forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DD242 - U ime oca na web-u!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 13

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 29/10/2006 : 10:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Jebemu misa, znas sta, ako je uticao toliko koliko se prica, mogao je i da se potpise kao koautor. Ovako mi to dodje malo nefer...

Da ne bude da ne zelim da dignbem ruke (mada jbg i ne zelim:), ali mozda ovo nije dobar momenat za onaj Paola-ultimatum, prosto zato sto nije svoja na svome ovde i nije mogla da tera kako hoce. U najgorem slucaju to bi bila potpuno Oltre quella porta situacija - ona nesto pokusava da sagradi, ali kad dodje presudan momenat poput ovog, vise se pitaju drugi nego ona i ajd sad... propade joj pos'o.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/10/2006 : 11:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Nema metafizike. Nema ironije.

Ima jake, emotivne scene, i to se vidi i ovde, ali bez ova dva - džaba.

U krajnjoj liniji, videceš za koju nedelju, pa ceš i sam da doneseš sud.

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 29/10/2006 : 12:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Ma jasno, nemam razloga da ne verujem u tvoj sud... mislim da bi ona metafiziku pre ili posle mogla da ubode, pametna je pa verujem da ce joj to samo doci - ali ironiju fakat nece.

Tjah, sta da se radi. Ostaje samo da se radujemo njenim povremenim uspesima, koji su, eto, barem cesci posle broja dvesta - a Slavija onda definitivno valja preseliti u legendu.

Doduse, pitam se zasto se Marceseli nije nikada ponovo aktivirao na pricama.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 29/10/2006 : 17:12:32  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Skinuo sam danas ovu novu epizodu sto ste obradili, dobra pricha svidja mi se. E sad imam jedan predlog: Sto ista ta ekipa ne bi recimo napravila 100 primeraka ili vishe ove obrade u papirnaom obliku po nekoj ceni od 5-6 evra ako je to izvodljivo a isto tako i epizodu 200, ja bi to odma kupio. To sam predlozio da neko ne bi "slucajno" khm, kao i onu prethodnu "ukrao". Da se razumemo.

Nisam ja!

Poljem se širi miris tamjana, miriše cvece k'o moja dragana...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/10/2006 : 17:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Moji prevodi ce biti dostupni svima (sa kompjuterom) besplatno, ili ih nece biti. A siguran sam da i tantus i Dule misle isto kao i ja.

To što još nisam ništa preuzeo jer se ponegde u Sloveniji DD 200 prodaje u papiru, ne znaci da i necu. Jer je ovo radeno besplatno, deli se besplatno, i onaj ko hoce da zaraduje na tome ima moj pun prezir, u najmanju ruku.

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 29/10/2006 : 18:26:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Ma...
Znas sta je fora? Evo ja se bavim, izmedju ostalog, muzikom - veoma aktivno i uspesno, ovde se krijem iza cudnog nicka, inkognito:) Malo sam DeeCaya uputio u detalje oko toga, al' to sad nije bitno, evo zasto to pominjem: znate sta ce vam reci svaki pirat? Verovali ili ne, on ce mirne duse reci tebi da si bitanga i da treba da te bude sramota, jer on radi na popularizaciji tvog proizvoda!
A svi su oni na tu foru, bez obzira sta "popularizuju", muziku ili strip ili sta god. Zato se s njima ne vredi raspravljati, ali ih svakako treba sankcionisati.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

SejoSexon
Advanced Member



Austria
17229 Posts

Member since 16/04/2002

Posted - 29/10/2006 : 20:13:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit SejoSexon's Homepage  Send SejoSexon a Private Message
quote:
Originally posted by Leo Charm

Ma...
Znas sta je fora? Evo ja se bavim, izmedju ostalog, muzikom - veoma aktivno i uspesno, ovde se krijem iza cudnog nicka, inkognito:) Malo sam DeeCaya uputio u detalje oko toga, al' to sad nije bitno, evo zasto to pominjem: znate sta ce vam reci svaki pirat? Verovali ili ne, on ce mirne duse reci tebi da si bitanga i da treba da te bude sramota, jer on radi na popularizaciji tvog proizvoda!
A svi su oni na tu foru, bez obzira sta "popularizuju", muziku ili strip ili sta god. Zato se s njima ne vredi raspravljati, ali ih svakako treba sankcionisati.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!

