forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DD242 - U ime oca na web-u!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 04/12/2006 : 01:08:02  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Na zalost, uskraceni su oni koji ceo dan vide onaj drugi forum, kao sto sam bio ja. Valjda ce se to uskoro popraviti.

____________________________________________
Niti pisem niti citam, samo ritam, ritam, ritam!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 04/12/2006 : 06:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Ja nisam.
Cestitam na trudu, zaista ste odradili posao i po.

A Barbatova je i definitivno usrala motku.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 04/12/2006 : 09:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Aleluja!

Only God can judge me!
Go to Top of Page

plavi
Junior Member



424 Posts

Member since 10/05/2002

Posted - 04/12/2006 : 12:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Send plavi a Private Message
Odlican posao,hvala na izdanju!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/12/2006 : 12:52:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Skinuo, no znate da ne bih smio to citati pod radnim vremenom. Pssst!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Antracit
Average Member



Croatia
509 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 04/12/2006 : 14:29:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Antracit a Private Message
Hvala puno na trudu, jedva sam docekao procitati tu epizodu !!!!!

A sada kratki komentar - nakon obecavajuceg petljanca prvog dijela - ova je epizoda prava katastrofa.
Barbato je glupaca koja nipošto ne bi smjela pisati za DD jer svojom patetikom i neuvjerljivošcu price i nedovoljnim poznavanjem materije uništava strip. Damn you, Barbato ! Pljuc ! Hrack !

Edited by - Antracit on 04/12/2006 14:31:24
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/12/2006 : 15:08:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Q! Što je sljedeci projekt? (Hint: mogli bi jednog Zagora)


Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/12/2006 : 20:53:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Kad Dule i ja istrošimo pare koje smo zgrnului ovim izdanjem na koku i ribe (tantus je porodican covek, njega te stvari ne zanimaju), razmotricemo opcije. ;)

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

XIII
Senior Member



Serbia
1013 Posts

Member since 05/05/2002

Posted - 05/12/2006 : 02:48:12  Show Profile Show Extended Profile  Send XIII a Private Message
mozda pomognete oko nekog francuza :)
moze i citanje na diktafon i slanje u mp3,ja cu licno otkucati!

----------------------------------------------------
Scanlation grupa: http://groups.google.com/group/bdskenovi
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16781 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 05/12/2006 : 10:48:00  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Q! Što je sljedeci projekt? (Hint: mogli bi jednog Zagora)


Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?


Najvece interesovanje bi bilo za:
Zagor 500 - Indijanska magija

Edited by - delboj on 05/12/2006 10:49:01
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1650 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 05/12/2006 : 12:05:09  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

quote:
Originally posted by DeeCay

Q! Što je sljedeci projekt? (Hint: mogli bi jednog Zagora)


Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?


Najvece interesovanje bi bilo za:
Zagor 500 - Indijanska magija



Ako uspeš da ubediš Djoleta da prevede nekog Zagora, onda je bilo kakvo izdanje DušMan comicsa u buducnosti moguce

grupa za scanlation: groups.google.com/group/bdskenovi
Go to Top of Page

ljuso
Starting Member

Fyro Macedonia
91 Posts

Member since 26/06/2006

Posted - 05/12/2006 : 14:06:16  Show Profile Show Extended Profile  Send ljuso a Private Message
Pratite mi skeniranog stripa na italijanski (na pr. zagora 500 kad izadje) i prevescu ga i graficki urediti. Ne bi bilo lose da to uradimo i za jubilarne brojeve drugih junaka (Mister No 300, Nathana 200 i.t.d). Posebno bi bilo lepo za istorijat Mister Noa iz WW2 koji nisu izasli u ex-YU.
Go to Top of Page

XIII
Senior Member



Serbia
1013 Posts

Member since 05/05/2002

Posted - 05/12/2006 : 15:16:22  Show Profile Show Extended Profile  Send XIII a Private Message
e sad sejo moze da nam se prikljuci i posalje sve misterno-e koji su izasli a nisu objavljeni kod nas :)
ljuso ako ti niko ne posalje do vikenda (tantus?) poslacu ti ja nesto.
jesi li zainteresovan za larga na italijanskom ?

