forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mehanizmi rušenja strip-scene u Hrvata
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 05/10/2006 : 15:39:33  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
da sam vidio ovaj topic pred pet godina dok jos nisam poznavao mentalitet kolekcionara stripova mislio bi da se stinky sali ili je prolupao.

ovako, mogu jedino glasati za "Zvijer iz Bezdana" (naravno, ne iz moje, nego iz perspektive kolekcionara stripova - meni su tvrde korice super jer ih otkupljuju knjiznice pa su mi u praksi jos jeftinije od mekih :-))

_________________________
KAJGOD - strip zin i tjedni onlajn strip KUCA STRAHA na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

Tiger Jack
Junior Member

Croatia
388 Posts

Member since 25/12/2003

Posted - 05/10/2006 : 15:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tiger Jack a Private Message
quote:
Originally posted by kiky


Pa naravno da se o tome radi!
Ja sam izrazito frustriran time što si ne mogu priuštiti mnoge naslove zbog skupoce


Razumijem tvoju frustraciju.
I vjerojatno bi ti bilo lakše da onda luksuzni stripovi u Hrvatskoj uopce ne izlaze.
Ali, priznaj da to nije realno ocekivati.

Ja sam se prije 25 godina odlucio da cu skupljati samo Teksa.
Tada mi je Dnevnik bio "kraj svijeta" što se izdavanja stripova tice, skoro da sam mislio da to oni i crtaju...kakav Bonelli!
Pa sam si postavio realan cilj: skupiti sve Teksove koji su izašli u SFRJ. Pazi, do ispunjenja tog "realnog" cilja sam stigao - lani.
E sada, jesam li ja trebao odustati nakon godinu, tri, sedam ili dvanaest jer nisam nigdje mogao nabaviti ZS-1?
Inace, bez stripovi.coma to nikada ne bih kompletirao, pa je utoliko promašena ona prica o tome da Markos urušava strip scenu.

Danas skupljam originalne talijanske Teksove i sve što izlazi u Hrvatskoj.
I opet mi fali masu toga, ali uživam u samom skupljanju, a ne u tome što cu se svojom kolekcijom hvaliti Peri, Marku ili Juri.
Ako ne možeš npr. Kubertovog Texa imati danas, nabavit ceš ga sutra, iducega tjedna, dogodine...kad za rodendan dobiješ 50Eura od bake (figurativno receno).
Ali bi li stripovi trebali prestati izlaziti jer ih Ti, ja ili moj susjed ne možemo kupiti danas?

Uostalom, onaj tko se odluci skupljati stripove morao bi znati koje i kakve...i koliko za taj hobi može mjesecno izdvojiti.
Skupljati SVE stripove jednako je smisleno kao i skupljati SVE poštanske marke...i cilj nikada ne može biti postignut, pa frustracija dolazi u startu.

Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/10/2006 : 15:48:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
kako mi imponira, da ja (skromno, kao i uvijek) podsticem režnjeve svekolike strip-publike mojim epohalnim performansima i tako (opet skrušeno i skromno) utjecem na tokove strip-dinamike

evo, tiger jack vrlo valjano razlucuje stvari, no time što (po subjektivnom osjecaju) ukida problem, ne znaci ujedno da problem (kao takav) ne lebdi tu oko nas, kao fenomen ovdašnje strip-scene
drugim rijecima, postoji li problem ili ne - to se još ne zna! zasigurno, no, bitno je da je on detektiran i apstrahiran, te dan na uvid publici

a obi-wanu kažem da je nesvjesno riješio citavu problematiku, jer,
zaista ima nešto mocno u vatri,
i ja se vec neko vrijeme bavim mišlju,
da organiziram javno strip-okupljanje,
gdje cu spaliti svoje stripove i plesati oko buktinje,
a ta ce se kozmicka energija,
pretociti na okupljeno mnoštvo,
na nekoj misticnoj razini
i oplemeniti im dušu...i um

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

nenno
Advanced Member



Croatia
3065 Posts

Member since 15/08/2003

Posted - 05/10/2006 : 15:54:10  Show Profile Show Extended Profile  Send nenno a Private Message
...a jesam i ja budala pa citam stinkyjeve postove....jebote, od stripova napravio filozofiju....

