forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DD242 - U ime oca na web-u!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

djuna
New Member



Serbia
211 Posts

Member since 20/07/2004

Posted - 07/12/2006 : 15:27:41  Show Profile Show Extended Profile  Send djuna a Private Message
Predlog za sledeci Magicni br. 100.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 07/12/2006 : 15:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
quote:
Originally posted by djuna

Predlog za sledeci Magicni br. 100.

Izvrsna ideja!

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 07/12/2006 : 16:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Imam ja MV #100 da pozajmim na skeniranje kome bude trebalo ako se to bude radilo.

Da, kapira se da je to Kaljostro (ili da je Kaljostro to, zavisi sta mu je osnovni oblik jel), ali zasto ih prebacuje napred kroz vreme, i Dilana i Ksabarasa? Sta se htelo tim njegovim potezom???

(Btw oke oko stripova Dee, saljem ti onda preko tih ortaka - bacam ti mejl kad izvidim kad bi oni isli za ZG)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4642 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 07/12/2006 : 16:37:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Ajde sto ga jedva skinuh, nesto me zeza ovaj wi-fi, nego sad i neki cbr file, kako/cime da ga otvorim.
emergency! help!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 07/12/2006 : 16:43:12  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
imas programche zvano "CDISPLAY" - odlichan program, sjajno chita .Cbr fajlove, ukucaj u google i Voila!

Inache mi je ova druga epizoda malo patetichna, ona Kim se pretvara u babu...svi nesto plachu, a ona zaba me extra iznervirala, to nisu trebali da ubacuju.

Only God can judge me!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 07/12/2006 : 16:46:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
to ti je comic reader... Vidi se da ne citaš elektronske stripove. Za download programa ti ostavljam veselje.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4642 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 07/12/2006 : 16:53:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Leeman, you are a life saver.
Blagodaram!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 07/12/2006 : 18:00:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Jeste, preteralo se s kuknjavom - ali ubacivanje "zabe" u svetlu ovoga sto Dee kaze - veciti alhemicar iliti prirodna sila koja bdi nad onima koji se poigravaju sa prirodnim zakonima, te se nekada pokazuje kao macak, nekada kao Fric, nekada kao zaboliko bice (valjda mu je to stvarni oblik) - to mi je potpuno oke. Djole je u pravu kada naglasava da je prosli put (mislim na broj sto) pojava ovog bica mogla da se cita kao metafizicka komponenta, dok je ovaj jubilarac prakticno lisen nase potrebe da mozgamo nego nam je sve dato. Pa opet, ja donekle pozdravljam i razjasnjavanja - jer Sclavi JESTE napravio haos i tamo gde nije morao, i to nije svaki put poentiralo kao nesto poeticno i vredno razmatranja.

Da se razumemo oko ovoga: recimo, broj 77 je haos - u smislu sto Sclavi stavlja svog junaka u situaciju van kontinuiteta serijala samo zato da plasira svoju poruku o tome da junaci moraju imati kraj ili se sve pretvara u besmisao. To je dobro i takva igra sa sopstvenim likom mi se dopada. Ali ta igra moze i treba da se posmatra izolovano. To nije isto sto i praviti rupe u kontinuitetu i logici serijala - a Sclavi je, pak, pravio i takve stvari. Zato pozdravljam Paolinu ideju da se konci ipak malo pohvataju i srede. Jedino ne pozdravljam to sto ona jos uvek nema potrebu da sama napravi neke presedane i mozgalice kao Sclavi, nesto metafizicko a ne i pateticno u isto vreme, ili bar izlete u nesto poput broja 77, nesto sto je razmatranje o autoru i ilkovima. Bas zato mi je vec pomenuti "S druge strane praga" sjajan, no videcemo hoce li se ponovo dohvatiti takvih stvari.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 07/12/2006 : 18:18:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
E da, jos i ovo:
ne znam da li je neko vec ostavio link ranije, ali na "Craven road 7" forumu mogu se naci linkovi za snimke sa konferencije za stampu gde govore Ruju, Brindisi, Paola i valjda onaj lik koji je zaduzen za kolorisanje jubilarca. Zanimljivo ih videti skroz:) Svi deluju ljupko i simpatcino.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 07/12/2006 : 19:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
@Barker - Ziv bio!

Malo offtopic:Kontam da se od pocetka 2007 lagano povuchem sa raznih foruma ciji sam clan, jedan covek mi je pre par meseci rekao veliku istinu, chim se neko pitanje pokrene na nekom forumu, odma' se svi nesto raspravljaju, bune se, hoce da dokazu kako su oni u pravu...umoran sam od toga.