----------------------------------------------------
Scanlation grupa: http://groups.google.com/group/bdskenovi
Go to Top of Page

ljuso
Starting Member

Fyro Macedonia
91 Posts

Member since 26/06/2006

Posted - 05/12/2006 : 15:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send ljuso a Private Message
Najvise bih voleo da sredimo Mister Noa. Ali ako ne moze bas niko na nadje ove jubilejne brojeve moze i neke ostale. Ipak ja sam najzainteresovan za Sergio Bonelli junake. A i da ne bude da prevedemo sve stripove pa onda da niko ne kupuje stampane.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/12/2006 : 15:56:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Procitao... Opet simplifikacija i demistifikacija Dylanovog podrijetla poput onog u DD200. Opet je kljucna ocinska figura i odnos izmedu oca i sina, kao što je to bilo kod DD 200 izmedu Blocha i njega. Ocito je Dylanu najvažnije srediti svoj odnos sa ocem kojeg toliko traži u svima i kljucne stvari u njegovom životu uvijek su povezane sa ocinskim figurama. Napuštanje od strane Xabarasa u sirotištu, skrivanje od oca u onom gradicu kraj Jezera na nebu, dolazak u Scotland Yard i pronalaženje Blocha kao zamjenskog oca i konacno opet sjedinjenje s ocem Xabarasom.

Znaci, Dylan Dog se nije zvao Dylan Dog kad je živio sa Xabarasom i Morganom jer mu onaj zamjenski otac veli da je tradicija prenošenje imena s koljena na koljeno. Kako se zvao onda izvorno?

Barbato je sad popunila blankove izmedu sirotišta i današnjeg vremena, ali Dylanu opet fali pamcenje izmedu odlaska sa zamjenskim ocem pa sve do dolaska u Scotland Yard. To ce riješiti valjda u jubilarnom broju?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 05/12/2006 : 16:55:11  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
@ljuso - Zaboravio si da spomenes i jubilarnog Nik Rajdera, e da to neko prevede, skidam mu kapu unapred.

Nisam stigao procitati ovu novu epizodu ali mi se recimo br.200 extra svideo, po meni dobra pricha, dobar crtez.


Only God can judge me!
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 05/12/2006 : 20:39:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Tooo, drugari!
Nocas to skidam i citam, mada zvuce zabrinjavajuce ovi komentari...
Hajd' da vidimo:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 06/12/2006 : 11:34:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Znaci, Dylan Dog se nije zvao Dylan Dog kad je živio sa Xabarasom i Morganom jer mu onaj zamjenski otac veli da je tradicija prenošenje imena s koljena na koljeno. Kako se zvao onda izvorno?

Ne znam da li si skontao, ali vidi se iz stripa da se zvao Dilan i kod njih, samo sto su mu Dogovi posle nametnuli svoje prezime.
A zanimljiva je cinjenica da postoje/su postojala tri Dilana Doga. Tu bi se moglo izvuci jos desetak prica. A da ne pricamo koliko ima materijala sa ovodimenzijskim Dilanovim ocem.

____________________________________________
Niti pisem niti citam, samo ritam, ritam, ritam!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/12/2006 : 11:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by DusMan

quote:
Originally posted by DeeCay

Znaci, Dylan Dog se nije zvao Dylan Dog kad je živio sa Xabarasom i Morganom jer mu onaj zamjenski otac veli da je tradicija prenošenje imena s koljena na koljeno. Kako se zvao onda izvorno?

Ne znam da li si skontao, ali vidi se iz stripa da se zvao Dilan i kod njih, samo sto su mu Dogovi posle nametnuli svoje prezime.
A zanimljiva je cinjenica da postoje/su postojala tri Dilana Doga. Tu bi se moglo izvuci jos desetak prica. A da ne pricamo koliko ima materijala sa ovodimenzijskim Dilanovim ocem.



Mislim da su Dylanovi zamjenski otac i djed povezani (rodbinski) sa onim Dylanom koji je nestao u sirotištu. I niko ne garantira da neki drugi dio malog Dylana nije otišao negdje drugdje. Ma to se sve vrti u krug... Barbatova je tek tolko razjasnila da se poveže onaj flashback iz Jezera na nebu i jedan dio 100-tke. Sve ostalo je i dalje neizvjesno.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 06/12/2006 : 12:24:20  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Ja nisam stekao taj utisak. Ako sam dobro shvatio ti mislis da je kad je ovaj Dilan, Xabarasov sin, dosao iz svoje dimenzije, oterao dete koje je bilo u modernom sirotistu u neku drugu? Ne, mislim da nije bilo drugog deteta i da samim tim nije otislo u drugu dimenziju.
Jedino, po meni, sto bi moglo da se iskonstruise je da su ovi Dogovi od pre 50 godina potomci Xabarassa, ali i to bi se moglo tesko objasniti. Podseca me sve ovo na "Back to the future".