"...I only dream in black and white..."
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/10/2006 : 15:55:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
nenno, samo opušteno

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 05/10/2006 : 15:58:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by jurica
ovako, mogu jedino glasati za "Zvijer iz Bezdana"


izvrsno!

za sada imamo 2 : 1 u korist Zvijeri iz Bezdana
(jurica i ja glasamo za Zvijer, deangelis za Mesiju)

ostali se još dvoume...

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

veber
Senior Member



1117 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 05/10/2006 : 16:28:55  Show Profile Show Extended Profile  Send veber a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

Markos nije niti zeli biti mesija. Markos je samo malo dijete koje se veseli svojim sarenim igrackama i voli se igrati sa ostalom djecom koja ih vole i koji uziva u sklapanju novih, jos sarenijih, ljepsih i zanimljivijih igracaka. Markos voli stvarati, voli graditi kule u pijesku, voli iz nicega stvoriti nesto. www.stripovi.com je dokaz moje, i ne samo moje, zelje za stvaranjem, za dijeljenjem, za igranjem. Puno je djece koja se igra ovom mojom igrackom, puno se djece ukljucilo u gradnju, puno je djece ponovo naslo svoje zaboravljene snove zbog nje i zbog toga je Markos neizmjerno sretan i zadovoljan. Svaki mail koji mi stigne sa zahvalama je znak da 6 godina Markosovog zivota utrosenih na gradenje ove kule nije bilo uzalud. Markos ce zbog tih ljudi i zbog svoje zelje za igranjem i stvaranjem nastaviti i dalje graditi tu kulu, isto kao sto ce i nastaviti praviti nove igracke.

Markos nije prvi pokrenuo sjajne, lijepo zapakirane, sarene i skupe igracke, a cak i da je, Ken Parker i Magicni Vjetar su samo mali dio u moru igracaka koje stoje djeci na raspolaganju. Markos je sebi napravio kucu u kojoj ce raditi nove, dosad nevidjene igracke, koje ce u pravilu biti jeftinije i ljepse i bolje nego one originalne. Te ce igracke biti skupe, ali bi bile jos skuplje i teze bi se bilo igrati s njima da ih nema. Ima razne djece, koja vole razne igracke, zasto ne bi sva djeca imala nesto za sebe? Markos ne razumije djecu koja hoce imati sve sve igracke, ili se inace nece vise igrati. Markos misli kako ta djeca u stvari ne vole igracke uistinu, nego samo ideju posjedovanja. Markos misli da se ne moze jednako voljeti sve sve igracke. Markos misli da je normalno vise voljeti neke igracke, a neke ne. Markos misli da je lijepo zrtvovati se za igracke koje volis, tako ih vise cijenis, vise ih volis, vise su ti srcu drage.

Eto, to je Markos.
Hvala.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



ajde da si i ti jednom nešto pametno napisa
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 05/10/2006 : 17:44:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
quote:
Originally posted by alexts

quote:
Ali jedina razlika je bila u tome što sada kada sam stariji uvidam da jedino što se isplati imati i što me veže za Alan Ford je Magnusov crtež u kombinaciji sa Bunkerovim tekstom i sve ostalo je za mene obicno sranje.. Eto upravo iz tog razloga rješavam se svih AF od broja 70 naviše, a opet smatram se vjernijim kolekcionarom AF od nekoga ko ih ima 500 jer cu skupit sve do br. 70 i to cu istinski cijenit!!


Tvrdim da su Magnus i Bunker radili prvih 75 epizoda AF (a ne 70 ili cak 65, kako sam procitao skoro u tekstu prenetom iz nekih hrvatskih novina).




Kao što sam naveo, skupljat cu sve do broja 70 i pritom sam mislio na br 70 Superstrip izdanja i zadnju epizodu koju je Magnus nacrtao Odlazak Superhika (ne racunajuci onaj loš comeback u broju 338 Hik,Hik,Hura).. Jako dobro znam da ih je Magnus nacrtao 75 samo što neke nisu izašle u prvom izdanju, nego su kasnije izišle kroz Maxije, trobroje i raznorazna izdanja..

