forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Mehanizmi rušenja strip-scene u Hrvata
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 11

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 06/10/2006 : 17:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
dao sam sve od sebe i od posla ter procitah ovo

zakljucak se sam namece

istina je što se šuška : BENC JE PAO A ZEMLJU DODIRNUO NIJE

2:5

STINKY DRUŽE RATNI suznih ociju ti priopcavam da si pretjero
teško mi je pri srcu und duši
al pretjero si

al se i markos zajebo s onim ja pa ja
ko da racana slušam
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 06/10/2006 : 18:38:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
pred odlazak u noc samo još jedna

znam da ti je poznat pojam sinuosoide i da ceš doci u priliku da upreš prst u masu i rekneš onu .... vam reko

no volio bih da to bude ka u onom crtanom o Gustavu kad je iz groba skocija na ženu dok je drugi grlija dok place ter joj reko --AHA UJITIJO SAM TE NAPOKON
pre tog sjebo život i njoj i sebi

nadam se da tvoja i markosova romanca nece tak završit
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 06/10/2006 : 19:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by Markos


Sljedeci savjet: trazi od svoje knjiznice da nabavi stripove.





Joj, koliko sam samo puta hodao u knjižnicu i tražio razne stripove koje oni ne imaše te odmah upitah hoce li ih nabaviti, na što dobih uvijek jedan te isti odgovor; Ako bude novaca, nabavicemo ih!

Iako nosi pridjevak "gradska knjižnica" (znaci u vlasništvu grada), taj moj grad iz svog proracuna ne izdvaja niti lipe za taj segment kulture, te se knjižnjicari sami jedva snalaze i iz ogranicenih financija (clanarina, zakasnina) nabavljaju knjišku gradu.




in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/10/2006 : 19:25:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Tu ja nazalost ne mogu utjecati:(
No, nisi mi odgovorio, ja sam mislio da studiras u Zagrebu, jesam li to nesto mozda pobrkao? Ako studiras, mozes ih posuditi u zagrebu, zar ne?

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 06/10/2006 : 19:33:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
U Zagrebu sam ti ja stalno na faxu, ucim, hodam na predavanja, ispite, nemam ja vremena još jurit po zg-knjižnicama...

Ali ne radi se tu o tome, ne mislim ja ovdje samo na sebe, nego se tu radi o tome da time što nekih stripova nema u nekoj tamo knjižnici (npr; daruvarskoj), nisam samo ja zakinut, nego zacijelo i dosta drugih mojih sugradana koji bi si sasvim sigurno takoder nešto tako željeli procitati, a ne studiraju u Zagrebu... ili ne studiraju uopce.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 06/10/2006 : 19:40:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ako nemas vremena otici u knjiznicu posuditi strip onda nemamo sto pricati.

Za tvoje sugradjane je druga prica.

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17757 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/10/2006 : 20:17:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
eh moj stinki ludo stara :D

baš me zanima koliko ti treba da napišeš jedan post npr. onaj uvodni

Ko je vas poznavao ni pakao mu nece biti težak!!!!
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 06/10/2006 : 20:31:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
toninho, ništa ti ne uzimam za zlo,
i još kažem: tek se zagrijavam!

željko - 40 minuta

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 06/10/2006 : 22:50:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Ja mogu otici u knjižnicu i tražiti stripove, ali necu...
Zašto? Zato što postoji par ishoda i nijedan mi nije interesantan.

1. "Ovdje nema stripova decko, ovo je knjižnica!"
2. Pogledat ce me zacudeno, odmahnuti glavom u krajnjoj nevjerici, a kada odem ce me ogovarati koji sam kreten.
3. Stara vještica ce mi podariti jedan "evil eye" i objasniti kako ni jedna knjižnica na svijetu ne drži stripove pa tako ni ova...

Zašto sam tako siguran u svojem negativnom stavu? Zato što ih poznajem i posudujem knjige vec 25 godina. Nije Zagreb citava Hrvatska, postoji i gomila pripizdina poput ove u kojoj ja živim.