Only God can judge me!
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 07/12/2006 : 19:46:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Lee - ako je neki forum iole normalan i dobar teren za zdravu diskusiju, onda je to ovaj. Moze biti da par puta stvar izmakne kontroli, ali ovaj forum je stvarno zlato u odnosu na neke druge (nestripovske) forume - prvenstveno zato sto su clanovi mnogo kulturniji i usudjujem se reci -pametniji i normalniji likovi. Licno ja svaki put i naucim ponesto novo kad svratim na forum i vrlo retko se tu mlati prazna slama. Ako su neki citali ono sto ostali nisu - eto informacija; ako svi procitamo nesto, onda tumacimo zajedno i sredjujemo utiske.
Meni je zato nas forum jako jako konstruktivan.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 07/12/2006 : 21:02:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
procitao 'u ime oca'...hvala vam na izdanju decki, izvrsno odradeno...
a sad, strip me se nije ni najmanje dojmio, dok je prvi nastavak dosta obecavao i postavio temelje interesantne price, zakljucak mi je totalno promašen... mislim da je krajnje vrijeme da se dylanova prošlost pusti na miru bar dok se autori ne odluce kakva bi trebala biti, ovakva vrsta bezidejnog forsiranja samo uništava temelje jednog uistinu genijalnog serijala

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1650 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 08/12/2006 : 08:27:53  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by jasa

quote:
Originally posted by djuna

Predlog za sledeci Magicni br. 100.

Izvrsna ideja!




Pa i nije baš, zato što predstavlja deo serijala od 5 brojeva (prakticno 6 ako racunamo i 101) rata sa Sijuksima. Imamo nešto drugo u planu...

grupa za scanlation: groups.google.com/group/bdskenovi
Go to Top of Page

ljuso
Starting Member

Fyro Macedonia
91 Posts

Member since 26/06/2006

Posted - 08/12/2006 : 09:49:03  Show Profile Show Extended Profile  Send ljuso a Private Message
Ukoliko neko isskenira Magicni vetar 100 moze da mi ga prati na ljupco20053@gmail.com pa da ga prevedem i graficki uradim.

Au vezi DD U ime oca nisam ga dobio na mail ako mozete pratite mi ga na ljupco20053@gmail.com
Hvala unapred.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4642 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 08/12/2006 : 10:23:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Znaci krenuli smo sa popunjavanjem rupa. "Unified theory" sada moze da ide bestraga, Paolica ce nam obznaniti sta i kako je bilo :) U principu, nemam nista protiv. Kockice su se poslozile na vise-manje ocekivani nacin, moram da priznam da me je na momente ulovila na patos izmedju Dilana i Xabarasa. Zanimljivo je da nakon dugogodisnje potrage za ocem, Dylan dozivljava krah u spoznaji porekla Morgane, tako da mi je odnos porodice u svemu ovome veoma bitan. Ne prikazivanje likova je po mojoj proceni samo mamac da ce se nesto desiti i na tom planu, iako nece. Zar nije i lice Blochove zene u DD200 bilo vesto skrivano u svim kadrovima njenog pojavljivanja?
A vremensko/vekovno proputovanje kroz Kaljostra/Frica/zapca je samo "nagrada" za onog koji je to i trazio. Pa je i dobio, doduse kartu za troje, samo pitanje je gde ce svako od njih zavrsiti. Ako smo izgubili ovako humanizovanog Xabarasa, nadam se da cemo ga sretati u dijabolicnom izdanju u nekom drugom vremenskom toku.
Kaljostro i dalje ima moju najvecu naklonost i nadam se dobrom tandemu sa Dilanom.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/12/2006 : 10:58:08  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Constantine33

procitao 'u ime oca'...hvala vam na izdanju decki, izvrsno odradeno...
a sad, strip me se nije ni najmanje dojmio, dok je prvi nastavak dosta obecavao i postavio temelje interesantne price, zakljucak mi je totalno promašen... mislim da je krajnje vrijeme da se dylanova prošlost pusti na miru bar dok se autori ne odluce kakva bi trebala biti, ovakva vrsta bezidejnog forsiranja samo uništava temelje jednog uistinu genijalnog serijala



E pa nece se ostaviti Dylanove prošlosti, mislim da ce se dalje na ovom graditi serijal..

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/12/2006 : 11:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by XIII

mozda pomognete oko nekog francuza :)


Na šta misliš konkretno? Francuskim mi je znacajno gori od italijanskog, ali možda možemo nešto (malo) da iskombinujemo. Dogodine, naravno.

quote:
Originally posted by DeeCay

Znaci, Dylan Dog se nije zvao Dylan Dog kad je živio sa Xabarasom i Morganom jer mu onaj zamjenski otac veli da je tradicija prenošenje imena s koljena na koljeno. Kako se zvao onda izvorno?