Bolje imat pet dobrih prijatelja nego jednog neprijatelja
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 05/10/2006 : 18:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
Originally posted by Tiger Jack
quote:
Ja sam se prije 25 godina odlucio da cu skupljati samo Teksa.
Tada mi je Dnevnik bio "kraj svijeta" što se izdavanja stripova tice, skoro da sam mislio da to oni i crtaju...kakav Bonelli!
Pa sam si postavio realan cilj: skupiti sve Teksove koji su izašli u SFRJ. Pazi, do ispunjenja tog "realnog" cilja sam stigao - lani.
E sada, jesam li ja trebao odustati nakon godinu, tri, sedam ili dvanaest jer nisam nigdje mogao nabaviti ZS-1?
Inace, bez stripovi.coma to nikada ne bih kompletirao, pa je utoliko promašena ona prica o tome da Markos urušava strip scenu.





jako lijepo gospodine vela,ali cini mi se da ste previdjeli nekoliko sitnica:
1)tko kaže da mi nemamo realne zahtjeve?i tko kaže da ja recimo ne skupljam samo texa?
2)skupljanje stripova je lijepa stvar moram priznat i u tome se potpuno slažem sa vama ali problem je u necem drugom(objasnit cu vam na vašem primjeru):koliko brojeva je izašlo Texa ZS i u kolikoj nakladi a koliko u HC izdanju libellusa?
sada shvacate zašto smo mi neki ogorceni ovakvim potezima;jednostavno zato jer cak i ako jednom nekako smognem novca da ih kupim nece ih više biti,gospoda sa vecim kapitalom ce jednostavno požet tih par-stotinjak komada,a meni ce samo ostati da pokradem knjižnicu ili da pognute glave prolazim pored police sa HC Texovima,sada valjda shvacate zašto sam ogorcen...
zato jer ako ih sad ne kupim najvjerojatnije ih necu nikada ni imati,
ovi koji su ih kupili sigurno ih se nece odreci tako lako,a malo je vjerojatno da cu ih naci za dvadeset godina na nekom starom prašnjavom tavanu kao što sam našao neke stripove ZS...

jedino ako ja i šjor markos nekim slucajem postanemo veliki prijatelji u narednih desetak godina pa ga pozovem da mi bude kum na vjencanju,ali onda bi me vjerojatno pitao:
šta ceš za vjencani poklon,da ti poklonim onih par texova HC koje sam sacuvao za specijalnu prigodu ili da ti promijenim nick na s.com?




The reward for honor will not come in this life...
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 05/10/2006 : 18:12:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
quote:
Originally posted by Markos
mjesec. A oni, gle cuda, izdaju sve vise i vise jeftinih i dostupnih stripova za siroke mase. Sto, logicno, znaci da je mase sve vise.


a koji su to ako da nisu prožvakani boneliji? jebate, dajte vec napravite neki strip magazin. svaka cast macanu na njegovom q, trebaju nam i takva izdanja, a ne samo hc hc hc hc hc hc i boneli. jebate sa tim hc-om dobijem kilu dok ih treba nositi. oš platit svakom operaciju kile zbog hc-a? mislim da ni ti više nisi realan. ti radiš stripove za sebe. strip bi trebao biti jeftina zabava a ne skupa igracka. to što ima i skupih igracaka, ima i jeftinih za razliku od stripova.

može se sve napravit što se hoce. ako želiš luksuzna izdanja izdaji ih, nemoj ih reklamirati nigdje i drugima popaljivati maštu.

problem je kod nas (ne samo onih koji vole strip) što se mora biti SKUPO.

ja strip doživljavam kao zabavu. sve stripvoe koje imam doma sam i procitao, a ne kao vecina koja je i sama izjavila da ih je kupila a nije ni pricitala. jebeš takvu zabavu i neciji hir.

ajd zbogom, nemam kaj više reci ne ovu temu.


---
http://www.paucina.com
http://www.sesvete-online.info/
http://www.infocor.hr/
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8100 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 05/10/2006 : 18:16:56  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by SSTOSIC5@htnet-dsl

jedino ako ja i šjor markos nekim slucajem postanemo veliki prijatelji u narednih desetak godina pa ga pozovem da mi bude kum na vjencanju,ali onda bi me vjerojatno pitao:
šta ceš za vjencani poklon,da ti poklonim onih par texova HC koje sam sacuvao za specijalnu prigodu ili da ti promijenim nick na s.com?