What we do here today, echoes for eternity...
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3971 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 07/10/2006 : 00:14:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
nisi u pravu obi. ja isto zivim u malom mjestu za kojeg bi ti vjerojatno rekao da je "pripizdina", ali kod mene u gradskoj knjiznica ima gomila domacih strip izdanja. nemam potrebu posudjivati te stripove jer sam vecinu kupio (tj. sve ono sto me zanima), ali bas sam nedavno pricao s tetama koje tamo rade. inace sam generacija s njima, pa sam ih pitao u obicnom privatnom razgovoru kako im idu stripovi. rekle su da idu fantasticno i da se na neke stvari poput blueberryja mora predbiljeziti jer su stalno vani (makar imaju po 2-3 primjerka iste knjige). jos sam ih pitao i tko posudjuje stripove, mali klinci ili stariji klinci, teenageri, odrasli ili penzioneri? a odgovor je bio da ih odrasli najvise posudjuju, ali da je u zadnjih godinu dana znacajan trend rasta posudbe kod malih klinaca. obicno dodje tata sa sinom i za njega uzme lucky lukea, a sebi nekog hermanna ili tako nesto.

http://zveles.blogspot.com/

Edited by - zveles on 07/10/2006 00:15:35
Go to Top of Page

mladen13
Senior Member



Croatia
1145 Posts

Member since 22/09/2005

Posted - 07/10/2006 : 00:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit mladen13's Homepage  Send mladen13 a Private Message
ej, i ja živim u pripizdini
kod mene nema stripova u knjižnicama, da to tražim samo bi se nasmijali,
ionako sve knjige dolaze donacijama, kakvi stripovi.
Opet ona otrcana 'ko ne želi kupiti skupe stripove, ne mora, ja cu ih nekako vec nabaviti.
daj te pa strip je razonoda, a ne nekakva filozofija, ili da kažem nacin života.
koliko pljujete, to sve nema više smisla
Ima stara izreka " od šume ne vidi drvo"

došlo vrijeme da je bolje imat' nego nemat'
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 07/10/2006 : 02:00:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

nisi u pravu obi. ja isto zivim u malom mjestu za kojeg bi ti vjerojatno rekao da je "pripizdina", ali kod mene u gradskoj knjiznica ima gomila domacih strip izdanja. nemam potrebu posudjivati te stripove jer sam vecinu kupio (tj. sve ono sto me zanima), ali bas sam nedavno pricao s tetama koje tamo rade. inace sam generacija s njima, pa sam ih pitao u obicnom privatnom razgovoru kako im idu stripovi. rekle su da idu fantasticno i da se na neke stvari poput blueberryja mora predbiljeziti jer su stalno vani (makar imaju po 2-3 primjerka iste knjige). jos sam ih pitao i tko posudjuje stripove, mali klinci ili stariji klinci, teenageri, odrasli ili penzioneri? a odgovor je bio da ih odrasli najvise posudjuju, ali da je u zadnjih godinu dana znacajan trend rasta posudbe kod malih klinaca. obicno dodje tata sa sinom i za njega uzme lucky lukea, a sebi nekog hermanna ili tako nesto.

http://zveles.blogspot.com/


Ne bih rekao za tvoje mjesto da je pripizdina - pa imate stripove u knjižnici. To ime sam rezervirao za svoje mjesto. Mislim da sam ipak u pravu jer znam s kim imam posla. Stara knjižnicarka je jedna takva osoba da se ponaša kao da me svaki put vidi po prvi put (iako dolazim 25 godina).A eto i Mladen u prethodnom postu, smatra da bi mu se samo nasmijali da zatraži stripove. Imate vjerovatno zdravije odnose i bolje ljude u vašoj knjižnici. Za mnom pocnu vikati kada odem u odjel s "djecijim knjigama" kao da idem bombu postaviti. Onda im ja objasnim da tražim novog Harry Pottera, a oni me gledaju kao da sam se skinuo gol i zaplesao... Upravo zato znam šta bi bilo da zatražim stripove...