____________________________________________
Niti pisem niti citam, samo ritam, ritam, ritam!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 06/12/2006 : 13:53:58  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Koliko me sjecanje služi, a možda se i varam, da je do rascjepljenja zlog i dobrog Xabarasa došlo u trenutku pojave ono gušterolikog entiteta, odnosno Cagliostra. Možda je u trenutku Dylanovog prelaska u buducnost, neki drugi Dylan ili ostao u onom vremenu (mogo je komotno pobjeci iz sirotišta) ili je pak otišao negdje drugdje. Sumnjam na to jer je Dylanova zamjenska majka prikazana facom, dok je otac cijelo vrijeme izvan fokusa zamagljen. I kako je znaop da je Xabaras zao i da hoce svoje dijete za neke cudovišne pokuse? Ma ovo su samo nagadanja, možda je sve u potpunosti drugacije.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 06/12/2006 : 14:19:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
Ima neceg u tom skrivanju Dilana Doga srednjeg. Ali, koliko se ja secam ni lice te majke nije prikazano.

____________________________________________
Niti pisem niti citam, samo ritam, ritam, ritam!
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 07/12/2006 : 05:04:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Da, DD srednji je sad lik za dalje razvijanje - ako se setimo Dilana sa samog pocetka serijala i njegovog secanja na oca i oceve price, otac mu je takodje bio istrazivac natprirodnog. I taj otac mu je govorio o Ksabarasu, da. Ajd da vidimo... Inace, ja mislim da je ovo sto Dule veli tacno: i ovi i ovi se zovu Dilani, ali ovi zamenski se jos i prezivaju Dog, pa mu je prezime od njih.

Oke, evo i mog utiska malo detaljnije - posto su se momci mucili da ovo naprave, red je bar da prodiskutujemo valjano!
Odusevljen - naravno, nisam - ali nisam ni zgrozen i razocaran. A ono, vele stari ljudi da je ravnodusnost upravo najgora. Nisam jbg bas ni ravnodusan, ali trenutno ne znam sta bih mislio bas precizno. Djole je govorio o ultimatumu Barbatovoj, i u svetlu onoga na sta je on mislio ja se slazem s njim: nije prebacila preko granice ovim, opet i briljira i kiksira na istim mestima kao i obicno. Ali vise kiksira - ona briljira inace na emocijama, a one mi ovde bas i nisu izasle kako je ona zelela. Znaci da tu pomoci definitivno nema, i da cemo od nje i dalje dobijati uglavnom solidne, ponekad (dovoljno cesto) jako dobre price. Klasike nikad (eto mozda jedino "S druge strane praga" moze da se prizna za to), i to je to. Meni se opet javlja nesto sto sam vec jednom ovde napisao, a to je da bi mi ona mnogo bolje menjala Marchesellija nego Sclavija, jer je njen rad savrsena ilustracija zasto se pri recenzijama daje zasebna ocena za pricu a zasebna za scenario. Ona ima super ideje, ali se ne snalazi sa scenarisanjem. "Magla" je pravi primer za to koliko je sjajna ideja i poruka daleko od dobrog scenarija. Bojim se reci da je, u tom smislu, Ruju bolji scenarista od nje - te da ih treba spojiti u laboratoriji kako bismo dobili kompletnijeg autora.:) Ipak, to ne vazi za prosli jubilarac - Dvestotku je lepo i osmislila i izbalansirala, i donela nesto sto nas zanima. Tu ne mislim na poreklo galije, bube i stana u kojem Dilan zivi - zanimljivo za procitati ali nije od presudnog znacaja za bilo sta - vec na savrseno objasnjenje njegovog odnosa sa Blokom. A ovde... ideja rupicasta, a scenario tipicno njen: dakle lose vodjen. Ne ubi-boze-lose-vodjen, ali daleko od dobrog.

