forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mehanizmi rušenja strip-scene u Hrvata
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 05/10/2006 : 06:15:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
Anarhija all over stripovi.com

Aman jada kad' akšam ovlada, u minute kad' bulbuli šute, kad' bol sanja kraj dulova granja, a dert guši i suze osuši!
Go to Top of Page

umpahpah
Junior Member



Croatia
343 Posts

Member since 01/10/2002

Posted - 05/10/2006 : 08:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send umpahpah a Private Message
quote:
Kolekcionar odustaje od kupovine nekog proizvoljnog izdanja! Da, ali u tom trenutku, on shvaca da može bez tog izdanja. Onda pocinje dvojiti, može li bez drugog. Pa odustaje od još jednog, koje mu se ni nije pretjerano svidalo. I hopa - kolekcionar se osjeca slobodniji, skacu noge lagane. Sad vec spekulira, je li zaista potrebno to sve skupljati. Krece domino-efekt.


Od 1994. do 2004. kupovao sam prakticki svaki strip koji je izašao u Hrvatskoj.
Od 2004. to više ne mogu.
Tako sam shvatio da sam ljubitelj "šunda", zauvijek uhvacen u zacarani krug soft Bonelijevaca, vjerojatno samo nostalgicar za djetinjstvom i da me u pravilu stripovi skuplji od 16(25) kuna ne zanimaju. HC sam u životu kupio samo Valijante od ZG naklade, Tex gigant od Magnusa te Sarajevo tango za 35 kn.

Moj bijeli brat ima mozak mušice u glavi bizona!
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3065 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 05/10/2006 : 08:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
ali koliko god bila velika expanzija "stripova za bogate" kiosci su prepuni "jeftinih" bonellijevaca...zato mi i nije baš najjasnija stinkyjeva teza o markosovim zaslugama propadanju strip-scene....tko voli jeftino ima kiosk, a tko voli, želi (a i može) nek ode do MC, Libellusa i tko-zna-vec-kamo i nek kupuje skuplje stvari...

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/10/2006 : 09:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Da sam ja izdavac, sigurno bih išao na sigurniju alternativu sa manjim tiražem, a pogodenim segmentom tržišta, govoreci sa stajališta financiranja. Kolekcionari su ionako ugrožena vrsta, možda su takve HC dugotrajuce naslove i priželjkivali.

AKo je Markos HC zvijer, onda bi po analogiji Bernie ili VanGogh bio SC Mesija. Ili other way around...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/10/2006 : 10:39:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by umpahpah

quote:
Kolekcionar odustaje od kupovine nekog proizvoljnog izdanja! Da, ali u tom trenutku, on shvaca da može bez tog izdanja. Onda pocinje dvojiti, može li bez drugog. Pa odustaje od još jednog, koje mu se ni nije pretjerano svidalo. I hopa - kolekcionar se osjeca slobodniji, skacu noge lagane. Sad vec spekulira, je li zaista potrebno to sve skupljati. Krece domino-efekt.


Od 1994. do 2004. kupovao sam prakticki svaki strip koji je izašao u Hrvatskoj.
Od 2004. to više ne mogu.
Tako sam shvatio da sam ljubitelj "šunda", zauvijek uhvacen u zacarani krug soft Bonelijevaca, vjerojatno samo nostalgicar za djetinjstvom i da me u pravilu stripovi skuplji od 16(25) kuna ne zanimaju.
HC sam u životu kupio samo Valijante od ZG naklade, Tex gigant od Magnusa te Sarajevo tango za 35 kn.




dakle, sve jasno piše, jednostavnim jezikom i svima bi trebalo biti razumljivo (ako nemaju neku falingu itd)

