forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DD242 - U ime oca na web-u!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

dejd
New Member

135 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 26/10/2006 : 12:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dejd a Private Message
Jel to "Ubojica je medu nama" prije stotke ili se mislilo još na Xabarasa...?
Stotka je onda neki generalni kraj, jel se onda krenulo dalje ili ne?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/10/2006 : 13:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by dejd

Jel to "Ubojica je medu nama" prije stotke ili se mislilo još na Xabarasa...?
Stotka je onda neki generalni kraj, jel se onda krenulo dalje ili ne?



Mislim da je ova Sclavijeva nevezana sa kontinuiteom, vec je povezana sa mentalnim stanjem autora ili lika Dylana...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 26/10/2006 : 14:03:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Oke, Paola je potvrdila na Craven roadu - ova epizoda se dešava PRE broja 100, kao i sve ostale.

Na moju veliku žalost.






Ma nemoj mi rec!
A ja se pitah zašto se Barbatova ponaša kao da se za nju "stotka" nikada nije dogodila!

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/10/2006 : 19:36:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Pa ponašaju se svi osim Sclavija, a neretko i on. Naredenje "odozgo", dakle verovatno od Sclavija je da je stotka zvanicni kraj serijala, i gotovo.

E sad, što Sclavi to sam ne poštuje, druga je stvar.

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/10/2006 : 19:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
E da.

Kim mre.

Ali to je bilo prilicno ocekivano.

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 26/10/2006 : 20:39:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Ma ovako razmišljam... ovo što Barbatovka radi sa "Xabarasom" (jubilarnom epizodom) možda bi i imalo nekog smisla nakon "Price ni o kome", ali Sclavi je napisao "Pricu o Dylanu Dogu" u kojoj je snažno zapecatio Xabarasovu sudbinu, završio trakavicu Dylan - Morgana i sl... pa se cijelo vrijeme nekako pitam, koliko sada smisla ima opet nešto nadodavati, ubacivati, modificirati ovim jubilarcem.
A opet, postoje neki, primjerice poput djoleta ;), koji uvijek žele još...


I... nije li sve ovo samo besramni, bombasticni i senzacionalisticki Bonellijev potez za dvadesetogodišnjicu serijala? ;)

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 26/10/2006 : 21:13:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

E da.

Kim mre.

Ali to je bilo prilicno ocekivano.


To je bilo za predpostaviti, ali si ipak mogao da naglasis da je to VELIKI SPOILER!!!!

____________________________________________
Niti pisem niti citam, samo ritam, ritam, ritam!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/10/2006 : 21:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Sorry, Dule.

@kiky - prica je Sclavijeva ideja. Videcemo za koji dan i koji su to konkretni elementi Sclavijevi, a koji Paolini. Jel' marketincki potez? Je. Ali, jel' vec tradicija da se jubilarci bave Dylanom? Da.

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 26/10/2006 : 22:17:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Da, kako piše u onome intervjuu... hepening je osmislio Sclavi ali konstrukcija price je Barbatina.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 26/10/2006 : 22:21:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Eto odgovora na moje glavno pitanje: dakle, ovo je pre radnje broja sto.
Pa to je onda jos tanji led, treba uglaviti radnju izmedju. Vala, bas cu da procitam broj sto iznova odmah posle ovog nastavka, pa da vidimo. To ce znacajno ucestvovati u mojoj konacnoj oceni.
Narocito momenat Kaljostro/Fric.

Sad sam i ja ozbiljno zabrinut, ukratko. Ako je broj sto kraj serijala, Ksabarasa smo morali da vidimo bar jos nekad do sada. A videli smo ga samo u, ako se ne varam, "La peste" i "Oltre quella porta". Usput, da, u "Jezeru na nebu" vidimo zabrinutog Dilana i njegove uspomene, medju kojima je i Dilan stariji sa Morganom u narucju.

Ajde da ne pricam dok ne vidim, ali sad mi je jako sumnjiv epilog cele ove price...