What we do in life, echoes for eternity...
Go to Top of Page

jasa
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3489 Posts

Member since 26/08/2005

Posted - 07/10/2006 : 09:05:51  Show Profile Show Extended Profile  Send jasa an ICQ Message  Send jasa a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

nisi u pravu obi. ja isto zivim u malom mjestu za kojeg bi ti vjerojatno rekao da je "pripizdina", ali kod mene u gradskoj knjiznica ima gomila domacih strip izdanja. nemam potrebu posudjivati te stripove jer sam vecinu kupio (tj. sve ono sto me zanima), ali bas sam nedavno pricao s tetama koje tamo rade. inace sam generacija s njima, pa sam ih pitao u obicnom privatnom razgovoru kako im idu stripovi. rekle su da idu fantasticno i da se na neke stvari poput blueberryja mora predbiljeziti jer su stalno vani (makar imaju po 2-3 primjerka iste knjige). jos sam ih pitao i tko posudjuje stripove, mali klinci ili stariji klinci, teenageri, odrasli ili penzioneri? a odgovor je bio da ih odrasli najvise posudjuju, ali da je u zadnjih godinu dana znacajan trend rasta posudbe kod malih klinaca. obicno dodje tata sa sinom i za njega uzme lucky lukea, a sebi nekog hermanna ili tako nesto.

http://zveles.blogspot.com/

Lijepo je to cuti!

Homo homini lupus
Honores mutant mores
Actum ne agas
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6141 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 07/10/2006 : 10:16:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Puno toga je napisano u ovom topicu ali mislim da se vrtimo uvijek oko istoga.

U ovoj raspravi,moram reci da sam na strani i jednih i drugih,znaci ne mislim da Dado,Marko ili bilo tko od izdavaca ruše strip-scenu ali isto tako mislim da su stripovi postali preskupi za,ajmo reci,obicnog stripofila(što opet nije krivnja izdavaca).Po meni,rušenje strip scene znaci npr. neizdavanje necega odnosno da Libellus zezne VanGogh,preuzme njihovog Texa koji ide na kiosk i krene ga izdavati u 500 primjerka.Kako se to nije dogodilo,ne može se govoriti o rušenju.Uvijek je bolje da postoji izbor nego da izbora nema.

Takoder,mislim da je naš hobi postao skup a da su primanja nažalost premala.I ja bih da Nathanovi,Martijevi i Texovi giganti idu u SC i da koštaju 40-ak kuna ali to je iluzija i više se time ne opterecujem.Volio bih vidjeti i još pokoju strip-reviju na kioscima,koja bi bila štampana na najgorem mogucem papiru,po cijeni od 10 kuna,koja bi davala onaj prvi pogled u nepoznate stripove,poput Zavjera srijedom,Bouncer itd. pa bi na taj nacin ocijenio hocu li kupiti album ili ne.Medutim,i to je iluzija.

Uskoro ce svatko od nas morati odabrati što mu se svida i što ce kupovati a što nece.Tu vidim problem da ce manje atraktivni naslovi,ali zato kvalitetni(npr.Ridobradi,Lavric,najavljena izdanja BP-a)biti u podredenom položaju jer ce npr. Texov fan koji baš ne želi dvojiti 200eura mjesecno na stripove prije kupiti Texone ili Texa od Libellusa nego neki manje poznati album.A ako se neki strip stvarno voli i želi imati,onda se za njega može skupiti novac, pa makar se cifre mjerile u 100-200 kuna.

Mislim da je i situacija na kioscima dosta dobra i da puno toga izlazi,tako da se ne može reci da su HC izdanja jedino što se može kupiti.