Go to Top of Page

Rico
Advanced Member



Croatia
3955 Posts

Member since 12/10/2004

Posted - 05/10/2006 : 18:37:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit Rico's Homepage  Send Rico a Private Message
Stinky je pokrenio lavinu, huh! Ovi stanari poviše mene, na ovom topicu su se podobro napalili, samo su jednu stvar zaboravili. Mislim da je Markos totalno kriva adresa, na koju šaljete vaše žalbe. Zašto? Pa iz vrlo jednostavnih razloga, nabrojicu ih:

1. Markos nije voda vojne hunte koji vam prijeti da kupite njegova izdanja
2. Markos nije u ministarstvu prosvjete, pa gura svoje knjige da ih jednostavno morate kupiti
3. Markos vam nije niti tata
4. Vi, dragi sustanari sa gornjeg kata valjda imate i svoj mozak
5. Izgleda da je u vama problem, jer se jednostavno ne možete suzdržati od bacanja para za nešto što (nevjerojatno ali istinito) necete ni otvoriti
6. Markos radi nešto kvalitetno, ocigledno, kad vas boli da to nemožete imati
7. Ma šta koga boli kurac, nije mi jasno jednostavno, na što ce neko SVOJ, ej SVOJ novac trošiti

I zato, dragi moji, moram glasovati kontra dvojice legendi kao što su stinky i jurica. Rezultat je 2:2!!!!!

Amo dalje....


I opustite se malo, ovo je sve zajebancija

Upri tute, rodijace!
http://rico.bloger.hr/
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3972 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 05/10/2006 : 18:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
da li bi netko bio ljubazan da napise sazetak do sada ovdje recenog (u ne vise od dvije ili tri recenice)?
unaprijed hvala.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

JohnDrake
Junior Member

467 Posts

Member since 08/01/2005

Posted - 05/10/2006 : 19:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send JohnDrake a Private Message
Siromašni zajebant ili psihicki bolesnik koji umišlja da je neka velicina, cvili jer nema para za kupiti relativno skupe stripove. Djeca još financijski ovisna o roditeljima ili isto tako zajebani odrasli vicu: "Bravo faco, tako je, ocemo sve besplatno ili po fer cjeni od kutije šibica". Ostali se zajebaju na njihov racan ili se jednostavno zabavljuju citajuci "polemiku".
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22426 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 05/10/2006 : 19:11:15  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Opet me muci nesanica. Lazarus broj 10 mi jedini fali u kolekciji. Moram ga imati što prije. A onda cu brojeve 22, 30 i 44, prodati i kupiti bolje primjerke jer su ovi moji ocuvani za 3.3, 3.1, 4.1. Moram postici prosjecnu ocuvanost od minimum 4.51, jer kolekcija nije odlicna ako nemam taj prosjek. Možda cak sutra procitam jednog Lazarusa, cisto da vidim o cemu se tu radi... Tako mi je vruce u glavi, vrtim se lijevo-desno, koliko je sati? Možda 4, 5, 6 ? U sedam se dižem da provjerim šta ima novo na aukcijama...

Treca kolekcija Zagora extra mi više ne staje u ormar. Šta cu s tim stripovima? Da prodam? Onda cu imati samo dvije kolekcije Zagora extra, a to bi jednog dana moglo vrijediti tisuce škuda. Taman za novu kucu, auto i put oko svijeta... Morat cu kupiti novi ormar, ali znatno veci. Samo, gdje da ga stavim... U sobi nemam mjesta. Možda da nagovorim starce da djeda stave u staracki pa onda imam njegovu sobu za stripove. Eh, kada bi znao reda pa vec jednom umro. Ionako nikakve koristi od njega. Baš mi treba ta soba!

Danas izlazi novi strip, zove se Satanalik. Gdje da ga strpam više... Jedino sebi u dupe mogu. Koliko ce novih stripova izdati prokletnici. Tko ce to sve naplacati. Ona dva HC albuma po 200 kuna su me totalno olešila. Ali, lijepo ih je vidjeti na polici, onako sjajne i nove. Ona seljacina Zoran je imao drskosti pa ih je otvorio dok nisam gledao. Koji kreten, mogao ih je razlomiti. Ostavio je svoje prljave otiske svuda po njima, morao sam ih vlažnom krpom. Nadam se da nece povuci vlagu.

