forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Životinjska abeceda
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 15/01/2007 : 09:48:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
eh da, gore sam zaboravio staviti: hocu da skinem taj PDF, a inace gotovo nikako ne citam pjesmice i poeziju inace... nisam poeticna duša.

Imamo prostor, imamo domenu, samo nam trebaju vaši radovi: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://tinyurl.com/y93gym ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 15/01/2007 : 10:01:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by Emir Pasanovic

razmišljaj u kontekstu da ce i tebi ovo donijeti publicitet... evo ja sam htio da skinem taj PDF ali nešto ne ide iz Firefoxa, možda probam kasnije u iexploreru...
a nekako ne vidim da bi baš išli kontra tebe da ti podigneš tužbu protiv njih. i književna kritika ne može biti predmet tužbi, može samo neko licno vrijedanje pa da tražiš naknadu za duševnu bol, ili, naravno, fizicki napad...

Imamo prostor, imamo domenu, samo nam trebaju vaši radovi: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://tinyurl.com/y93gym ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.


Ovo je dio zakona o autorskom pravu za koji mislim da je temelj za tužbu, ali bi mi ipak trebao pravnik da mi objasni jesu li ovo dovoljne osnove za tužbu:
(1) Novcanom kaznom od 5.000,00 do 50.000,00 kuna kaznit ce se za prekršaj pravna osoba ako:
1. bez odobrenja autora prvi put objavi ili prije objave otkrije javnosti sadržaj ili opis autorskog djela, ili se bez naznacivanja autora, osim ako je autor u pisanom obliku izjavio da ne želi biti naveden ili ako nacin javnog korištenja onemogucava navodenje autora, koristi autorskim djelom, ili bez odobrenja autora deformira, sakati ili na bilo koji drugi nacin izmijeni autorsko djelo, ili se njime koristi na nacin koji bi ugrožava ili bi mogao ugroziti cast ili ugled autora (clanak 14.-16.),

CITATI
Clanak 90.
Dopušteno je doslovno navodenje ulomaka autorskog djela (citata) koje je na zakonit nacin postalo pristupacno javnosti, radi znanstvenog istraživanja, nastave, kritike, polemike, recenzije, osvrta, u mjeri opravdanoj svrhom koja se želi postici i u skladu s dobrim obicajima, time da se mora naznaciti izvor i ime autora.

Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 15/01/2007 : 11:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
A gle ti novog nacina za zaradu novaca. Napiši kontraverznu knjigu, daj je na uvid Feralu, oni te zatim popljuju knjigu, ti njih tužiš za 50000kn zbog nanešene duševne boli i voila - lijepo smo pokrili tkoznakoliko prodanih primjeraka!

Hello, jesi ti Zagorec?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

tom1979
Junior Member

Croatia
348 Posts

Member since 04/02/2005

Posted - 16/01/2007 : 15:00:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tom1979 a Private Message
@ hello

Vidim da je autorica clanka Nataša Govedic. Moraš znati da je ona inace suluda pa se nemoj uzbudivati; dapace, budi ponosan što niste istomišljenici. Nacitao sam se njezinih tekstova o filmovima i kazalištu u Zarezu i odavno ne smatram da je njezino mišljenje iole relevantno. Ona takoder ima logoreju pa bi te moglo grdno koštati ako se upustiš u polemiku s njom; uostalom, ona bi vrlo brzo prešla na privatnu (vrijedalacku) razinu, pa mošet ti odmah njoj poslati mejl fin ali distanciran, da nije normalna kad tako cita tvoj rad.

Edited by - tom1979 on 16/01/2007 15:02:49
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 16/01/2007 : 15:48:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
hello, pogledam naš krivicni zakon i praksu pa ti javim. baš sam polagao prvi dio autorskog prava, lai nažalost nisam pregledao krivicne odredbe sa pretjeranom pažnjom (i za to cu dobiti slabiju ocjenu ...