Što ne kažeš odmah da si Marcelo! Nemaš se cega stiditi legendo!

Aman jada kad' akšam ovlada, u minute kad' bulbuli šute, kad' bol sanja kraj dulova granja, a dert guši i suze osuši!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/10/2006 : 20:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Dobro, ima onih koji su uvideli anagramske mogucnosti tvog nicka i ranije. ;) (pa su se zacudili kako to da nisi pozvao ljude da na Sajmu kupe DD gigant, a ne Zorana Živkovica ;) ).

Elem, i zakon pravi razliku izmedu toga kad se nešto pirateizuje za dž, i kad se nešto piratizuje za pare.

Licno ovo prvo ne smatram nekom posebnom piraterijom kada su stripovi u pitanju, a donekle i serije. Muzika je naravno problematicnija, pošto je jedino što original ima da ponudi a da mp3 nema - booklet, koji uglavnom i nije neki.

Ali to nije ni bitno. Ne želim da neko zaraduje pare na onome što se daje - besplatno. I to je to.

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/10/2006 : 20:18:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Inace, prevod U ime oca još malo pa gotov.

--
"Svetog mi Haralampija!"
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 29/10/2006 : 20:25:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
I od tako šarolike lepeze raznovrsnih i prekrasnih glazbenih izricaja ti si, Marcelo, morao baš da izabereš rap? ;)

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 29/10/2006 : 21:58:18  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Ama, jes ti stvarno Marcelo???? Pa bogamu, vidim ja da je covjek likcina (uzaput, nisam uopšte cuo za tebe do prije mjesec dana, hvala kabl operaterima i Balkan Mediji, nešto manje MTV Adria), i kakve rime slaže, ma mora stripove citat!
Oceš protiv njih / budi bolji od njih!
Oceš stvarno protiv njih...
A jesi me obradovao, nemam rijeci...

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Fuck Censorship! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Recite NE cenzuri! ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1650 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 29/10/2006 : 21:59:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Moji prevodi ce biti dostupni svima (sa kompjuterom) besplatno, ili ih nece biti. A siguran sam da i tantus i Dule misle isto kao i ja.

To što još nisam ništa preuzeo jer se ponegde u Sloveniji DD 200 prodaje u papiru, ne znaci da i necu. Jer je ovo radeno besplatno, deli se besplatno, i onaj ko hoce da zaraduje na tome ima moj pun prezir, u najmanju ruku.

--
"Svetog mi Haralampija!"



Potpisujem.

grupa za scanlation: groups.google.com/group/bdskenovi
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 29/10/2006 : 22:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
Da ne idem daleko od topica, samo me je sestra natjerala da dodam da inace ne sluša domaci rep, ali tvoj album ce od prijatelja da nabavi pa kud puklo da puklo...
Imaš više od jednog albuma zar ne?

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Fuck Censorship! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Recite NE cenzuri! ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4642 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 29/10/2006 : 23:56:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

quote:
Originally posted by Leo Charm

Ma...
Znas sta je fora? Evo ja se bavim, izmedju ostalog, muzikom - veoma aktivno i uspesno, ovde se krijem iza cudnog nicka, inkognito:) Malo sam DeeCaya uputio u detalje oko toga, al' to sad nije bitno, evo zasto to pominjem: znate sta ce vam reci svaki pirat? Verovali ili ne, on ce mirne duse reci tebi da si bitanga i da treba da te bude sramota, jer on radi na popularizaciji tvog proizvoda!
A svi su oni na tu foru, bez obzira sta "popularizuju", muziku ili strip ili sta god. Zato se s njima ne vredi raspravljati, ali ih svakako treba sankcionisati.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!

Što ne kažeš odmah da si Marcelo! Nemaš se cega stiditi legendo!

Aman jada kad' akšam ovlada, u minute kad' bulbuli šute, kad' bol sanja kraj dulova granja, a dert guši i suze osuši!