Za sve je kriv onaj Markos. Prokletnik je popularizirao stripove na internetu, navukao nas, a sada ih prodaje po astronomskim cijenama. Doduše, lijepo izgledaju na polici onako tvrdi i sjajni. Kada bi barem bila neka jeftinija verzija sa praznim stranicama umjesto crteža.

Dosta mi je svega ! Ne mogu skupit sve, a ja moram imat SVE. Ili nijednog. Odustajem... Prodat cu svih 3000 primjeraka i bit cu konacno slobodan. Dovraga; trebat ce mi par godina da sve rasprodam, a ne mogu ih više gledati. Izdrži! Par godina prodaje i konacno slobodan. Ili da ih sve lijepo naslažem u dvorište i napravim buktinju koja ce oznaciti novo poglavlje mojeg života.

Kako lijepo gori! He,he,he. Nema više jarma na mojim plecima, osjecam se predivno. Konacno imam vremena poslušati pjesmu ptica, družiti se s ljudima, baviti se sportom. A mogao bih i procitati neki dobar strip...


What we do here today, echoes for eternity...



Bravo Care !!!!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/10/2006 : 19:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

da li bi netko bio ljubazan da napise sazetak do sada ovdje recenog (u ne vise od dvije ili tri recenice)?
unaprijed hvala.

http://zveles.blogspot.com/



Ja cu da bacim rijeci pa ti napravi svoju pricu:

strip scena, Zagor, kompleti, kolekcionari, 25, Libellus, Tvrdi uvez, markos, skupo, jeftino, preko 300 stranica, PS3, Hrvatska, Bonelli, ne-Bonelli, stinky, igracke, svi za kupuj kupuj za sve .

Hajde ti sada reci o cemu se radi !

"Svake sedmice novi link za neki strip sajtu u signature. Ove sedmice,naucite crtati: http://www.polykarbon.com/tutorials/"
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 05/10/2006 : 19:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

quote:
Originally posted by zveles

da li bi netko bio ljubazan da napise sazetak do sada ovdje recenog (u ne vise od dvije ili tri recenice)?
unaprijed hvala.

http://zveles.blogspot.com/



Ja cu da bacim rijeci pa ti napravi svoju pricu:

strip scena, Zagor, kompleti, kolekcionari, 25, Libellus, Tvrdi uvez, markos, skupo, jeftino, preko 300 stranica, PS3, Hrvatska, Bonelli, ne-Bonelli, stinky, igracke, svi za kupuj kupuj za sve .

Hajde ti sada reci o cemu se radi !

"Svake sedmice novi link za neki strip sajtu u signature. Ove sedmice,naucite crtati: http://www.polykarbon.com/tutorials/"

sažetak novog Dylan-Dog-a
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29202 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 05/10/2006 : 19:29:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by Spiderman

quote:
Originally posted by Markos
mjesec. A oni, gle cuda, izdaju sve vise i vise jeftinih i dostupnih stripova za siroke mase. Sto, logicno, znaci da je mase sve vise.


a koji su to ako da nisu prožvakani boneliji? jebate, dajte vec napravite neki strip magazin. svaka cast macanu na njegovom q, trebaju nam i takva izdanja, a ne samo hc hc hc hc hc hc i boneli. jebate sa tim hc-om dobijem kilu dok ih treba nositi. oš platit svakom operaciju kile zbog hc-a? mislim da ni ti više nisi realan. ti radiš stripove za sebe. strip bi trebao biti jeftina zabava a ne skupa igracka. to što ima i skupih igracaka, ima i jeftinih za razliku od stripova.

može se sve napravit što se hoce. ako želiš luksuzna izdanja izdaji ih, nemoj ih reklamirati nigdje i drugima popaljivati maštu.

problem je kod nas (ne samo onih koji vole strip) što se mora biti SKUPO.

ja strip doživljavam kao zabavu. sve stripvoe koje imam doma sam i procitao, a ne kao vecina koja je i sama izjavila da ih je kupila a nije ni pricitala. jebeš takvu zabavu i neciji hir.


Oprosti prijatelju, ali mislim da od nas dvoje ti nisi realan.

