetnih dzentlmena, a zatim jos pet-sest sedam francuskih sripova do Sajma!


Dakle pocnite da stedite....

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

wildboar
New Member

292 Posts

Member since 29/10/2005

Posted - 18/09/2006 : 16:09:42  Show Profile Show Extended Profile  Send wildboar a Private Message
Pominjalo se da ce za sajam knjiga uraditi vise novih izdanja posto im distribucija po srbiji nije kvalitetna. Dakle za mesec dana cemo znati sta se desava.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 18/09/2006 : 16:17:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
pa bice do sajma 8-10 novih izdanja... Mislim da je jedno od njih Defauxov Jaguar, a trebalo bi da se pojavi i Blacksad u integralnoj verziji... tj. tri epizode + art book, u jednom albumu...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 18/09/2006 : 16:54:02  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
ajde više da nešto izade
stalno price kako ce uskoro

if you only knew the power of the dark side
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15492 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 18/09/2006 : 16:57:41  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

Dakle ovako, uspeo sam da se infiltriram u tajnu i dobro cuvanu bazu BPa i da ukradem sledece informacije >>>

Trenutno su u stampi Watchmen i Put u Tulum od Manare i Felinija, i oni ce biti u prodaji za jedno dve nedelje. Ubrzo stize i Liga izuzetnih dzentlmena, a zatim jos pet-sest sedam francuskih sripova do Sajma!


Dakle pocnite da stedite....

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''



još da saznaš koji su ti 5-7 francuskih - imaš pivu

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

darth-vader
Advanced Member



Croatia
4834 Posts

Member since 05/10/2002

Posted - 18/09/2006 : 17:04:09  Show Profile Show Extended Profile  Send darth-vader a Private Message
nisu li ovdje neki sipali žuc što je Libellus krenuo s Magicnim kada je to vec radio System !
što je sada kada Beli Put krece s Blacksadom ?

mene iskreno boli ona stvar, svatko štampa što mu volja i što misli da može prodati, ali nesmiju vrijediti dvostruka mjerila :)
onda nam smeta, a sada ne :)

if you only knew the power of the dark side

Edited by - darth-vader on 18/09/2006 17:05:24
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 18/09/2006 : 17:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Slazem se, ali ocigledno da se trzista razdvajaju i da izdavaci medjusobno ne obracaju paznju jedni na druge... jaci gazi slabijeg... mada, licno meni vise odgovara ovo integralno izdanje, jer ce biti jeftinije u odnosu na 4 albuma bookglobea... i upravo sto sam znao da ce ovo da izadje u ovom izdanju, borim se vec par meseci sa iskusenjem da ne pokupujem bookglobeove albume...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''

Edited by - Duh_koji_hoda on 18/09/2006 17:13:31
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29197 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/09/2006 : 17:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ekipa koja je prolijevala zuc uglavnom vise nije tu, ali sigurno bi nasla razlog zasto je ovo opravdano a nas MV ne.


Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 18/09/2006 : 17:23:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
nacin na koji beli put izdaje stripove mi se uopce ne svida, ne mislim tu na tehniku: sken, uvez, prijevod...nego na dinamiku, moš' mislit šta ce toliko toga izbacit, a i cemu, što ce im sad i francuzi, neka daju druge trejdove constantinea, sandmana, preachera, 100metaka... ostarit cemo ovako, ili odustat pa narucit originale, meni se cini da ja idem drugim putem
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 18/09/2006 : 17:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
pa oni od pocetka imaju u planu francuze... e sad to sto su spori, to se nikome ne dopada... al' jbga... trebalo bi kad se izbace jos liga, watchmeni i knjige magije, da se pokrene drugo kolo grafickih novela, var zdrav razum tako govori...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2815 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/09/2006 : 18:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
quote:
Originally posted by Duh_koji_hoda

...a zatim jos pet-sest sedam francuskih sripova do Sajma!




Hahaha... Verovato mislis do Sajma 2010 :).

Jack the Black.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 18/09/2006 : 18:12:34  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
ken je u pravu, ostaricemo dok stosta ne izadje...
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 18/09/2006 : 18:37:16  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Kad su krenuli navukao sam se na ovakva izdanja jer sam se prvi put upoznao i sa vecinom stripova koje su izbacili.I svidilo mi se nemilo mi se svidilo,ali štaceš kada nas razvlace ovoliko.
100 metaka su najavili
Propovednika broj 2
Ligu izuzetnih džentlmena
Sin Siti izbacili
toliko lijepih naslova
da ne zaboravim Conana u boji,meni možda i najdraži
ali ritam,ritam je bitan,a njega nema
nije ritam jedan strip godišnje
nažalost
Go to Top of Page

SSM
Average Member



Bosnia and Herzegovina
963 Posts

Member since 13/10/2002

Posted - 18/09/2006 : 19:08:52  Show Profile Show Extended Profile  Send SSM a Private Message
Sad mogu da kažem da me Beli Put duboko razocarao i da mi njihov ritam izdavanja polako pocinje ici na neku stvar. Koji vrag su zapoceli 20 razlicitih naslova u isto vrijeme? Ako nastave ovako za godinu dana ce strušiti rekord po broju razlicitih izdanja, sasvim sigurno, ali kakva je nama korist od toga kad od svega što ce izici necemo imati ni 2 broja istog izdanja. Da su se recimo na pocetku orjentisali samo na 100B i npr. Preachera, cak i uz ovaj ritam izlaženja, to bilo puno bolje, vec bi imali po 4-5 trejdova odnosno više od polovine ovih naslova.