Heh, kome li bi to palo na pamet! Stvarno sam iznenadjen (prijatno dakako)Marcelo prijatelju ;)
Hip-hop/rap nije bas moj fah, ali onaj "singl" koji se vrt na MTV Adria, ladno moze da uleti u svaciju listu singla godine.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4642 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 29/10/2006 : 23:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Back to topic: znaci da ocekujemo uskoro prevod oca. Bravo majstori!
A blago razocaranje odavno vec kucka na vratima :(

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 30/10/2006 : 00:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
Auuuuuu jeboteeeeeeee:) Sad sam se zacrveneo:)
Ma nije da sam nesto hteo da se krijem, uostalom ekipa ovde je stvarno stvarno predivna pa ko bi pozeleo da se sakrije:)- ali pozeli eto covek da bar negde bude inkognito:)
Pa, sta sad da kazem, hvala vam drugari:)
Emire, inace imam dva albuma - no ako mogu da preporucim, ipak biram ovaj drugi -gledam da idem uzlazno, jel:) tematski i muzicki, vele ljudi, puno je zreliji i sarolikiji, pa se zato i zove Puzzle Shock - naizgled nespojivi delici za nesto sto je, eto strogo receno, ipak rep.

Kiky, a eto, iskvario me geto:) Buhahaha salim se naravno, ne znam da li si imao prilike da malo preslusas sta sam radio ali definitivno smem reci da je drugacije od klasicnog rep-fazona, i da je poprilicno saroliko. Uglavnom je ziva svirka na drugom albumu, a teme u 90%pesama nisu klasicne rep-blabla teme.

Oke oke pre nego puknem od crvenila, da ne miniram temu vise:)
Ajde deder taj prevod Djoko, ipak ipak jedva cekam:)

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

Leo Charm
Average Member

Serbia
724 Posts

Member since 18/12/2004

Posted - 30/10/2006 : 00:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Leo Charm's Homepage  Send Leo Charm a Private Message
E da, ovo sto Djole kaze za pirateriju:
pa to je ono sto smo raspravljali kad ste najavili ovaj jubilarac - jasno da to nema veze sa piraterijom i da su namere potpuno ciste; onaj vas uvod, kako vec napisah, potpuna je pobeda u smislu poente ove price, hehe;)

...ali ovo, da neko to skine s neta i stampa, i NAPLACUJE - nisam znao ranije, i stvarno je grozno na kub - a mislim da bi upravo oni, iako zaradjuju na tome, rekli da je to za popularizaciju stripa, te da je sramota ganjati ih. I eto uzaludne rasprave.

...mozda sam i ja nekad zazobzo paszovo sap...!
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 30/10/2006 : 02:35:49  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
A ja svo vreme kontam da je Leo neki od ranije banovanih clanova pod novim ruhom. :)
Pozz Marcelo... znamo se iz Darkwooda, a i kao koleze sa faxa.

LM, i ja potpisujem ovo za stampanje i naplacivanje. Ideja je ostala ista, da radimo dzabe, za nase prijatelje i neprijatelje koji nas potajno vole. Ustvari, prvobitna ideja je bila da mi Djole prevede DD200, posto sam ga dobio frisko iz Italije, a mrzelo me da cekam 10 godina da ga razumem. :))
Kad sam vec kod DD200, tad sam se bas nervirao i sa zebnjom cekao dan kad cu negde videti papirnog pirata u prodaji (mogu cak da se vadim da sam ga zbog toga izfushirao;), pa otud i ona zadnja strana. Sad, kad videh da se prodaju po Sloveniji... jebiga... proslo me, pa se ne nerviram. Godine, ozibljnost, i tako to... (yeah, right!)
Pirati iz Slovenije... pa mogli ste, majku mu, barem po primerak nama trojici da posaljete (i to sa posvetom)!

____________________________________________
Niti pisem niti citam, samo ritam, ritam, ritam!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/10/2006 : 09:09:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Svašta se nakupilo u ovom topicu, pirati, reperi... (ajd leo, pošalji mi još koju stvar)


A jel Djole, stvarno prodaju po Sloveniji vašeg prevedenog Dylana? Jel bar piše tko ga je prevodio?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

LeeMan
Senior Member



Hungary
1257 Posts

Member since 04/10/2003

Posted - 30/10/2006 : 11:23:13  Show Profile Show Extended Profile  Send LeeMan a Private Message
Dusmane ti izgleda ne shvatas sta hocu da kazem ili ne zelis da shvatis......PA COVECE ONO STO TI SA EKIPICOM PREVEDES JE NAJLAKSE UKRASTI! LAKA LOVA, KAPIRAS? Ne moras se cimati ni sa prevodjenjem...bla,bla...e sad zato ti kazem, ja volim da procitam strip u papiru, razumes? Ako neko bude maznuo i ovaj broj i istampao ga i meni ga ponudi za neku noramlnu cenu.....Jesi sad shvatio?