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8101 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/10/2006 : 10:40:24  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
tko bira masturbira, stara je izreka, koja ipak ne vrijedi za strip ljubitelje, odaberite ljudi ono što vam stane u budžet, ja sam davno odustao od torpeda, spirua, nn giganta, zavjera srijedom, tornjeva, lucky lukova, tex giganta (e to je još pod ?), usagija, gospodara jecma i ostalih bestselera, hc zagora, hc dilana i sl.,svih mogucih i nemogucih marvela, cikove ludorije uopce ne kupujem, ne kupujem ni lazarusa, ni bleka ni marka (tu sam kupio prva 4 i rekao sebi dosta, glupo), šta još, conana, hogara, dark knighta, extra, borgis i sl. alan fordove, hellboye, faktore4, pirate svih boja i oblika, bernard princea nikad nisam volio, di smo stali, Q-ove kupim iskljucivo na crš kad se prodaju za džabe, ne kupujem ni baš sve stripoteke, ima toga još, al' mi fali koncentracije

e, osim toga, sve ostalo kupujem, a spisak je duži

e sad, ne znam da li ce stinky bit zadovoljan
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/10/2006 : 10:48:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by nenno

ali koliko god bila velika expanzija "stripova za bogate" kiosci su prepuni "jeftinih" bonellijevaca...zato mi i nije baš najjasnija stinkyjeva teza o markosovim zaslugama propadanju strip-scene....tko voli jeftino ima kiosk, a tko voli, želi (a i može) nek ode do MC, Libellusa i tko-zna-vec-kamo i nek kupuje skuplje stvari...




nije ti najjasnija teza, jer ne sagledavaš problem u cjelosti (ne mogu svi imati prodoran senzibilitet, kombinatoriku i asocijativnost, ili jednostavnije receno - biti heroji)

dakle, ove godine sam uhvatio titraje komešanja na strip-sceni, indisponiranost stripaša, koja ce poprimati sve vece i vece razmjere, te ce, jednom lancanom reakcijom, doci do osipanja i kopnjenja strip-publike. Dakako, ovo ce se odraziti i na izdavaštvo, te ce kiosk-izdanja nestati sa scene, a strip-populacija ce se reducirati na stotinjak (ili par stotina na potezu Triglav-Vardar), ili klinickih slucajeva ili potpuno porobljenih robota (takoder klinickih slucajeva)

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

kapetan
New Member



Croatia
202 Posts

Member since 28/09/2004

Posted - 05/10/2006 : 10:52:10  Show Profile Show Extended Profile  Send kapetan a Private Message
Stinky, majstore,ajde nam ucini uslugu svima i pojebi nešto! Vidjet ceš da ce ti splasnuti ta tvoja ogorcenost, a možda (ali samo možda) ceš i prestati sa tim svojim kvazifilozofskim baljezgarijama.
Širenje ponude stripova na tržištu može samo na pozitivan nacin isfiltrirati kvalitetu, jer sad možemo uzimati ono što nam se zbilja svida, a ne, kao prije deset godina, svaki strip koji se pojavi na kiosku jer je to bio jedini do kojeg smo mogli doci pa makar bio i obicno smece. Do urušavanja strip scene nece doci zato jer svi necemo moci imati svaki strip koji izade doma na polici. Neka se javi onaj koji je kupio sve što je izašlo u zadnje dvije godine i to sve sa užitkom i procitao, a ne samo stavio strip na policu sretan što ima sva moguca izdanja poslagana po brojevima.
Kužim cega je tebe najviše strah (i sam si rekao), pocet ceš i sam kriticki razmišljati o svom nacinu kupovanja i sakupljanja stripova i skužit ceš da nema smisla doma gomilati stripove dok je to gomilanje samo sebi svrha. Ne znam koliko si star, ali vidjet ceš da ceš sa vremenom imati sve manje vremena stajati ispred ormara i diviti se vlastitoj kolekciji (a ja sam tako utukao puno vremena). I ja sam kupujem dosta toga i sad sam u situaciji da doma imam 50-tak novih izdanja koja sam samo kupio u zadnje dvije godine i lijepo stavio na svoje mjesto u kolekciji a da ih nisam ni otvorio (necu ti ni spominjati kad sam zadnji put prelistao neki ZS, LMS, ili Stripoteku) i sad se zbilja pitam ima li smisla sve to uzimati ako nemaš vremena u svemu tome i uživati. Možda ti se to cini smiješno ili cudno, ali vidjet ceš kad dodu posao, žena, djeca...koliko ceš imati vremena, a prije rata sam više vremena proveo citajuci stripove nego u školi i spavajuci zajedno i vjerojatno bi onda i ja bio pist off da ti pred nosom izlazi ovakva gomila prekrasnih novih izdanja, a ja ih ne mogu sve imati (i onda su mi npr. Fort Navajo i ostali Blueberry albumi bili nedostižni, ali nije mi palo napamet ne kupiti Texa ili Zagora zbog toga).
Poanta price je da strip scena nece propasti nego ce se samo razgranati u raznim pravcima, a tako i tako ovu gomilu izdanja nitko ne može ni fizicki stici procitati, tako da nece baš previše ljudi patiti što ne može baš sve kupiti, a jeftinijih stripova su, kao što kaže Nenno gore prepuni kiosci, pa ko voli...
Ukoliko se pokaže da je ovo što sam sad nadrobio ipak cisto sranje i tvoje se apokalipticne prognoze pokažu tocnima pa npr. Ludens propadne u roku dvije godine, primi moje najdublje isprike i javni poziv da te u tom slucaju vodim na toliko piva koliko možeš popiti prije nego završiš u bolnici na ispumpavanju i onda ceš mi na miru moci objasniti što ovi zlocinci na celu sa Markosom rade i kako ih možemo zaustaviti.