No one gets out of childhood alive.
Go to Top of Page

Prodigy
Senior Member



Croatia
1801 Posts

Member since 01/12/2003

Posted - 18/09/2006 : 20:14:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Prodigy a Private Message
Poslje bombasticnih najava imaju stvarno sramezljiv ritam izdavanja,no s obzirom da nemaju konkurencije na svoje(u biti americke)superheroje mogu si to priustiti.Bolje da ih ima i ovako na kapaljku nego da ih nema.Sve u svemu izdanja su dosta kvalitetna,i jedinu bi zamjerku dao na prevode koji su cesto u "slengu" pa me to malo zivcira.Ostaje nada da cemo napokon dozivjeti i "Watchmane"!

I'm not O.K.,you're not O.K. and that is O.K.!!!
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6138 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 18/09/2006 : 20:20:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:
Originally posted by Markos


Ekipa koja je prolijevala zuc uglavnom vise nije tu,




Šteta.Baš bi bilo zanimljivo cuti njihovo objašnjenje.

Inace,Beli Put je pokazao da zna raditi kvalitetno(Hogar izgleda odlicno).Njihovi amerikanci me ili ne zanimaju ili ih imam na engleskom,ali ako krenu sa francuskim albumima i ako se to odradi kvalitetno(u što ne sumnjam),dilema oko kupnje barem kod mene nema.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 18/09/2006 : 20:31:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Aj sad ja imam jedno pitanje... Meni takodje ide na zivce sto brze ne izdaju stripove, ali aj da vidimo ko ih brze izdaje... Koliko je godina Strip-Agentu trebalo da zavrsi Torpeda??? sta je sa Dzeremajom??? Bookglobe - sta je sa Boneom, Usagiem, Bluberijem???? Koliko je Marketprintu trebalo da zavrsi Ratnike, Petra Pana, Bernard Prinsa??? Libellus jedino sto u vecim kolicinama stanca je Ken... Spiru - jednom godisnje, Ridjobradi - dvaput godisnje... Sistem - gomila serijala po jedan album... Aj ljudi nemojte bas toliko da kakite, to sto se desava kod Belog Puta desava se kod svih izdavaca... Ne opravdavam, ali shvatam...

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''
Go to Top of Page

beli luk
Average Member



Serbia
795 Posts

Member since 18/06/2006

Posted - 18/09/2006 : 20:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send beli luk a Private Message
Pa vec je bilo ovakvih bombasticnih najava, pa ispao corak. Tako je bilo i za prosli sajam, a i od kada postoji Beli Put najcesce cujem "u najavi". To sa sajmom nije sigurna stvar, pogotovo sto koliko ja znam jos nisu dodeljena mesta na sajmu, pa se ne zna ko ce biti u 1. a ko u 14. hali. (1. je glavna, a 14. se nastavlja na nju ali nije toliko posecena).
Ne znam bas koliko BP obraca paznju na to, ali sigurno da je vazno.
Mada, nada umire poslednja...
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6138 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 18/09/2006 : 20:44:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Ne znam kako je kod ostalih ali moje je mišljenje ovakvo:engleski razumijem dosta dobro,da ne kažem odlicno.Ako mi se svidi npr. 100b i želim još a od BP ni traga ni glasa o nastavku,naravno da cu otici u MoreComics i uzeti preostalih 7 ili 8 trejdova(ne znam koliko ih je,govorim napamet).
Bernard Princea,Comanche,Torpeda,Ridobradog itd. bar koliko je meni poznato nema na engleskom odnosno nema ih u nekoj prihvatljivoj formi.Francuski znam ko i madarski-dakle gotovo ništa.

I mene nervira sporo izlaženje pojedinih stripova(npr. Blueberry),tako da razumijem one koji kukaju za izdanjima BP-a.Mislim da je BP prije svega napravio sjajnu reklamu za americke stripove a kako ce publika odluciti(originali odmah ili cekanje na BP)ostaje da vidimo.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 18/09/2006 : 20:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

što ce im sad i francuzi, neka daju druge trejdove constantinea, sandmana, preachera, 100metaka...


...a gledaj, svakome nesto odgovara. ja sam sve te serijale ili citao ili su mi bezveze i s velikim uzbudjenjem ocekujem francuze (engleski govorim tecno, francuski uopce ne).

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

Duh_koji_hoda
Advanced Member

Serbia
3246 Posts

Member since 30/01/2003

Posted - 18/09/2006 : 21:57:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Duh_koji_hoda a Private Message
Eh da inace BP drzi prava i na sledeca dva naslova, znam da ce ovaj prvi mnoge obradovati, a za drugi nemam pojma sta je u pitanju .... Dakle u pitanju su Thorgal i Ou'le regard ne porte pas...

http://www.groupe-dargaud.com/FRC/Detail.FRCatalogue.Series.cfm?Query_ID=4180

________________________
''Zaboravio sam imena, brojeve telefona, mladeze na bezobraznim mestima, nicega se vise ne secam. Svi pravi mangupi boluju od amnezije...''

Edited by - Duh_koji_hoda on 18/09/2006 21:58:05
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26466 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 18/09/2006 : 22:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
thorgal-super,a i ovi drugi zvuci zanimljivo.
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000