forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Libellus ponosno predstavlja TEORIJU ZAVJERE!!!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Samorog
Starting Member



52 Posts

Member since 13/11/2006

Posted - 16/11/2006 : 22:45:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Samorog a Private Message
Nije bitno! Vidi se, da je obavljen velik posao! Bravo svima! I autorima i Libellusu!

I love lasagna! :)
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/11/2006 : 21:22:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by kico

Svi hvale prijevod!
Ko sad cvate?
Bob?
Aco?
Curunir?
Gaston?




preskocio si Dadu, a on onakav blesav i dobrohotan kakav jest, samo suti...
sto se tice redakture, dakle nakon prijevoda i obrade, jer naravno zna se tko je preveo i tko obradio, stvarno je bilo dosta prilagodbi od sve trojice, moj dio je mozda i najmanji jer sam se bavio lekturom (makar su to one najbolesnije i najsporkije recenice:)), dadin srednji, a gastonov najveci...nema razloga to skrivati...ali zato cete lako u texu prepoznati moje intervencije, naime sve sto se tice sexa izmedju texa, carsona i tiger jackovog konja je moj dio

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



Isuse, svasta i ja pisem, pa da sam sebe poserem prije vas

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6148 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 17/11/2006 : 22:08:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Ovaj preview izgleda jako dobro a o dizajnu nema smisla trošiti rijeci - Melina stvarno zna svoj posao i svaka joj cast.

Ono što mene posebno veseli je cinjenica da su dvojica totalnih anonimusa dobila priliku da njihov strip izade u obliku o kojem su mogli samo sanjati.Libellus je odlucio pružiti šansu mladom autorskom paru a na njima je da to povjerenje opravdaju,t.j. da nastavak Teorije zavjere bude još bolji.



Bond.James Bond.
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 18/11/2006 : 09:00:07  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by kico

Svi hvale prijevod!
Ko sad cvate?
Bob?
Aco?
Curunir?
Gaston?




preskocio si Dadu, a on onakav blesav i dobrohotan kakav jest, samo suti...
sto se tice redakture, dakle nakon prijevoda i obrade, jer naravno zna se tko je preveo i tko obradio, stvarno je bilo dosta prilagodbi od sve trojice, moj dio je mozda i najmanji jer sam se bavio lekturom (makar su to one najbolesnije i najsporkije recenice:)), dadin srednji, a gastonov najveci...nema razloga to skrivati...ali zato cete lako u texu prepoznati moje intervencije, naime sve sto se tice sexa izmedju texa, carsona i tiger jackovog konja je moj dio

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



Isuse, svasta i ja pisem, pa da sam sebe poserem prije vas

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



kako si me nasmijao!!!!!!!!
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10369 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 18/11/2006 : 14:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message


Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 18/11/2006 : 18:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by Curunir

quote:
Originally posted by kico

Svi hvale prijevod!
Ko sad cvate?
Bob?
Aco?
Curunir?
Gaston?




preskocio si Dadu, a on onakav blesav i dobrohotan kakav jest, samo suti...
sto se tice redakture, dakle nakon prijevoda i obrade, jer naravno zna se tko je preveo i tko obradio, stvarno je bilo dosta prilagodbi od sve trojice, moj dio je mozda i najmanji jer sam se bavio lekturom (makar su to one najbolesnije i najsporkije recenice:)), dadin srednji, a gastonov najveci...nema razloga to skrivati...ali zato cete lako u texu prepoznati moje intervencije, naime sve sto se tice sexa izmedju texa, carsona i tiger jackovog konja je moj dio

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



Isuse, svasta i ja pisem, pa da sam sebe poserem prije vas

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



Istina nikoga ne treba pogadjati.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

draw
Starting Member

Slovenia
53 Posts

Member since 14/11/2006

Posted - 21/11/2006 : 20:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send draw a Private Message
Cijena???
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 22/11/2006 : 02:15:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
75 kuna, na CRSu 70 kuna.

Samo da najavim kako ce i autori ovog stripa biti u subotu na CRSu.
Na zalost nema sluzbenog programa pa ne mogu tocno reci u koje vrijeme ce biti ali
moze se racunati da ce biti popodne izmedju 14-18 sati.
Ako nekoga bude zanimalo moze dobiti potpis i pricati s njima o ovom izdanju...

Ovaj naš beskrajni razvoj pretvara nas u nešto beskrajno drugo...oslobodi me Bože slobode bezGranicne
Go to Top of Page

draw
Starting Member

Slovenia
53 Posts

Member since 14/11/2006

Posted - 22/11/2006 : 15:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Send draw a Private Message
Hvala na informacijama
Go to Top of Page

mike
Senior Member

Slovenia
2818 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 23/11/2006 : 15:01:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mike a Private Message
Dado&Dado

hoce ili noce? Spirou naravno! :))

Jack the Black.
Go to Top of Page

draw
Starting Member

Slovenia
53 Posts

Member since 14/11/2006

Posted - 24/11/2006 : 10:52:26  Show Profile Show Extended Profile  Send draw a Private Message
Tex
Senior i Junior, Teorija zavjere
Ken Parker

ja nisam zapazio da ce biti Spiroua ali to ne znaci da se ga ne bi i ja obradovao
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 25/11/2006 : 01:00:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Sve je u prodaji.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Samorog
Starting Member



52 Posts

Member since 13/11/2006

Posted - 25/11/2006 : 03:09:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Samorog a Private Message
Sve što,nema! Puno pricamo, i, to samo zbog stripa! Pustite mi samo autore, i, nemoj jim stvarti blema ! Sve, ti je ono, onakije......