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

vang0gh24
New Member



Canada
203 Posts

Member since 17/01/2004

Posted - 27/10/2006 : 00:37:36  Show Profile Show Extended Profile  Send vang0gh24 a Private Message
Iako vec dugo ne citam dylana koji mi je nekada bio omiljeni strip, jako me nervira to brljanje oko pravca u kojem ide serijal. kao ovo su price sto se desavaju pre broja 100?? pa zasto je onda na hrbatu upisano broj 200??? ili je ovo nesto na shemu "mister no prepricava u kafani dogadjaje od pre nekoliko godina"? zasto vec jednom ne zaborave ksabarasa i ne osmisle novi koncept, smer u kojem ce serijal ici. zasto ne osmisle nekog novog uticajnog lika ili postavku price koja ce se odmotavati sledecih 100 epizoda dylana?? cini mi se da je bonelli jedna velika konzervativna kukavica. covek ne shvata da se reciklaza i status quo nece isplatiti na duze staze, jer sve se menja, pa tako i verni citaoci koji odrastaju i zele evoluciju!

devojke su lude za mnom, prosle noci jedna je satima kucala na moja vrata ali je nisam pustio da....izadje
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 27/10/2006 : 01:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Mudro zboris, Van Gogh:)

Pa jeste, slazem se. No ako procitas celi topic, kao i neke ranije, videces da bas u tome sto ti istices i jeste fora: postoje, ocigledno, naredjenja "s vrha", koja diktiraju, da tako kazem, granicu kreativnosti. A opet, govorili smo i tome da to ne znaci kako su scenaristima bas potpuno vezane ruke, nego i vecina njih nije zainteresovana za experimente.

Sve u svemu, da - DDu treba neka nova tacka ka kojoj se stremi. A cini se da ove 'velike promene' najavljene za nastavak jubilarca bas i nece biti u tom duhu. Ne znam koji novi horizonti serijala mogu da se otvore time sto Dilan dobija kucnog ljubimca:) Oke, macak ima ove i one moci, al kako ce to sad biti bitna stvar....
Al ajd da ne serendamo unapred, videcemo:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1650 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 27/10/2006 : 08:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Leo Charm

Mudro zboris, Van Gogh:)

Sve u svemu, da - DDu treba neka nova tacka ka kojoj se stremi. A cini se da ove 'velike promene' najavljene za nastavak jubilarca bas i nece biti u tom duhu. Ne znam koji novi horizonti serijala mogu da se otvore time sto Dilan dobija kucnog ljubimca:) Oke, macak ima ove i one moci, al kako ce to sad biti bitna stvar....
Al ajd da ne serendamo unapred, videcemo:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!



Ni ja ne vidim da je ovaj jubilarac doneo bilo šta revolucionarno za nastavak serijala. Otvorio je mogucnost scenaristima za razlicite zaplete sa Kaljostrom i verovatno je to to...

grupa za scanlation: groups.google.com/group/bdskenovi
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/10/2006 : 08:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by vang0gh24

Iako vec dugo ne citam dylana koji mi je nekada bio omiljeni strip, jako me nervira to brljanje oko pravca u kojem ide serijal. kao ovo su price sto se desavaju pre broja 100?? pa zasto je onda na hrbatu upisano broj 200??? ili je ovo nesto na shemu "mister no prepricava u kafani dogadjaje od pre nekoliko godina"? zasto vec jednom ne zaborave ksabarasa i ne osmisle novi koncept, smer u kojem ce serijal ici. zasto ne osmisle nekog novog uticajnog lika ili postavku price koja ce se odmotavati sledecih 100 epizoda dylana?? cini mi se da je bonelli jedna velika konzervativna kukavica. covek ne shvata da se reciklaza i status quo nece isplatiti na duze staze, jer sve se menja, pa tako i verni citaoci koji odrastaju i zele evoluciju!



Kakve veze ima obican simbol broja na hrbatu i sadržaj price ili vrijeme u kojem se dešava prica? Poslije 100, prije 100, zanimljivije je doki maš o cemu raspravljati...

Što se tice starog Bonellija, ja nikakko nisam uvjeren da je on taj tip koji je sposobna kociti neku evoluciju. On je samo starac koji se brine papirologiji tvrtke i zastupa je pred medijima. Ne mogu ga nisu smjesiti da je on taj koji diktira politiku Dylana...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 27/10/2006 : 14:34:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by Leo Charm



Ne znam koji novi horizonti serijala mogu da se otvore time sto Dilan dobija kucnog ljubimca:)




Ne znam niti ja, osim što ce Dylan u svoj ionako izrazito oskudni kucni budžet odsada morati uracunati i mjesecne troškove nabavke macje hrane.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 27/10/2006 : 14:50:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ako ce dobiti macka, onda ce postati i vještac, ne?
Ma ne, nece dobiti macka u stan, pa nije li alergican ili nešto slicno? Osim toga, maca ima i nadnaravne moci, kako bi se to uklopilo u Dylanov nacin rješavanja slucajeva?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/10/2006 : 20:41:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Leo Charm

A videli smo ga samo u, ako se ne varam, "La peste" i "Oltre quella porta".


