forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Jeste li za Biblioteku ALMANAH?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 31/10/2006 : 21:40:57  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by priki

A zasto ne objavljujete DD almanahe. Tamo ima dobrih epizoda?

Mister No rules!

Verovatno zato sto jos nisu dobili prava. A "kvalitet" dd almanaha je prilicno diskutabilan.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 31/10/2006 : 21:41:43  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
Pa ljudi vi ste fantasticni, ne mogu da vjerujem, vidim Tex almanah na bos/hr jeziku, sva ka cast, ovo se mora imati jjjjjjuuuuuuuuuhhhhhhhhhhhu!!!!!!!!!!!!!

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1817 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 31/10/2006 : 21:48:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message
Odusevljen sam , ali mi se ne svidja to sto nema naslovnice unutra!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 31/10/2006 : 22:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Ne moze da ima, i Dadomir je vec objasnio zasto. Ja cu ovde samo dodati da kod prvih 6 almanaha misterija zapravo ni ne postoji naslovna strana u smislu na koji smo navikli, vec da je godinama kasnije Alesandrini docrtao naslovne strane za potrebe MM Extre, koje sadrze u sebi elemente obe price. Konkretno, stilizovana rec AIUTO, drvo i stari indijac su reprezenti Nase tajanstvene Zemlje, a ona banda sa obe strane korica, u mladjem i matorijem izdanju su iz Iskre. Evo kako zapravo izgledaju originalni almanasi misterija. Jel' ti ovakve korice trebaju unutra?


Originalne naslovne strane prva dva Almanaha misterija za 1988/89

Naslovna strana reprinta

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1817 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 31/10/2006 : 22:14:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message
da bas sam ih malo prije gledao,u pravu si. Ali hoce li ih biti za one price koje ih imaju?
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 31/10/2006 : 22:15:35  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Inace, iako se u principu slazem da se materijali iz Almanaha ne prevode na hrvatski, jer em su zastareli em se dosta pozivaju na Italiju, ostaje zal za neprevedenim Kastelijevim vodicem kroz svet MMa pod nazivom La storia misteriosa del mondo iz Almanaha za 1989.

Sa njim bi i pracenje MM serijala bilo olaksano ljubiteljima onog matorog brbljivca, a i sama hronologija je interesantna sama po sebi.

Bas steta.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 31/10/2006 : 22:18:54  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Ferri

da bas sam ih malo prije gledao,u pravu si. Ali hoce li ih biti za one price koje ih imaju?

Nece, jer od 1994, kada i MM i DD almanasi ulaze pod jednu ediciju, one se sastoje od wrap-around naslovnih strana, koje se daklem protezu na obe korice. Ukoliko bi zeleo da ih ubacis unutra, izgubices pola korice. Nema veze, dobro je i ovako.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 31/10/2006 : 23:28:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Inace, iako se u principu slazem da se materijali iz Almanaha ne prevode na hrvatski, jer em su zastareli em se dosta pozivaju na Italiju, ostaje zal za neprevedenim Kastelijevim vodicem kroz svet MMa pod nazivom La storia misteriosa del mondo iz Almanaha za 1989.

Sa njim bi i pracenje MM serijala bilo olaksano ljubiteljima onog matorog brbljivca, a i sama hronologija je interesantna sama po sebi.

Bas steta.

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.


A tko kaze da se to jednom negdje ne moze objaviti.
Nezgodno nam je bilo izvlaciti pojedine tekstove pa onda jednom ih ima, jednom nema...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 31/10/2006 : 23:38:32  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
A i to sto velis;)

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 01/11/2006 : 01:11:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by alen

Bankrotirat cu. Al neka.








Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 01/11/2006 : 01:18:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Gaston



I naravno, necemo stati na ovome!

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...



Dajte ljudi MM Extra vec jednom
I Texa od pocetka bar 1 knjigu da vidite kako bi islo
Nik Raider

Ja sam principijelan covek - ne citam knjige iz principa.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15532 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 01/11/2006 : 01:24:44  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
quote:
Originally posted by alen

Bankrotirat cu. Al neka.




nebuš jedini
osnovat bumo udrugu - bankrotirani ali sretni
imali budemo puno clanova

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --

Edited by - risbozg on 01/11/2006 01:25:35
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 01/11/2006 : 01:33:48  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Gastone, Dado, znam da sam ko o cemu a baba o ustipcima:-), ali i dalje mi se ne mile godine izdanja na hrbatu.

Hipoteticko pitanje: kupite prava za MNO almanah avantura, kojih ima 5, i izasli su 94, 95, 96, 98 i 2000 (ostale godine akter je Zagor). Ili obratno. Kako bi ste u ovom slucaju resili problem godina na hrbatu?


Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15532 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 01/11/2006 : 01:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
i meni te godine bodu oci i ne ostavljaju baš dobar dojam

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/11/2006 : 02:55:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

Gastone, Dado, znam da sam ko o cemu a baba o ustipcima:-), ali i dalje mi se ne mile godine izdanja na hrbatu.

Hipoteticko pitanje: kupite prava za MNO almanah avantura, kojih ima 5, i izasli su 94, 95, 96, 98 i 2000 (ostale godine akter je Zagor). Ili obratno. Kako bi ste u ovom slucaju resili problem godina na hrbatu?