P.S.
U meduvremenu ipak djeluj u skladu sa prvom recenicom.

Izvinjavam se svima na ovoj tolstojevskoj epopeji, ali nisam znao kako bi se krace izrazio
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/10/2006 : 10:56:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

tko bira masturbira, stara je izreka, koja ipak ne vrijedi za strip ljubitelje, odaberite ljudi ono što vam stane u budžet, ja sam davno odustao od torpeda, spirua, nn giganta, zavjera srijedom, tornjeva, lucky lukova, tex giganta (e to je još pod ?), usagija, gospodara jecma i ostalih bestselera, hc zagora, hc dilana i sl.,svih mogucih i nemogucih marvela, cikove ludorije uopce ne kupujem, ne kupujem ni lazarusa, ni bleka ni marka (tu sam kupio prva 4 i rekao sebi dosta, glupo), šta još, conana, hogara, dark knighta, extra, borgis i sl. alan fordove, hellboye, faktore4, pirate svih boja i oblika, bernard princea nikad nisam volio, di smo stali, Q-ove kupim iskljucivo na crš kad se prodaju za džabe, ne kupujem ni baš sve stripoteke, ima toga još, al' mi fali koncentracije

e, osim toga, sve ostalo kupujem, a spisak je duži

e sad, ne znam da li ce stinky bit zadovoljan



zadovoljan sam iz nekoliko razloga

prvo, što tvoj primjer potvrduje moju teoriju, jer otkriva da ta teorija (kao i svaka prava teorija) sadrži grešku!

u cemu je greška?
u tome što osim mene, postoje i drugi, ali omanji heroji - ti si omanji heroj i gospodar si svoje volje, barem u dovoljnoj mjeri (to je drugi razlog što sam zadovoljan)

no, kako ce ostali protiv volje i inercije, e to je vec problem...koji sam riješio u uvodnom postu i pojasnio kako i zbog cega dolazi do odustajanja od stripa

itd.

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/10/2006 : 11:03:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
kapetane,
ne znam koliko si upoznat, ali ja upravo iz ovih razloga, izlazim sa ovakvim vizionarskim i monumentalnim idejama: naime, JEBEM, JEDEM I RADIM ZGIBOVE!

ostatak posta ti se uklapa u moju teoriju i drago mi je da dvostrukom afirmacijom potvrduješ identitet kolekcionara (koji ce naposljetku odustati od stripa, kao što sam i predvidio)

i naravno, onda cemo se svi skupa naci i zaplesati, a ti mi kupiš limunadu
lijep pozdrav!



Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/10/2006 : 11:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Kad smo kod klinickih slucajeva, kad si zadnji put bio na kontroli? Imamo osjecaj da ti se pogorsalo...

Jedini koji mogu osjetiti globalno osipanje strip scene su Ludens, Strip-agent i Bookglobe, po broju prodanih primjeraka iz mjeseca u mjesec. A oni, gle cuda, izdaju sve vise i vise jeftinih i dostupnih stripova za siroke mase. Sto, logicno, znaci da je mase sve vise.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15507 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/10/2006 : 11:39:37  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
tocno - sve veci i veci broj ljudi kupuje stripove po kioscima i zato ovakva da tak velimo extra izdanja su samo šlag na tortu
pa ko voli neka izvoli

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15507 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 05/10/2006 : 11:42:58  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
moje je mišljenje da se na ovakva super izdanja žale samo oni koji bi ih silom htjeli imati ali nisu u mogucnosti pa frustrirani pljuju po takvoj vrsti izdanja

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/10/2006 : 11:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Imamo osjecaj da ti se pogorsalo...



i to mi kaže 1 (slovima: jedna) osoba, govoreci kao da ih nekoliko stanuje u njoj
dobra fora

je li to ocit primjer shizofrenije ili da zovem egzorcista - "ime mi je Legija, jer nas je mnogo", rece on...

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3065 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 05/10/2006 : 11:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by risbozg

moje je mišljenje da se na ovakva super izdanja žale samo oni koji bi ih silom htjeli imati ali nisu u mogucnosti pa frustrirani pljuju po takvoj vrsti izdanja

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --




ako je samo to razlog onda dobro, kad dodu do love kupit ce ih...no dobro, iz iskustva znam da u društvu postoje "profesionalni kontraši" i "destruktivci" koji ne znaju cijeniti tudi trud da se nešto postigne vec u svemu traže neku pozadinsku "prljavu igru"...srecom da osobe tipa stinkyja ne uzimam zaozbiljno....

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/10/2006 : 11:55:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by nenno
...srecom da osobe tipa stinkyja ne uzimam zaozbiljno....




e pa fala kurcu!
takvog te volim

još da i sve ostalo pocneš uzimati ne-ozbiljno, bilo bi ti lakše i lijepše

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3065 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 05/10/2006 : 12:06:58  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

quote:
Originally posted by nenno
...srecom da osobe tipa stinkyja ne uzimam zaozbiljno....




e pa fala kurcu!
takvog te volim

još da i sve ostalo pocneš uzimati ne-ozbiljno, bilo bi ti lakše i lijepše

Tako je govorio Zagortustra.



srecom znam gdje je granica jednog od drugog i, vjeruj mi, super mi je u životu...

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 05/10/2006 : 12:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Opet me muci nesanica. Lazarus broj 10 mi jedini fali u kolekciji. Moram ga imati što prije. A onda cu brojeve 22, 30 i 44, prodati i kupiti bolje primjerke jer su ovi moji ocuvani za 3.3, 3.1, 4.1. Moram postici prosjecnu ocuvanost od minimum 4.51, jer kolekcija nije odlicna ako nemam taj prosjek. Možda cak sutra procitam jednog Lazarusa, cisto da vidim o cemu se tu radi... Tako mi je vruce u glavi, vrtim se lijevo-desno, koliko je sati? Možda 4, 5, 6 ? U sedam se dižem da provjerim šta ima novo na aukcijama...

Treca kolekcija Zagora extra mi više ne staje u ormar. Šta cu s tim stripovima? Da prodam? Onda cu imati samo dvije kolekcije Zagora extra, a to bi jednog dana moglo vrijediti tisuce škuda. Taman za novu kucu, auto i put oko svijeta... Morat cu kupiti novi ormar, ali znatno veci. Samo, gdje da ga stavim... U sobi nemam mjesta. Možda da nagovorim starce da djeda stave u staracki pa onda imam njegovu sobu za stripove. Eh, kada bi znao reda pa vec jednom umro. Ionako nikakve koristi od njega. Baš mi treba ta soba!