Imamo prostor, imamo domenu, samo nam trebaju vaši radovi: http://www.stripopeka.com/ ||| A na ulici sa svake strane/filijale, uredi/iz njih plaze birokrate/jao ljudi, pa ja se bojim! ||| Lavirint in English: http://tinyurl.com/y93gym ||| A mi smo stranci u vlastitoj zemlji zbog ljudskog šljama.
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 16/01/2007 : 17:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
neces sigurno dobiti nista na taj nacin. 100%

da se iznošenje mišljenja, pa koliko god suludo bilo, kažnjava, ne bi postojale recenzije.

***

tom1979, jesmo li mi imali neka okapanja sa tom dragoscu? ne mogu se sjetiti odakle, ali njezino ime mi je straasno poznato. kao da sam je nekad psovao, ako ne i fizicki napao, a u medjuvremenu potisnuo .

_________________________
uz KUCU STRAHA, sada i svima omiljeno VESELO BILJE na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

Samorog
Starting Member



52 Posts

Member since 13/11/2006

Posted - 17/01/2007 : 14:12:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Samorog a Private Message
Jebeš sve! Glupi i prljavi novinari! Ali pogleda sa svejtle strane, možda da ti ovo bude cak i promocija!

I love lasagna! :)
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 31/01/2007 : 22:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
Evo imam veliku želju podijeliti jednu lijepu vijest s vama. Upravo maloprije sam napravio racun za 500-ti prodani primjerak Životinjske abecede. Nije loše 500 komada u dva mjeseca, e još da se i u Libellusu koja proda
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47011 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/02/2007 : 09:13:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by hello

Evo imam veliku želju podijeliti jednu lijepu vijest s vama. Upravo maloprije sam napravio racun za 500-ti prodani primjerak Životinjske abecede. Nije loše 500 komada u dva mjeseca, e još da se i u Libellusu koja proda




skupljaš ti šolde a?

inner fear your worst enemy
ostali smo svi na tripu,staro,mlado život cili ,ostali smo svi na tripu pivajuci NAPRID BILI!!
zapali coviku vatru i ugrija si ga za jedan dan,zapali covika i ugrija si ga za cili život!
Go to Top of Page

jurica
Senior Member

1799 Posts

Member since 19/02/2003

Posted - 01/02/2007 : 13:55:10  Show Profile Show Extended Profile  Send jurica a Private Message
super! cestitke!

_________________________
uz KUCU STRAHA, sada i svima omiljeno VESELO BILJE na www.kajgod.co.nr
Go to Top of Page

Samorog
Starting Member



52 Posts

Member since 13/11/2006

Posted - 01/02/2007 : 15:08:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Samorog a Private Message
Bravo hello! Svaka cast!

I love lasagna! :)
Go to Top of Page

majmun
Average Member



Croatia
580 Posts

Member since 20/11/2003

Posted - 20/02/2007 : 21:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit majmun's Homepage  Send majmun a Private Message
Evo samo da malo pohvalim Zivotinjsku abecedu, moj dvo i pol godisnji klinac obozava ovu knjigu. Nema odlaska na spavanje bez nekoliko zivotinja. :-)
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 20/02/2007 : 23:29:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
tako malen, a tako iskvaren...pa kud vec zivotinje u krevet

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 20/02/2007 : 23:33:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

tako malen, a tako iskvaren...pa kud vec zivotinje u krevet


TKO ZNA,MOŽDA SU KOZE BILE U ÐIRU

...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3817 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 20/02/2007 : 23:33:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

tako malen, a tako iskvaren...pa kud vec zivotinje u krevet

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



zna se ko je tata sa životinjama!

Have you ever felt the future is the past, but you don't know how...?
A reflected dream of a captured time, is it really now, is it really happening?
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 20/02/2007 : 23:34:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
kako se i vas dva velika neprijatelja lako nadjete u zajednickom interesu

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 21/02/2007 : 23:02:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
quote:
Originally posted by majmun

Evo samo da malo pohvalim Zivotinjsku abecedu, moj dvo i pol godisnji klinac obozava ovu knjigu. Nema odlaska na spavanje bez nekoliko zivotinja. :-)

Hvala na pohvalama
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000