Dylan, ali pitanje je za prezime. Koincidencija i banalizacija umesto mistifikacije i postmodernizma. Glavni problem ove epizode.

quote:
Originally posted by Leo Charm

Meni se opet javlja nesto sto sam vec jednom ovde napisao, a to je da bi mi ona mnogo bolje menjala Marchesellija nego Sclavija, jer je njen rad savrsena ilustracija zasto se pri recenzijama daje zasebna ocena za pricu a zasebna za scenario. Ona ima super ideje, ali se ne snalazi sa scenarisanjem. "Magla" je pravi primer za to koliko je sjajna ideja i poruka daleko od dobrog scenarija. Bojim se reci da je, u tom smislu, Ruju bolji scenarista od nje - te da ih treba spojiti u laboratoriji kako bismo dobili kompletnijeg autora.:)


Bolje Medda. On je jedini zanatlija u toj redakciji, jedini koji iskljucivo na zanat izvlaci solidne i osrednje price od najneispirativnijih ideja. Ruju nije dobar scenarista, njegov Dylan je više akcioni junak nego melanholicni relikt prošlog doba - a u kombinaciji sa Barbatovom, to bi ispalo ocajno.

quote:
Originally posted by Leo Charm

Dalje, kao i obicno kod Paole - problematican je Gruco. U ovom drugom nastavku on je potpuno ozbiljan! I to je veoma veoma lose. Jer on je i kod Sclavija umeo da reaguje ozbiljno, ali se on kao on ni u tim trenucima nije menjao. Kada Paoli zatreba da Gruco bude pozrtvovani Dilanov prijatelj, on potpuno izgubi svoj karakter i postaje samo to. A btw, taj trik sa takvim Grucom bio je sjajan u broju 200 (tamo cak nije ni izasao iz svog lika, a delao je ozbilno i to mi je vrh) ali ponovila ga je mali milion puta i pre i posle toga. Evo vam sad "Zrcalo duse" na kiosku pa vidite kako se tu promaseno ponasa tokom dijaloga sa Dilanom kod kapije one vile. Ona, sve u svemu, ili mu dodeli tu ulogu ili ga marginalizuje i zato mislim da su u pravu oni koji misle da ona jos uvek ne zna kako da ga integrise u price i shvati kao lik (ali njena iskrenost na tu temu cini, izmedju ostalog, da "S druge strane praga" bude remek-delo).


A šta znam, osim Sclavija, svi su svodili Groucha na tri vica i "Šefe, pištolj!", ili ga slali kod rodaka. Paolina upotreba Groucha u Magli mi je i dalje najbolja posle Sclavijeve. A ima i necega u ideji da bi Groucho trebao da doprinosi akciji na još neki nacin osim sa dobacivanjem pištolja.


quote:
Originally posted by Leo Charm

a i ipak je ispalo da Dilan ne dobija kucnog ljubimca. Oni su sada jasno povezani i ocekuje se dalji razvoj te veze, ali necemo macka gledati u svakoj epizodi kako Dilanu cacka pero dok ovaj pise dnevnik, kao sto radi onaj Julijin:)


Verovatno da ipak hocemo. Paola je morala da napravi otklon i pošalje Kaljostra "u šetnju" jer nesumnjivo postoje epizode koje su vec bile napisane pre jubilarca, atek treba da izadu, a u kojima nece biti macke (ove dve Sclavijeve, recimo). Ali nema razloga da lenji scenaristi ne pocnu da koriste Kaljostra kao idealnog deus ex mhina za razrešavanje zapetljanihijih storija. Što je i glavna opasnost te macke.

quote:
Originally posted by Leo Charm

Djole, ako imas jos neki podatak u vezi sa tim Paolinim odgovorima na forumu - a koji se ticu Scavijevog upliva i njenog komentara na sve to - podeli to s nama:)


Pa, mislim da sam to vec negde pisao, no - Paola kaže da su instrukcije bile da mora da skloni Xabarasa sa scene za vjek i vjekova, razreši situaciju sa dva oca, razreši to da je Dylan 300 godina star - bez toga da zaista i bude 300 godina star, odnosno da Dylan ne sme da dobije nikakve natprirodne karakteristike, kao što je vecna mladost, i da se za licnost/moci Xabarasa osloni na onog iz broja 100 - dakle, ludi naucnik, a ne nekromant/demon.