Meni ne smeta sto je objasnila tu foru sa 17im vekom i sadasnjicom, u krajnjoj liniji to je jedna vrlo suvisna rupa u serijalu koja nije poeticna i ne znam cemu je uopste sluzila. Smeta mi sto uopste nije jasno zasto se to dogodilo: zasto bi ono bice, sta god ono bilo, prebacilo i Dilana i Xabarasa kroz vreme do naseg doba??? A dobro, mozda se i hoce da se to pitamo, hajde da vidimo neki sledeci broj na ovu temu. Za sada, to nema smisla ni razloga.
Dalje, kao i obicno kod Paole - problematican je Gruco. U ovom drugom nastavku on je potpuno ozbiljan! I to je veoma veoma lose. Jer on je i kod Sclavija umeo da reaguje ozbiljno, ali se on kao on ni u tim trenucima nije menjao. Kada Paoli zatreba da Gruco bude pozrtvovani Dilanov prijatelj, on potpuno izgubi svoj karakter i postaje samo to. A btw, taj trik sa takvim Grucom bio je sjajan u broju 200 (tamo cak nije ni izasao iz svog lika, a delao je ozbilno i to mi je vrh) ali ponovila ga je mali milion puta i pre i posle toga. Evo vam sad "Zrcalo duse" na kiosku pa vidite kako se tu promaseno ponasa tokom dijaloga sa Dilanom kod kapije one vile. Ona, sve u svemu, ili mu dodeli tu ulogu ili ga marginalizuje i zato mislim da su u pravu oni koji misle da ona jos uvek ne zna kako da ga integrise u price i shvati kao lik (ali njena iskrenost na tu temu cini, izmedju ostalog, da "S druge strane praga" bude remek-delo). No, ono sto najvise razocarava je sto Paola nije ubola ono sto obicno ubode - upravo emocije. Njen Ksabaras me nije ubedio ni najezio, a bogme Blok i njegova prica bas bas jesu svojevremeno. Par dobrih mesta (ono cliff-hanger mesto najvise)ali nista dalje od toga, bojim se.

Sve u svemu, ovo je samo priprema terena za neki dalji razvoj price, i pohvalno je sto se hoce da serijal krene na neku stranu. Meni je to puno bolje nego da se ne zna cemu se tu stremi, kako ljudi govore da je situacija sa Dampyrom recimo. E sad, koja je to strana, videcemo. Svi likovi sem Kaljostra izgubili su secanje na celi ovaj dogadjaj (dakle, meni se cini da nije tacna ona hipoteza od ranije da se sve ovo desava u paralelnoj dimenziji, desava se u ovoj ali na kraju biva sve izbrisano iz secanja likova) - a i ipak je ispalo da Dilan ne dobija kucnog ljubimca. Oni su sada jasno povezani i ocekuje se dalji razvoj te veze, ali necemo macka gledati u svakoj epizodi kako Dilanu cacka pero dok ovaj pise dnevnik, kao sto radi onaj Julijin:)

Eto, ostaje da se vidi. Za kraj bih samo pomenuo da pocinjem da se plasim Sclavija skoro pa koliko i Maxa Bunkera. Ako se ne zna sta ce se, onda da se batali i ode u legendu dostojanstveno. Ovako, nije mi jasno sta on hoce od serijala dalje...
I da dodam da sam jako jako zadovoljan Brindisijem!

Djole, ako imas jos neki podatak u vezi sa tim Paolinim odgovorima na forumu - a koji se ticu Scavijevog upliva i njenog komentara na sve to - podeli to s nama:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

SenG
Junior Member



Canada
381 Posts

Member since 23/04/2006

Posted - 07/12/2006 : 10:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send SenG a Private Message
Momci, od srca vam hvala za ove stripove!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/12/2006 : 10:37:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Leo Charm
Meni ne smeta sto je objasnila tu foru sa 17im vekom i sadasnjicom, u krajnjoj liniji to je jedna vrlo suvisna rupa u serijalu koja nije poeticna i ne znam cemu je uopste sluzila. Smeta mi sto uopste nije jasno zasto se to dogodilo: zasto bi ono bice, sta god ono bilo, prebacilo i Dilana i Xabarasa kroz vreme do naseg doba??? A dobro, mozda se i hoce da se to pitamo, hajde da vidimo neki sledeci broj na ovu temu. Za sada, to nema smisla ni razloga.



Pa, zar to bice nije bilo Cagliostro, vjecni alkemicar, koji bdije nad onima koji otkriju eliksir vjecnog života? Pošto ima moci mijenjanja vremenskog tijeka, vjerojatno ima i moci predvidanja buducih dogadaja. Tu se isto otvaraju novi horizonti price o Dylanu DOgu, mislim na davanje tolikih moci jednom macku alkemicaru. Ne znam, otvorila je sasvim nove smjerove u seriji, i to ne u nekim izvanjskim elementima vec u prici koji se tice samog protagonista serijala.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.39 seconds. Snitz Forums 2000