forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Tex Willer by Libellus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 24

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/10/2006 : 15:42:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by stinky
svi bi ti stripovi trebali biti, maltene, besplatni ;) zar ne, dado?

Tako je govorio Zagortustra.




Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/10/2006 : 15:44:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by altair

Bravo... bravo... bravo... ovo je super. Kojim tempom ih planirate izdavati?


Ako Gastonu i meni vrijeme i obveze dozvole onda ce biti 8 knjiga godisnje...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/10/2006 : 15:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by alen

Hoce li biti objavljivane samo te preskocene epizode ili i one rane (recimo prvih 50-ak Texova) koje je Dnevnik totalno iskasapio?




Za sdaa u planu imamo raditi potpuno preskocene epizode.
Sto se tice redosljeda, nakon prve dvije knjige, sve kasnije skoro kronoloski ide,
jer su jako puno toga preskocili...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/10/2006 : 15:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by corto33

Originalne naslovnice su mi bolje ali i ove Villine nisu loše:



Unutra ce biti i originalne naslovnice...
Na nacin da ide naslovnica ako je vezana za tu pricu.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Koresh
stripovi.com suradnik



2969 Posts

Member since 18/09/2004

Posted - 04/10/2006 : 15:47:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Koresh a Private Message
kupit cu valjda Galepove price...a pošto cijena nece biti niska, nema šanse da kupujem Letterijeve za te pare.

"ain´t no justice, just us"
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/10/2006 : 15:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Koresh, mozda Letterija osvojis u Libellus ligi...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 04/10/2006 : 15:54:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
quote:
Originally posted by jang

gdje je onaj ultimativni Texov popis na ovom sajtu?

Društvo ljubiteljev stripa STRIPOHOLIK Slovenija uradno ustanovljeno!

Pogledaj u "Magazin".
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2732 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 04/10/2006 : 16:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

na iznenadenje mnogih, moram reci: još jedan katastrofalan potez libellusa!


tako je stinky, potpuno se slažem

---

Edited by - Spiderman on 10/11/2006 16:08:32
Go to Top of Page

boostinfd
Starting Member

USA
20 Posts

Member since 27/06/2005

Posted - 04/10/2006 : 16:28:24  Show Profile Show Extended Profile  Send boostinfd a Private Message
hocete moci slati u ameriku? Interesuje me nacin placanja i tako dalje za izvan HR?

Amel
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29047 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/10/2006 : 16:43:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ne vidim u cemu je problem.

Tex extra je pokusao na kioscima pa nije uspio (a i redovni Teks ide jako lose, pa u godinu dana je izaslo vise giganata od regularne serije!). Prodavao se u manje od tisucu komada, koliko ja znam. Dado i Gaston idu raditi Texa u 500 komada - dakle bar pola ljudi koji su ga kupovali ce ga imati priliku kupiti - po duplo skupljoj cijeni, da, ali u 5 puta bolje izdanju. No bar ce pola ljubitelja Texa doci na svoje: kao sto imamo priliku vidjeti ovdje, misljenja su skroz oprecna, ima ih koji su odusevljeni, a ima ih koji nisu. Zasto bi glas onih koji nisu odusevljeni bio vazniji od onih koji jesu? I zasto se njih treba slusati - dakle, ne raditi Texa ovako, pa nek ga nema nikako - a ne ove druge, koji bi ga htjeli, makar i ovako? Zasto je Stinkyevo misljenje vaznije i vrijednije od Dalenovog? I kako da mi udovoljimo svima?

I u cemu je problem sto postoji mala izdavacka kuca koja radi samo luksuzna izdanja? Pa toga svugdje ima! Evo, npr.
http://www.editorialemercury.it/html/spc/spczagor.php
Prvih dvanaest epizoda Zagora, u boji. 130 stranica, tvrdi uvez. Cijena, prava sitnica: 25 Eura. I nitko se ne buni zasto oni to rade. Jebote patak, ko da ne bi svi mi htjeli da stripovi izlaze redovito na kioscima, da kostaju 10 kuna i da ih svi mogu kupiti? Ali ljudi, dajte se probudite, jedno su zelje, drugo je stvarnost.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

dule_car
Advanced Member



Slovenia
4193 Posts

Member since 01/05/2003

Posted - 04/10/2006 : 16:55:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dule_car a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

na iznenadenje mnogih, moram reci: još jedan katastrofalan potez libellusa!

politika izdavanja koju u korijenu ne podržavam
svi bi ti stripovi trebali biti, maltene, besplatni ;) zar ne, dado?

Tako je govorio Zagortustra.