Danas izlazi novi strip, zove se Satanalik. Gdje da ga strpam više... Jedino sebi u dupe mogu. Koliko ce novih stripova izdati prokletnici. Tko ce to sve naplacati. Ona dva HC albuma po 200 kuna su me totalno olešila. Ali, lijepo ih je vidjeti na polici, onako sjajne i nove. Ona seljacina Zoran je imao drskosti pa ih je otvorio dok nisam gledao. Koji kreten, mogao ih je razlomiti. Ostavio je svoje prljave otiske svuda po njima, morao sam ih vlažnom krpom. Nadam se da nece povuci vlagu.

Za sve je kriv onaj Markos. Prokletnik je popularizirao stripove na internetu, navukao nas, a sada ih prodaje po astronomskim cijenama. Doduše, lijepo izgledaju na polici onako tvrdi i sjajni. Kada bi barem bila neka jeftinija verzija sa praznim stranicama umjesto crteža.

Dosta mi je svega ! Ne mogu skupit sve, a ja moram imat SVE. Ili nijednog. Odustajem... Prodat cu svih 3000 primjeraka i bit cu konacno slobodan. Dovraga; trebat ce mi par godina da sve rasprodam, a ne mogu ih više gledati. Izdrži! Par godina prodaje i konacno slobodan. Ili da ih sve lijepo naslažem u dvorište i napravim buktinju koja ce oznaciti novo poglavlje mojeg života.

Kako lijepo gori! He,he,he. Nema više jarma na mojim plecima, osjecam se predivno. Konacno imam vremena poslušati pjesmu ptica, družiti se s ljudima, baviti se sportom. A mogao bih i procitati neki dobar strip...


What we do here today, echoes for eternity...
Go to Top of Page

blueberry
Average Member



Croatia
526 Posts

Member since 30/03/2006

Posted - 05/10/2006 : 15:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit blueberry's Homepage  Send blueberry a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld[/i]

Hajmo da okrenemo pitanje, sta bi bilo s strip scenom da vise nema izdanja Libellusa/Dade&Gastona ?


Hvala bogu da su tu...pružili su mi toliko zadovoljstva u duhovnom životu.
Samo što se sada kenulo masovno izdavati tj. imaš mjesecno 5 ili 6 kolekcjonarskih izdanja. To su vrhunski stripovi koje se mora imati...Blueberry,Magicni Vjetar,Alan Ford TEX Giganti strip se cita baš zbog ovih junaka i njihovih epizoda,ali previše izdanja u nekoliko mjeseci.

Za nas koji ne zaradujemo samostalno za svoj kruh to je previše. Npr stari je uvjek na mojoj strani što se stripova tice (uživa citajuci ih i uvijek mi ubaci kojih stotinjak kuna za isti) dok mama nema baš pretjeranog razumjevanja (rade za robu nego za strip).Kada kažem koliko sam za stripove potrošio uhvati je fras...zbog utjecaja drugih dolazi do nerazumjevanja.Ja imam 16 godina. tko u mojoj generaciji cita stripove?
Go to Top of Page

Tiger Jack
Junior Member

Croatia
388 Posts

Member since 25/12/2003

Posted - 05/10/2006 : 15:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Tiger Jack a Private Message
Uh, jebo te!
Procitao sam sve.
Mislim na postove na ovom topicu, a ne sve stripove da ne bi bilo zabune...

Na prvoj stranici mislio sam da je rijec o nekoj (polu)zajebanciji.
Ali, kad se oglasio Markos vidio sam da nije to. Barem ne za njega.
Još uvijek nisam siguran da li nas stinky "pali" ili on stvarno tu vidi neki problem, ali po izjavama nekih forumaša jasno je da za neke problem postoji.

Vecinu onoga što želim reci vec su napisali Vjeko i Markos.
Glupo mi je opredjeljivati se je li Markos Mesija ili bad guy jer su obe krajnosti pretjerane, ali sigurno je puno dalje od uloge Zlikovca.

