forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Koliko imate NE procitanih stripova , u kolekciji?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Corto_Maltese
Average Member



997 Posts

Member since 15/02/2005

Posted - 10/11/2006 : 09:32:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Corto_Maltese a Private Message
Globinjo u pravu si, sve je teze izdvojiti slobodno vreme samo za sebe,mada kada je sada tako, kako ce biti kada me sustignu bracne vode

Zalosno je kada covek ne zna sta hoce, a katastrofalno kada ne zna koliko moze!

Jovan Ducic
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/11/2006 : 10:10:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

Sve stripove koje imam u kolekciji sam procitao.



Tako treba! Evo ja sam cak i tvoje ceško/poljske procitao

No, s filmovima je druga stvar, to stvarno ne mogu dostic!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/11/2006 : 10:21:47  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by simi

Ko jos kupuje stripove da bi ih citao? Kome je uopste bitan kvalitet samog dela? Bitno je da "dobro izgleda na polici", da svi "budu ravni" i da dizajn bude "kao cokolada". Ustvari, najbolje bi bilo imati samo korice, prelepo dizajnirane, sjajne i glatke. A izmedju njih ne mora ni da bude strip - moze i neka kutija da covek unutra stavi flashu pica.



Jako, jako pogrešno... Znam da je sarkazam, no eto samo da istaknem da to nije nužni slucaj. Puno mi je važnije što je unutra nego sama ambalaža. Primjerice, diderotov nacin skupljanja mi je apsolutno redudantan, jedno za citanje, drugo za skupljanje, cemu i zašto? Jedino ako imaš viška love ili si bolestan kolekcionar (bez zamjere)

Ja imam drugi problem, ne stignem pogledati sve filmove koje nabavim, al se uvijek trudim pogledati što više. Samo što je kolicina nabavljenih puno veca od pogledanih. MOžda me tu zahvatilo kolekcionarstvo?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/11/2006 : 11:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Tiger Jack

quote:
Originally posted by kiky

quote:
Originally posted by Tiger Jack

Pet - šest komada koje sam nedavno kupio od Seje.
Inace, potpuno mi je suludo (bez uvrede) imati stotine ili tisuce stripova u kolekciji koje nisi procitao...i za koje znaš da ih neceš procitati sigurno još par godina, da ne kažem nikada.
Cemu onda to?



To ti je pošast, iliti bolest zvana KOLEKCIONARSTVO (devijantan oblik sakupljanja stripova); skupljanje gomile stripova ne poradi uživanja u citanju doticnih nego prvenstveno u IMANJU doticnih (slicno obliku fetišizma ali ponešto gadnije), slikanju doticne kolekcije, prikazivanju na ovom forumu te istodobno hvalisanje njome na ovom forumu... i mišljenjem da su kolekcionari time COOL.

Bolest je to koja je zahvatila dosta ljudi na ovom forumu.

in the evidence of its brilliance



Sa svim se slažem, potpisujem dijagnozu, ali opet ostaje ono:
cemu sve to?
Zašto je cool imati XXXX stripova koje nisam procitao i ne znam ništa o njima, cak ni to da li mi se svidaju ili ne?
OK, ne uživam ni ja u kupusastim primjercima stripova, ali koja je bit kolekcije stripova u kojoj svaki pojedini primjerak nikada nije otvoren

Mislim, stripovi se prave da bi ih netko citao.


Skupljam po brojevima i slažem, + tražim lijepe primjerke...
Hvatajte kolekcionara, ismijte ga ratnici...
Tako je kul reci : imam 54 poderana stripa ispod kreveta i sve sam ih procitao po 10 puta...

Stripove slažem u zatvoren ormar da ih sacuvam. Ne slikam ih i nije me briga da ih drugi vide.
Volim vrlo dobre i odlicne jer volim cistocu i higijenu, a i kupus je ružno vidjeti (estetika).
Skupljam po brojevima i CITAM po brojevima (nedavno sam procitao Nathan kolekciju, sada završavam Zagor extra). Volim citati nekim redom, kako knjige tako i stripove. Imam oko 1000 komada za sada i siguran sam da cu ih sve procitati kad-tad...

Smatram da je ovo potpuno normalan nacin skupljanja i citanja stripova i briga me da li ce me netko nazvati tog pogrdnom rjecju: kolekcionar.

What we do in life, echoes for eternity...

Edited by - Obi-wan on 10/11/2006 11:03:59
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/11/2006 : 11:17:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Tebe možemo nazivati Jedi-kolekcionar ako ti je tako lakše i ljepše!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 10/11/2006 : 12:00:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Tebe možemo nazivati Jedi-kolekcionar ako ti je tako lakše i ljepše!

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?


Meni svejedno kako me zovu...
Cudno je kako je ta rijec kolekcionar postala pogrdna u zadnje vrijeme.