AAAA STINKY LJUDINO, na tebe se uvijek može racunati da budeš dosljedan i na podilaziš...

ja na drugu stranu moram reci da je ovo super potez, svidaju mi se ti luksuzni giganti opcenito...kvaliteta je odlicna a nadam se da cijene nece biti prevelika, ali ionako ne izlaze pretjerano (a ionako nemam vremena da citam svašta pa onda bolje samo gigante)...
super ideja izdavati cjelovite eopizode texa....

koji format?

to e to

---there is no spoon--- (a viljuske?)

Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 04/10/2006 : 16:59:54  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
prokomentirajmo anketu:

Kako Vam se svida Libellusovo izdanje Magicnog vjetra?
Savršeno je!
14%
Jako lijepo!
9%
Izdanje je dobro, ali preskupo
49%

U redu je, ništa posebno.
2%
Ne svida mi se "3 u 1" koncept.
7%
Uopce mi se ne svida
4%
Ne zanima me Magicni Vjetar
15%
Ukupno glasova: 382
______________________________________________

-dakle,iako je svega par ljudi negativno komentiralo ovo izdanje libellusa kada je izašlo(koliko se sjecam stinky,mpavin,jasa i ja uz dodatak još dvoje-troje ljudi cija sam imena zaboravio) situacija se drasticno promijenila,i cini se da su neki clanovi(pod okriljem anonimnosti) malo promijenili mišljenje...tko su oni stvarno neznam,ali znam ovo:kada smo nas nekolicina rekli da je ovo izdanje ipak malo preskupo za ekonomske uvjete u kojima se prodaje zatrpani smo drvljem i kamenjem,svi su se ustima punima hvale za novi izdavacki pothvat nama narugali i rekli(u kratkim crtama) da ne kenjamo kvake(ili seremo britve ovisno kako ko preferira),da cjepidlacimo,da smo najobicniji agitatori,provokatori,jer da je izdanje prelijepo(u što ja stvarno ne sumnjam) i da vrijedi te pare...
e sad,nek mi neko pametan objasni kako se broj ljudi koji misle da je bilo preskupo popeo do cak 49%!?i to od 382 ljudi!
naravno nisam ni racunao onih ostalih 28% koji iz ovog ili onog razloga nisu simpatizeri MV-a(ne zanima me,ne svida mi se,ništa posebno itd.)
na kraju je samo 23% anketiranih ovo izdanje ocijenilo pozitivno.


-dali su neki clanovi tek u anketi pokazali svoje pravo lice?i imaju li hrabrosti barem iskreno reci svoje mišljenje, a ne se pretvarati radi toga jer im je neko prijatelj,jer vole ovaj sajt ili šta ti ja znam,pa onda u anketi mijenjati mišljenje?

vidjet cemo uskoro i glasovanje za ovo izdanje...


The reward for honor will not come in this life...

Edited by - STOSIC on 04/10/2006 17:01:19
Go to Top of Page

JORGE
Junior Member



Croatia
483 Posts

Member since 21/04/2004

Posted - 04/10/2006 : 17:02:51  Show Profile Show Extended Profile  Send JORGE a Private Message
kupujemovo sigurno
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 04/10/2006 : 17:08:26  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
Svaka cast, ovo podržavam, obožavam Texa, ali ne svakog. Meni osobno se ne dopadaju brojevi od 100 do 200, i vjerojatno cu iz tog perioda kupiti samo po kojeg Texa. Puno su mi kvalitetniji Texovi koji izlaze zadnjih 15 godina, mada i medu njima ima teških shitova. Samo kod kiosk izdanja nije problem baciti u vjetar 16,00 kuna. Ovdje ako se zajebeš, potrošiš bez veze stotinjak i nešto kuna. Ukratko, mislim da cu kupiti Mefistov sin, a zmajev povratak necu ako ne dobijem dobre preporuke, ili nakon što ga procitam u nekoj od biblioteka.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29047 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/10/2006 : 17:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Nase izdanje MV-a od 110 kn za 3 epizode je u svakom slucaju povoljnije ako se usporedi sa Systemovim 55 kn za 1 epizodu. Dakle, u odnosu na izbor kojeg su kolekcionari imali prije naseg izdanja, ovo im je ustedjelo novac.

Sto se misljenja tice, sumnjam da su ljudi pod okriljem anonimnosti promijenili misljenje. Mislim da se radi o ljudima koji misle da je to lijepo, ali preskupo za njih i koji nemaju potrebu o tome dalje raspravljati na forumu. Lijepo je, skupo je, nece kupiti i tocka. Sto bi se uopce zamarali dalje s tim? Samim tim sto su odgovorili na anketu su napravili dovoljno. Vi ostali, koji zelite voditi krizarske ratove, ste ocito u manjini.