Problem "previše stripova" ne postoji.
Problem "preskupi stripovi" ne postoji.
Problem "precesto izlaze" ne postoji.
Problem "moram imati sve" postoji samo ako covjek tako odluci.
A i tada mora u svako doba dana i noci znati odgovoriti na pitanje "Zašto moram?"

Go to Top of Page

zeraprinc
Average Member



Serbia
977 Posts

Member since 03/02/2004

Posted - 05/10/2006 : 15:12:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit zeraprinc's Homepage  Send zeraprinc a Private Message
hahahahahaha...Ovo je ubedljivo najbolji post. Svaka chast. Nasmeja me do suza. jeste tuzno, zbog spaljivanja, ali...

www.negotin-cafe.com
Go to Top of Page

Tiger Jack
Junior Member

Croatia
388 Posts

Member since 25/12/2003

Posted - 05/10/2006 : 15:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Tiger Jack a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Kad smo kod klinickih slucajeva, kad si zadnji put bio na kontroli? Imamo osjecaj da ti se pogorsalo...



Kao ugledni izdavac ne smiješ se ovako lako vrijedati.

Imaš cinjenice na svojoj strani, ne treba ti ništa drugo.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 05/10/2006 : 15:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by risbozg

moje je mišljenje da se na ovakva super izdanja žale samo oni koji bi ih silom htjeli imati ali nisu u mogucnosti pa frustrirani pljuju po takvoj vrsti izdanja





Pa naravno da se o tome radi!
Ja sam izrazito frustriran time što si ne mogu priuštiti mnoge naslove zbog skupoce (a i zbog toga što mislim da stripovi nikako nebi smjeli biti tako skupi kao što neki danas jesu), a jedan Libellus mi u tome nimalo ne pomaže, zapravo još i odmaže ogranicenim nakladama i ogromnim cijenama svojih stripova ( tu je dokaz tome da Libellus ne radi ništa na popularizaciji stripa i približavanju ga širim masama, nego cisto suprotno...). I ne pljuje se po Libellusovim izdanjima, nego po Libellusovoj izdavackoj politici.

A pogledajte vi danas ovu situaciju; knjiga se svim sredstvima pokušava popularizirati time što postaje sve jeftinija, tiska se u SC obliku, dostupna na kioscima... a strip postaje sve skuplji, tiska se u HC i mnogi naslovi nisu baš dostupni na svakom mjestu. Knjiga je danas jeftini oblik zabave (što je pohvalno) a strip postaje luksuz, dostupan samo nekima. To je tragicno!


in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/10/2006 : 15:36:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Kako si nerealan.

Koliko je knjiga izaslo na kioscima u zadnjih godinu dana? To je bila prolazna moda, novine su na tome zaradile velik novac i dovidjenja. Da znas imalo situaciju u izdavastvu znao bi da je to skoro unistilo izdavace knjiga kod nas i da oni imaju trenutno ogromnih problema. Odi u knjizaru i pogledaj kolike su cijene knjiga, pa mi se onda javi s tim kako je to jeftina zabava.

Sto se libellusa tice, ako cemo razgovarati o popularizaciji, ja sam spreman raspravljati o dva naslova - Magicni i Tex. To je strip za mase, namijenjen da bude jeftin i dostupan. No,i jedan i drugi su pokusali prezivjeti na kioscima pa nisu uspjeli. Sve ostalo se svodi na albume, koji su i uvijek bili skupi i uvijek bili namijenjeni uzoj publici, bar kod nas.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/10/2006 : 15:37:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Tiger Jack

quote:
Originally posted by Markos

Kad smo kod klinickih slucajeva, kad si zadnji put bio na kontroli? Imamo osjecaj da ti se pogorsalo...



Kao ugledni izdavac ne smiješ se ovako lako vrijedati.

Imaš cinjenice na svojoj strani, ne treba ti ništa drugo.


Ma to je Stinky, nas dva se volimo tako saliti.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.3 seconds. Snitz Forums 2000