Kako to rijesiti? Necemo kupiti prava na takve junake...
Ma godine na hrbtu idu ne kao strasno bitan element vec kao dodatni element.
Da radimo to sto si naveo stavili bi godine koje imaju, logicno zar ne?
Pa bi jedna knjiga imala godine 1996 i 1998 recimo. Ne mislim da je to ista krivo,
jer se odnosi samo na godine kad je to izvorno izdato...
Dovoljna je jedna napomena u impressumu zasto nema 1997 godine.
Godine u nasem slucaju i nisu toliko bitne za redosljed, junaci se razlikuju po boji,
a ako maknemo godine nedostaje jedan element, a staviti broj nam se nije svidjelo.
To je u svakom slucaju gora opcija od godina... za one koji nebi kupovali cijelu ediciju.
Osim toga ovo sto si naveo je jedino kod zagora i MNoa... a mi pricamo o Texu, MM i Nathanu...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/11/2006 : 02:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
quote:
Originally posted by risbozg

i meni te godine bodu oci i ne ostavljaju baš dobar dojam

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --



Plase te godine ha? I mene bi da sam na tvom mjestu...
Jedino da ti stavimo grb Hajduka umjesto godina, ako hoces, biraj jedno od to dvoje...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 01/11/2006 : 03:02:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Dado
Plase te godine ha? I mene bi da sam na tvom mjestu...
Jedino da ti stavimo grb Hajduka umjesto godina, ako hoces, biraj jedno od to dvoje...


rizba je stari pes,normalno da ga plaše godine
nemoj stavljati grb hajduka,zasljepit ce dinamovce pa ne bu mogli citati


...BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...
...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
...KONTRA MRAKU KONTRA SILI,NARESLO JE KA IZ VODE I TRKALO DO SLOBODE...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/11/2006 : 03:03:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Inace vjerujem da bi vas vjerojatno bilo podjednak broj onih koji bi godine i onih koji bi
numeracije odnosno brojeve na hrbat. Sto nas nebi cudilo jer smo i sami dugo razmisljali o tome...


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

djukak
Senior Member



2922 Posts

Member since 28/04/2005

Posted - 01/11/2006 : 09:19:31  Show Profile Show Extended Profile  Send djukak a Private Message
Svaka vama cast momci. Ja u svakom slucaju pozdravljam izlazak novih izdanja, cak i onih za mene potpuno beznacajnih, kao npr. Kriminal i Satanik. Što je više stripova, vece su mogucnosti, kako za izdavace tako i za kupce. S druge strane, jako mi je drago da se konacno jedna kuca prihvatila serijala kao što su almanasi, jer upravo nam je to i nedostajalo. Medutim, izlazak ovakvih izdanja (ukljucujuci i Team up-ove, MM gigante i neobjavljene Tex-ove) za mene je potpuno beznacajan. Naime, distibucija po kioscima ne postoji, strip knjižara nema, u gradskoj biblioteci ih nema, te za mene koji živim u Banjaluci, jedini nacin da dodem do njih je da sednem na bus i pravac Zagreb, ili eventualno Beograd koji je još dalji. A karta i nije malo para. S druge strane i cena samih stripova nije zanemarljiva. Ja shvatam da su to HC izdanja, recimo luksuzno opremljena, u malom tiražu, te su stoga i mnogo više para od obicnih kiosk izdanja. Ali, upravo zbog toga (mali tiraž brzo se rasproda, na kioscima ih nema kupiti) mnogi ljubitelji pojedinih junaka ostace uskraceni za ova nova štiva. Zato i mogu citirati jednog clana ovog foruma koji je na topicu BIBLIOTEKA SUPER BOOK: MM&NN Team up izjavio Još jedan strip koji nikada necu videti. Jeeeeeeeeeee.

I zato, momci iz Libellusa, predlažem vam da oprobate i varijantu SC kiosk izdanja sa nekim od ovakvih Almanaha. Cena može biti negde u okviru Maxi izdanja (više, manje). Ako napravite dobru distribuciju, verovatno ce dobro ici. Naravno, ja pretpostavljam da ste vi i razmišljali o tome, i da možda imate svoje razloge zašto to ne cinite. A opet, ko zna možda nas iznenada i obradujete, kao i do sada sa svim ovim novim izdanjima.
Pozdrav


They have money for wars, but can't feed the poor!
Go to Top of Page

no1
Senior Member



Croatia
1322 Posts

Member since 16/06/2005

Posted - 01/11/2006 : 10:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send no1 a Private Message
Sve pohvale!

Mogu se oduprijeti svemu osim iskušenju
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15532 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 01/11/2006 : 11:04:37  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
a zakaj nebi bilo interesantno
almanah mm-a br.1
almanah tex-a br.1
almanah nn-a br.1
a godine napisane unutra

svaki si može složiti kompletice koje voli i po boji i broju

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/11/2006 : 11:16:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Dado

Inace vjerujem da bi vas vjerojatno bilo podjednak broj onih koji bi godine i onih koji bi
numeracije odnosno brojeve na hrbat. Sto nas nebi cudilo jer smo i sami dugo razmisljali o tome...


Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne



ja sam pak predlagao zvijezdu petokraku ali nisu htjeli ni cuti, ne kužim...
globinjo je predložio svugdje 1911. godinu, na svim izdanjima, ukljucivo i klaru...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15532 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 01/11/2006 : 11:19:14  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
možda na hrbatu slikicu tovara i broj 1
tovar 1,tovar 2 ....
:-))))

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 01/11/2006 : 11:21:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
ne moze. cuvamo ih za MV jer je istrosio konje:)))))))))

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15532 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 01/11/2006 : 11:30:27  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message


- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.21 seconds. Snitz Forums 2000