Bond.James Bond.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15506 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 07/10/2006 : 10:48:16  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
aco - glas razuma

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

jetset
Junior Member

Croatia
390 Posts

Member since 23/06/2005

Posted - 07/10/2006 : 10:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Send jetset a Private Message
ajde stinky,natjerao si i mene da konacno dam neki novi post ovdje.SLAŽEM SE SA TOBOM U POTPUNOSTI.s napomenom da sam to sve odavno prije vec osobno napominjao i bio detaljno(za razliku od tebe sad) napadan i razapinjan ,maltene izopcen,skoro pa skalpiran od ekipe koju prozivaš.a ostali kojima nije baš jasno o cemu stynki piše i lagano ga proglašavaju klinickim slucajem,rekao bi samo da nek pricekaju još koji mjesec kad ce krenut rusvaj na tržištu koje ce se pocet osipavat(informirajte se o tržišnim kretanjima 1929-ekvivalent je strip tržište u hrvata danas).tržište polovnjacima je vec u laganom debaklu...i tu ce dobro proc samo oni koji polovnjake placaju 2-3-5 kn,ostali koji keširaju veliku lovu za uskoro bezvrijednu robu ce se tuc po glavi zbog toga...napomena--govorim samo o ekonomskom aspektu sakupljaštva tj. kolekcionarstva,osobne i psihološke sadisfakcije ne doticem.
Go to Top of Page

risbozg
Advanced Member



Croatia
15506 Posts

Member since 10/08/2003

Posted - 07/10/2006 : 11:19:47  Show Profile Show Extended Profile  Send risbozg a Private Message
na temelju toga postavlja se samo jedno logicno pitanje
dali je bolje imati izdan strip za 100kn - ili neimati izdan nikakav strip
ja sam uvijek za ovo prvo

- --ak ti je slaba pamet moraš imat jaka leda --
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 07/10/2006 : 14:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Koliko sam vidio, brat stinky se suocio sa dva problema u svom uvodnom postu:

1.nedefinisanje pojma "kolekcionar" - jel to samo freak koji kupuje sve sto se zove stripom ili se pojam odnosi i na onog koji pasionirano kupuje (ovo kupuje moze znaciti i: krade, kupuje od svercera, uzima kao naknadu za seksualne usluge i sl.) samo jednog odredjenog izdanja?

2.pitanje izbora - kolekcionar (kakogod ga definisali) ima izbor, posebno u ovom drugom slucaju, a brat stinky nastupa sa pretpostavkom da je kolekcionar natjeran kupiti neko od izdanja koja izdaje Libellus.

Smarko und Libellus izdaju stripove koje ce kupovati oni koji za to imaju malo vise novca. Ne bih rekao da ruse strip-scenu, prije bih rekao da je prekomponiraju u pravcu zestokog kapitalizma. Ovako ce studenti i svi drugi koji trenutno ne mogu priustiti, npr., NN-gigante uprijeti da zavrse fax, nadju dobro placen posao i pokupuju sve ono sto ih privuce. Koga ne privlaci Tex na 380 stranica sa Villinim naslovnicama?! Kako se broj izdanja bude povecavao, pritisak za trazenjem boljeg posla i vece place ce rasti.

Do 2020., Hrvatska ce postati nuklearna sila, a sve zbog toga sto je student elektrotehnike htio kupiti najnovijeg Libellus-Zagora od 12000 stranica u kojem su skupljene sve epizode koje u nazivu sadrze rijec "Chico".

Markos - Zvijer nuklearnog holokausta, da malo utakmicu ucinimo zanimljivijom.