Idemo redom:

Na kioscima nije samo Bonelli, dapace tu su i Kriminal, Satanik, Alan Ford (+Extra), Garfield, Ultimate Spiderman i X-man, Wondercity, Witch, Lucky Luke, Gaston. Meni to djeluje skroz pristojno za ponudu na kioscima.

Darku stvarno svaka cast na Q-u. Znas zasto? Ne samo zato sto je napravio sjajan strip magazin, nego zato sto ga i dalje radi iako konstantno gubi novac na njemu. Jesi li vidio na sto mu lici skladiste? Znas li u koliko se primjeraka Q strip prodaje? Necu ti ni reci, jer ces misliti da te lazem. Ti meni govoris da nisam realan, a istovremeno trazis da pokrenem strip magazin!?!? U Francuskoj, takoreci prijestolnici stripa, su se pogasili skoro svi strip magazini, ostali su samo dva ili tri najstarija, sa ogromnom tradicijom, a i oni su u problemima. Svugdje u svijetu ista stvar. Italija, Japan, sve strip giganti, svugdje su revije u problemima. I onda ja nisam realan? Naravno da nam strip magazin nedostaje, ali zasto sam JA taj koji bi je trebao pokrenuti? Zasto se MENI to predbacuje? I zasto sam ja kriv sto radim ono sto se meni svidja, a ne ono sto bi ti ili stinky ili netko treci htio. Hoces mi ti dati 10.000 Eura za pokrit gubitke prvih 5-6 brojeva?

Bonelli, Bonelli, Bonelli? HC, HC, HC? Tko je ovdje ikad cuo za Spaghetti Brothers, molim te, dok ja to nisam poceo najavljivati? Za Klaru? Ima li 20 ljudi koji znaju sto su Love & Rockets? Bosanske Basne? I jos puno stripa albuma koje mislim raditi. Je li to samo bonelli? Jedini Bonelli koje ja uredjujem su Ken, MV i MM giganti. I kako cu drugacije te albume objaviti nego HC? Strip album po definiciji ide HC. I koliko puta moram objasniti da je razlika u cijeni SC-HC na tako malom tirazu gotovo zanemariva. Tiraz je mali jer se vise nece prodati. Ako se proda manje od tisucu Texova, ultra komercijalnog, popularnog i poznatog serijala, koliko ce se komada L&R, stripa za koji skoro nitko nije cuo? Ako ce netko dobiti kilu od nosenja onda sam to ja, koji to sve mora preslagivati po skladistu i nositi okolo trgovcima. I sto onda, da radim album sa mekanim koricama, da bi kostao 100 a ne 115 kn? I onda ce opet 300 ljudi protestirati zasto nije HC?

I onda ja nisam realan?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3972 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 05/10/2006 : 19:32:11  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
hvala JohnDrake i sein.

s obzirom da se iste price provlace forumom vec mjesecima (ako ne i vise od godine dana), sad mi je sve jasno. nazalost... zijev.

http://zveles.blogspot.com/
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 05/10/2006 : 19:41:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

[quote]Originally posted by Spiderman


Oprosti prijatelju, ali mislim da od nas dvoje ti nisi realan.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy



a koji skriva spol??

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Vjeko1980
Advanced Member



5649 Posts

Member since 24/08/2006

Posted - 05/10/2006 : 20:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Vjeko1980 a Private Message
Ajde Stinky kad si toliki sveznadar i pun termina i izraza za koje vjerojatno ni sam neznaš što znace reci ti meni (ali bez gledanja u kojekakve wikipedije i kajaznam cime se svi vi kao znalci koristite):
TKO JE BIO POBJEDNIK SVJETSKOG KUPA U SKIJAŠKIM SKOKOVIMA JOŠ TAMO DAVNE DEVEDESETE??? HEHEHE to znamo samo ja i Slavko Cvitkovic:)))))

Bolje imat pet dobrih prijatelja nego jednog neprijatelja
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 05/10/2006 : 20:10:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by Tiger Jack

quote:
Originally posted by kiky


Pa naravno da se o tome radi!
Ja sam izrazito frustriran time što si ne mogu priuštiti mnoge naslove zbog skupoce




Uostalom, onaj tko se odluci skupljati stripove morao bi znati koje i kakve...i koliko za taj hobi može mjesecno izdvojiti.
Skupljati SVE stripove jednako je smisleno kao i skupljati SVE poštanske marke...i cilj nikada ne može biti postignut, pa frustracija dolazi u startu.