What we do in life, echoes for eternity...
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16811 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 10/11/2006 : 13:31:04  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Kakvog smisla ima skupljati stripove koje neceš citati?
Go to Top of Page

Tiger Jack
Junior Member

Croatia
388 Posts

Member since 25/12/2003

Posted - 10/11/2006 : 13:31:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tiger Jack a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan


Skupljam po brojevima i slažem, + tražim lijepe primjerke...
Hvatajte kolekcionara, ismijte ga ratnici...
Tako je kul reci : imam 54 poderana stripa ispod kreveta i sve sam ih procitao po 10 puta...

Stripove slažem u zatvoren ormar da ih sacuvam. Ne slikam ih i nije me briga da ih drugi vide.
Volim vrlo dobre i odlicne jer volim cistocu i higijenu, a i kupus je ružno vidjeti (estetika).
Skupljam po brojevima i CITAM po brojevima (nedavno sam procitao Nathan kolekciju, sada završavam Zagor extra). Volim citati nekim redom, kako knjige tako i stripove. Imam oko 1000 komada za sada i siguran sam da cu ih sve procitati kad-tad...

Smatram da je ovo potpuno normalan nacin skupljanja i citanja stripova i briga me da li ce me netko nazvati tog pogrdnom rjecju: kolekcionar.



Cini mi se da me nisi baš razumio.
Ja sam isto kolekcionar, mislim da u tome nema ništa pogrdnog ili lošeg.
Apsolutno mi je normalno da netko skuplja stripove koje voli i da se trudi imati što bolje primjerke...u perspektivi idealne. I da uživa u svojoj kolekciji, zašto ne?
Evo, upravo ovih dana cekam da mi se javi majstor koji mi dovršava novu vitrinu za stripove. Dakle, cini mi se da su, barem u jednom dijelu, naše filozofije identicne.

Ali ono što je meni neshvatljivo je skupljanje stripova zbog toga da bi se pohvalio koliko ih imaš. Neshvatljivo mi je skupljanje bez citanja. Neshvatljiva mi je filozofija "moram imati sve, baš me briga što nemam pojma što je to što skupljam!"...pogotovo mi smeta ako onda takvi "kolekcionari" cendraju kako su stripovi skupi i kako nijedan ne bi trebao koštati više od 10-15 kuna.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/11/2006 : 13:52:12  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Ja bih se hvalisao brojem svojih stripova, no nikad ih nisam brojao koliko ih imam! Znam koji mi trebaju u kolekcijama i što ocu.

No ima neceg lijepog u skupljanju, skladištenju, održavanju, popisivanju, kategoriziranju, gledanju, divljenju, pipanju, diranju, mirisanju, pokazivanju, dopunjavanju, etc., svoje kolekcije.

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Tiger Jack
Junior Member

Croatia
388 Posts

Member since 25/12/2003

Posted - 10/11/2006 : 13:58:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Tiger Jack a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

No ima neceg lijepog u skupljanju, skladištenju, održavanju, popisivanju, kategoriziranju, gledanju, divljenju, pipanju, diranju, mirisanju, pokazivanju, dopunjavanju, etc., svoje kolekcije.



...i nešto malo u citanju, ono, tu i tamo...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/11/2006 : 14:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Da, ehm, citanju, svakako...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

STOSIC
Senior Member

Sao Tome and Principe
1754 Posts

Member since 23/02/2006

Posted - 10/11/2006 : 15:38:26  Show Profile Show Extended Profile  Send STOSIC a Private Message
imam nekih cetrdesetak komada neprocitanih,
nekako mi se neda još,dok zima još malo stisne...

The reward for honor will not come in this life...
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 10/11/2006 : 15:39:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by diderot2

Cemu tolko stripova ako ih ne citaš? by deeCay

To je deo kolekcije, koja se ne cita. Znaci glanz-glanz. Kolekcionarski. Drugi deo iste kolekcije se cita, naravno. Duplikatski deo, znaci.
A da odgovorim i na nepostavljeno pitanje, koliko imam (još) neprocitanih stripova, koje imam samo u jednom primjerku. Tako hiljadarka i po. Ako ne i više.
A koliko sam procitao stripova? Sigurno par desetina hiljada. I možete mi vjerovat, da pamtim, što procitam. Pa zovem se diderot, zar ne?



Diderot je pisao, da ne bi morao pamtiti (možda je stvarno imao loše pamcenje), ne zovu ga uzalud enciklopedistom

10000 brojeva plus 1500 neprocitanih plus 1500 duplih plus ??? (upiši broj) drugih duplih, a? Koji si ti po broju kolekcionar u Jugoslaviji?

I nešto sam nacuo da ne citaš stripove...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8100 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 10/11/2006 : 16:08:08  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
quote:
Originally posted by Tiger Jack

Pet - šest komada koje sam nedavno kupio od Seje.
Inace, potpuno mi je suludo (bez uvrede) imati stotine ili tisuce stripova u kolekciji koje nisi procitao...i za koje znaš da ih neceš procitati sigurno još par godina, da ne kažem nikada.
Cemu onda to?


kod mene je problem što sam ih nabavio jako puno u malo vremena, pa se nasložilo zaostataka, inace, ne kupujem ništa što ne mislim procitat
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 10/11/2006 : 16:31:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by kiky

Sve stripove koje imam u kolekciji sam procitao.