I love lasagna! :)
Go to Top of Page

Samorog
Starting Member



52 Posts

Member since 13/11/2006

Posted - 25/11/2006 : 03:11:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Samorog a Private Message
Samo mi pozdravite TEORIJU ZAVJETE!!!!! Lupcki, TO JE TO

I love lasagna! :)
Go to Top of Page

draw
Starting Member

Slovenia
53 Posts

Member since 14/11/2006

Posted - 25/11/2006 : 09:23:02  Show Profile Show Extended Profile  Send draw a Private Message
pošto sam mislio danas doci na CRŠ, a sad necu moci, moram odgovoriti samorogu.

O Teroiji zavjere nema se štra više reci dok se ne procita hrvatsko izdanje, pa zato pricamo i o drugim stvarima.

A sada svejedno još nešto o Teoriji...to sam mislio napisati tek kad procitam hrvatsko izdanje ali je sada situacija takva da ga ovaj vikend još necu ni vidjeti a kamoli procitati.

Šta je mene privuklo kod tog stripa?
Imao sam prilike dobiti promocijski izvod u slovbenskom jeziku i tada sam pricao sa avtorima o izdavanju stripa. Sad mi je oko toga malo više jasno. Autori su totalni anonimusi na stripovskoj sceni i zato nisu ni špronašli pravih vrata u Sloveniji a i ljudi koji se tim bave imali su tada svoje filmove u glavi sa posve drugim izdanjima. Sve šta su tada znali reci bilo je, kako im jedan izdavac nudi da sve izdaju u crno-bijeloj tehniki na jeftinom papiru a na to normalno nisu pristali. Zato se radujem za njih što su našli izdavaca i širi krug citaoca.

A o stripu?
Mene je privuklo to, da je strip na prvi pogled banalna prica o nekim ljudima koji se žele snaci po svaku cijenu. Dosta dobrih fora i akcije za prvo citanje. Ali mene je strip povukao u drugo citanje jer nosi toliko parodije i satire da možemo pricati o paralelnoj prici koja krtizira naše društvo. Ima stripova koji to urade još bolje, ali ovaj to uradi na prefinjen nacin tako, da ga može citati i onaj kojeg to uopšte ne zanima i onaj koji želi pronaci dublju poruku. Pošto sam volim literaturu mogu reci da je to tipican postmodernisticki strip - samo za primjer - u literaturi je prvi snažan postmodernisticki roman Ime ruže u kojoj glavni lik (oni koji niste citali znate iz filma- glavni lik igra Sean Connery) postmodernisticki podsjeca na Sherlocka Holmesa (Baskervilski pas - od tu je uzeto ime) - tako i u ovom stripu, za kojeg kažu da podsjeca na Alana Forda - mogu reci, da to nije ni kopija ni ništa slicno, vec je i Alan Ford u tom stripu žrtva postmodernistickog pristupa i parodije kao i puno poznatih likova koji nastupaju (Hunter, Miles Davis itd.). Snažna parodija skriva se u detajlima-Velikog fantoma razumijem kao snažno isprdavanje iz stripovskih junaka sa super mocima, a pored toga je njegov napis na odjeci (to mi je snažna fora) i na neki nacin isprdavanje iz društva koje samo kupuje i kupuje. Da ne govorim o prici o genocidu koja je sakrivena u crni humor sa indijancima, te terorizam itd.
Za prvo djelo to je vrhunac i nadam se da ce autori još što uraditi jer mogu biti samo bolji. A ipak se nadam da nece izdavati previše stripova da se ne izgube kao što se je za mene moj jako dragi strip Alan Ford, koji je izgubio tu oštrinu koju je imao.
veselim se citanju hrvatskog izvoda jer ce mi biti još draži. Moram priznati da sam uzrastao uz stripovski jezik bivše juge.

Nacuo sam da ce imati autori i promocije u Sloveniji pa se nadam da cu ih tamo moci šta pitati o stripu.

Žao mi je što se autori sami ne ukljucuju i na forum iako to na neki nacin i razumijem. Mogli bi brzo pasti u razprave koje nisu bitne. Ali...nadam se tome da ce se ukljuciti i na net.

Sretno
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
648 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 26/11/2006 : 17:20:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message
draw !

Predstavitev bo tudi v Strip.art.nici BUCH.
Za jedaco in pijaco bo poskrbljeno!
Uživaj v branju.
Lp, Sandi

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

Samorog
Starting Member



52 Posts

Member since 13/11/2006

Posted - 27/11/2006 : 11:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Samorog a Private Message
Predstavitev bo tudi v Žalcu in Celju, 08.12. in 09.12!