U oba ova slucaja, radi se o izdanjima koja su pokusala proci na kioscima, pa nisu uspjela. I sto sada, bolje da uopce ne izlaze, nego ovako, zato jer ih vi ne mozete kupiti ako jedna epizoda kosta 35, a ne 16 kuna?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

deangelis
Junior Member

Croatia
374 Posts

Member since 04/12/2005

Posted - 04/10/2006 : 17:14:56  Show Profile Show Extended Profile  Send deangelis a Private Message
Evo ti moj odgovor: Volio bi da svako izdanje košta npr. 20,00 kuna, ali to je nemoguce. Dakle, ako želiš imati, moraš platiti. Drug Tito je rekao "snadi se druže". Ili malo prevari ženu, ili malo više radi ili....snadi se druže.

quote:
Originally posted by SSTOSIC5@htnet-dsl

prokomentirajmo anketu:

Kako Vam se svida Libellusovo izdanje Magicnog vjetra?
Savršeno je!
14%
Jako lijepo!
9%
Izdanje je dobro, ali preskupo
49%

U redu je, ništa posebno.
2%
Ne svida mi se "3 u 1" koncept.
7%
Uopce mi se ne svida
4%
Ne zanima me Magicni Vjetar
15%
Ukupno glasova: 382
______________________________________________

-dakle,iako je svega par ljudi negativno komentiralo ovo izdanje libellusa kada je izašlo(koliko se sjecam stinky,mpavin,jasa i ja uz dodatak još dvoje-troje ljudi cija sam imena zaboravio) situacija se drasticno promijenila,i cini se da su neki clanovi(pod okriljem anonimnosti) malo promijenili mišljenje...tko su oni stvarno neznam,ali znam ovo:kada smo nas nekolicina rekli da je ovo izdanje ipak malo preskupo za ekonomske uvjete u kojima se prodaje zatrpani smo drvljem i kamenjem,svi su se ustima punima hvale za novi izdavacki pothvat nama narugali i rekli(u kratkim crtama) da ne kenjamo kvake(ili seremo britve ovisno kako ko preferira),da cjepidlacimo,da smo najobicniji agitatori,provokatori,jer da je izdanje prelijepo(u što ja stvarno ne sumnjam) i da vrijedi te pare...
e sad,nek mi neko pametan objasni kako se broj ljudi koji misle da je bilo preskupo popeo do cak 49%!?i to od 382 ljudi!
naravno nisam ni racunao onih ostalih 28% koji iz ovog ili onog razloga nisu simpatizeri MV-a(ne zanima me,ne svida mi se,ništa posebno itd.)
na kraju je samo 23% anketiranih ovo izdanje ocijenilo pozitivno.


-dali su neki clanovi tek u anketi pokazali svoje pravo lice?i imaju li hrabrosti barem iskreno reci svoje mišljenje, a ne se pretvarati radi toga jer im je neko prijatelj,jer vole ovaj sajt ili šta ti ja znam,pa onda u anketi mijenjati mišljenje?

vidjet cemo uskoro i glasovanje za ovo izdanje...


The reward for honor will not come in this life...


Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 04/10/2006 : 17:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
šjor Marcos,
zaboravio sam reci u prošlom postu da ne namjeravam pocinjat nove križarske ratove u vezi sa cijenom stripova.
ono što me je zacudilo je da se je brojka ljudi koji imaju mišljenje da je izdanje bilo preskupo popela skoro do 50%!i to mi je bilo poprilicno cudno,jer opet cu reci kada smo mi neki rekli da je izdanje po našem mišljenu preskupo vecina clanova doslovce je skocila na nas,ispali smo personae non gratae,jer su skoro svi ostali tvrdili da je izdanje predivno i da vrijedi tog novca,
a onda u daljnjem tijek zbivanja citam da 50% ispitanika misli da je preskupo...a bit fani donc ju tink?