"All hail the spider!
A hardy breed is he!
Tra la la!"
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 07/10/2006 : 19:26:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
ja bi malo o gradskim knjižnicama
daklem ko što sam vec napominjo Split je najveca selendra jer je daleko najveci grad u kojem gradska ima vrlo mali da ne kažem jadan broj stripova
ter ja krenuh u križarski rat
i borim se
i necu izgubit
u razgovoru sa ravnateljicom receno mi sljedece:
a) oni knjige nabavaljau po defaultu al i po traženju na pultu
daklem molim sve ovdašnje ljubitelje stripa da idu i pitaju
b) katalozi pa gledaju
daklem izdavaci dragi napravite i šaljite kataloge
ovo se odnosi samo na HC
a to nam je i cilj tj da ti relativno skupi stripovi budu dostupni svima
nadalje kod mene guze sa problemom prostora al ne zvo se ja Toninho Cerezo ak ne bude posebna strip sekcija kad se za godinu dvi otvori novi centralni odjel knjižnice po uzoru na šibenski
kiky : svaka knjižnica u hrv dobiva odredena sredstva od ministarstva kulture za nabavu knjiga pa tako i tvoja samo babe ne žele stripove
i kako se otvaraju novi odjeli proporcionalno dobivaju veca sredstva

sadašnje stanje je strašno al nisu samo knjižnice krive za to , moramo ih stisnit
žena se prenerazila kad sam joj reko kolko tog je izašlo u zadnje vrime

evo da znate u Splitu imamo : princ valijanta , asterixa , malo talicnog ,jednog macana , slum nation numero 1 ( kak je ovaj zaluto ), af klasik ne sve , sarajevski tango malo maurovica i to je to , da još i gastona

u boj u boj za HC strip besplatno na 20 dana svoj
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 07/10/2006 : 19:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
Sva ova spika sa knjižnicama služi jednostavno tome da se jednostavno pobije onaj kvazi-argument zagovaratelja i ljubitelja skupih HC stripova "što naricete zbog skupoce tih stripova, nemorate ih kupovati, pricekajte kada stignu u knjižnice pa ih posudite i tako necete biti zakinuti u citanju doticnih".

Kao što primjeri par forumaša ovdje pokazuju, sve je to relativno... zavisi od knjižnice do knjižnice, i ovisi o dva važna faktora: novcane sposobnosti doticne knjižnice i volje knjižnicara da takove odredene naslove otkupi.
U daruvarskom slucaju imamo primjer da se ima volje ali nema se dovoljno novaca.

in the evidence of its brilliance
Go to Top of Page

jfk
Starting Member

46 Posts

Member since 07/11/2005

Posted - 07/10/2006 : 20:03:34  Show Profile Show Extended Profile  Send jfk a Private Message
sve manje kupujem stripove posebno one HC varijanta a sve više citam skenove
sve ce to neko preskenirat pa ce to biti za džabe
a elektronski strip je sigurno pobednik na duge staze
postaju preskupa ova izdanja raznih izdavaca iz cro i sr
Go to Top of Page

zlatkob
Average Member

Croatia
633 Posts

Member since 24/02/2006

Posted - 07/10/2006 : 21:37:15  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatkob a Private Message
quote:
Originally posted by jfk

sve manje kupujem stripove posebno one HC varijanta a sve više citam skenove
sve ce to neko preskenirat pa ce to biti za džabe
a elektronski strip je sigurno pobednik na duge staze
postaju preskupa ova izdanja raznih izdavaca iz cro i sr



imaš pravo
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 07/10/2006 : 22:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
kiky - ti si pesimist po izboru
nema ti pomoci
Go to Top of Page

Tiger Jack
Junior Member

Croatia
388 Posts

Member since 25/12/2003

Posted - 08/10/2006 : 00:35:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tiger Jack a Private Message
quote:
Originally posted by jfk

sve manje kupujem stripove posebno one HC varijanta a sve više citam skenove
sve ce to neko preskenirat pa ce to biti za džabe
a elektronski strip je sigurno pobednik na duge staze
postaju preskupa ova izdanja raznih izdavaca iz cro i sr



Skenirani strip nije strip.
Odvratno.
Go to Top of Page

Toninho
Advanced Member



Croatia
3825 Posts

Member since 15/05/2004

Posted - 08/10/2006 : 00:52:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Toninho a Private Message
pa i ja sam tako mislija
dok mi prijatelj nije skinija 25 GB amerikanaca
ima materijala do penzije
ko bi to sve pokupova
Go to Top of Page
Page: of 11 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000