A druga stvar je sto Systemovci po bezobrazno velikoj ceni prodaju tog DD Giganta, ko da je u najmanju ruku pozlacen, a zalili su mi se tamo na standu kako im loshe ide prodaja Dilana. Pa oni nisu normalni. I sad kad ti pogledas da ti pirati prodaju svoja izdanja po 6-7-8evra, moram reci da nije to skupo, vec ovo sto legalno izlazi. Stvarno nemam rechi. Pa nismo mi Svajcarci da su nam dzepovi puni love, a trazimo malo zabave.

Poljem se širi miris tamjana, miriše cvece k'o moja dragana...
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1650 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 30/10/2006 : 11:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Inace, prevod U ime oca još malo pa gotov.

--
"Svetog mi Haralampija!"



Da, prevod je više manje gotov, sada je opet pritisak na Duletu

grupa za scanlation: groups.google.com/group/bdskenovi
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 30/10/2006 : 12:14:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
quote:
Originally posted by Leo Charm
Emire, inace imam dva albuma - no ako mogu da preporucim, ipak biram ovaj drugi -gledam da idem uzlazno, jel:) tematski i muzicki, vele ljudi, puno je zreliji i sarolikiji, pa se zato i zove Puzzle Shock - naizgled nespojivi delici za nesto sto je, eto strogo receno, ipak rep.


Ma ja sam to upratio, nego moja sestra nije.
No dosta skretanja s teme, samo nastavite sa teoretisanjem.

A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Fuck Censorship! ||| http://r2cu.wordpress.com/lavirint-comics-magazine/ ||| Recite NE cenzuri! ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 30/10/2006 : 12:23:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
LeeMan, siguran sam da momci kuže što je razlika izmedu prevodenja i printanja i prodavanja stripova za lovu, ili recimo, bezazleno objavljivanje for free na webu... I da se nece baciti u piratske vode takve prirode.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

DusMan
Advanced Member



5067 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 30/10/2006 : 12:48:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DusMan a Private Message
quote:
Originally posted by LeeMan

Dusmane ti izgleda ne shvatas sta hocu da kazem ili ne zelis da shvatis......PA COVECE ONO STO TI SA EKIPICOM PREVEDES JE NAJLAKSE UKRASTI! LAKA LOVA, KAPIRAS? Ne moras se cimati ni sa prevodjenjem...bla,bla...e sad zato ti kazem, ja volim da procitam strip u papiru, razumes? Ako neko bude maznuo i ovaj broj i istampao ga i meni ga ponudi za neku noramlnu cenu.....Jesi sad shvatio?

Ja ne znam sta ti pricas, a kamoli sta hoces da kazes.
Ne vidim da sam ja igde napao ljude koji kupuju piratske stripove, pa tako ni one koji ce kupiti dd200.
Ja sam protiv toga, i zbog toga je, recimo, dd200 uradjen u prilicno niskoj rezoluciji, i taj odstampani mora da izgleda prilicno lose. Ako ti hoces da dajes velike pare za nizak kvalitet, ja tu ne mogu nista. Niti te osudjujem. I nemam sta da shvatim. Ti ces kupiti i ako neko ovaj broj odstampa. Super. Ja sam prozvao samo ljude koji to stampaju i zaradjuju pare na nasem trudu, a ti si se izgleda nasao prozvanim.

____________________________________________
Niti pisem niti citam, samo ritam, ritam, ritam!
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5943 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 30/10/2006 : 13:52:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
quote:


A ja svo vreme kontam da je Leo neki od ranije banovanih clanova pod novim ruhom. :)
Aeh, i ja sam tek sad zavirio u profil pa skuzio da si to ti Selicu. :) A i trebalo mi je biti jasno koliko si se raspisao u onom topicu o AF. :)

Go to Top of Page
Page: of 13 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.29 seconds. Snitz Forums 2000