forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Tex Willer by Libellus
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 24

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/12/2006 : 19:39:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
10 puta impressum?...ajde dobro, ali ja ga npr. nisam ni vidio, to se stalno ostavljalo za kraj...zbog onih svih CIP brojeva i sto ti ja znam...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 01/12/2006 : 21:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
Pa u suštini i ima naslovnica druge epizode almanaha, to je cb ilustracija na sredini Tex sa puškom a iza indijanac

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

Bardho
Senior Member

1943 Posts

Member since 10/04/2003

Posted - 01/12/2006 : 21:57:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Bardho a Private Message
quote:
Originally posted by jasa

Pa u suštini i ima naslovnica druge epizode almanaha, to je cb ilustracija na sredini Tex sa puškom a iza indijanac

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas




Govorim o naslovnicama kakve su u MV-u
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6139 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 01/12/2006 : 21:58:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Nakon tri dana konacno procitao Mefistov sin.Koja je to mrcina,cini mi se da mi je brada izrasla citajuci.
Moje mišljenje o Texu iz 70-ih nije baš pozitivno,ali ipak se radi o solidnoj epizodi.Malo mi je neobicno vidjeti toliko magije i fantastike u Texu,to mi nekako ne paše u žanr ali dobro.Jedini veci problem je Galep.Mislim,svaka mu cast,radi se o legendi i sve to, ali ne mogu ga smisliti.



Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/12/2006 : 21:58:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

10 puta impressum?...ajde dobro, ali ja ga npr. nisam ni vidio, to se stalno ostavljalo za kraj...zbog onih svih CIP brojeva i sto ti ja znam...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.


Mislim da si ga u jednom od fajlova svakako trebao vidjeti.
Mada i sam znas koliko je bilo posla oko oba Texa.
I zbilja je procitan 10 puta, ono da slucajno nije napisan krivo neki talijanski naziv ili godina
i slicno a onda ti promakne nesto sasvim banalno...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6139 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 01/12/2006 : 22:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Cetvrti puta se pojavljuje u TX 93/95 (ZS 660/662) to je prica koja je u uvodu Libellusove knjige.




To mi je malo bilo cudno kod citanja.Dakle uvod u prvoj Libellusovoj knjizi je nekakav kratki rezime te epizode?Pitam jer Texa u Zlatnoj seriji imam samo iznad broja 800

Inace,Mefisto se pojavljuje i u ITA broju #500("Mefisto"-ima recenzija na sajtu) što znaci da se pojavljuje tek nakon gotovo 400 redovnih brojeva?U toj epizodi pojavljuje se i Loa(još uvijek u istom kostimu kakvog je nosila u "Ukleti jedrenjak";-)) te ponovno imamo priliku pogledati Mefistovu jazbinu; onu veliku kuglu,zrcalo itd.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/12/2006 : 22:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by Bardho

Dado

Kako to da niste stavili 2. naslovnicu unutar stripa?
Mislim na almanah.


Dugo smo se lomili oko toga... i na kraju odlucili ovako napraviti kako je sada.
Naslovnice kod almanaha su vecim djelom dvodjelne, dakle prelaze i na straznju stranu korica.
Kao sto su kod Kena recimo ili kod ovog Tex almanaha.
Da smo objavili prednju stranu opet kompletna naslovnica nebi bila objavljena,
jer nije bilo nacina da se kao cjelina objavi i drugi dio naslovnice.
S druge strane kod MMa je problem u tome sto prvi dio nema dvodjelne naslovnice
ali su jako lose, toliko lose da su i Talijani za reprinte almanaha koristili drugu
naslovnicu (onu koja je i kod nas) a onda kasnije su i kod MMa dvodjelne naslovnice...
Sve u svemu komplicirana prica, tako da bi malo bilo jedno pa malo drugo sto nam se nije svidjelo.
Odabrali smo ovu opciju, nadam se da ce se i vama svidjeti.

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/12/2006 : 23:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

quote:
Originally posted by Curunir

10 puta impressum?...ajde dobro, ali ja ga npr. nisam ni vidio, to se stalno ostavljalo za kraj...zbog onih svih CIP brojeva i sto ti ja znam...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.


Mislim da si ga u jednom od fajlova svakako trebao vidjeti.
Mada i sam znas koliko je bilo posla oko oba Texa.
I zbilja je procitan 10 puta, ono da slucajno nije napisan krivo neki talijanski naziv ili godina
i slicno a onda ti promakne nesto sasvim banalno...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne




ma meni je to trivijalna nebitnost, ali, krivo mislis...ponavljam, impressume mefista i zmaja nikad nisi poslao...jasno, zbog sve strke...imam samo stranice s nazivima izvornika i autorima, ali tu nema ni urednistvo, ni prijevod, ni l&r, nista...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.

Edited by - Curunir on 01/12/2006 23:20:29
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 04/12/2006 : 08:22:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
"Tex mrcina" ekipa, nemojte brinuti, to je stvarno sitna greškica.