Tako treba! Evo ja sam cak i tvoje ceško/poljske procitao





E to ja cijenim, kad se žarko želi CITATI strip a ne ga samo IMATI pa cak i pod cijenu premošcivanja jezicne barijere...

in the evidence of its brilliance

Edited by - kiky on 10/11/2006 16:33:07
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 10/11/2006 : 16:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by kiky
E to ja cijenim, kad se žarko želi CITATI strip a ne ga samo IMATI pa cak i pod cijenu premošcivanja jezicne barijere...



Dozvoli da te podsjetim kako si upravo ti izjavio da nemas vremena otici u knjiznicu posuditi stripove, kad smo raspravljali o skupoci tvrdokoricenih izdanja i njihovoj nedostupnosti.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=23493&whichpage=7

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

henry
Senior Member



Serbia
1434 Posts

Member since 20/09/2005

Posted - 10/11/2006 : 17:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Visit henry's Homepage  Send henry a Private Message
Skoro ceo Ludensov Zagor. Cekam da mi izumre još moždanih celija, pa cu onda, natenane...

KAFANA NE SME DA TRPI ZBOG ŽENU I DECU
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 10/11/2006 : 19:04:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by kiky
E to ja cijenim, kad se žarko želi CITATI strip a ne ga samo IMATI pa cak i pod cijenu premošcivanja jezicne barijere...



Dozvoli da te podsjetim kako si upravo ti izjavio da nemas vremena otici u knjiznicu posuditi stripove, kad smo raspravljali o skupoci tvrdokoricenih izdanja i njihovoj nedostupnosti.

http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=23493&whichpage=7

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy




Govorio sam ja o necem drugom služeci se tim primjerom, kojeg ti stalno izvlaciš iz konteksta. A da ja tebe podsjetim kako si ti meni na upravo tada rekao da nas dvoje nemamo o cemu raspravljati, pa se lijepo drži toga.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

jang
Advanced Member

Slovenia
10970 Posts

Member since 01/11/2002

Posted - 10/11/2006 : 19:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jang a Private Message
živela psihoanaliza

koliko samo psihiatra i psihologa ima na ovom sajtu

Edited by - jang on 10/11/2006 19:32:22
Go to Top of Page

Tiger Jack
Junior Member

Croatia
388 Posts

Member since 25/12/2003

Posted - 10/11/2006 : 19:45:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Tiger Jack a Private Message
quote:
Originally posted by ken2
kod mene je problem što sam ih nabavio jako puno u malo vremena, pa se nasložilo zaostataka, inace, ne kupujem ništa što ne mislim procitat



Dobro, to je nešto drugo.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 10/11/2006 : 20:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
@deecay
a što se tice tih ceških naslova... eh, nema ih više
Bonelli je propao u Ceškoj.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

K.G. 21
Junior Member



Croatia
480 Posts

Member since 01/05/2006

Posted - 10/11/2006 : 20:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send K.G. 21 a Private Message
Znaci nema više Texa u Ceškoj.Baš sam sretan! Ako mi ne možemo citai Texa nce ga ni oni!
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 10/11/2006 : 20:40:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
sjebo markos kikija

i pridružijo se krdu reko bi mr


ja nema šanse da bi kupija nešto šta sigurno necu procitat
to je bolest
al ja to razumim
a najviše razumim deecaya kad kaže ono " samo korice " jerbo ja bi moga po dana samo vrtit naslovnice ZS i Lms jerbbo mirišu na djetinjstvo i moš ga jebat al to pali
uostalom kupujem ove reprinte i lipim im naslovnice iz zs i lms
i guštam u tome

ostalo mi je dosta jer sam odlucija procitat sve šta imam a to nije nimalo lak zadatak pogotovo kad je moja verzija globinjo puta tri (kceri a ne žene)
und knjige plus filmovi ipak je mission impossible
a tek skenirano
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 10/11/2006 : 20:41:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
[-------------------------------------------------------------------
Meni dobro klizi i bijelo i crno, a bogami i piva!
A sex je najbolji kada si onako napola cuga. Hocu reci da duže traje.
[/quote]

oceš rec
vjecnost za uzbrdo
i vrlo brzo nizbrdo
Go to Top of Page

diderot2
Junior Member

467 Posts

Member since 07/07/2006

Posted - 10/11/2006 : 21:05:54  Show Profile Show Extended Profile  Send diderot2 a Private Message
koliko samo psihiatra i psihologa ima na ovom sajtu by jang

pacienata slovenac, pacienata

_______________________
onaj, koji ne cita stripove
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000