I love lasagna! :)
Go to Top of Page

jani
Starting Member

1 Posts

Member since 21/03/2006

Posted - 27/11/2006 : 14:38:55  Show Profile Show Extended Profile  Send jani a Private Message
Pozdravljeni!

V mesecu decembru bodo potekale predstavitve novega stripa tudi v Sloveniji, in sicer:
4. 12., Žalec, 19.00, Dom II. slovenskega tabora
9. 12., Celje, 20.00, Plesni forum
12. 12., Maribor, 20.00, klub KGB

Za Ljubljano še ni potrjenih datumov.


Veliko užitkov ob branju stripov.
Go to Top of Page

Striparnica BUCH
Average Member

Slovenia
648 Posts

Member since 21/03/2004

Posted - 28/11/2006 : 01:35:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Striparnica BUCH a Private Message
jani !

V cetrtek in petek sem ob 19. uri v Celju.
Se vidiva, da dolociva datum predstavitve.
Lp, Sandi

Striparnica BUCH
Go to Top of Page

draw
Starting Member

Slovenia
53 Posts

Member since 14/11/2006

Posted - 01/12/2006 : 12:17:43  Show Profile Show Extended Profile  Send draw a Private Message
konacno procitao Teoriju zavjere - he he, odlican dizajn i super prijevod, baš sam se nasmijao.
slažem se s Gastonom koji kaže: A sada nešto potpuno drugacije
Cestitke cijeloj ekipi i nadajmo se i 2. broju
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6148 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 01/12/2006 : 20:43:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Prve reakcije publike su pozitivne ;-)):

[URL=http://imageshack.us][/URL]

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

alanmaras
Advanced Member



Croatia
3787 Posts

Member since 06/03/2005

Posted - 01/12/2006 : 20:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send alanmaras an ICQ Message  Send alanmaras a Private Message
strip je do JA-JA !

"I sat before the wise man in the autumn of my youth, and I told him all the things I had to know.
He said you have the future if you need to find the truth, and in his eyes I saw that it was so."

Edited by - alanmaras on 01/12/2006 20:48:13
Go to Top of Page

draw
Starting Member

Slovenia
53 Posts

Member since 14/11/2006

Posted - 02/12/2006 : 03:38:25  Show Profile Show Extended Profile  Send draw a Private Message
Ne znam koliko ljudi je citalo ovaj strip - ali znam nešto: Kad sam ga ja prvi put dobio u ruke, rekao sam, e jebi ga - super karikature samih karikatura ali gdje je prica - a onda? Citam, gledam i vidim, da ne bi bilo tih karikatura bez te price, koja je na prvi pogled bez vezna ali ako te nasmije na svakih nekoliko stranica i zbog toga se vracaš u ponovno citanje i rekonstruiraš cijelu pricu, vidiš, da ima ovo djelo dosta potencijala (ne samo potencijala - sve sam rekao vec u gornjem postu. Zato mi je prosto nevjerovatno da je to prvo djelo autora. Nevjerovatno! Pitam se da nije ovo Teorija zavjere same izdavacke kuce Libellus.

Pitanje za Libellus?

Da li su se kod vas javili i drugi domaci autori?
Zašto se izabrali baš ovu dvojicu?
Znam da ste više manje objasnili zašto ste ovo izdali ali isto tako i
znam da je dosta drugih autora koji žele izdati svoja djela.

Ne želim reci da je ovo uhuhu izdanje ali je ipak drugacije od domacih izdanja. Ali ipak su to anonimusi - kako su došli na scenu???

Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 04/12/2006 : 15:44:19  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Procitao sinoc.

Iskidao se od smijeha!!!!
Go to Top of Page

Samorog
Starting Member



52 Posts

Member since 13/11/2006

Posted - 04/12/2006 : 17:32:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Samorog a Private Message
draw - Danas idem na prezentaciju Libellusovega izadnja tog stripa. U glavnom se slažem sa tvojim komentarom i istina je, da ovo nije strip "na prvu loptu"! I sam sam slovensko izdanje procitao više puta, i sa svakim ponovnim citanjem pronašao sam više smisla u kompletnoj štoriji. Možda ne mogu bit sasvim objektivan, jer autori meni nisu nikakvi "anunimusi" jer ih znam od prije i mi je poznat nacin na koji razmišljaju (osobito Jani, koji je autor teksta). Danas cu i sam nabaviti hrvatsko izdanje i vec se radujem, jer mi se cini, da može u njemu ovaj specificni humor dobiti nekakvu jacinu, jer hrvatski je jezik ipak socniji od slovenskog.
U Sloveniji ce bit još nekoliko prezentacija: u suboto u Celju, iduci tjedan u Mariboru a za Ljubljanu još se nezna. Kad procitam hrvatsko izdanje javim ti kako mi se cini.
Lijep pozdrav


I love lasagna! :)
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000