The reward for honor will not come in this life...
Go to Top of Page

Pavel
Senior Member

Croatia
1233 Posts

Member since 25/08/2005

Posted - 04/10/2006 : 17:21:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Pavel a Private Message

Nije istina da su oni koji su hvalili MV-a na forumu, a u anketi rekli da im je preskup licemjeri.Jedno je nacelno podržavati neki projekt a drugo je reci svoje osobno mišljenje.110 kuna je nekima preskupo i oni to imaju pravo reci, ali to ne znaci da su protiv izdavanja MV-a uopce.Osim toga, sve se opet svodi na ukus. I ja cu za Texa možda glasovati da je preskup, ali cu ga svakako kupiti jer volim taj strip i novci ce se za njega vec nekako skupiti.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29047 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/10/2006 : 17:32:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by SSTOSIC5@htnet-dsl

šjor Marcos,
zaboravio sam reci u prošlom postu da ne namjeravam pocinjat nove križarske ratove u vezi sa cijenom stripova.
ono što me je zacudilo je da se je brojka ljudi koji imaju mišljenje da je izdanje bilo preskupo popela skoro do 50%!i to mi je bilo poprilicno cudno,jer opet cu reci kada smo mi neki rekli da je izdanje po našem mišljenu preskupo vecina clanova doslovce je skocila na nas,ispali smo personae non gratae,jer su skoro svi ostali tvrdili da je izdanje predivno i da vrijedi tog novca,
a onda u daljnjem tijek zbivanja citam da 50% ispitanika misli da je preskupo...a bit fani donc ju tink?


Ne, bilo bi fani da je obrnuto. Pa naravno da je vecini skupo. Ali kao prvo, ovo nije izdanje za mase - ako netko to hoce raditi na kioske, jos uvijek moze, 100tinjak komada prodanih albuma nista ne znaci na tiraz od 7-8-10.000 za kioske - kao drugo, objektivno nije skupo (kad se usporedi sa svim slicnim izdanjima) ali je puno novca i kao trece, osobno meni ne postoji kategorija preskupo nego kategorija "koliko jako nesto zelim". 20 kuna vise koliko kosta MV u nasem izdanje, nego sto bi kostao u nekom hipotetickom izdanju je takoreci jedna kutija boljih cigareta. Stvar je prioriteta, popusiti kutiju cigareta ili kupiti jednu epizodu MV-a. Ja kao dijete nisam jeo krafne i sendvice na velikom odmoru nego sam stedio za novog Mister Noa i Zagora.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29047 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 04/10/2006 : 17:34:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Pavel


Nije istina da su oni koji su hvalili MV-a na forumu, a u anketi rekli da im je preskup licemjeri.Jedno je nacelno podržavati neki projekt a drugo je reci svoje osobno mišljenje.110 kuna je nekima preskupo i oni to imaju pravo reci, ali to ne znaci da su protiv izdavanja MV-a uopce.Osim toga, sve se opet svodi na ukus. I ja cu za Texa možda glasovati da je preskup, ali cu ga svakako kupiti jer volim taj strip i novci ce se za njega vec nekako skupiti.


Ljudi koji su hvalili MV na forumu ima maksimalno 30. Neka ih je 40. To se uklapa u one brojke na anketi, dakle, ne vidim u anketi nista neobicno.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

AZ
Average Member

Croatia
742 Posts

Member since 05/01/2002

Posted - 04/10/2006 : 17:51:24  Show Profile Show Extended Profile  Send AZ a Private Message
Odlicno, izvanredno, svaka cast, oduševljen sam.

Oni kojima se ovo ne svida ništa ne gube izlaskom ovih izdanja pa ne kvarite zadovoljstvo nama ostalima, hvala.
Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
524 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 04/10/2006 : 18:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message
Ovaj mjesec sam se istrošio što se stripova tice...,ali za texa cemo nekako skupit.

Hoce li biti predgovor na pocetku?

Edited by - blueberry on 04/10/2006 18:20:59
Go to Top of Page

skot
Junior Member



Croatia
355 Posts

Member since 26/02/2004

Posted - 04/10/2006 : 18:26:39  Show Profile Show Extended Profile  Send skot a Private Message
Možda je moglo proci bez tih originalnih naslovnica i kvalitetnog papira. Ludens svoja Maxi HC izdanja prodaje za 50 kn...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/10/2006 : 18:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by blueberry


Hoce li biti predgovor na pocetku?


Ako mislis na onaj koji je u originalu... nece.
U vecini slucajeva ti predgovori nemaju veze sa danasnjicom niti bi bili interesantni.
Primjerice u jednom od njih Bonelli odgovara nekim citateljima u vezi nekog western filma u Italiji.
Nasa izdanja su bez predgovora...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 04/10/2006 : 18:30:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by skot

Možda je moglo proci bez tih originalnih naslovnica i kvalitetnog papira. Ludens svoja Maxi HC izdanja prodaje za 50 kn...


U zabludi si oko cijene. Koliko znam to se tiska istovremeno kad i oni koji idu na kioske,
dakle u nakladi od nekoliko tisuca, samo se korice naknadno rade. Zbog toga moze biti cijena od 50 kuna.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page
Page: of 24 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000