Procitao sam prvi, izdanje je za !!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/12/2006 : 08:44:11  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

Dado & Dado, prijavljujem grešku u "Mefistovu sinu":

U impresumu dolje piše: Knjiga prva sadrži epizode 125-128..., a rijec je naravno o knjizi drugoj, kako ispravno piše na vrhu stranice.

Sorry što sam našao. Profesionalna deformacija.



Cjepidlako!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 04/12/2006 : 12:45:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by Aco

quote:
Originally posted by dcopic

Cetvrti puta se pojavljuje u TX 93/95 (ZS 660/662) to je prica koja je u uvodu Libellusove knjige.




To mi je malo bilo cudno kod citanja.Dakle uvod u prvoj Libellusovoj knjizi je nekakav kratki rezime te epizode?Pitam jer Texa u Zlatnoj seriji imam samo iznad broja 800

Bond.James Bond.


Da i stvarno je kratki. Prikazuje sam završetak price. U biti prikazuje najosnovnije podatke koji su nam potrebni za pricu "Mefistov sin".

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/12/2006 : 12:50:27  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Uh... Tih se epizoda sjecam kak su mi bile dobre nekad. TX 93/95 (ZS 660/662) Jel to "Crni barun" i Mefistov klan u onim mocvarama? Znaci, ovaj Mefistov sin je direktni nastavak? Imam ga doma, no još ga nisam procitao...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 04/12/2006 : 12:55:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Da, direktni je nastavak. Imao sam 10 godina kada sam taj strip "Crni Barun" kupio na kiosku! Tko zna, možda sam išao po cigarete!
U svakom slucaju, ovih dana na red za citanje dolazi i "Mefistov sin".

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/12/2006 : 15:43:37  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Tex biblija napokon i kod mene!!!!!!!!
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 05/12/2006 : 23:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
ova prva knjiga Povratak Zmaja se nadovezuje na koje ranije brojeve??
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/12/2006 : 00:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Pa nesto ti pise i u knjizi...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 06/12/2006 : 08:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Thommo

Dado & Dado, prijavljujem grešku u "Mefistovu sinu":

U impresumu dolje piše: Knjiga prva sadrži epizode 125-128..., a rijec je naravno o knjizi drugoj, kako ispravno piše na vrhu stranice.

Sorry što sam našao. Profesionalna deformacija.



Cjepidlako!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?

Poklopac na svaki lonac!

Idi citati Mefista!
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 06/12/2006 : 23:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
quote:
Originally posted by jang

ova prva knjiga Povratak Zmaja se nadovezuje na koje ranije brojeve??


Kao što je Dado rekao, piše u knjizi. Radi se o TX 46/47 odnosno ZS 421/422, s time da prica pocinje negdje oko polovice broja 421. Odlicna je i ako je netko nabavi, nece pogriješiti...

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 07/12/2006 : 15:58:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message

citam zmaja
ostalo još oko 100str
pa nije mi baš
poprilicno naivno
ima scena u stilu mirka i slavka
a i sam sadržaj djeluje ponavljajuce
al letterijev crtež , kolko god bio lin crtat pozadinu , je jedan od dva texa iz mog djetinjstva
dva koplja ispod kena - mislim na scenario
valjda tako nešto lakše trpim kod zagora
teksa iz djetinjstva pamtim ko nešto bolje
no , ne mislim ne imat ova izdanja
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 15/12/2006 : 23:24:15  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Dižem topic samo za usera "Tex Willer"!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 15/12/2006 : 23:31:53  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Vidim sada na ovome popisu Texa koje su sve neobjavljene epizode.
Zanima me hoce li se ici redoslijedom po neobjavljenim epizodama u Libellus izdanju.
Jer slijede Galepov "Ritorno di Yama" 162/164 što bi izvanredno nastavio niz ovih prvih dvaju knjiga.
I Nicolov "Il Ribelle" 164/166.Što znaci uopce "ribelle" pošto ja ne znam talijanski toliko?
Bit ce tanja druga dva iz biblioteke,a?
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7788 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 16/12/2006 : 00:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
mislin da Ribelle znaci pobunjenik, ali nisan siguran
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/12/2006 : 01:07:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
hoce, redoslijedom...e kico kico, ne znas sto je Rebel, pa kakav si ti juznjak
da, pobunjenik, odmetnik, buntovnik...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 16/12/2006 : 01:10:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

hoce, redoslijedom...e kico kico, ne znas sto je Rebel, pa kakav si ti juznjak
da, pobunjenik, odmetnik, buntovnik...


ma kico je zaluta na jug

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/12/2006 : 01:14:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

quote:
Originally posted by Curunir

hoce, redoslijedom...e kico kico, ne znas sto je Rebel, pa kakav si ti juznjak
da, pobunjenik, odmetnik, buntovnik...


ma kico je zaluta na jug

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...



nije. ide na jug na poljudu

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page
Page: of 24 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000