I u Magicnom frulašu, i u Bezimenom. Mada je taj Xabaras potpuno drugaciji od onog koga sada gledamo u jubilarcu. Što mi govori da je ovaj "humanizovani" više Sclavijeva nego Paolina ideja.

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

vang0gh24
New Member



Canada
203 Posts

Member since 17/01/2004

Posted - 28/10/2006 : 01:17:56  Show Profile Show Extended Profile  Send vang0gh24 a Private Message
Nathan je raskrstio sa tehnodroidima, nathan je raskrstio sa skotosom, ide u novom smeru, zasto je to nemoguce za dylana??
broj i redosled izdatih epizoda je itekako bitan. ovaj ksabaras iz ove epizode koja je kao prica od pre broja 100, i onaj iz broja 100 su potpuno drugaciji likovi. koliko se secam ksabarasova dobra strana je do broja 100 bila u egzilu, dok je na zemlji hodala njegova losa strana. kako je onda moguce humanizovati ksabarasa kada je njegova dobra strana negde na kraj svemira??? to je tesko brljanje od koga zaboli glava. nece doneti nista dobro. macak bi mogao da donese osvezenje ali ne kao dilanov kucni ljubimac vec kad bi zaratio sa onim vesticama sto bi moglo da ima ko zna kakve posledice na svemir, gde bi dylan morao da se potrudi da ne dodje do najgorega.
sta god da bude, nadam se da ce biti temeljno i pametno planirano. sclavi je imao svoje vreme, dobro ga je iskoristio. vreme je da neko drugi pokaze sta ume.

devojke su lude za mnom, prosle noci jedna je satima kucala na moja vrata ali je nisam pustio da....izadje
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/10/2006 : 11:50:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Bah, Nathan je oduvek zavisio od jakog kontinuiteta i stalnih promena. A Dylan je uvek bio statican, imaš izmedu epizoda 2reset button", tako da može Buba da eksplodira, ali sledeceg meseca ce biti sve u redu sa njom.

A da ponovimo, SVE epizode DD-a su pre broja sto, osim ako se Sclavi ne istripuje, pa napiše neku koja je posle.

ubr, s obzirom na kilavi nacin na koji je Nathan raskrstio sa Skotosom i Tehnodroidima - bolje da nije.

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 29/10/2006 : 00:47:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Nije to Ksabarasova zla i dobra strana, nego Ksabaras = zla strana Dilanovog oca. A ovo sad je ona stara dobra (premda zbog toga i veoma predvidljiva) filozofija da ni iskonsko zlo nije do kraja zlo, vec ima u sebi klicu dobroga, i obrnuto.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/10/2006 : 01:31:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Tjah.

Scenario ima par poentiranja.

Ali prica... tjah.

Tantus kaže da je bolji na drugo citanje. Videcemo. Ali imam utisak da je deo koji se tice kontinuiteta zbrdozdolisan pokušaj objašnjavanja nekih stvari na prilicno banalan nacin.

Tjah.

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/10/2006 : 01:32:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
I da, ni m od metafizike.

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 29/10/2006 : 05:00:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Jesi citao ili ti je samo Tantus preneo svoje utiske?
Pa, jbg... dalo se naslutiti da ce biti proseravanja i rupa.

Sto je jos strasnije, ako bude lose - moramo se pomiriti sa sudbinom, jerbo su i Sclavi i Paola imali svoje prste u ovome, pa bi, dakle, to znacilo da zaista nema ko da napravi vise nesto dobro (vec smo diskutovali o sposobnostima i afinitetima ostalih scenarista)... a to bi bilo bas porazavajuce, jbg.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/10/2006 : 09:46:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Citao.

I da, poražavajuce je. Taj deo sa detinjstvom i roditeljima je stvarno, stvarno banalan.

Nije loša prica, sve skupa, ali...

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/10/2006 : 09:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
A Paola je rekla da ce posle Luka komiksa (dakle, posle 5. novembra) detaljnije pricati o jubilarcu, ukljucujuci i to šta joj je Sclavi rekao da ubaci, a šta je dodala sama,pa cemo da vidimo ko snosi koliki deo krivice.

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000