Ne znam dali se ovo podebljano odnosi na mene, ali nikad nisam rekao da želim imati sve. Evo, redovito kupujem Dylan, Martija i Nathana... Ništa drugo (osim nešto malo Zagora kad izade paket 3 kom za 22 kune). Ali ima par Libellusovih naslova koji me zanimaju ali me velika cijena sprijecava u kupnji, npr: Ken Parker, komad je 60 kuna a epizoda je toliko puno... za sada imam samo Dugu Pušku i Chemaka.





in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

sdragan@
Senior Member



Western Sahara
1780 Posts

Member since 01/05/2005

Posted - 05/10/2006 : 20:11:23  Show Profile Show Extended Profile  Send sdragan@ a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Opet me muci nesanica....


he,he,he...svaka ti cast obi-care na ovom tekstu




"U vremenu satelita i svemirskih putovanja besmisleno odzvanjaju uvijek nova ratovanja"

Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 05/10/2006 : 20:17:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by JohnDrake

Siromašni zajebant ili psihicki bolesnik koji umišlja da je neka velicina, cvili jer nema para za kupiti relativno skupe stripove. Djeca još financijski ovisna o roditeljima ili isto tako zajebani odrasli vicu: "Bravo faco, tako je, ocemo sve besplatno ili po fer cjeni od kutije šibica". Ostali se zajebaju na njihov racan ili se jednostavno zabavljuju citajuci "polemiku".



Ti si užasno odvratna osoba a što je najužasnije ti nevjerovatno uživaš u toj svojoj odvratnosti a jednako tako uživaš tu svoju odvratnost širiti svuda oko sebe.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Tiger Jack
Junior Member

Croatia
388 Posts

Member since 25/12/2003

Posted - 05/10/2006 : 20:45:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Tiger Jack a Private Message

[quote]Originally posted by SSTOSIC5@htnet-dsl
jako lijepo gospodine vela,ali cini mi se da ste previdjeli nekoliko sitnica:
1)tko kaže da mi nemamo realne zahtjeve?i tko kaže da ja recimo ne skupljam samo texa? [quote]

1. Nitko to ne kaže. Tim se fenomenom uopce nisam bavio.
Ako je to istina, pohvaljujem te zbog dobroga ukusa ali onda te ne bi trebalo smetati što Libellusov Ken Parker košta 5, 50 ili 500kn.


2)sada shvacate zašto smo mi neki ogorceni ovakvim potezima;jednostavno zato jer cak i ako jednom nekako smognem novca da ih kupim nece ih više biti,gospoda sa vecim kapitalom ce jednostavno požet tih par-stotinjak komada,a meni ce samo ostati da pokradem knjižnicu ili da pognute glave prolazim pored police sa HC Texovima,sada valjda shvacate zašto sam ogorcen...
zato jer ako ih sad ne kupim najvjerojatnije ih necu nikada ni imati,
ovi koji su ih kupili sigurno ih se nece odreci tako lako,a malo je vjerojatno da cu ih naci za dvadeset godina na nekom starom prašnjavom tavanu kao što sam našao neke stripove ZS...

To znaci da je naklada od 500 komada premalena.
Onda bi trebalo Markosa tražiti da ih štampa 550 ili 600.
Ako si kolekcionar Teksa onda ocekujem da u dva mjeseca skupiš tu lovu, a za dva mjeseca se sigurno nece prodati.


jedino ako ja i šjor markos nekim slucajem postanemo veliki prijatelji u narednih desetak godina pa ga pozovem da mi bude kum na vjencanju,ali onda bi me vjerojatno pitao:
šta ceš za vjencani poklon,da ti poklonim onih par texova HC koje sam sacuvao za specijalnu prigodu ili da ti promijenim nick na s.com?

To se Vas dvojica privatno dogovorite.
Ali, nije rješenje da strip ne izlazi nikako ako ne može koštati manje od 100kn.
Kao što rekoh na drugom topicu, radije biram izmedu skupog i preskupog nego izmedu nicega i nicega.

P.S. Zovem se Tiger Jack
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000