Mislim da je sa kartama koje su joj podeljene Paola napravila osrednji posao. Fenomenalan nije mogla da napravi nikako, ali je ipak moralo bolje.

quote:
Originally posted by Leo Charm

Jeste, preteralo se s kuknjavom


Kuknjava ima svoju funkciju u prici, iako naravno jeste preterana. Naime, i sama Paola kroz Dylana nam kaže kako je takav njegov odnos sa Xabarasom/ocem suprotan Dylanovoj licnosti. Dylan koji zbog oca napušta sve, nakon što je u Bezimenom utvrdio da koliko god se trudio ne može da bude ništa drugo osim Istraživaca nocnih mora - za Paolu nema logike. Samim tim, Dylan koji u broju 100 napušta sve nakon što je raskrstio sa ocevima je njoj nelogican, i ta kuknjava je indirektna pecka Sclaviju, kao što je i ona Xabarasova prica kako Dylan zaslužuje pravog oca, a ne pateticno cudo lišeno ikakve volje. Kad se na taj monolog doda onaj Sclavijev predgovor, da se zakljuciti ko je u stvari otac Dylana koji je izgubio volju za životom.

No, imam samo jedan sitan problem - meni itekako ima smisla da Dylan, izlecen od greha svojih roditelja, odnosno tvoraca, izlazi iz serijala i napušta sve, kao simbol Sclavija koji je izlecen svojih trauma i prestaje da ih leci na Dylanu. U tome je razlika izmedu Paolinog i Sclavijevog Dylana, što je recimo Macan primetio - Paola kroz Dylana izražava svoje probleme, strahove, užase. Sclavi ih kroz Dylana LECI. Paola ne želi i ne misli da Dylan izade iz sreijala, da prestane da se bavi užasima, jer indirektno uživa u tome da bude mucena, mazohista je. Sclavi oajnicki traži izlaz iz svog stanja.

Drugim recima - Barbatova nije zbilja "bolesna", psihicki, jer ko je bolestan, taj želi i da se leci, vec samo voli da misli da jeste i muci sebe time, kao što to recimo rade tinedjžeri. Sclavi pak ozvaniceno jeste (bio) psihicki bolestan, i on i želi da se leci, i to cini i kroz Dylana.

Zato je njegov Dylan jedini pravi, a ostali su pokušaji.

quote:
Originally posted by tantus

Pa i nije baš, zato što predstavlja deo serijala od 5 brojeva (prakticno 6 ako racunamo i 101) rata sa Sijuksima.


A pride, nisam siguran šta bi Parlov mislio o tome.

quote:
Originally posted by Barker

Ako smo izgubili ovako humanizovanog Xabarasa, nadam se da cemo ga sretati u dijabolicnom izdanju u nekom drugom vremenskom toku.


Nope. Xabarasa nema više, gotov za vjek i vjekova. Osim ako se Sclavi ne predomisli, a za sada ne deluje kao da hoce...

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/12/2006 : 11:30:15  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ja bih se vratio na jedan osvrt/epizodicu na majku Morganu... Mislim da je jadna u svom tom razrješavanju ostala praznih ruku. Zapravo se nit ne sjecam kako je završila.... Od tolike pocetne opsjednutosti majkom i nerazrješenim edipovskim pitanjem dalje nema niti a. Ukoliko je probavio taj problem u 100-tki, spreman je za neku jacu ili cvršcu vezu sa ženom, no trenutacna asketska situacija govori suprotno. A sad, Barbato nije dosta luda, odnosno psihicki bolesna da bi dirala u takove incestuozne stvari.

Stvarno, kad se Sclavijev opus pogleda u globalu, zaista ga je pisao bolestan covjek, preopterecen i rastrgan izmedu dvije zbilje...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/12/2006 : 11:33:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
To ti je paradox - današnji pisci Dylan Doga nisu dovoljno bolesni da bi pisali optimisticne epizode.

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 08/12/2006 : 11:36:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
... umesto da su SVESNI toga da je život cemer i jad i onda kroz umetnost pokušavaju da se izvuku iz toga, nadu neku trunku svetlosti - oni eventualno MISLE da je život cemer i jad, i ubeduju i nas u to. Neki cak ni toliko.

A to mi ne treba, hvala lepo.

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4642 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 08/12/2006 : 11:43:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
@deecay
Morgana je u galiji, spava snom (bez sna) u staklenom kovcegu.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4642 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 08/12/2006 : 11:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
I tako sve do stotke.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 09/12/2006 : 15:02:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

To ti je paradox - današnji pisci Dylan Doga nisu dovoljno bolesni da bi pisali optimisticne epizode.

"Svetog mi Haralampija!"



Eh, da znam talijanski i imam vremena...

"All hail the spider!
A hardy breed is he!
Tra la la!"
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 10/12/2006 : 05:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Hm. Zar ne mislite da je malo sjebana cela situacija time sto se ne sme dalje od stotke?
Mislim, gad demit znamo kraj od starta...:(

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 10/12/2006 : 17:35:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Tek sam si danas, u ovo mirno nedeljno poslijepodne, lijepo sjeo za komp i procitao doticni dvobroj... i kao što mislih i prije, on za mene nema neku narocito vrijednost osim onako senzacionalisticku.



in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000